Fanouškovská fikce

upraveno 16. ledna 2013 v Rozličný pokec
Protože se k tomu nikdo kompetentnější nemá, tak zakládám toto témátko, kam možno vkládat jakékoliv vlastní (ať nemáme potíže s autorskými právy) krátké i dlouhé literární útvary či odkazy na ně. Povídky, či básničky, vážné i humorné - máte volné pole působnosti :-)

Literární výzva

Kdo má chuť a nápad ať se zúčastní :-) Sepsání povídky na téma. Délka i pojetí libovolné.

Rozsah: Neomezen
Jazyk: Předpokládá se čeština nebo slovenština; může být i jiném jazyce (angličtina, polština, ruština apod.), berte však do úvahy, že tím se snižují šance na to, aby Vaši práci ocenilo dostatečné množství čtenářů...
Styl: Libovolný literární útvar (ano, i básně a eseje)
Omezení: Držte se tématu, prosím... Prosím Vás, abyste neprozrazovali předem, kdo a co jste sepsali - ať si to hezky užijeme :-)
Hodnocení: Čtenáři budou po zveřejnění udělovat body
Odevzdání: Kdykoli do 30. listopadu 2012 na alek@icefire.cz s nadpisem IF povídka, soubor (nejlépe .doc, .txt, .rtf, ne pdf) pojmenujte vaším nickem, případně jménem, pokud nejste registrovaní. Alek bude tak hodný, že všechny došlé povídky následně uveřejní anonymně, pouze očíslované. Pak nastane další fáze - čtení a hlasování :-)
Dodatek : Do e-mailu Alekovi přidejte ke své povídce i svůj nick, jenž zde používáte, aby nedošlo ke zmatkům.

image

Téma:

1. Alternativní realita (jedinečná šance změnit děj a osudy z knížek)
2. Němí společníci (Vlci, draci, havrani, měniči, ser Illyn... Zvíře nemusí být hlavním aktérem povídky)
3. Dobrodružství Eurona Greyjoye (co podnikal předtím, než se nechal zvolit králem?)

Doplnění: Crossover je možný, marvelovské prsty sahají daleko... Stejně tak je možný příběh ze současnosti, ve kterém hraje Píseň ledu a ohně nějakou zásadní roli.

**********************************************************************************************

Téma 1. kola: Původ Jona Sněha

Vítěz 1. kola: heavy-head

Témata 2. kola
1. Tenkrát ve Staré Valyrii (o tom neví nikdo nic, takže možnosti takřka neomezené:-)
2. Tajný deník postavy Písně ( výběr postav je rovněž omračující :-)
3. Perný den postavy Písně ( prostor pro masakry a vynalézavé popisy úmrtí oblíbenců fóra značné! :-)

Vítězka 2. kola: Ben Nevis

Vítězka 3. kola: heavy-head
1235775

Komentáře

  • upraveno 18. května 2012
    Tak jsem začal s průzkumem. Jen se chci zeptat jestli je možné setkání Roberta s Wyllou, a jestli Howland a ostatní byli celou dobu s Eddardem.
  • upraveno 18. května 2012
    Mozne je vsetko, co chces :)
  • upraveno 18. května 2012
    Právě že všechno je možné a kdo tam bude mít Tonyho Starka v triku Black Sabbath (vážně ho měl na sobě - Black Sabbath nazpívali Iron Man)...tak ho tam bude mít. Kdo to chce přesně podle předlohy bude mít přesně a kdo chce alternativní verzi bude mít něco dočista jiného a je to :-) Nebudeme přece všeci psát totéž ! :-D
  • upraveno 18. května 2012
    Nicméně Martinovi čtenáři by mohli ocenit věrohodnost a dodržení reálií, příběh, který by byl uvěřitelný, a u kterého by si mohli říct - ano, tak se to opravdu mohlo stát.
  • upraveno 18. května 2012
    heavy - to jsem měla říct já :-) Kdybych to řekla já, tak by to vesměs ignorovali, když to řekneš Ty se svým větrem ošlehaným jménem, tak to budou brát na "těžkou" váhu :-))
  • upraveno 18. května 2012
    To těžko. ;-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. května 2012
    heavy_head napsal(a):

    Nicméně Martinovi čtenáři by mohli ocenit věrohodnost a dodržení reálií, příběh, který by byl uvěřitelný, a u kterého by si mohli říct - ano, tak se to opravdu mohlo stát.

