Nejlepší hláška celé Ságy

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

Každý ví, co je to hláška. Někteří z nás se jimi ostatně jen hemží. I G.R.R. Martin ukázal, že když se rozdávala vtipná kaše, šel si pro nášup.

Takže vzpomínejte, listujte, pište.

Podmínkou je přesná citace a v závorce situace, v jaké se odehrává.

Začnu mým skromným příspěvkem, myslím, že dostatečně známým:

"Hodor!" (Hodor) :lol:

13

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 7. května 2012
    Ta hláška mi ale víc sedí na seveřany. Penrose vědět o Jiných?
  • upraveno 7. května 2012
    Však proč by nemohl vědět, že něco takovýho existovalo. Seveřani o nich neví o nic víc než ostatní.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 7. května 2012
    To jo, ale je to jižan. Má jiné náboženství a myslím že Zeď ho nezajímá a to co je za ní už vůbec ne.
  • upraveno 7. května 2012
    Jiní , zdá se, ovšem patří do místního folkloru (pozemský ekvivalent "čertů" a "pekla"). Každopádně alespoň jednou je v řeči použil Robert Baratheon.
  • upraveno 7. května 2012
    Aj Tyrion, pokiaľ si spomínam.
  • upraveno 9. května 2012
    „Složil někdo píseň o Gregoru Cleganovi, umírajícím na bodnutí otráveným kopím? Nebo o tom žoldákovi před ním, jehož končetiny ser Gregor odsekával jednu po druhé? Tom, co si zabral hrad od sera Amoryho Lorche, jenž jej obdržel od lorda Tywina? Jednoho zabil medvěd, druhého tvůj trpaslík. Paní Whent je také mrtvá, jak jsem se doslechl. Lothstonové, Strongové, Harrowayové… Harrenov zahubil každou ruku, která se jej kdy dotkla.“
    „Tak ho tedy dej lordu Freyovi.“
    Petyr se zasmál. „Možná to udělám. Anebo ještě lépe, naší sladké Cersei. ..."
    (Malíček × "Alayne" na Orlím hnízdě)
  • upraveno 12. května 2012
    zavinac napsal(a):

    Sice to není úplně hláška, ale pobavilo mě to:
    Tehdy se Cersei dala do pláče.
    Tyrion Lannister nemohl být víc ohromen, ani kdyby do místnosti vtrhl sám Aegon Dobyvatel, jedoucí na drakovi a žonglující s citronovými koláči.
    (Rozhovor Cersei s Tyrionem, poté co se dozvěděla, že chce Myrcellu poslat Dornům)

    Kdo by to byl řekl, že i chladná Cersei má nějaké city...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 12. května 2012
    Každý kdo si přečetl ságu?
  • upraveno 13. května 2012
    Já to myslela ironicky, i když je to mrcha tak samozřejmě city má, i u mě většina lidí pochybuje zda nějaké mám a to se prosím Cersei nemůžu rovnat!
  • upraveno 19. října 2012
    Jedna z těch, co v překladu tak nevyzní:
    Lord Tywin rose, dignified and correct. “Even in the west, we know the prowess of the warrior clans of the Mountains of the Moon. What brings you down from your strongholds, my lords?”
    “Horses,” said Shagga.
  • upraveno 19. října 2012
    Moje zdaleka nejoblíbenější je, když lord Bolton peskuje svého syna "jsi příliš krutý, couráš se po kraji, stahuješ z kůže, vraždíš lidi, nevolníci z tebe mají hrůzu... Nechtěj abych litoval dne, kdy jsem znásilnil tvou matku!"
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. října 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Jedna z těch, co v překladu tak nevyzní:

    Lord Tywin rose, dignified and correct. “Even in the west, we know the prowess of the warrior clans of the Mountains of the Moon. What brings you down from your strongholds, my lords?”
    “Horses,” said Shagga.
    Shagga je vtipkár ;D Ale myslím, že v originále to bolo tiež podobne, aby bol ten vtip zachovaný. Niečo v zmysle "Co vás sneslo z vašich pevností, mí páni?" "Koně"
  • upraveno 20. října 2012
    Ono celkom nenásilne by sa dalo použiť "Co vás sem přivádí?"
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. října 2012
    Arutha2321 napsal(a):

    Ono celkom nenásilne by sa dalo použiť "Co vás sem přivádí?"

