Eddard Stark - zajímavost

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

Znáte kapelu Avantasia? Při poslechu slov jedné z jejich písní mě napadlo, jako bych ji slyšel zpívat Neda :D je to hloupost a do spekulací to jistě nepatří, ale jako zajímavost, mi to přišlo opravdu zmíněníhodné ;)

Avantasia - Farewell

Days had come, winters had gone,

and we gamboled like siblings in Paradise.

I was your knight, holding you tight

as a brother when I saw your crying eyes.

Time went by and we had to say goodbye.

Staring up to the clouds above

Children - so little and sad.

Hoping the saints could help one day

Lead us together again.

Holding the key to the alley of dreams

still in hands.

Time telling me to say farewell

but I knew that I would fight hell

and I knew: We will

go for another time we can see,

for another time we'll be free,

for no more farewell.

Stepbrother tell me where have you been

when they brought me to this godforsaken place.

Sign of the cross - they took me away

for healing with herbs by the way of grace.

Now I wait for the day to feed the flames.

I have been caught in a cage of despair.

My heart as a monk's cell so empty and bare.

But no holy water can make me

forget you again...

Time telling me to say farewell

but I knew that I would fight hell

and I knew: We will

go for another time we can see,

for another time we'll be free,

for no more farewell.

No farewell could be the last one.

If you long to meet again..

Což mě napadá, zda-li i Vy neznáte nějaké písně, vystihující svět a události Písně ledu a ohně?

«13

Komentáře

  • upraveno 3. února 2008

    Dobré, no. :wink: Poohlídnu se po tom.

    Mě v téhle souvislosti napadá jen notoricky profláknutá hymna Noční hlídky "We rule the night" od skupiny Ten. Mám pocit, že to zpívá Jon ochraptělým hlasem. Nebo snad strýček Benjen? :)

    Nijak zvlášť jsem o tom takhle nikdy neuvažoval, ale třeba mě časem ještě něco napadne.

  • upraveno 3. února 2008

    heavy_head wrote:
    Dobré, no. :wink: Poohlídnu se po tom.

    Mě v téhle souvislosti napadá jen notoricky profláknutá hymna Noční hlídky "We rule the night" od skupiny Ten. Mám pocit, že to zpívá Jon ochraptělým hlasem. Nebo snad strýček Benjen? :)

    Nijak zvlášť jsem o tom takhle nikdy neuvažoval, ale třeba mě časem ještě něco napadne.

    We rule the night je klasika :D to je pravda :D :D

  • upraveno 4. února 2008

    Zajímavá myšlenka! :)

    Farewell patří mezi moje oblíbené písničky, spíše než s Eddardem si ji ale spojuji se svou životní situací před pěti lety, kdy jsem Avantasiu docela hodně poslouchal. :wink: Určitá období života pro mne mají svou charakteristickou píseň, a tahle je jedna z nich.

    K Písni ledu a ohně mě teď z fleku žádná konkrétní písnička nenapadá, ale jestli se mi nějaká vybaví, určitě ji sem hodím. Prozatím alespoň jedna o změnách ročních období - má to určitou souvislost. :P

    Blackmore´s Night - The Clock Ticks On

    As the wind chimes play along the breeze

    Singing songs to stir the soul.

    Rainbow colours entwined in fairytales

    On the maypole...

    Sing the song of lands from far away,

    Other times and another place,

    The wind can carry us all away from here

    Charmed in her embrace...

    Leaves turn to red, the nights are getting colder,

    Seasons will change, the clock ticks on...

    Leaves fill the trees as the days are getting warmer,

    Days turn to years, the clock ticks on...



    A cloak and dagger, no fear of freedom

    When hearts heat in another time,

    Ever changing, the clock ticks on,

    If only in your mind...

    The wind has died and the chimes are still again

    The trees stand tall as they cover me in shade

    In the mirror a maiden stares at me

    As the secret fades...

    And though the clock ticks on to the future

    It's in the past my heart will stay

    In a time so far away from me

    I'll return someday...

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. února 2008

    Jo, tak to mě napadlo že k Arye se hodí On My Way to Mandalay:

    I wandered down the pathway, through the misty moor

    Like I knew he did a thousand times before

    Voices seem to echo "Come talk with me a while

    Just around the corner, just another mile..."