    Tak nějak zhruba přesně.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    Ale ja chcem spraviť paródiu :D
  • upraveno 18. května 2012
    Já zase horor o stěhování duší. No a co? :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    :D :D jaže sťahovaní koží a že tam hodíš aj Boltona
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    Môžu tam byť spoilery? Aby potom nebol môj príspevok jediný začiernený alebo vyradený .D

    Dve otázky už: Môže to byť také, že sa len jemne držať témy? Pretože celý text by bol prakticky o čomsi inom a až nakonci by to bolo tak laicky povedané - v čom by bola časť vtipu :D
  • upraveno 18. května 2012
    Lord Gepeto Illar: V době hodnocení už bude Tanec vydaný, ne? Tak jedině spoilery z Vichrů... (A na ty Ti stejně neskočíme!) ;D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    Skôr spoilery z Búrky a tak, vieš, ak by hlasovali tí, čo sú dozadu - ja nie som taký zbehlý v anine, aby som mal už teraz prečítaný Tanec :)
  • upraveno 18. května 2012
    Lord Gepeto Illar: Z Bouře to nejsou spoilery, to by se muselo odstupňovat- začernění- Tanec, zašedění-Hostina, zazelenění-Bouře, zarůžovění-Střet a bílou ať nečtou Ti, co neznají ani Hru... ;)

    Pamatuji si, že ještě nemáš přečteno, ale pohybuješ se cca. všude, tak bych se nedivila, kdybys něco z Tance pochytil i jako neangličtinář. :)
  • upraveno 18. května 2012
    Miss Utahraptor: A jakého útvaru se v soutěži hodláš literárně zmocnit ty? ;-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    :D Také stupne by bola sranda aj všeobecne na fórku - by to vyžadovalo legendu...

    A inak, máš pravdu, niečo s Aegonom, Kevanova smrť, divný koniec Brienne, Dany a jej let na Drogonovi a pod. Len také drobinky.
  • upraveno 18. května 2012
    heavy_head: Já? Já tu nejsem. V tomhle topicu se vůbec nepohybuji. Ani nevím, že existuje. O "soutěži" nemám potuchy. Tak jak bych mohla něco literárnit? ;)

    P.S.: Nápad by byl. Teď ještě přihodit čas, trpělivost, udržet konzistenci, určit jasně body A a B (vím spíš to mezi nimi) a možná NĚCO vznikne... ;D
  • upraveno 18. května 2012
    Myslel jsem, že bys ji mohla výrazně ozvláštnit. ;-)

    Edit: Nó, to jsem chtěl slyšet. :-)
  • upraveno 18. května 2012
    A pozor, není vyloučeno, že nejlepší výtvory se dočkají i poněkud hmatatelnějšího ocenění než pouhý nehynoucí obdiv a vděk čitatelů. :-)
  • upraveno 18. května 2012
    ja skúsim niečo
  • upraveno 18. května 2012
    Vějička zabrala. :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. května 2012
    Alek se vzdá meče? :o))
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    sarven: Aspoň nebudem jediný slovák a môj príspevok bude trošilinku ťažšie roroznať .D
  • upraveno 18. května 2012
    To byl i můj původní nápad.
    Konverzace však probíhala zhruba takto:
    Já: Meč! Meč!
    Alek: Mlč! Mlč!
    :-)
  • upraveno 18. května 2012
    pravda... hodíme to do google translatora :)
  • upraveno 18. května 2012
    Skoro mám chuť se taky zapojit :-) I když, mám trochu strach, laťka je proklatě vysoko. Mezi zdejšími talentovanými tvůrci si připadám tak trochu jako Brienne mezi finalistkami Miss Amerika.
  • upraveno 18. května 2012
    Dreamer: Neboj, já se taky zapojím. :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    No čo, ja mám takú malú paródiu a vedľa iných diel to bude vyzerať naozaj malo, ale aj tak sa zapojím takže to kľudne skús :)
  • upraveno 18. května 2012
    Ano, zapojte se! Kdo se nezapojí, bude odpojen. :-)
    Znovu opakuji, zejména pro ty, kteří stále váhají: o nic nejde, jen o zábavu a možnost si trochu počíst. Vše bude anonymní, takže se nemusíte bát, když semtam spácháte nějakou tu chybku v gramatice - to není to podstatné. Důležitý je nápad a chuť vytvořit něco nového, něco svého - a taky pro ostatní.
  • JayJay
    upraveno 18. května 2012
    Swara napsal(a):

    Tak jsem začal s průzkumem. Jen se chci zeptat jestli je možné setkání Roberta s Wyllou, a jestli Howland a ostatní byli celou dobu s Eddardem.

    Proč by to možné nebylo... a i kdyby kniha tvrdila, že v danou chvíli byli někde jinde, tak ti někde jinde mohli být jen dvojníci/muži bez tváře... a nebo tak. Nikdo netvrdí, že a) Martin ví všechno b) připustíme-li že Matin ví, tak libovolná postava, která něco tvrdí už si nemusí pamatovat... (třeba Robert Baratheon míval okna jak výlohu docela často).
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.