Citáty z filmu

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

rozšírme citačnú hru na vety vypovedané vo filmoch. dobrých, zlých ale hlavne tých, čo sme videli :-)

13468974

Komentáře

  • upraveno 7. září 2008

    Tak to byla hodně obskurní pohádka, sarvene. :wink:

    Dokonce ani já, starý kmet a veterán, si ji příliš nevybavuji.

    A to je nějaký tvůj kultovní film, ano? :?:

    Mrazíka nikdo a nic nemůže překonat.

  • upraveno 7. září 2008

    mrazik je mrazik. ale to Kráľovstvo je podobne ako ešte jedna rumuská rozprávka (nepamätám názov, ale hlavná postava sa volala Veronika a bol tam zlý Kocúr, čo mal v koči zapriahnuté tuším myši...) patria k zlomkom, ktoré si pamätám z detstva...

  • upraveno 22. února 2009

    O jaký film se jedná?

    "Nejsem tady proto, abych říkal prosím, jsem tu od toho, abych vám říkal, co máte dělat...."

    "Když zmizíš, budeš zmizelej nebo tě zmizím já..."

    "Právě proto, že k ní mám nejblíž (ke smrti), tak je mí líto každy procamraný neděle a tohle je sec sakramentsky procamraná neděle"

    "Ten člověk musí mít strašlivou sílu"

    "To není člověk, to je kus železa":-)

  • upraveno 22. února 2009

    Hmm, fakt je to z jednoho? :-)

    To o síle je jak z Mrazíka. To o zmizení je zas jak z Jedna ruka netleská. A zbytek mi připomíná Smrtonosnou zbraň...jsem aspoň trochu blízko :-))

  • upraveno 22. února 2009

    Je to z více filmů...bravo Aleku...

    To o síle je skutečně z Mrazíka..

    Jinak samá voda:-)

  • upraveno 22. února 2009

    prvé je pulp ficiton, vraví to Wolf Travoltovi a S.Jacksonovi.

    druhé tiež? alebo gauneri?

  • upraveno 22. února 2009

    Poslední je Rocky IV

  • upraveno 23. února 2009

    Quote:
    druhé tiež? alebo gauneri?

    druhé tiež...

  • upraveno 25. února 2009

    no tak aspoň že ten Frostman vyšel...

    bude nějaká nápověda ke zbylejm? :-)

  • upraveno 25. února 2009

    Quote:
    bude nějaká nápověda ke zbylejm

    Tak až na jeden byly všechny citáty uhodnuty....



    "Právě proto, že k ní mám nejblíž (ke smrti), tak je mí líto každy procamraný neděle a tohle je sec sakramentsky procamraná neděle"

    Jedná se o český film. Černobílý , s nejlepším českým hercem (pro mě:-) Josefem Šebánkem....

    Přihoďte také nějaký ten citátek....

  • upraveno 27. února 2009

    Není to nějaké to Hogo fogo? :wink:

    Dám taky jeden (volný překlad dle paměti):

    "Kolik jste v životě nejvíc prohrál při házení mincí?"

    (blablabla)

    "Vyberte si - panna nebo orel."

    "A o co?"

    "Prostě si jedno vyberte."


    :?:

  • upraveno 27. února 2009

    No country for "heavy" man

  • upraveno 27. února 2009

    Velmi správně. Vzpomněl jsem si na ni, protože dneska jsem si koupil stejnojmennou knihu, abych se dozvěděl, jak to vlastně ve filmu skončilo. :wink:

  • upraveno 27. února 2009

    Hmm, Šebánek, ten toho moc nenatočil. Ale já taky ne všechno viděl. Viděl jsem přirozeně Homolkovi, ale k těm mi to moc nesedí. Tak že by Lásky jedný plavovlásky? Nebo Hoří má panenko? Asi se poddám, tady bych ti poval, nějak mi to nikam nesedí.

    Přihodím jeden citát, co na mě fakt zapůsobil.

