Fanouškovská fikce

upraveno 16. ledna 2013 v Rozličný pokec
Protože se k tomu nikdo kompetentnější nemá, tak zakládám toto témátko, kam možno vkládat jakékoliv vlastní (ať nemáme potíže s autorskými právy) krátké i dlouhé literární útvary či odkazy na ně. Povídky, či básničky, vážné i humorné - máte volné pole působnosti :-)

Literární výzva

Kdo má chuť a nápad ať se zúčastní :-) Sepsání povídky na téma. Délka i pojetí libovolné.

Rozsah: Neomezen
Jazyk: Předpokládá se čeština nebo slovenština; může být i jiném jazyce (angličtina, polština, ruština apod.), berte však do úvahy, že tím se snižují šance na to, aby Vaši práci ocenilo dostatečné množství čtenářů...
Styl: Libovolný literární útvar (ano, i básně a eseje)
Omezení: Držte se tématu, prosím... Prosím Vás, abyste neprozrazovali předem, kdo a co jste sepsali - ať si to hezky užijeme :-)
Hodnocení: Čtenáři budou po zveřejnění udělovat body
Odevzdání: Kdykoli do 30. listopadu 2012 na alek@icefire.cz s nadpisem IF povídka, soubor (nejlépe .doc, .txt, .rtf, ne pdf) pojmenujte vaším nickem, případně jménem, pokud nejste registrovaní. Alek bude tak hodný, že všechny došlé povídky následně uveřejní anonymně, pouze očíslované. Pak nastane další fáze - čtení a hlasování :-)
Dodatek : Do e-mailu Alekovi přidejte ke své povídce i svůj nick, jenž zde používáte, aby nedošlo ke zmatkům.

image

Téma:

1. Alternativní realita (jedinečná šance změnit děj a osudy z knížek)
2. Němí společníci (Vlci, draci, havrani, měniči, ser Illyn... Zvíře nemusí být hlavním aktérem povídky)
3. Dobrodružství Eurona Greyjoye (co podnikal předtím, než se nechal zvolit králem?)

Doplnění: Crossover je možný, marvelovské prsty sahají daleko... Stejně tak je možný příběh ze současnosti, ve kterém hraje Píseň ledu a ohně nějakou zásadní roli.

**********************************************************************************************

Téma 1. kola: Původ Jona Sněha

Vítěz 1. kola: heavy-head

Témata 2. kola
1. Tenkrát ve Staré Valyrii (o tom neví nikdo nic, takže možnosti takřka neomezené:-)
2. Tajný deník postavy Písně ( výběr postav je rovněž omračující :-)
3. Perný den postavy Písně ( prostor pro masakry a vynalézavé popisy úmrtí oblíbenců fóra značné! :-)

Vítězka 2. kola: Ben Nevis

Vítězka 3. kola: heavy-head
13468975

Komentáře

  • JayJay
    upraveno 18. května 2012
    Dreamer napsal(a):

    Skoro mám chuť se taky zapojit :-) I když, mám trochu strach, laťka je proklatě vysoko. Mezi zdejšími talentovanými tvůrci si připadám tak trochu jako Brienne mezi finalistkami Miss Amerika.

    Talentovaní tvůrci??? Nevím, ale zatím v tom topicu je děl, že by je na prstech spočítala většina Martinových postav... Takže ono ani to "tvůrci" dost lidí nesplňuje... :o) (Jo, popel na hlavě, přiznávám)
  • upraveno 18. května 2012
    Jay napsal(a):

    ... (třeba Robert Baratheon míval okna jak výlohu docela často).

    "Pamatuju si to velmi dobře! Vždyť jsem měl jen dva poháry vína!!!"
    "Ano, ten první a ten poslední, ale co ty mezi tím..." ;D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Jay napsal(a):

    ... (třeba Robert Baratheon míval okna jak výlohu docela často).

    "Pamatuju si to velmi dobře! Vždyť jsem měl jen dva poháry vína!!!"
    "Ano, ten první a ten poslední, ale co ty mezi tím..." ;D

    :D
  • JayJay
    upraveno 18. května 2012
    heavy_head napsal(a):

    To byl i můj původní nápad.
    Konverzace však probíhala zhruba takto:
    Já: Meč! Meč!
    Alek: Mlč! Mlč!
    :-)

