Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Ahoj, všichni! Už jsem Vám na sebe prozradila, že jsem hrozný knihomol (či knihofil :D ), který když si nepřečte aspoň pár stránek, nepovažuje den za ukončený. Ráda bych věděla, co zrovna čtete vy, jaké máte svoje oblíbené knížky (kromě GRRM samozřejmě), co byste doporučili ostatním. Nebo třeba zkuste odpovědět na otázku, jakou knížku byste si s sebou vzali na opuštěný ostrov, čili jestli existuje taková, kterou jste četli už několikrát dokola a budete ji určitě číst znovu. Díky. :)

13567143

Komentáře

  • upraveno 19. ledna 2007

    Quote:
    Nezapírám, mám zelené oči. Jenom jsem se ptala, jak to víš. Ale teď už to vím i já :wink:


    "I´m looking back to see if she´s looking back to see if I´m looking back to see if she´s looking back at me..."

    To jste přesně vy dva. :P
  • upraveno 19. ledna 2007

    Och, s těmi srdceryvnými výlevy se nám dneska nějak rozthl pytel. :wink:

    A co zrovna čtete? 8)

  • upraveno 19. ledna 2007

    Quote:
    A co zrovna čtete? 8)


    Tvůj příspěvek... proč? :)
  • upraveno 19. ledna 2007

    Snažím se neodbíhat příliš od tématu, víte. :?

  • upraveno 19. ledna 2007

    To máš pravdu. Jsme off topic. Navrhuji poslední příspěvky přemístit do tématu "Týniny oči, vlasy, zuby a nehty." 8)

  • upraveno 19. ledna 2007

    Navrhuji "Sliny uživatelů." Není to příliš explicitní? Tak co třeba "Podmíněné reflexy uživatelů?" Hm? :wink:

  • upraveno 19. ledna 2007

    Léto wrote:
    To máš pravdu. Jsme off topic. Navrhuji poslední příspěvky přemístit do tématu "Týniny oči, vlasy, zuby a nehty." 8)

    Joj, konečně se dozvím něco nového :twisted:

  • upraveno 19. ledna 2007

    Eddard wrote:
    No aspoň na fotkách to tak vypadá ;-) Nebo chceš zapírat?

    Četla jsem tvůj vzkaz :twisted: Ne, že tam budeš jako správný Sansofil lovit prepubertální dívky. :roll:

  • upraveno 19. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    Navrhuji "Sliny uživatelů." Není to příliš explicitní? Tak co třeba "Podmíněné reflexy uživatelů?" Hm? :wink:


    Já bych řekl spíše "slinty uživatelů", jenomže to by tam pak patřila většina fóra. :lol: Ale teď mě třeba Týna dost rozslintala tím, že použila kořen "sans-", tak by to možná nebylo úplně od věci... :roll:
  • upraveno 19. ledna 2007

    Vždycky jsem si přál, aby mi někdo psal tajné vzkazy. :oops: Nějaké nevinné polovtípky například. :D

  • upraveno 19. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    Och, s těmi srdceryvnými výlevy se nám dneska nějak rozthl pytel. :wink:

    A co zrovna čtete? 8)

    Zrovna čtu DEFLEUR, Melvin; BALL-REKOECH, Sandra. Teorie masové komunikace. Je to dlouhé, ale zato nudné. (No, některé pasáže vlastně ani ne. Třeba ta, kde se velký odborník na komunikaci zabývá v závěru knihy myšlenkou, že podle něj se interaktivní média v nerozšíří "Je nepravděpodobné, že by se videotext nebo nějaký jeho blízký příbuzný rychle rozšířil" (DeFleur, s. 361))

  • upraveno 19. ledna 2007

    Léto wrote:
    : Ale teď mě třeba Týna dost rozslintala tím, že použila kořen "sans-", tak by to možná nebylo úplně od věci... :roll:

    santal, sanskrt, sandál...