    I had heard the stories, her legend served her well

    A mystic's myth or fable, truth or fairy tale

    A raggle taggle gypsy , with a toothless smile

    Said "Sit with me my darling, let's talk a little while..."

    *And the road goes on, seeming ever longer on the Way to Mandalay

    And the road goes on, forever will I wander on the Way to Mandalay...

    The mile went on forever, the minutes turned to days

    Could I have been misguided by the mystic's ways?

    The moment lasts forever, at least it does for me

    Caught between what happened and what could never be...

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. února 2008

    Koneckonců, taková Candice Night se do světa ledu a ohně docela hodí, že.

  • upraveno 6. února 2008

    hm.... nie ďakujem :oops: radšej trochu viac prirodzenej (nebodaj aj divej? :shock: ) krásy

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 6. února 2008

    Dej příklad přirozené krásy. 8)

  • upraveno 7. února 2008

    fuh.... takto narychlo ani neviem, kde mám svoju fotku :D :D :D

    nuž, ale keď už príklad tak prídi do Bratislavy. Tu je príkladov neuveriteľne veľa :wink:

  • upraveno 7. února 2008

    1) Chlap by měl být zjizvený a ženská éterická bytost jako anděl (čímž nemyslím čistou fyzickou krásu, ale to, co z ní vyzařuje). :!:

    2) Na muži jsou krásné jeho činy, ne slova, na ženách zase něco jiného. :P

    3) Candice JE krásná, ale když se ráno probudí, vypadá trochu jinak. :wink:

    4) Všechny správné frajerky z Blavy mají na stěnách svých pokojíčků vyvěšené sarvenovu podobiznu. :D

    5) Pokud se vám líbí umělohmotná krása z dílen maskérek, vizážistů a plastických chirurgů, doporučuju sledovat volby miss.

    6) Zlovlkové preferují spíše přírodnější styl (tzv. "vlčí dívka")

    7) Troufnete si někdo ty texty po sobě přeložit, ať vím, o čem to teda vlastně je, popřípadě dodat i nějaké vlastní interpretace?

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 7. února 2008

    Překlad? Uh, takhle na večer...

    (rýmovat se to nebude)

    Putovala jsem cestou, skrze mlžné slatě,

    stejně jako on tisíckrát předtím,

    hlasy proměněné v ozvěnu "pojď si na chvíli popovídat

    jen okolo rohu, jen jednu míli dál,"

    Já slýchala ty její příběhy, posloužily jí dobře

    tajemný mýtus nebo pověst, pravda nebo pohádka

    cikánská věštkyně z ruky, s bezzubým úsměvem

    řekla "sedni si ke mě drahá, popovídáme si na chvilku..."

    A cesta vede dál, pokaždé se zdá delší když putuješ do Mandalay

    A cesta vede dál, navždycky putuju do Mandalay...

    Míle trvala věčnost, minuty přešly v dny

    mohla jsem být svedena tajemnými cestami?

    Okamžik trval věčnost, alespoň pro mě

    Chycena mezi tím co bylo a co by mohlo být...

    Je to celkem otrocký, ale víc ze mě dneska nevymáčknete.

    BTW "přirozený" krásky taky po ránu vypadaj jinak, někdy ta "přirozenost" může dát zabrat :lol:

  • upraveno 7. února 2008

    Jó, to k ní celkem pasuje. Arya tulačka. Přál bych jí, aby se ještě někdy vrátila do Zimohradu.

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. února 2008

    Ještě mi to nedá k té přirozenosti. Kdy je to přirozené? Když spíte? Když platíte daně, když sedíte na záchodě, když se učešete nebo neučešete?

    Poslení dobou mám pocit že slovem přirozená krása některý ženský zakrejvaj špatnej vkus a lenost. 8)

  • upraveno 9. února 2008

    Dobře, dám příklady "přirozené" krásy:

    - Markéta "Once" Irglová

    - Ygritte :wink:

    - Eliška Bučková, když je v kostele na mši a ne na molu s šerpou miss :)

    - Kráska z Dorne :o

    Podle mě jde o to, že některé ženy a dívky si neuvědomují, že jsou dost krásné i bez kila make-upu a zvětšených rtů, naprosto ztumpachovělé různými těmi recepty na krásu z Bravo Girl a tak podobně.

