To do tebe zapíchnou hadičku, vycucnou ti 200 ml, odstředěj, nechaj si plasmu, zbytek vrátěj, zase ti odeberou, odstředěj, vrátěj, a tak pořád dokola...
Taky se mi to hodně líbilo. Doufám, že to Cruise hned tak nevzdá a ještě aspoň jednou si roli Ethana Hunta střihne. Jeremy Renner by byl sice schopný nástupce, ale proti božskému Tomovi je dost nevýrazný :)
A jo, on je to Pavel... Ale to by tak nevyznělo. :-) Navzdory davové hysterii vůči jeho osobě musím přiznat, že se mi líbil ve vícero filmech - ať už to byl Collateral, Valkýra, Válka světů anebo i v (né, ne těmi velkými kameny, to není fér!) Top Gun. A akční scény mu jdou docela dobře. ;-)
Tyna: Threads jsou asi nejdepresivnější film, který jsem kdy viděl. Jasně, je hodně filmů s opravdu naturalisticky či explicitně násilnými či jinak obskurními scénami, ale Threads jsou jiná liga. Člověk si říká, že je to všechno tak blízko... Přesto bych ti shlédnutí doporučil, přes to všechno je to přínosná zkušenost.
Tak nepodívat se na vlákna je velká škoda, je to syrové a odstrašující, ale stojí to za to. Jeden z mých oblíbených filmů, na podobné téma je i americký Den poté (rozuměj ten první z 80. let), ale to už není tak věrohodné. Nejstrašidelnější na tom je, že svět byl několikrát jen krůček od atomové války, takže ty filmy nejsou žádné sci fi. EDIT: Byl jsem předběhnut. ;)
Ne, děkuji, to se tisíckrát radši podívám na Kruh nebo Záhadu Blair Witch a podobné pohádky. Den poté jsem viděla, nepříjemné, ale snesitelné. Vlákna vidět nechci.
Skutečnost, že se ze studené války nestala válka skutečná hodnotím jako největší úspěch lidstva a důkaz, že přeci jen nejsme takoví kokoti, jak by se mohlo z dějin zdát. Jenže my máme život rádi (Rusové, Amíci, my...), vždycky se našel někdo, kdo měl chladnou hlavu. Až se k atomovce dostane někdo, koho odmění pánbůh v příštím životě, tak jsme namydlení... Jak říkal jeden vojenský analytik - o atomových zbraních jsem se domníval, že je neřítel nebude chtít použít... Co taky s dobytým územím, kde se nedá voda pít, jídlo jíst a kořist vás zabije... Jenže to jsme nějak nepočítali s těmi, kteří chtějí prostě jen ničit.
Moje nejděsivější postava z dětství (několik bezesných nocí) je postava Chirurga ze Salamandra. Znáte někdo? (Obracím se především na zralé ročníky:-) Ten byl ale odporný!
Komentáře
(Tomáš Kříž se málem setkal s Tomem Cruisem, věřili byste tomu? :-)
Navzdory davové hysterii vůči jeho osobě musím přiznat, že se mi líbil ve vícero filmech - ať už to byl Collateral, Valkýra, Válka světů anebo i v (né, ne těmi velkými kameny, to není fér!) Top Gun.
A akční scény mu jdou docela dobře. ;-)
EDIT: Byl jsem předběhnut. ;)
Skutečnost, že se ze studené války nestala válka skutečná hodnotím jako největší úspěch lidstva a důkaz, že přeci jen nejsme takoví kokoti, jak by se mohlo z dějin zdát. Jenže my máme život rádi (Rusové, Amíci, my...), vždycky se našel někdo, kdo měl chladnou hlavu. Až se k atomovce dostane někdo, koho odmění pánbůh v příštím životě, tak jsme namydlení... Jak říkal jeden vojenský analytik - o atomových zbraních jsem se domníval, že je neřítel nebude chtít použít... Co taky s dobytým územím, kde se nedá voda pít, jídlo jíst a kořist vás zabije... Jenže to jsme nějak nepočítali s těmi, kteří chtějí prostě jen ničit.
Smutek smutnější než život.