  • upraveno 19. ledna 2007

    Tyna wrote:
    heavy_head wrote:
    Och, s těmi srdceryvnými výlevy se nám dneska nějak rozthl pytel. :wink:

    A co zrovna čtete? 8)

    Zrovna čtu DEFLEUR, Melvin; BALL-REKOECH, Sandra. Teorie masové komunikace. Je to dlouhé, ale zato nudné. (No, některé pasáže vlastně ani ne. Třeba ta, kde se velký odborník na komunikaci zabývá v závěru knihy myšlenkou, že podle něj se interaktivní média v nerozšíří "Je nepravděpodobné, že by se videotext nebo nějaký jeho blízký příbuzný rychle rozšířil" (DeFleur, s. 361))

    Kniha je z roku 1989, to pro upřesnění

    té citace v závorce si nevšímejte, u nás na fakultě není nic tak důležité, jako správně citovat, tak se z toho stává reflex...

  • upraveno 19. ledna 2007

    Teda takhle pozvracet takovej peknej topic:-) jen si rikam, kde jsou asi Strazci fora? ale jinak, pekne cteni, vyda za vsechny klasiky literarniho nebe (mimo Vlci princeznu, samozrejme, nad tu neni:-))

    PS: sorry, zelenoocko:-)

  • upraveno 19. ledna 2007

    Tyna wrote:
    Zrovna čtu DEFLEUR, Melvin; BALL-REKOECH, Sandra. Teorie masové komunikace. Je to dlouhé, ale zato nudné. (No, některé pasáže vlastně ani ne. Třeba ta, kde se velký odborník na komunikaci zabývá v závěru knihy myšlenkou, že podle něj se interaktivní média v nerozšíří "Je nepravděpodobné, že by se videotext nebo nějaký jeho blízký příbuzný rychle rozšířil" (DeFleur, s. 361))

    Předpokládám, že v originále. :wink:

    Z kterého roku ta starožitnost pochází? Ten chlápek zjevně v životě nechatoval. :roll:

  • upraveno 19. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    Vždycky jsem si přál, aby mi někdo psal tajné vzkazy. :oops: Nějaké nevinné polovtípky například. :D


    To já také! Týno, tady máš dva světáky, kteří čekají pouze a jen na tvé tajné vzkazy. 8)

    Týna wrote:
    Zrovna čtu DEFLEUR, Melvin; BALL-REKOECH, Sandra. Teorie masové komunikace. Je to dlouhé, ale zato nudné. (No, některé pasáže vlastně ani ne. Třeba ta, kde se velký odborník na komunikaci zabývá v závěru knihy myšlenkou, že podle něj se interaktivní média v nerozšíří "Je nepravděpodobné, že by se videotext nebo nějaký jeho blízký příbuzný rychle rozšířil" (DeFleur, s. 361))


    To je fascinující. Na začátku devadesátých let se taky tvrdilo, že CD-ROM se jakožto médium nemá šanci v krátké době nějak výrazněji rozšířit. A také:

    "Počítače by v budoucnu mohly vážit i méně než 1,5 tuny" (Popular Mechanics, 1949).

    "Nemyslím si, že by na světovém trhu byla poptávka po více než pěti počítačích" (Thomas J. Watson, IBM, 1943)

    "Nikdo nebude nikdy potřebovat více než 640k RAM!" (Bill Gates, 1981)

    :lol:

    PS: Ten DEFLOR má zvláštní příjmení... :roll:

  • upraveno 19. ledna 2007

    Alekovi je špatně! Něco je špatně! Aleku, co zrovna čteš? :?:

  • upraveno 19. ledna 2007

    Alek wrote:
    Teda takhle pozvracet takovej peknej topic:-) jen si rikam, kde jsou asi Strazci fora? ale jinak, pekne cteni, vyda za vsechny klasiky literarniho nebe (mimo Vlci princeznu, samozrejme, nad tu neni:-))

    PS: sorry, zelenoocko:-)

    Alespoň oceň, jak jsem se brilantně vrátila zpět do topicu :lol:

  • upraveno 19. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    Tyna wrote:
    Zrovna čtu DEFLEUR, Melvin; BALL-REKOECH, Sandra. Teorie masové komunikace. Je to dlouhé, ale zato nudné. (No, některé pasáže vlastně ani ne. Třeba ta, kde se velký odborník na komunikaci zabývá v závěru knihy myšlenkou, že podle něj se interaktivní média v nerozšíří "Je nepravděpodobné, že by se videotext nebo nějaký jeho blízký příbuzný rychle rozšířil" (DeFleur, s. 361))

