Bran Stark je Azor Ahai!?

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

Po přečtení dosud vydaných knih (tj. až po Hostinu pro vrány) jsme doma dospěli k závěru, že možným kandidátem na Azora Ahaie může být na tomto fóru trochu opomíjený Bran Stark. Vlastně nás to napadlo poměrně brzo. Zde je několik našich úvah a „důkazů“, které onu teorii podporují: 8)


  1. Vycházíme z toho, že Azor Ahai je oním „Princem, který byl přislíben“ a že jeho meč Světlonoš ve skutečnosti není skutečný meč, ale je to symbol pro draky, a že právě pomocí draků zažene temnotu (Jiné). Podporují to jiné teorie, které se zde na fóru rozebírají.[/*:m]

  2. Bran je princ – následník krále severu, Robba Starka.[/*:m]

  3. Vyprávění o Braovi bylo věnováno poměrně hodně místa a přitom se tam dosud nic moc nestalo – je jisté, že s ním má GRRM velké plány![/*:m]

  4. Tříoká vrána neustále Branovi v jeho snech říká, že ho naučí létat – co když tím myslí právě draky? :idea: [/*:m]

  5. Bran odmalička zbožňuje šplhání do výšek – je jako stvořený pro to, aby brázdil oblohu. :) [/*:m]

  6. V knize je nejednou zdůrazňováno, jak moc si Bran přeje být rytířem a jezdit na koni, což se kvůli jeho úrazu zdá být nedosažitelné a ve všech čtenářích Branův úděl vzbuzuje emoce, o které GRR Martinovi šlo. O co krásnější by to byl happy end, kdyby se Branovi přece jen splnil jeho sen a stal se rytířem létajícím na drakovi?[/*:m]

  7. Zamysleme se nad označením „Princ, který byl přislíben“. Tento pojem evokuje pocit něčeho nadpřirozeného – osoby, jejíž osud je řízen nadpřirozenou mocí. Jedna z postav, která této myšlence vyhovuje, je právě Bran: jedině on je veden nejprve sny o tříoké vráně, pak vizemi Jojena Reeda/Rákose a následně tajemnou postavou Studenorukého. Osudy všech postav se nám zdají velice obyčejné a pozemské. Jedině Bran je směrován „vyšší mocí“, aby se splnila dávná proroctví o Princi, který byl přislíben.[/*:m]

  8. Všechno očividné nikdy nebylo u GRRM nakonec pravdivé. Od druhé knihy je „očividné“, že Azorem Ahaiem je Daenerys – taková nuda, ani náhodou! :D [/*:m]

  9. "Až bude rudá hvězda krvácet a na svět sestoupí temnota, Azor Ahai bude znovuzrozen uprostřed kouře a soli." (Bouře mečů) – co když to odkazuje na okamžik, kdy Bran vychází z krypt svých dávných předků a nachází Zimohrad vypálený (v kouři), za což ve velké míře mohou Železní muži (přišli od moře = sůl – viz také zelené sny Jojena Reeda, ve kterých viděl, že někteří obyvatelé Zimohradu se utopí v moři, což nakonec znamenalo, že byli zabiti Železnými muži).[/*:m]

  10. Bran je také ze všech Starkovic dětí nejlepším měničem, proto je možné, že draky bude ovládat jen myslí. Kromě Léta, se umí vtělit i do Hodora a na Meeřinu radu to také zkouší s orly. Takže jako další na řadu by mohli přijít draci.[/*:m]

  11. Za povšimnutí stojí také možná zdánlivá drobnost, totiž že první kapitola celé ságy (po prologu) je z pohledu Brana – nezdá se vám krásné a symbolické, aby kniha začínala právě z pohledu té nejhlavnější postavy celého příběhu? 8) [/*:m]

Tak co vy na to? :shock:

