Třeba se dočkáme HBO Pána prstenů, kde budou hlavním párem Gimli s Legolasem s odkazem na to, že "V knize přece náznaky byly, jen jsme si z toho subjektivně nevyvodili skutečnost" :-D
Jarla: Ono naznačování vztahů jde v knihách lépe, přece jen, autor často čtenáři napíše, jaký má mít z dané postavy pocit (např. zle se ušklíbl - v realitě tyhle věci nevidíme tak jasně, jasně, ušklíbl se, ale jak to myslel? Čert ví) Takže ve filmu musí být tyto věci dotaženy dál. Pravdou je, že to na můj vkus dost přehnali.
Tohle dovedli do skoro absurdity v Hell on Wheels. Nechci být rasista, ale jak jsem psal na csfd, tam si tvůrci asi vážně myslej, že bílá žena může dojít pochopení a ochranné náruče pouze od černocha nebo indiána, zatímco běloši jsou jen násilníci a ochlastové (holt korektní Kanaďani).
Jarla: No mě stačily i ty pohledy mezi Frodem a "Samíčkem" :)
Jarla: Tudorovci nejsou seriál HBO, ale Showtime, hodně lidí si to plete. V Římě mi sex zas tolik nevadil, patřilo to k prostředí, i když to tam taky cpali horem dolem. V záplavě vší tý krve a sexu ale kupodivu tvůrci byli občas romantický (Vorenus a Pullo a jejich manželky, Caeaser a jeho ex-milenka). Takže předpokládám, že co se týče Jona/Ygritte a Robba/Jeyne, nebude nikdo nikoho... ehm, během deseti vteřin klátit na stole (dívám se tebe, Stannisi).
Tak oni tvůrci Tudorovců taky říkali, že se nesnaží natočit historický dokument, ale zábavu. Neříkám, že se vždy drželi historie, rozhodně ne. Ale třeba nějaké ty citace, např. dopisů, či třeba řeč Anny Boleynové na popravišti, to převzali z historických pramenů. Jak už řekl flanker tak vřed byl v posledních dvou řadách dost zmiňován a ukazován. To, že JRM nevypadal jako skutečný Jindřich... to je holt tred dnešních historicých filmů/seriálů. Jeremy Irons v Borgiích taky nevypadá jako španěl. Brad Pitt v Troji taky nevypadá jako Řek.... to bych tak moc neřešila, tak už to prostě dneska je.
Mně nevadí v GoT ani tak ten sex jako ty kecy u něho. Zajímavé, že u Spartaka nemám problém s prasečinkami, a to jich tam bude víc. V GoT mi připadá, že odtahují od zajímavého děje a nic k němu nepřidávají. Byly tam akorát dva důležité sexy: Cersei + Jaime a Dany + Drogo.
V Tudorovcích hezky naznačili, že si Henry uvědomoval, že chyba neplodnosti bude v něm. Ale nechtěl si to připustit, a tak pořád hledal příčiny (třeba že si vzal ženu po bratrovi, což bible na jednom místě zakazuje).
Jestli mi někdo ještě bude chtít tvrdit, že HBO Martinovu knižní předlohu nezvulgarizovala, tak ať si porovná sexuální scénu khala Droga a Daenerys v knize a ve filmu. Ano, ona slavná scéna s "Ne?" V knize je to popsáno dost explicitně, ale způsobem, který vás přiměje pohlédnout na toho divokého muže náhle z jiného pohledu - i když to tak zpočátku nevypadalo, má city, vezme si Dany jen v případě, když bude chtít ona. Ve filmu je to tak, že třikrát zahučí "Ne", a pak do toho začne bušit, navzdory jejím slzám. Tomu říkám "mírný" rozdíl mezi seriálem a knihou. Opravdu, první díl mi stačil.
Heavy: První díl jsem viděla před rokem, tak snad se nepletu, ale tam se mi ta scéna líbila víc než v knize. Ukazovala bezmocnost mladé holky, která má hrubý první sex a nemůže s tím nic dělat. Sedělo mi to tam na dothraky víc.
Komentáře
Jarla: No mě stačily i ty pohledy mezi Frodem a "Samíčkem" :)
Zajímavé, že u Spartaka nemám problém s prasečinkami, a to jich tam bude víc. V GoT mi připadá, že odtahují od zajímavého děje a nic k němu nepřidávají. Byly tam akorát dva důležité sexy: Cersei + Jaime a Dany + Drogo.
Ve filmu je to tak, že třikrát zahučí "Ne", a pak do toho začne bušit, navzdory jejím slzám.
Tomu říkám "mírný" rozdíl mezi seriálem a knihou.
Opravdu, první díl mi stačil.