V editoru jsem zvolil náhodné pořadí povídek, takže ted ani já nevim, která je od koho a rád si to přečtu bez tohoto vědomí. Takže veškeré podbízení, řitní alpinizmus apod. je vítán (osatně je podmínkou zdejší existence), ale nepřinese vám body :-)))
:-) To je dobré :-)) Ale některé slovenské obraty se ti tam dostaly. Třeba když někdo uvažuje o "své" cele.... oči se přizpůsobily, oči musely Procházeli a ne přecházeli
A samozřejmě pár dalších...drobnosti, které působí kostrbatě...ale popravdě - já bych slovensky psát nedokázala vůbec :-D
Gepeto - to je možné, leč nepravděpodobné - slovensky čtu od čtyř let, polsky o něco později, ale rozumět a umět jazyk užít - to je něco docela jiného - to neumím. Když delší dobu hovořím se Slováky, tak mi samy do řeči veskakují jejich výrazy, ale souvislou větu nedám :(
Komentáře
Alek se vytáhnul a udělal to výborně - vzdejme hold šerifovi.
VIVAT ALEK! :-)
oči se přizpůsobily, oči musely
Procházeli a ne přecházeli
A samozřejmě pár dalších...drobnosti, které působí kostrbatě...ale popravdě - já bych slovensky psát nedokázala vůbec :-D