Ramsay Bolton

upraveno 14. července 2012 v Postavy a bytosti
Ramsay Bolton je synem lorda Roose Boltona.
Byl narozen jako Ramsay Snow, ale jeho vynikající vůdčí schopnosti spolu s loajalitou králi Tommenovi mu vynesly glejt právě od krále Tommena, který ho legitimizoval jako syna lorda Boltona a tedy se stal oficiálně pokračovatelem tohoto slavného rodu a právoplatným dědicem Hrůzova.

V současné době již podruhé vstoupil do posvátného svazku manželského, po nešťastném úmrtí své první ženy, která onemocněla záhadnou nemocí a záhy skonala, což Ramsaye stále trápí a denně se modlí za spásu její duše, si vzal, před starými bohy Prvních lidí a před zraky skoro všech významných lordů Severu, Aryu Stark, dceru zrádce Eddarda Starka a sestru lžikrále Robba, kterého museli Freyové usmrtit poté, co se proměnil ve vlka a chtěl zabít svého hostitele, lorda Waldera Freye, a tak ukázal svojí velkorysost a dobrotivost, když chce rod Starků i nadále, alespoň skrz ženskou linii, zachovat u moci.

Ramsay má mnoho rozličných zálib, v zásadě se nelišicích od zájmů běžného mladého muže urozeného původu. Mezi jeho zájmy patří pořádání honů v lesích svého panství; krmení svých psů; vždy statečně a rád bojuje, klidně i proti mnohonásobné přesile a vyniká schopností dobývat významné hrady Severu.
V neposlední řadě je šlechetným věznitelem, který natolik oplývá vrozenou filantropií, že svým vězňům po určité době často dopřeje odchod z cely a potěšení své přítomnosti; se svými nepřáteli jedná se ctí, chová vzorný respekt ke svému otci a je velkým podpůrcem rozvoje průmyslu, zejména kožedělnictví.
Snad jedinou jeho chybičkou je fakt, že se za svůj z poloviny prostý původ nestydí, naopak se hrdě hlásí ke své spřízněnosti s prostým lidem; to je jistě i důvodem vynikajících vztahů se svými sluhy, které zná tak dobře, že jim dokonce může udělovat přátelské přezdívky podle jejich výrazných vlastností a sloužicí mu za to vždy vřele děkují.

Velmi mě zarazilo, když jsem se doslechl, že Ramsay je pro některé postavou, kterou přímo nezbožňují, dokonce se prý najdou i tací, kterým je osud Ramsaye tak nějak ukradený...
Co vy, jaký je váš názor na Ramsay Boltona, syna Strážce Severu a právoplatného dědice Hrůzova?
«13456

Komentáře

  • upraveno 6. června 2012
    Ještě jsem zapomněl dodat, že stále sílí diskuse o úloze Ramsay Boltona jako Azora Ahaie ...
  • upraveno 6. června 2012
    Stark z hor napsal(a):

    Ještě jsem zapomněl dodat, že stále sílí diskuse o úloze Ramsay Boltona jako Azora Ahaie ...

    To jako že proti Jiným se musí nasadit pokud možno ta největší svině?
  • upraveno 6. června 2012
    Konečně někdo, kdo ho vidí takového, jaký je.... ;D
  • upraveno 6. června 2012
    Tohle se povedlo :D . Je to velmi výstižné :D
  • upraveno 6. června 2012
    Stark z hor je hostem v Hrůzově, to je známo :-)
  • upraveno 6. června 2012
    Tyna napsal(a):

    Stark z hor je hostem v Hrůzově, to je známo :-)

    Ještě ho Ramsay nestáhl z kůže ? Ani jediný prstíček ? :-D
  • upraveno 7. června 2012
    Určitě stáhl, jinak by o něm nemluvil tak hezky. Ramsay je tak kýčovitě zlá postava že ho nejde mít nerad. Docela mě mrzí že jeho nástup na scénu v seriálu nebude tak velkolepý jako v knize. A divim se že v úvodu (luxusním,mimochodem) chybí zmínka o jeho věrném přátelství se svým sluhou...:) do týhle postavy nalil GRRM to nejzvrácenější co se mu urodilo v palici.
  • upraveno 7. června 2012
    No jo, Ramsay, to je lamač mnoha dívčích srdcí :)
  • upraveno 7. června 2012
    Doslova :D
  • upraveno 7. června 2012
    Obuásky!!!!
    Třeba DeviantArt je na pěkná dílka s Ramsíčkem-Drahouškem strašlivě skoupý... :(
    Ramsay Bolton by cabins
    Ve svém fešném brnění:
    The Bastard of Bolton by Tribemun
    Na závěr to nejlepší- Ramsay zobrazený jako PRAVÝ RYTÍŘ při své oblíbené kratochvíli- venčení mnohohlavé smečky ušlechtilých fen, takřka familiérně označovaných jako "Děvčata".
    Ramsay Bolton by dejan-delic
  • upraveno 7. června 2012
    überkiller - dík, udělal jsem tam ještě dvě drobné změny...
    Griff - takhle o něm nemluv, tohle nesmíš říkat, hlavně ne v přítomnosti lorda Ramsaye..

    ad pohostinství - jak vás tohle napadlo?
    :-)
  • upraveno 7. června 2012
    Na tom Druhém obrázku vypadá Lord Ramsay jako pravý Bolton, brnění působí dojmem toho že je z lidské kůže. Kdo by ho měl asi ztvárnit v nadcházející serii seriálu ?