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. února 2008

    Aha, musel jsem zas zapátrat, která nová celbrita je Markéta Irglová, teprv pak mi bliklo něco o jakémsi Once. No asi to bude příjemná ženská, ale že by oplývala zrovna krásou?

    Elišku Boučkovou jsem v kostele zrovna nepotkal, nadto nosí jméno mojí holky, která je asi stokrát hezčí.

    Asi je to tim, že poslední dobou ta tzv. přirozenej hala bala vzhled je kolem mě až moc. Nedávno jsem dostal záchvat smíchu v práci. Přišla jedna holka (docela pěkně namalovaná a oblečená) k nám do kanclu něco vyřizovat s vedoucí (mladá "přirozená", ale docela hezká), když odešla, vrátila se kolegyně a ptala se, jak ta holka vypadala. Já řek "docela hezká" načež vedoucí zcela mimo svou vedoucí roli a zcela žensky dotčeně vyhrkla "a to Vám nepřipadala umělá?" Uražená ješitnost u těch "přirozenejch" funguje úplně stejně.

  • upraveno 9. února 2008

    Vidím, že jsi vybral pěknou fotku, flankere. Jsi pašák. První odkaz v Googlu a je to.

    Přesně o tomhle jsem mluvil. Fyzická krása není všechno. To, že někdo na fotce vypadá hůř než ve skutečnosti (tj. není fotogenický) je celkem normální. (Nikdo nevypadá ve skutečnosti tak hrozně jako na pasové fotografii :wink: anebo jako Brittney Spears, když opilá nastupuje do taxíku).

    A pleteš se. Ona je krásná. Je krásná tím, co dělá, jaká je.

    A neřekl bych, že je celebrita.

    Elišku Boučkovou neznám. (To je sestra Libora Boučka?) Jenom Elišku Bučkovou. Četl jsem rozhovor s ní a tam o sobě říkala, že je nábožensky založená, a že do kostela chodí každou neděli. A taky že má odstávající uši, které maskuje vlasy. A věřil bych tomu, že tam vypadá o dost jinak než při účasti na letošní miss.

    Přirozenou krásou nemyslím "hala bala" vzhled. Je v pořádku, když se někdo našlechtí, když jde do společnosti. Ale ať je pak poznat, i když je doma a dívá se s vámi třeba na televizi. :)

  • upraveno 9. února 2008

    heavy_head wrote:
    2) Na muži jsou krásné jeho činy, ne slova, na ženách zase něco jiného. :P


    dobře uvařený oběd, teplá večeře, vypráno, vyžehleno? ;-) 8)

    flanker.27 wrote:
    BTW "přirozený" krásky taky po ránu vypadaj jinak, někdy ta "přirozenost" může dát zabrat :lol:


    souhlas, ale někdy stačí velice málo...

    heavy_head wrote:
    Podle mě jde o to, že některé ženy a dívky si neuvědomují, že jsou dost krásné i bez kila make-upu a zvětšených rtů...


    taky souhlas

    měla jsem spolužačku, u které jaksi ani vlastně nevím, jak vypadala... :roll:

    Ještě že u chlapů nemusím takové věci řešit :-D

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. února 2008

    Heavy_head: Chybka překlepová, no. Já Irglovou osobně neznám a i když věřim, že to jak vystupuje není nějaká stylizace, nebudu jí hodnotit podle hudby a filmu. Ten rozhovor jsem čet taky. Ne že by to nebyla hezká holka, ale zas nic extra. Z posledních miss se mi líbila Taťána Kuchařová, ale hodně k tomu přispěl její projev. Ta holka je překvapivě vyzrálá osobnost. Ale takhle nějak by měly holky chodit:

    Dandali: Pochopitelně ty, co si každý den malují nějaký hezký obličej na tu hubu, se mi nelíběj, všechno má mít svou míru. Přehnaná stylizace, zmalovanost a přehnaná "přírodnost" jsou podle mě zhruba to samý.

  • upraveno 9. února 2008

    flanker.27 wrote:
    Já Irglovou osobně neznám a i když věřim, že to jak vystupuje není nějaká stylizace, nebudu jí hodnotit podle hudby a filmu.