    Tohle se nedá... tady musím odcitovat hlášku z Tance:
    Words are not swords...
  • upraveno 21. května 2012
    Ve fanouškovské fikci neexistuje nic jako spoiler! Je to jasné ? Kdyby se totiž někdo náhodou trefil do Martinova vkusu a napsal to tak, jak autor zamýšlel, tak to ani vědět nebude. Proto, kdo četl který díl - podle toho bude psát a OPAKUJI - NEBUDE SE HODNOTIT VĚRNOST MARTINOVSKÝM REÁLIÍM!!! Protože pak bychom psali všeichni totéž, což je trapas a nuda! Každý má na postavy v sáze svůj osobitý názor a podle toho to bude pojato - kdo má Jaimieho za hrdinu - bude mít hrdinu, kdo ho má za slabocha a uchyláka s opbskurní sexuální závislostí na vlastní sestře - ten ho bude mít zrovna takového. Pak by se totiž stalo při hodnocení jen to, že by každý hlasoval pro tu versi, která se nejvíce shoduje s jeho názorem! Toho je třeba se vyvarovat - hopdnotit se bude kvalita povídky a každý své hodnocení bude muset zdůvodnit, jasné ? Důvod - o Lyanně si myslím něco úplně jiného a ta věta byla děsně neLyannovská a proto nemuhu dát bod....NEBEREME!
    Jak Vám to ještě říct ?
  • upraveno 21. května 2012
    Já bych to viděl tak, že kdo se chce držet Martinových reálií, tak ať se jich klidně drží, kdo bude chtít popustit uzdu fantazii, tak ať vytvoří něco úplně jiného, z čeho by Martin nejspíš chytil psotník.Proč ne. Někdo chce být originální a nevadí mu, když se odkloní od předem vytvořených mantinelů, jiný se jich zase drží jako klíště a jejich překročení bere jako rouhání. Obojí může být přece přínosné a skvělé. To ať posoudí čtenáři.
  • upraveno 21. května 2012
    Pche - všichni kdo sledují seriál nemohou mít nejmenší námitku proti odchylkám...to by jaksi nemohli čumět na tu snůšku blábolů..a propos - Martin už filmařům řekl, jak to vše dopadne...prý co kdyby náhodou umřel....
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. května 2012
    ...
  • upraveno 21. května 2012
    ...
  • upraveno 21. května 2012
    vy naozaj neviete kto je vlastne bastard Jon Sneh?
    vec sa má vraj totíž tak,že Tyrion našiel jeho mater,kúpil jej pár kurčát a hned sa na ňho vrhla jak čert do betlehéma...potom ju obťažkalo mnoho vojakov a Sneh mal toľko fotroch ako Fredy Krueger...potom ju ujo Tywin poslal tam,kam chodia všetké devky,tak sa Tyša pobrala ku Lyanne Starkovej do SOR (spolok-odblanených-radodájok)....a potom prišiel Ned...
  • upraveno 21. května 2012
    Cituji Heavyho
    ...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 21. května 2012
    prý co kdyby náhodou umřel....
    *myšlenky producenta sypajícího jed do Martinovy kávy*: Jo jo, náhodou.... :D
  • upraveno 22. května 2012
    O Lianně (by Robert baratheon)

    Ona je pryč
    a já můžu
    každý den
    brečet
    jen ve svém srdci
    a v nocích
    snít o jejích
    očích
    vlčích.

    Ona je pryč
    nevrátí se
    nikdy víc
    chce se mi
    klít a pít
    jen v mých očích
    vidím smích
    a hřích
    jejích
    očích
    vlčích.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. května 2012
    Arianus: čítal si si pravidlá...

    Ouh: To nie je do šúťaže, aha, pardón .D
  • upraveno 22. května 2012

    Arianus: čítal si si pravidlá...

    Ouh: To nie je do šúťaže, aha, pardón .D

    není, není, to je...prostě...idea
  • upraveno 22. května 2012
    Lord Gepeto Illar: Samozřejmě můžete směle tvořit na nejrůznější témata a dávat to tady. Jen tu o Jonovi pošlete Alekovi.
    Jay: Už tuším, jaká bude tvá pomsta. ;-)
    Arianus: Pěkná báseň. Ale jsi si jistý, že ji Robert neukradl Rhaegarovi? ;-)
  • upraveno 22. května 2012
    heavy_head napsal(a):

    Arianus: Pěkná báseň. Ale jsi si jistý, že ji Robert neukradl Rhaegarovi? ;-)

    Co vím tak Robert smutnil za Liannou...přeci jen Rhaegar umřel dřív než Lianna :D
  • upraveno 22. května 2012
    Detail. :-)
  • upraveno 22. května 2012
    Cersei z doby Hostiny pro Vrány

    Tak jsem tu zase sama.
    Je noc. Má postel rozestlaná
    přijme mé osiřelé tělo.
    Ticho se tichem chvělo,

    svíčka monotónně měří čas
    a spánek nedotýká se mých řas.
    A spánek nezkonejší rozpálenou hlavu.

    Saji víno rudé jak červánky ranní
    a na dně poháru mi zbývá
    sedlina nechutná, jež vůbec neubývá.

    Tak jsem tu zase sama.
    Je noc. Tvá postel rozestlaná
    jak němá výčitka tu stojí.
    Čas, ten prý rány hojí.