    Ramsay
  • upraveno 7. června 2012
    Blackfish: Ten je parádní. Znáš autora?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 7. června 2012
    Božský R je miláček.
  • upraveno 7. června 2012
    Blackfish: Díky, koukám, že dotyčný má i zajímavé názory:
    likvidace Malíčka
    Littlefinger (who I’d love to ship with the Moon Door as people do, but as the Eyrie is inaccessible for the rest of winter, I ship him with Sansa’s hairnet instead, die you bastard die)
    :DDDD
  • upraveno 7. června 2012
    Když jsem si přečetla těch deset jmen, napadlo mě, jak diváci seriálu poberou, až z toho za nějaký dvě řady bude defilé postav, který by si zasloužili brutální dekapitaci (a ono pořád nic). Ups.
  • upraveno 7. června 2012
    Však Joffrey by je měl na chvíli uspokojit
  • upraveno 7. června 2012
    Nero napsal(a):

    Však Joffrey by je měl na chvíli uspokojit

    Srandisto.
  • upraveno 7. června 2012
    Skoro bych řekl, že Joffrey nakonec vytvoří šťastnou rodinku s Brienne , budou mít 10 dětí, a pokud neumřeli, šťastně žijí v Západozemí dosud :-D
  • upraveno 12. června 2012
    myslím si, že klame. snaží sa získať späť niečo čo definitívne stratil.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 12. června 2012
    Taky si myslím, že kecá (hlavně v to dost doufám a Stannis ho zničí).
    A začerni to, je to spoler z Tance - NEVADO pokud sem zavítáš, NEČTI TO!!!
  • upraveno 12. června 2012
    Doufám, že kecá ( proč jinak by tam Martin vmontoval horské klany, které Stannis zverboval na Jonovu radu - přeju si, aby byli nějak užiteční, aby se ukázalo, že jsou další figurou ve Hře, předtím opomíjenou).
  • JayJay
    upraveno 13. června 2012
    schleitr napsal(a):

    Co si myslíte o údajném Ramsayově vítězství nad Stannisem.Pokuď ponecháme stranou,že by to solidně zlikvidovalo stannisovsko-ohnivo-mořskou dějovou línii tak se mi nechce věřit,že by bastard zvítězil nad obráncem Bouřlivého konce a ničitelem Železné flotily....

    Nezničil Železnou flotilu Robert?
    Jinak pevně doufám, že to vítězství je pouze... údajné. Nevím, jestli české vydání obsahuje tu kapitolu z vichrů, nicméně tam je řečeno, že Stannis ví o tom, že má být zároveň přepaden ze zálohy a mám za to, že z toho plyne, že je vyhluší první
    A hlavně by mi to kazilo představu o vysněném pokračování ságy... Stannise musí přece sejmout Jiní a on bude tím modrookým s kterým se Danny střetne na Trojzubci (nějaký její sen o Rhaegarovi z knihy 1 nebo 2)... :o)
  • upraveno 13. června 2012
    Co si myslíte o údajném Ramsayově vítězství nad Stannisem.Pokuď ponecháme stranou,že by to solidně zlikvidovalo stannisovsko-ohnivo-mořskou dějovou línii tak se mi nechce věřit,že by bastard zvítězil nad obráncem Bouřlivého konce a ničitelem Železné flotily....
  • upraveno 13. června 2012
    Určitě kecá někde se určitě dozvíme jak Manderly rozprášil Freyena půl cesty ke Stanisovi, Manderly se při dá ke Stanisovi a hotovo. Proč by jinak posílal dopis na černý hrad kde chce vrátit Reeka?, ten by měl být u Stanise myslím, takže pokud by ho porazil, měl by i jeho. Teda, nečetl jsem tu kapitolu z vichrů ještě. Tak si myslím, že Ramsey to je zkouší.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. června 2012
    Jay: Železné na moři skutečně zničil Stannis.
  • JayJay
    upraveno 16. června 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Jay: Železné na moři skutečně zničil Stannis.

    Ok, beru, místy už ta paměť vynechává... Budu ty knihy muset dát znova... výhledově.
  • JayJay
    upraveno 16. června 2012
    frostV napsal(a):

    Určitě kecá Proč by jinak posílal dopis na černý hrad kde chce vrátit Reeka?, ten by měl být u Stanise myslím, takže pokud by ho porazil, měl by i jeho. Teda, nečetl jsem tu kapitolu z vichrů ještě. Tak si myslím, že Ramsey to je zkouší.

    Tak já bych po Martinovsku čekal, že kecá tak napůl, osobní typ je, že v dopise nekecá ohledně Manceho - typicky podle vztahu Martina k sympaťíkům to musí odnést, a naopak ohledně Stannise si vymýšlí lidové báje, a kdyby ne, tak je pravda, že "Reek" a "Arya" vůbec v tom táboře nemuseli být - bitva, to je zmatek
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.