    V pořádku. A já ji nebudu hodnotit podle jedné fotky. :wink:

    Ano, i mně připadá Taťána jako překvapivě vyzrálá osobnost. I podle té fotky. :lol:

    já wrote:
    Na muži jsou krásné jeho činy, ne slova, na ženách zase něco jiného. :P

    Dandali wrote:
    ... dobře uvařený oběd, teplá večeře, vypráno, vyžehleno? :wink: 8)


    Doufám, že nejsi feministka? :wink:

    Ne, takhle jsem to nemyslel.

    Myslel jsem například hloubku jejich očí. :)

    Dandali wrote:
    měla jsem spolužačku, u které jaksi ani vlastně nevím, jak vypadala... :roll:

    Ještě že u chlapů nemusím takové věci řešit :-D

    Myslíš jako, že si občas byla sama sobě dost podobná? :D

    Já taky nevím, jak vypadá většina návštěvníků z tohoto fóra, a dokážu s tím žít. :!:

  • upraveno 9. února 2008

    Původně jsem to chtěl přeložit tak, aby se to rýmovalo, a přesto citlivě odráželo povahu originálního dílo. To se mi naprosto nedařilo, takže jsem se na to vykašlal a udělal jsem ošklivý, obhroublý, otrocký překlad. Avšak věřím, že všichni máte dost velkou fantazii, abyste si při čtení představovali, že čtete něco hezkého a věrného. :P

    Když větrné zvonky hrají spolu s vánkem,

    jejich písně podněcují duši.

    Barvy duhy s pohádkami

    propletené na májce...

    Zpívej písně o dalekých krajích,

    jiných časech, jiných místech,

    vítr nás odsud odnese

    očarovány v jejím náručí...

    Listoví rudne, noci chladnou,

    roční doby se promění, hodiny jdou dál...

    listí vyplňuje stromy, když se dny oteplují,

    dny se mění v roky, hodiny jdou dál...

    Plášť a dýka, bez strachu ze svobody,

    když srdce bije v jiných dobách,

    věčné proměnlivé, hodiny jdou dál,

    byť by to bylo jen v mysli tvé...

    Vítr zahynul a jeho zvonky znovu zmlkly,

    stromy se tyčí a vrhají na mne stín

    ze zrcadla hledí na mne dívka,

    když tajemství se rozplývá...

    A přestože hodiny jdou do budoucnosti,

    minulost je místem, kde mé srdce setrvá,

    v době ode mne tak vzdálené,

    jednoho dne se vrátím...

  • upraveno 9. února 2008

    1) Z hodnocení bych předem vyloučil matky, sestry, dcery, ale především manželky a partnerky. Je jasné, že pro muže jsou to obvykle ty nejkrásnější bytosti na světě. To, že má dotyčná bradavici na nose, jedno oko a velký hrb, to v tu chvíli prostě nevidíme. :wink:

    2) Není fér psuzovat někoho podle amatérské fotografie, navíc s bleskem. To se potom objeví zarudlé oči, vrásky a pleťové nedokonalosti i na místech, která jsou ve skutečnosti naprosto hladká (jak to ten fotoaparát dělá)? Stejnětak nemůžeme podle fotografie amatérské, na níž má slečna vrstvu make-upu tlustší než kůže a za fotkou navíc stojí hodiny práce v photoshopu. Koneckonců, stačí se podívat na "obyčejné" fotky celebrit, třeba zde.

    3) Krásné není to, co je dokonalé. Naopak, přitahuje nás nedokonalost. Představme si dokonale souměrnou, symetrickou tvář, vykreslenou počítačem. Bude nám připadat trochu divná. Žena, s níž se setkáme ve skutečném životě, nás bude od pohledu přitahovat více: protože bude mít jedno oko větší než druhé, levou tvář trochu jinou než pravou, několik pih a tak podobně. Ale z tohoto pohledu si to neuvědomíme, protože budeme tu tvář vnímat jako celek.

    4) Kuchařová se mi moc nelíbí (i když je možná po psychické stránce fajn, žádné rozhovory jsem nečetl). Ano, uznávám, že je hezká, krásná, ale chybí mi u ní nějaká ta zajímavost. Kdyby se měly krásné ženy vyrábět průmyslově, pravdědopodobně by vypadaly přesně takhle. Naopak, třeba zrovna Candice Night je jedinečná; stejně tak i ta Irglová, byť není tak pohledná - ale zkrátka je interesantní už od pohledu.

