Fanouškovská fikce

upraveno 16. ledna 2013 v Rozličný pokec
Protože se k tomu nikdo kompetentnější nemá, tak zakládám toto témátko, kam možno vkládat jakékoliv vlastní (ať nemáme potíže s autorskými právy) krátké i dlouhé literární útvary či odkazy na ně. Povídky, či básničky, vážné i humorné - máte volné pole působnosti :-)

Literární výzva

Kdo má chuť a nápad ať se zúčastní :-) Sepsání povídky na téma. Délka i pojetí libovolné.

Rozsah: Neomezen
Jazyk: Předpokládá se čeština nebo slovenština; může být i jiném jazyce (angličtina, polština, ruština apod.), berte však do úvahy, že tím se snižují šance na to, aby Vaši práci ocenilo dostatečné množství čtenářů...
Styl: Libovolný literární útvar (ano, i básně a eseje)
Omezení: Držte se tématu, prosím... Prosím Vás, abyste neprozrazovali předem, kdo a co jste sepsali - ať si to hezky užijeme :-)
Hodnocení: Čtenáři budou po zveřejnění udělovat body
Odevzdání: Kdykoli do 30. listopadu 2012 na alek@icefire.cz s nadpisem IF povídka, soubor (nejlépe .doc, .txt, .rtf, ne pdf) pojmenujte vaším nickem, případně jménem, pokud nejste registrovaní. Alek bude tak hodný, že všechny došlé povídky následně uveřejní anonymně, pouze očíslované. Pak nastane další fáze - čtení a hlasování :-)
Dodatek : Do e-mailu Alekovi přidejte ke své povídce i svůj nick, jenž zde používáte, aby nedošlo ke zmatkům.

image

Téma:

1. Alternativní realita (jedinečná šance změnit děj a osudy z knížek)
2. Němí společníci (Vlci, draci, havrani, měniči, ser Illyn... Zvíře nemusí být hlavním aktérem povídky)
3. Dobrodružství Eurona Greyjoye (co podnikal předtím, než se nechal zvolit králem?)

Doplnění: Crossover je možný, marvelovské prsty sahají daleko... Stejně tak je možný příběh ze současnosti, ve kterém hraje Píseň ledu a ohně nějakou zásadní roli.

**********************************************************************************************

Téma 1. kola: Původ Jona Sněha

Vítěz 1. kola: heavy-head

Témata 2. kola
1. Tenkrát ve Staré Valyrii (o tom neví nikdo nic, takže možnosti takřka neomezené:-)
2. Tajný deník postavy Písně ( výběr postav je rovněž omračující :-)
3. Perný den postavy Písně ( prostor pro masakry a vynalézavé popisy úmrtí oblíbenců fóra značné! :-)

Vítězka 2. kola: Ben Nevis

Vítězka 3. kola: heavy-head
1246775

Komentáře

  • upraveno 16. května 2012
    A mohla bych to hodit do záhlaví topiku, aby to bylo po ruce, co ?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. května 2012
    Docela těžký téma, abych řekl pravdu. No, uvidíme .)
  • upraveno 16. května 2012
    Těžké ? Hlavně je tam hodně prostoru k manévrování a královně Krise se bude líbit :-)
  • upraveno 16. května 2012
    Jarla: konej, ženo. :-)
    Flanker: Já za to nemůžu, já ho nevymyslel. :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 16. května 2012
    Jsem zvědavá jestli se někdo odhodlá jít proti proudu a přitom zůstat u nejrozšířenější teorie :)
  • upraveno 16. května 2012
    Super, aspoň budu mít v hodinách co dělat.
    Ale téma je to těžké, ještě že GRRM neumí česky.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 16. května 2012
    Žehnám vaší hříčce!
  • upraveno 16. května 2012
    Každý může psát svou vlastní teorii, jak to vidí sám - to je naprosto otevřeno :-) Tím se povídky dost ozvláštní :-) Nikomu nebude vyčítáno, že tam zapomněl uvást takovou a onakou postavu, protože tam dozajista musela jít kolem - ponechme autorům volnou ruku :-) Třeba se za pár let dozvíme, jak to má vymyšleno autor :-D
  • JayJay
    upraveno 17. května 2012
    Jdu do toho...
    Může někdo (Head) prosím shrnout pravidla bych nebyl já ani nikdo jiný vyřazen z procedurálních důvodů? Něco jako:
    Téma: Původ Jona Sněha.
    Rozsah: Neomezen/ 750-1500 normostran, pěkně po Martinovsku... :o)
    Jazyk: Volte dle uvážení, ale v turečtině vám to moc lidí číst nebude
    Styl: libovolný (možno i báseň)/pěkně po Martinovsku z pohledu libovolně zvolené osoby / konkrétní osoby (třeba matky:o))
    Omezení: Musí to v kontextu západozemí alespoň trochu dávat smysl... např. nepřipouští se možnost, že by se Tony Stark (Iron Man) přenesl mezi dimenzemi z alternativního Marvelovského vesmíru a spíchl si Jona se Starou chůvou...
    Hodnocení: Budou hodnotit čtenáři každou povídku číslem x-y dle svého uvážení, někoho může nadchnout jazyk, druhého myšlenka, třetího spousta pravopisných chyb. Bude dle uvážení.
    Odevzdání: Přímo Alekovi do půlnoci dne...
  • upraveno 17. května 2012
    Jay napsal(a):

    ... např. nepřipouští se možnost, že by se Tony Stark (Iron Man) přenesl mezi dimenzemi z alternativního Marvelovského vesmíru a spíchl si Jona se Starou chůvou... ...