    Presne čosi takéto tam bolo.. Presne si to nepamätám, tamto som praštil niečo, čo sa mi marilo.. Ale je možné, že tam bolo čosi v tomto zmysle..
  • upraveno 20. října 2012
    celkom pekne bolo ako brieme hgodnotila ten stav na tom trhovisku a ľudi prirovnavala k vranam
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    a mne dostal citát Varyse: "Proč musí vždy trpět ti nevinní když urození pánové hrají tu svou hru o trůny?" (k Nedovi ve vězení)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. října 2012
    A mne zase Jaime na Conningtona:
    ,,Jo, je to pravda. Hoat chtěl, aby to bylo žábavňé."
    :D
  • upraveno 21. října 2012
    :D
  • Njlepší hláška je: "Uříznu Ti ptáka a hodím ho kozám"
  • Já zcela miluju když se rozpovídaj naši vránoidní zedníci.

    Samwell - "Jon wants to see me?"
    Eddison - "As to that, I could not say. I never wanted to see half the things I’ve seen, and I’ve never seen half the things I wanted to. I don’t think wanting comes into it. You’d best go all the same."
  • A tohleto, to mě zcela odrovnalo. Jen už nevím, jestli to byl Grenn, nebo Pyp.

    “The night is dark and full of turnips,” he announced in a solemn voice. “Let us all pray for venison, my children, with some onions and a bit of tasty gravy.”
  • Mě dostal Jon Snow a Sam na hlídce

    Sam: jaká byla?
    Jon: byla ... Ona byla ... Zrzavá
  • Je všímavej po taťkovi. Toho Petyr pri ceste von z hradu tiež neošálil. :D
  • JayJay
    upraveno 19. února 2016
    Kdepak, na mě nejvíc zapůsobila Jamieho odpověď na namířenou kuši a dotaz:
    "Lev, vlk nebo ryba?"
    "Dal bych si raději kohouta..."
    (Možná necituji 100% přesně, znám z AJ verze a tu ještě navíc nemám u ruky)...
  • Nie je to najlepšia hláška ale najviac ma pobavil moment, keď Tommen pomenoval galéry podľa tyrellov. Vtedy si myslím, že muselo Cersei poriadne vykrúcať od nervov

    -nepamatám si ako to presne bolo a už vobec nie na akej strane, dúfam že viete čo myslim
  • Ja osobne rozmýšľam, čo si ako mysleli, keď pomenuvávali loď Sladká Cersei. Jaime vo svojej súčasnej letargii hádam dumal aj nad tým názvom ako dôkazom nevery.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Rodinná konverzace Jaimeho a Tyriona
    Pokud přežije bude netvor a mrzák, dal bych přednost rychlé a čisté smrti
    Pokud mohu mluvit za netvory, smrt je něco strašně definitivního, zatímco život je plný možností, zajímalo by mě co by nám k našemu sporu řekl ten chlapec
    Ty jsi malý perverzní skrček co? Někdy přemýšlím na či straně jsi, Tyrione
    Ale, Jaime, teď jsi mě ranil, vždyť přece víš jak miluji svojí rodinu

    Taky to není úplně přesně, berte to s rezervou
  • AvivAviv
    upraveno 20. března 2016
    A úžasné perly púšťa z úst i Lady Olenna.

    "I hope they play "Rains of Castamere." It's been ten minutes since I heard it last; I've forgotten how it goes."
    "There is entirely too much tut-tutting in this realm, if you ask me. All these kings would do a deal better if they put down their swords and listened to their mothers."
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Pro mne byla nejvtipnější hláška nevyslovená od Tyriona, který v momentě, kdy si Cersei stěžovala na obsah Stannisova dopisu, tak naštvaně řekla něco v tom smyslu: "On tady píše, že jsem děvka", si pomyslel: Ale no tak ségra, vždyť on přece nepíše, že ti za to Jaime platil :D
  • Jo, ten umí stírat.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.