    Čas, nepřítel, který se zastaví,
    kdykoliv lidská duše bolaví,
    však rychlým krokem odnáší naše štěstí.

    A kde by měli jenom Lannisteři růsti,
    tam roste smutná růže Tyrellská.
    Tak jsem tu zase sama.
    Ne, Jaime, již nepláči.
  • upraveno 22. května 2012
    Když už jsme u těch detailů, tak mám pocit, že vlčice byla Lyanna ne Lianna. Ale nechci bejt hnidopich, poezie je to pěkná.
  • upraveno 22. května 2012
    pěkné, pěkné to je. akorát mě trochu irituje představa, jak Cersei SAJE víno :)
  • upraveno 23. května 2012
    brbr napsal(a):

    pěkné, pěkné to je. akorát mě trochu irituje představa, jak Cersei SAJE víno :)

    ano, nasává :))
  • JayJay
    upraveno 23. května 2012
    heavy_head napsal(a):

    Jay: Už tuším, jaká bude tvá pomsta. ;-)

    Trumfnu jej... ve všem. V cliffhangerech, v dlouhých chodících pasážích o ničem, promyšlenosti děje. Ve všem! Snad vyjma toho, že Západozamí objevil o fous dřív a délkou povídky mu nemůžu konkurovat... těch 1600 stran za tři tejdny nezvládám...
  • JayJay
    upraveno 23. května 2012
    heavy_head napsal(a):

    ... z čeho by Martin nejspíš chytil psotník.

    Vzhledem k tomu, jak se zřejmě Martin snaží, aby psotník chytil čtenáře, tak nelze dodat víc, než že "Pomsta nejlépe chutná za studena".
  • upraveno 23. května 2012
    Mimochodem, nevíte o nějakých dobrých českých fan fiction mimo to, co je v tomto vlákně?
  • upraveno 24. května 2012
    Pět králů mělo korunu, a rvalo na kusy svou zem,
    Vlk na severu, pro čest jiné zničil svůj sen...

    Pak lev na východu, malý chlapec, neví co to je být král...
    Jelen na Jihu, jediný to stín jej sťal...

    Krakatice západu, v krvi království své utopí...
    Co Mellisandřin král? Kdo o něm co ví?


    A teď přes moře, černá vlajka, na ní drak,
    Vrácí se snad Západozemí právoplatný král?


    Krev Valirie, Dračí princ, Rhaegar to samotný?
    Ne, ten padl dávno, to každý ví...
    A bratr jeho zemřel mlád, v pustinách...
    Snad sestra Zbouřezrozená?
    Prý i ta je ale šílená...

    A zvony v dešti zní, a kdo ví...
    Zda dnes bude den radosti...
    Či přijde k dveřím Kastamer...

    Déšť ustal, i zvon už ztich...
    A městem mým, zní jen smrti křik...
  • upraveno 24. května 2012
    Ninkwen napsal(a):

    Mimochodem, nevíte o nějakých dobrých českých fan fiction mimo to, co je v tomto vlákně?

    Počkej si do 16. 6. Pak budeš mít dobrého čtení habaděj. ;-)

    Ale kdo chce, najde už i teď. :-)
    Rhaegar udělal poslední krok, přiložil ruku kolem obličeje, a naklonil se v těsné blízkosti. Lyanna ztuhl. Její meč visel na boku a dýka byl zasazen v proudící látky své jezdecké tuniky, ale pokud ji nenapadlo sáhnout po jedné z nich. Soustředila se na čerpání její další dech, pocit na chvíli, jako by se vrátila na turnaji areálu s tisíci tisíc očí na ni a její srdce v krku.
    "Měl jsem sen, Lyanna Stark," zašeptal Rhaegar, tak blízko, že sotva rozeznat jeho rysy. "Byl jsem mít stejný sen celý svůj život. Letní a zimní, oheň a led, život a smrt, znovu a znovu, a přes to všechno, píseň, prorokovat. Drak musí mít tři hlavy, má lásko , a musím tě mít, aby to tak. "
    Lyanna si nebyla jistá, co ji vyděsilo víc: jak málo pochopila jeho slova, nebo jak dobře. "Jsem zasnoubená s lordem Robertem Baratheon," řekla a modlila se, aby její hlas byl stabilní. "A vy byste měli vrátit k paní manželky." Ona sklonila hlavu od ruky a ustoupil o krok dozadu.
    "Elia ví, že jsem tady, a povzbudil mě přijde," řekl. "Občas se zdá, že moje mysl skoro lépe než já, a má otevřené srdce."
  • upraveno 24. května 2012
    dost zly preklad :)
  • upraveno 24. května 2012
    Není můj. :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 24. května 2012
    Powered by Magyár Google Tranšaľát :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.