[/]
1246

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. února 2012
    Aha :D Jopresen
  • upraveno 12. února 2012
    k Bronnovi - nevím, jestli je život s Lolys zrovna námět na happy end :-D
  • upraveno 12. února 2012
    Nebo tak. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 12. února 2012
    No, určitě je to lepší než temné kobky.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 12. února 2012
    Navíc nepředpokládám, že jeho společný život s Lolys bude trvat nějak moc dlouho :)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 12. února 2012
    Dlouho pro lolys nebo pro Bronna?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 12. února 2012
    Pro oba stejně, pro Lolys s méně šťastným zakončením.
  • upraveno 1. června 2012
    "Až bude rudá hvězda krvácet a na svět sestoupí temnota, Azor Ahai bude znovuzrozen uprostřed kouře a soli." (Bouře mečů)

    Nesedí to proroctví i na Daenerys?
    "Ona přišla na svět v Dračím kameni devět měsíců po útěku, zatímco zuřící bouře hrozila roztrhnout pevnost na ostrově vpůli. Říkali, že ta bouře byla strašlivá. Targaryenské loďstvo kotvící v přístavu bylo rozmetáno a ze zdí se uvolňovaly obrovité kamenné kvádry, které byly silou vichru vrhány do divokých vod úzkého moře. Její matka při porodu zemřela ..." Nejsem si ani moc jistý, jestli známe okolnosti zrodu Jona Snowa (který by mi na Azora Ahaie seděl snad nejvíc) a Aegon VI se zdá být další možností. Všichni pak dle mě na to sedí víc než Bran.
  • upraveno 1. června 2012
    Azor je Hodor. To je známo. ;D
  • upraveno 1. června 2012
    Ano, Jon Snow se narodil na břehu moře pokud nekecal Godric Borrell, Lord of Sweetsister
  • upraveno 1. června 2012
    Třeba nebude Azor Ahai pouze jeden, ale klidně i tři, jako ty tři dračí hlavy z vidění v House of the Undying.
  • upraveno 1. června 2012
    Navíc nepředpokládám, že jeho společný život s Lolys bude trvat nějak moc dlouho :)

    Tak přinejmenším ji pořád nezabil a nezabil ani to dítě. To je pro jeho povahu skoro romantické... Ačkoliv on potřebuje, aby mu porodila jeho dítě a až pak ji asi oddělá...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 1. června 2012
    Ooo! Tady už se vesele spoileruje z Tance. Mám to ale kliku, že už jsem první kapitolu Davose četl.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. června 2012
    Montezuma3 napsal(a):

    Ooo! Tady už se vesele spoileruje z Tance. Mám to ale kliku, že už jsem první kapitolu Davose četl.

    Nj, co naděláš. Někteří si to prostě nedají a nedají vysvětlit :(
  • upraveno 1. června 2012
    Já to nečetl v té knize, ale na internetu, proto jsem žel ani nevěděl, že to patří jen do poslední knihy. Každopádně to podle mě není něco, co by bylo tak okaté pro někoho kdo to ještě nečetl, či něco co by mu zkazilo příběh.
  • upraveno 1. června 2012
    to Neuro: To s tím "zrozením" se dá vykládat všelijak. Stejně jako "sůl" a "popel". Rytíř se "zrodí" teprve po složení přísahy, "popel" může být i metaforický (Popel jsem a popel budu - rodové hslo Popelů z Lobkovic) a slané jsou jakslzy tak pot a krev... Klidně se to může vztahovat na bitvu na Černovodě nebo třeba pohřeb khala Droga.
  • upraveno 1. června 2012
    Ale to je vždy jen ta či ona část, málokdy vše dohromady.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. června 2012
    Neuro napsal(a):

    "Až bude rudá hvězda krvácet a na svět sestoupí temnota, Azor Ahai bude znovuzrozen uprostřed kouře a soli." (Bouře mečů)

    Nesedí to proroctví i na Daenerys?
    "Ona přišla na svět v Dračím kameni devět měsíců po útěku, zatímco zuřící bouře hrozila roztrhnout pevnost na ostrově vpůli. Říkali, že ta bouře byla strašlivá. Targaryenské loďstvo kotvící v přístavu bylo rozmetáno a ze zdí se uvolňovaly obrovité kamenné kvádry, které byly silou vichru vrhány do divokých vod úzkého moře. Její matka při porodu zemřela ..." Nejsem si ani moc jistý, jestli známe okolnosti zrodu Jona Snowa (který by mi na Azora Ahaie seděl snad nejvíc) a Aegon VI se zdá být další možností. Všichni pak dle mě na to sedí víc než Bran.

