Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize
13536384041394

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. března 2012
    Jo, to by bylo docela frustrující, to je pravda :)
  • upraveno 19. března 2012
    Spíš mi to připadá k smíchu...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. března 2012
    To mě spíš ten králíček azurit ze Shining :)
  • upraveno 19. března 2012
  • upraveno 19. března 2012
    Ben Nevis: Chceš balóóónek?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. března 2012
    Nenávidím klauny! Na TO se nesmím nidky podívat!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. března 2012
    Já klauna nikdy nepovažoval za zdroj zábavy, už jako malýmu mi nějak nedocházelo, proč bych se měl smát, když si nějakej kákáté pomaluje ksicht a nasadí červenej rypák. No a co jsem viděl To (teda kousky, páč mě To neskutečně nudilo) vím, že ani King není pro mě.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. března 2012
    Já klauny přímo bytostně nesnáším - pokud někdy někoho zabiju, tak to bude buď ten, kdo dobral mlíko a nedal nové do ledničky, nebo klaun, kterej na mě vybafnul (to vím úplně přesně)
  • upraveno 19. března 2012
    Krisa: Sakryš, to bych byl mrtvej raz-dva. :)
  • upraveno 19. března 2012
    flanker.27: No jestli se ti u Martina líbí to rejpání se v psychice postav, tak myslím, že King by se ti líbil (hodně rád řeší třeba takový ty malý drobnosti, co postupně člověka donutěj druhýho člověka nenávidět). Ne všechny knížky má stejně dobrý, ale Carrie, Osvícení a Misery jsou na mojem žebříčku hodně vysoko.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. března 2012
    Arutha2321: A ještě řekni, že vymačkáváš pastu z prostředka :D
  • upraveno 19. března 2012
    Krisa: To zase ne, to nesnáším i já. :D
  • upraveno 19. března 2012
  • upraveno 19. března 2012
    flanker: To jako TV film není nic extra, ale To jako psychologický knižní thriller bych doporučila. Bohužel si to King kazí těmi příšerami. Kinga nezatracuj, jak píše svoa, psychologii postav zvládá skvěle. Hlavně umí popisovat nefunkční rodiny z POV dětí.
    Co se týče filmů, Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle jsou taky od něho.
  • upraveno 19. března 2012
  • upraveno 19. března 2012
    celkem dobrá je adaptace Kingovy Mlhy. Sice je to taková rádobyhororová příšerkárna, ale ten konec je bezkonkurenční.
  • upraveno 19. března 2012
  • upraveno 19. března 2012
    Miss Utahraptor: Tak to King splnil účel, když se u hororu bála. :-)
    Ale King se nezaměřuje pouze na čisté horory. Třeba jeden z posledních počinů - Kupole, tam řeší co kdyby městečko bylo najednou odříznuto kupolí jako ve Simpsonech?
    Akorát si říkám, že někdy by měli autoři nechat věci nevysvětlené a nesnažit se najít příčinu.
  • upraveno 19. března 2012
    Od Kinga jsem četl Řbitov zvířátek a pak prokletí Salemu - a to je hodně dobrá kniha. Viděl pak jen Shining. I když jsem moc hororů neviděl, tak tenhle bych hodnotil nejlíp.
    Neeee vlastně Pokoj 1408 - a to je taky docela dobrá adaptace.

    Nejlepší film o klaunech je pak: http://www.csfd.cz/film/152200-klauni-zabijaci/
    Geniální béčko :-D

  • upraveno 19. března 2012
    Miss Utahraptor:
    to mi příjde docela nefér...přitom kolik toho napsal, sám jsem docela fanda a je v tom strašný bordel, povídky, knihy, povídky v knihách atd...
    a zrovna tyto tři knihy nepatří k nejsilnějším :D...lidi vidí KING a myslím si že vše musí být dokonalé... říkám, napsal toho mraky A hodnotit podle tří nejde, určitě né objektivně :-)

    filmy vůbec nehodnoť, věhlas dostal pouze shawshank, a míle od darabonta..a osvícení....i king kolikrát řekl, že se mu většina jeho knih nebo povídek vůbec nelíbí na filmovém plátně..důvěru má právě pouze v darabonta, kterému dokonce dovolil změnit konec u mlhy


  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. března 2012
  • upraveno 19. března 2012
    Tomee: Tím strašným jsem nemyslela nic špatného. To bylo takové to hodnocení s úsměvem na rtech. Pavučina se mi líbila, i když prý není nejsilnější a Řbitov byla jedna z nejlepších knížek, co jsem četla (i když znovu už ho do ruky nevezmu ani za nic-nechci si vypěstovat fóbii z koček). Carrie mě prostě nezaujala.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. března 2012
    Amaroun: Panebože, FUJ! To vyhrabali z mých nočních můr!!!
  • upraveno 19. března 2012
    Jako Adaptace Kinga se vedle tří Darabontových filmů IMHO opravdu povedla jenom Misery nechce zemřít a Bouře století. Chápu, že dost lidí by přidalo i Kubrickovo Osvícení, ale to na mě působí neuvěřitelně chladně. Hlavní hrdina je navíc ve filmu na první pohled pošuk, kdežto v předloze propadá šílenství postupně. A musím se přiznat, že když jsem Osvícení někdy ve čtrnácti letech četla, na několik místech se mi fakt roztřásly ruce - ani jedna z těch scén ve filmu není.
  • upraveno 19. března 2012
    svoa00: v podstatě souhlas...ale pořád je osvícení (obecně) daleko lépe zpracované oproti "TO" (což si rozhodně zasloužilo lepší zpracování) nebo teď nedávno pytel kostí například...
    co se týčen Nickolsona, máš úplnou pravdu! Sám king Kubrickovi navrhoval aby obsadil hlavní roli někým střídmějším a odůvodnil to tím, že jack má šílence v sobě a nedokáže (ani nemůže) "zahrát" normálního rodinného taťku..
  • upraveno 19. března 2012
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 19. března 2012
  • upraveno 19. března 2012
    to ale nebyl oficiální trailer...nevím jak se dá česky přeložit Announcement trailer, ale myslím si že teaser se taky hodí (sic je dost dlouhý)...děj je v něm úplně přeházený, v podstatě jen ukázat co a jak bude vypadat...navíc jej vypustili když byli zhruba za 1/3 produkce takže to srovnávat určitě nemůžeš :)
    pro mě je zpívání docela pěkný zážitek, i proto že jsem hobita četl
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. března 2012
    No nevim. Krom toho, že to vykecává celej film (teda ne že by bylo mnoho čím překvapit), mi Sněguračka přijde jako povinnej zástupce genderovejch kritérií, Lovec jako nadrženej "hláškař", trpaslíci jako Jar Jar Binks x 7 a zlá královna by se eště mohla ďábelsky zachechtat jako imperátor Ming. Počkat, ona se zachechtá jako imperátor Ming. Sranda je, jak se ta hudba pořád pokouší bejt ultimátně osudová, ale jakmile se ukáže delší záběr, připomíná to spíš pochybnou akční komedii. Ne, pořád mi uchází ta natěšenost.
  • upraveno 19. března 2012
    a nevýhoda té 5-ti minutové ukázky je ta, že v prvních 4 minutách je obsažena skoro první polovina filmu :D:D:D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.