    5) Pokud půjdu se slečnou na hory, honit zvěř, dá se očekávat, že bude špinavá, zpocená, neupravená. Ale zpod rozchuných vlasů budou jiskřit plamínky očí, na tváři zahraje úsměv - a stane se půvabnou nade vše pomyšlení. Samozřejmě, těžko takhle půjde třeba do divadla. Ale to už jsou kosmetické úpravy (doslova i obrazně) - přirozeně půvabnou dívku to vylepší jenom trochu, spíše ji to zkulturní. A zamračené, nesympatické,

    6) Jsem toho názoru, že ve tváři se do jisté míry zrcadlí psychika. Podle vrásek se dá poznat, zdali se někdo často směje, nebo často mračí, jestli je zarputilý, nebo bezstarostný. Občas může tvář klamat, ale v zásadě to platí, stačí se dobře dívat. Podívám-li se dívce do očí, chci vidět sny, touhy a vzdálené světy. Nechci vidět zadní stranu lebky. Jasné? :D

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. února 2008

    Tak abych neopisoval slovy nepopsatelné, ať obraz hovoří za mne.

    Update: Tak takhle se tedy přidává bez zaplevelování galerie. Inu chytrému napověz, hloupého...

    [attachment=0]Eliska-BH.jpg[/attachment]

  • upraveno 9. února 2008

    Tohle téma v sobě skrývá netušené možnosti. :)

    Působí velmi přírodně až živelně. Velmi dlouhé nohy - skoro až na zem. Nedělá běh přes překážky nebo tak něco? 8)

    Už chápu, proč máš tak málo příspěvků. :P

  • upraveno 9. února 2008

    Podivuhodná a nadmíru atraktivní panna neobvyklého odění. :)

    Také jsem velmi blízce znal jednu dívku takového jména.

    Ale já po ženských moc nekoukám. :wink: Vidíte ty praporce v pozadí?! To je přece bílá standarta královské gardy, napravo od ní zelený prapor překřížený rudým pruhem s dvěma ostnochvosty, neboli rod Blountů! Následují zlaté koruny na modrém pozadí, to nemůže nebýt rod Hollardů. A pak cosi zeleného a bílého, že by rod Wendwaterů?

    Zahřeje u srdce, vidět tolik slavných rytířů pohromadě.

    miluji turnaje.

    Jsem tak šťastná! :P

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. února 2008

    Děkuji mí lordi, Vaše komplimenty budu dámě tlumočit osobně. Přes překážky neběhá, pouze v poslední době následuje mého příkladu a trávíváme společný čas v posilovně. BTW je to z rekonstrukce bitvy na Bílé Hoře, proto ty stany v pozadí.

  • upraveno 9. února 2008

    Je dobré pečovat o své tělo. :idea:

    Místními tajnými kroužky oboru estetiky a Klubem milovníků krásy fóra Icefire jsem byl oficiálně požádán, abych publikoval báseň oslavující sličnost nějaké samice. Pročež tak učiním.

    Lepá zlovlčice

    Narudlé bělmo jejích očí

    zbrocená krví zubiska

    žádné zvíře ji nezaskočí

    její zrak lesem zablýská

    Dunivě vyje ku měsíci,

    jak bouře sivý její chlup

    žereme právě lidskou plíci

    krvavá láska nám kane z hub.

  • upraveno 11. února 2008

    Práce s jazykem je ti blízká. :wink:

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2008

    BTW nešlo by tedy obrázky z disku přidávat do diskuse, když to v galerii nesklidilo libost Alekovu? Pokud to tedy tenhle zdroják vůbec umožňuje.

  • upraveno 12. února 2008

    Tak teď nevim, jestli ti rozumim, flankere. Obrázky do fora samozřejmě vkládat můžeš. Když tvoříš novej příspěvek, pod tím hlavním oknem jsou 2 záložky - Možnosti, Přílohy. Přílohy jsou snad přesně to, co hledáš.

  • upraveno 12. února 2008

    Flankerovi jde o to, jestli může vkládat do diskuzí průběžně obrázky své přítelkyně ze svého hard disku. :wink:

  • upraveno 12. února 2008

    :-) Ano, sem na forum si vkládej obrázky jaké chceš, tady už jsem dávno přišel o všechny ambice a vyšší záměry. :-)

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.