    Všetci na to sedia viac než Bran?! Ty si asi pozorne nečítal. Bran je najlepším meničom, určite sa prevtelí aj do drakov a ak nebude Azorom aspoň metaforou Svetlonosa a okrem toho, hneď prvá kniha, Branov sen...

    3-eyed-crow: Už víš, proč musíš žít?
    Bran: ,,Ne"
    3-eyed-crow: Protože Zima se blíži

    A ten najdôležitejčí dôvod - Volá sa Brandon, to je až príliš pekné a dôležité meno, než aby nebol Azorom .D
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Azor je Hodor. To je známo. ;D

    Ja som to vravel už dávno, už v prvej knihe, keď povedal: ,,Hodor" to bolo jasné...

    It is known
    chrochta napsal(a):

    to Neuro: To s tím "zrozením" se dá vykládat všelijak. Stejně jako "sůl" a "popel". Rytíř se "zrodí" teprve po složení přísahy, "popel" může být i metaforický (Popel jsem a popel budu - rodové hslo Popelů z Lobkovic) a slané jsou jakslzy tak pot a krev... Klidně se to může vztahovat na bitvu na Černovodě nebo třeba pohřeb khala Droga.

    Pravda je...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. června 2012
    Ale aj tak očakávam, že Azorom Ahaiom mal byť Will :D :D Pre tých, čo nepamätajú - Hra o tróny - Prológ
  • upraveno 2. června 2012

    Ale aj tak očakávam, že Azorom Ahaiom mal byť Will :D :D Pre tých, čo nepamätajú - Hra o tróny - Prológ

    Geniální! Jak se nejlépe zbavit nejnebezpečnějšího nepřítele? Udělejte z něj jednoho z Vašich!!! Pokud možno definitivně! :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. června 2012
    :D Čo my vieme, možno Will bol ten jazdec na jeleňovi, ak sa ešte v Tnaic neodhalilo o koho ide :D
  • upraveno 2. června 2012
    Myslím, že varianta, že Studenoruký je Will nenapadla ještě snad nikoho. :D
  • upraveno 2. června 2012
    Arutha2321 napsal(a):

    Myslím, že varianta, že Studenoruký je Will nenapadla ještě snad nikoho. :D

    Gepeto, nech si to patentovat! Dokud s tím Jiní nepřišli!!! :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. června 2012
    :D To ani teória o Starej chůve ako šedej eminencií a pozri sa ako dobre hrá mr´tvu... Ona je podľa mňa Malíčkova babička a učila ho ako hrať hru...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. června 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Arutha2321 napsal(a):

    Myslím, že varianta, že Studenoruký je Will nenapadla ještě snad nikoho. :D

    Gepeto, nech si to patentovat! Dokud s tím Jiní nepřišli!!! :D
    Užaj bežím.... Ale kam? To je dilema.. Zas ma ktosi predbehne :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 2. června 2012


    Užaj bežím.... Ale kam? To je dilema.. Zas ma ktosi predbehne :D

    Teď, teď, teď tu byl.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. června 2012
    Nevada napsal(a):


    Užaj bežím.... Ale kam? To je dilema.. Zas ma ktosi predbehne :D

    Teď, teď, teď tu byl.
    xD xD
  • upraveno 2. června 2012
    Úžasná teorie :) :O
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 2. června 2012
    Teď mě napadá. Jak je na tom asi Ser Vaymar Royce. Kdepak se toulá, poutník, proutník. Komupak asi právě páře pupek? Na koho pak asi teď hází nebesky modrý pohledy. Doufám že má Martin pro něho připravené nějaké pěkné cameo.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 2. června 2012
    Napokon zistíme, že Vaymar bol Velký Jiný a že celá ta jeho kvázi vražda bola zahraná... :) A teraz vážne - podľa mňa GRRM vážne ešte tu zjavne obyčajnú born-to-die scénku obráti v čosi nadmieru podstatné :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.