Chmure :-) Ne to se mi ve škole nikdy nestalo :-) Mne museli posadit vždycky dřív než jsem domluvila, pokud chtěli ten den zkoušet ještě někoho jiného :-) A to jsi měl vidět mé brilantní výkony, aneb jak jsem udělala třeba maturu z chovu zvířat "Hybridizační program masných plemen krůt" - vše, co jsem věděla byla dvě plemena - bílá širokoprsá a bronzová širokoprsá....a přesto mne museli po čtvrt hodinkce zastavit, že to zkrátka stačí :-D A to je vůbec neťuklo, že jim povídám tvorbu vejce a tvářím se, že prostě začínám ze široka :-D To je má rada - když nevíte nic z toho, o čem máte mluvit, rozzářete tvář úsměvem, vyskočte a utíkejte nadšeně k tabuli a začněte povídat to, co víte, i když se to vůbec netýká otázky a tvařte se, že se tím holdáte propracovat k jádru pudla a máte toho strašně co říct. Drtivá většina učitelů zapomene i na to, že se ptali na něco jiného.....ano Chmure - já chodila od tabule s jedničkama, nehledě na to, že jsem se vždycky hlásila na začátku hodiny, že chcu být zkoušená :-D
Jo to znám, mluvit, mluvit, mluvit, jenom, aby se nezeptali na něco, co nevím. Tak jsem zvládla střední i vysokou (i když tam už to někteří, obávám se, prokoukli :)
Na tohle byl expert profesor Čáp, který mne učil na gymnáziu Biologii - toho jsem dokázala několikrát přesvědčit, že se mne zeptal na to, co jsem mu odpovídala :). Ovšem musím přiznat, že ne vždy mi to vyšlo, u ryb se nespokojil s mým začátkem "Ryby mají žábry a žijí ve vodě" :)))
Moje máma vyprávěla o jednom černochovi, co kdysi v rámci internacionalismu studoval zemědělku a umě jenom "zajíc žere, zajíc taky sere, ryba žere, ryba taky sere..."
svoa00: Myslím, že máme stejný vkus na dojemné scény. Tahle kapitola mi přišla asi nejlepší z celé ságy a při těchto větách jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela (ale to byla pochopitelně nějaká alergie, já nejsem žádnej cíťa :D ).
Lady Sansa: Mě nejvíc drtí, jakým způsobem na sebe Starčata pořád myslej. Přísahám, že kdykoliv Sansa nebo Jon myslej na Robba, tak mám chuť složit hlavu do dlaní. Robb se sněhovýma vločkama ve vlasech, to nikdy nezestárne :)
Jo já mám Samovy kapitoly moc ráda :-) Mám v tom trochu chaos, v kterých knihách byly které kapitoly - ty POV a různé časové posuny mi v tom dělají maglajz :-) Jo kapitoly Sama, Brienne, Davose, Brana a Arye - ty mne baví nejvíc :-) Řekla bych, že to je asi dáno tím, že každému je blízký popis toho, kdo se mu podobá uvažováním a pohledem na svět a život. Pro někoho je srozumitelnější to a pro jiného ono :-)
Lord Gepeto: Přesně proto- ubohý, nevinný a tááák ufňukaný. Už jsem to tu někde psala- chápu, proč fňuká ve Hře a Střetu, ale proč se neustále shazuje i v Bouři a Hostině... Po tom, co znovuobjevil způsob zabití Jiných a Jon s ostatními se mu pořád snaží zvednout sebevědomí... Prostě nesnáším lidi, co se slepě drží nějakého "faktu" a odmítají poslouchat okolí a alespoň přemýšlet o jiné možnosti.
svoa00: Ano, ano, ano. Starčata jsou dokonalý a strašně hodný, úžasný a milý. Asi nejvíc mě dostalo jak bylo v hostině u Sansy, jak už jí zbyl jenom Jon a jak by se s ním moc chtěla setkat.
Komentáře
To je má rada - když nevíte nic z toho, o čem máte mluvit, rozzářete tvář úsměvem, vyskočte a utíkejte nadšeně k tabuli a začněte povídat to, co víte, i když se to vůbec netýká otázky a tvařte se, že se tím holdáte propracovat k jádru pudla a máte toho strašně co říct. Drtivá většina učitelů zapomene i na to, že se ptali na něco jiného.....ano Chmure - já chodila od tabule s jedničkama, nehledě na to, že jsem se vždycky hlásila na začátku hodiny, že chcu být zkoušená :-D
Mám v tom trochu chaos, v kterých knihách byly které kapitoly - ty POV a různé časové posuny mi v tom dělají maglajz :-)
Jo kapitoly Sama, Brienne, Davose, Brana a Arye - ty mne baví nejvíc :-)
Řekla bych, že to je asi dáno tím, že každému je blízký popis toho, kdo se mu podobá uvažováním a pohledem na svět a život. Pro někoho je srozumitelnější to a pro jiného ono :-)