    Předpokládám, že v originále. :wink:

    Z kterého roku ta starožitnost pochází? Ten chlápek zjevně v životě nechatoval. :roll:

    1989, i mistr tesař se utne :lol:

    ona je ta knížka o něčem jiném (teorii komunikace), to se jen na závěr trochu pustil do věštění a nevyšlo mu to (no jo, kdyby se zeptal Melisandry, dozvěděl by se, že plameny můžou být ošidné :lol: )

  • upraveno 19. ledna 2007

    Léto wrote:

    PS: Ten DEFLOR má zvláštní příjmení... :roll:

    Tahle asociace mě nikdy nenapadla, ale určitě se o ni podělím se spolužáky. :lol:

  • upraveno 19. ledna 2007

    Léto wrote:

    "Počítače by v budoucnu mohly vážit i méně než 1,5 tuny" (Popular Mechanics, 1949).

    Co se ti na tom nezdá? Tvůj počítač snad neváží méně než 1,5 tuny? :twisted:

  • upraveno 19. ledna 2007

    heavy_head wrote:
    Alekovi je špatně! Něco je špatně! Aleku, co zrovna čteš? :?:


    ale, vypada to jak ta nejlacinejsi telenovela prevedena do literatury, jeden pubertalni chlapec, co si vecne dela tezkou hlavu, spolecne s nakym zoofilem lovi divku, ktera porodila nakou bestii, ale co byste taky cekali, kdyz cte knizku od Defleura:-)))
  • upraveno 19. ledna 2007

    To musí být hrůzyplné čtení! :roll: A nezapomněl jsi zmínit ještě opileckého rytíře a vášnivého milovníka bobrů? Velmi laciné. To ty čteš takovéhle braky? Odpuzující. :shock: :o

  • upraveno 19. ledna 2007

    Hej hola, páni rytíři u Karlova Týna! :!:

    Alek wrote:
    ale, vypada to jak ta nejlacinejsi telenovela prevedena do literatury, jeden pubertalni chlapec, co si vecne dela tezkou hlavu, spolecne s nakym zoofilem lovi divku, ktera porodila nakou bestii, ale co byste taky cekali, kdyz cte knizku od Defleura:-)))


    To zní zajímavě! Jak se to jmenuje? :P

    Týna wrote:
    Co se ti na tom nezdá? Tvůj počítač snad neváží méně než 1,5 tuny? :twisted:


    Och, začínám chápat, proč si ženy připadají tlusté. :lol:
  • upraveno 19. ledna 2007

    Quote:
    To zní zajímavě! Jak se to jmenuje? Razz


    Jak Tynienta de Pivonka chytla vlka a delala si z toho tezkou hlavu:-)
  • upraveno 19. ledna 2007

    Hm, to je samizdat? :?

    Jistě chápeš, že v touze po masovosti a sprosté popularitě je umělec často nucen odhodit svá umělecká kritéria a zásady. Komerce světem vládne. :wink:

  • upraveno 19. ledna 2007

    no chapu, ale ze by o tom muselo HBO (btw, B uz jsme vyresili, H jsem zjistil az ted, samozrejme Hodor) tocit serial? kdepak, jak tam je pekna holka se zelenejma vocima ala Esmeralda, hafik ala Rex a tezkohlavy mladenec ala Dawson Leery, komerce se neda zastavit:-))

  • upraveno 19. ledna 2007

    Od mládí trpím vrozeným despektem ke knihám, které začínají slovem "Jak..." :wink:

    Už se ví, kdo to točí? Nebo něco o obsazení? :?: :roll:

  • upraveno 19. ledna 2007

    Mel to delat Adamec, ale vyfrnk mu to Troska. Hlavni roli samozrejme pripadne prvni dame ceskeho herectvi, Katerince Brozove...mladika bude hrat, jak jinak, Vojta Kotek, akorat hafika zatim nevybrali, chtel to Zaryk, ale Dasenka jeste bojuje...

  • upraveno 19. ledna 2007

    Pracovní název je Pojišťovna snowboarďáků ze mlejna. Soap opera ve stylu Twin Peaks po česku.

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.