    A to je zrovna hezký nápad. Ned by měl pravdu- Jon by byl Stark ("jeho krev") a skutečně by žil léta se spoustou lží. Přece jen- po odhalení Jonovy totožnosti by se mohl bát Západozemské verse čarodějnických procesů... :D
  • upraveno 17. května 2012
    Pro Jaye:

    Téma: Původ Jona Sněha
    Rozsah: Neomezen
    Jazyk: Předpokládá se čeština nebo slovenština; může být i jiném jazyce (angličtina, polština, ruština apod.), berte však do úvahy, že tím se snižují šance na to, aby Vaši práci ocenilo dostatečné množství čtenářů...
    Styl: Libovolný literární útvar (ano, i básně a eseje)
    Omezení: Držte se tématu, prosím...
    Hodnocení: Čtenáři budou po zveřejnění udělovat body (detaily se ještě pilujou)
    Odevzdání: Kdykoli v průběhu nadcházejícího měsíce do 16. června na e-mailovou adresu lorda velitele Aleka, která bude včas zveřejněna.

    Doplnění: Crossover je možný, marvelovské prsty sahají daleko... Stejně tak je možný příběh ze současnosti, ve kterém hraje Píseň ledu a ohně (a původ Jona Sněha) nějakou zásadní roli.
    Opravdu - fantazii se meze nekladou.
  • upraveno 17. května 2012
    Hodila jsem to do topiku, aby to bylo na očích a k dohledání - otázky vítány. Tady dále může bujet další mimotémátková či nesoutěžní tvorba :-)
  • upraveno 17. května 2012
    To vypadá zajímavě, tématem jste se mi úplně nestrefili do vkusu, ale možná bych taky mohl něco sepsat...
  • upraveno 17. května 2012
    Jen směle do toho :-) těžko se trefit do všeobecného vkusu - příští téma vybírá výherce :-)
  • upraveno 17. května 2012
    Jasně, všeobecně jako téma je to dobrý, prostor pro všemožný myšlenky a spekulace...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 17. května 2012
    Aj mňa tá téma vydesila, ale neodradila :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 17. května 2012
    Alekov mail je ten alek/zav/icefire.cz ?
  • upraveno 17. května 2012
    Áno pánko velkomožný a do nadpisu nebo předmětu nebo jak chcete uvést "povídka" ať se mu to líp třídí :-)
  • upraveno 17. května 2012
    Pilně studuju Robertovu rebelii a turnaj v Harrenově, ale stejně bude moje "veledílo" plné nesmyslů. Třeba se vůbec nevyznám v čase, geografii (vždycky jsem si myslela, že Tower of Joy je někde v Řekotočí! :D) atd. Mimochodem, v českém překladu je Ashara jako Ašara, žejo?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 17. května 2012
    Pánko velkomožný? To beriem ako urážku :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 17. května 2012
    Ashara je aj v hre World of WarCraft :D Je to krajina aj jedna démonia hlupačka, čo ju nemám rád :)
  • upraveno 17. května 2012
    Nikdo Ti nebude vyčítat nedostatečné znalosti souvislostí. Zde se bude hodnotit povídka a ne věrohodnost nebo jak se nakonec bude shodovat s tím, co předloží autor....tak to zkrátka nejde.
    V povídce se bude hodnotit, jak to napíšeš, jakou to bude mít atmosféru, čtivost a taky styl....:-)

    †Dayne, Ašara (lady), sestra Arthura Daynea. Žila na Hvězdopadu, kam jí Eddard Stark přinesl meč jejího bratra, kterého zabil. Pověsti říkají, že to ona porodila Nedu Starkovi syna Jona Sněha. Zmožená žalem se vrhla do moře.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 17. května 2012
    Ja že to bude končiť Zmorená žiaľom sa vrhla na Eddarda :D Ale vážne som to čakal
  • upraveno 17. května 2012
    Lord Gepeto napsal(a):

    Ja že to bude končiť Zmorená žiaľom sa vrhla na Eddarda :D Ale vážne som to čakal

    Čímž by se vysvětlovalo, proč Ned nikdy nemluvil o Jonově matce a tak rázně uťal šeptandu u Ašaře. Byl traumatizován. Přece jen v tehdejší době přiznat, že Váš parchant je produktem nečekaného zmermomocnění ženou... :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 17. května 2012
    :D
    Skormútený Ned: ,,Vieš, musím ti niečo povedať... Tvoj brat... Je mŕtvy..."
    Ašara: ,,To je strašné!!!....... Nevadí..."
    *Stiahne Neda do izby a zabuchne dvere*
    Hmm... To môže byť inšpirácia :D
  • upraveno 17. května 2012
    Lord Gepeto Illar: Tak nějak... :D
  • upraveno 17. května 2012
    Já to překopírovala odsaď, aby bylo jasno :-))
    http://www.icefire.cz/rejstrik-postav-mist
  • upraveno 17. května 2012
    Pane jo, lidi vy se činíte! Děláte mi radost. Četl jsem zatím jen úvodní post, snad mi nic neuteklo. Povídky tedy posílejte na adresu alek/zav/icefire.cz
  • JayJay
    upraveno 18. května 2012

    :D
    Skormútený Ned: ,,Vieš, musím ti niečo povedať... Tvoj brat... Je mŕtvy..."
    Ašara: ,,To je strašné!!!....... Nevadí..."
    *Stiahne Neda do izby a zabuchne dvere*
    Hmm... To môže byť inšpirácia :D

    Ano může, ale dovolím si poradit drobnou historickou souvislost... tou dobou by musela spíše rodit než počít,..
    Nicméně jako povídka by toto bylo krátké vtipné, inovativní... jsem zvědavý, jestli nekdo bude až tak odvážný, že něco takového bude nikoli inspirace, ale celý text... :o)
  • upraveno 18. května 2012
    Proč ne :-) Nemohou psát všichni totéž - to by byla nuda k ukousání :-))
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.