Mimochodem, zaujalo mne, že loďě hořící zeleným ohněm, hořely občas i normálním ohněm (plachty, stěžně...). Zápalné šípy na ně nestříleli, myslíte, že chytily od ohňů na palubách (pochodně, nebo něco, co tam mohli mít)? Nebo když dohořela zelená šťáva, změnily plaměny barvu?
na prvu cast otazok odpoved vieme,ale nepovieme :) a na tie dalsie vie odpoved len pan Martin a dufame,ze nenatiahne backory skor ako to hodi na papier.
No na to se ptám - jestli od zeleného ohně může chytit červený (žlutý) oheň. Když se rozšiřuje, proč není furt zelený. To je fuk, jen mě to tak napadlo :)
Chtel bych vedet, jak je to s knizkama a serialem? 1.serie=1.knizka? nebo napr. 2.serie=konec prvni knizky a druha knizka? Jakmile se dokoukam na druhou serii, chtel bych si koupit knizku, ktera na to navazuje(nevim, jestli treti nebo druha jeste), abych nemusel cekat nekolik mesicu na treti serii. Diky za odpoved.
Erien: Zatím je co série, to kniha. Ale některé věci ze 3. knihy byly už v této sérii. Doporučuji číst od začátku (nezačínat až 3. knihou), protože v knihách je spousta věcí, co se do seriálu nevešla.
Lidi, pls, to jazykové okénko stran flotily pls přesuňte už jinam, škoda to tady tím plevelit. A pokud jsem to rozpoutal já svým překladem v článku, tak se omlouvám - jsem z těch, co to nerozlišují, ale zároveň jsou natolik opatrní, že si překlad fleet-flotila nejdříve ověřili ve slovnících (ale nebyly specializované na námořní terminologii, takže to neomlouvá).
každý díl=2 části - většinou to je v jedné knize(1dílo), ale je možné, že to někde bude rozdělené, to se doptej knihkupce - že chceš celý první díl(Hra o trůny), nebo celý Střet králů(2.díl) nebo celou Bouři mečů(3.díl), atp. Jinak opravdu bych nezačínal čtením třetího dílu, hodně bys nechápal, kvůli odlišnostem v seriálu, nejlépe začít od 1. dílu, případně od 2., pokud tím nechceš trávit tolik času :-)
Komentáře
Jinak opravdu bych nezačínal čtením třetího dílu, hodně bys nechápal, kvůli odlišnostem v seriálu, nejlépe začít od 1. dílu, případně od 2., pokud tím nechceš trávit tolik času :-)