    Quote:
    Když se dívají na tebe, vidí, jací by chěli být, když se dívají na mě, vidí, jací jsou.


    Tak se ukažte, jsem fakt zvědav, mám v zásobě spoustu nápověd, tak doufám, že to není moc jednoduché a využiji je :-)
  • upraveno 27. února 2009

    Hm, Alien vs. Predátor III? :twisted:

  • upraveno 27. února 2009

    Blázníš? Takovejm filmum se vyhejbam, jak jen to jde. :-)

    Nene, předešlu jednu malou nápovědku; obě postavy, kterých se citát týká, jsou reálné historické osobnosti.

  • upraveno 27. února 2009

    Tak Dvacet tisíc mil pod mořem. Postavy jsou kapitán Nemo a Ned (Stark) Land. :P

  • upraveno 28. února 2009

    Ten citát byl z Hogo fogo Homolka...

    Tvůj citát mi něco říká...

    Určitě jsem ten film viděl...

    Nahoď nápovědu.........

    Mám nějaké tušení, že je to asijský film...Je tak?

  • upraveno 28. února 2009

    Nee, asijský ne.

    Zkusme to přes herce. Osoba, která tento citát tak procítěně ponesla, je jeden z nejslavnějších filmových doktorů na světě (ale v tomto filmu hrál víc než dokotora), dodám že jeho oborem je lidská mysl. ;-) A tato osoba to pronesla v pro něj velmi pohnuté chvíli k obrazu. A co se týče té osoby na obrazu, nikdy se neptala, co pro ni může země udělat, ale naopak co ona může udělat pro ni, a za tento idealismus byla krutě potrestána.

    Uff, tak tím závěrem už jse to asi zpečetil :-)

  • upraveno 28. února 2009

    Zatím nevím...

  • upraveno 28. února 2009

    Ani tu postavu z portrétu? No toto... :-)

    Říkal jsem že byla za svůj idealismus potrestána, tím trestem byla vražda. Stejným způsobem mimochodem skončil i bratr této postavy o pár let později.

    Btw, ten samý režisér natočil i film o té postavě z obrazu. Ten film asi moc známý není, ale ty postavy velmi, určitě ta z obrazu. Řekl jsem její neslavnější citát, byl zmíněn i její epochální konec. Co víc dodat? Je jen otázka času, kdy se tu zjeví fanda jako je sarven a bude po soutěži :-)

  • upraveno 28. února 2009

    No postava na obraze je zřejmě JFK...a nevím, jestli to, že byl zavražděn, byl trest za idealismus... :roll:

    Tím režisérem bude hádám Oliver Stone..

    Projel jsem si jeho filmografii, ale ten film jsem asi neviděl...

    Od Stona jsem zkouknul Četu, Normální zabijáky, The Doors a Alexandra...myslím, že ani v jednom to nezaznělo...

  • upraveno 28. února 2009

    Trefa, až na ten film přesné. Na obraze byl JFK, film režíroval Oliver Stone (což nechápu, jak jsi odhad, na něj snad nápověda nepadla :-)). A film se jmenuje Nixon. Stejně jako Stone udělal film o JFK, o pár let později zfilmoval neméně působivě i život Dicka Nixona a na mě fakt zapůsobil. Stejně jako Costnerův monolog v JFK na mě zapůsobila ta Nixonova větička o JFK a pokrytecví lidí. Samozřejmě lví podíl na tom měl doktor Lecter, Hopkins.

    IMO byl JFK zavražděn pro to jaký byl a idealista nepochybně byl, chtěl měnit společnost a dokázal si lidi získat pro svůj ideál...ale to není podstatný. Trochu jsem musel ty nápovědy zakrýt no :-)

  • upraveno 22. února 2012
    Máte něco, co vám utkvělo v paměti? ;-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. února 2012
    Když je mezi třema lidma jenom jeden chytrej, tak nikdy nesmí dojít k hlasování.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. února 2012
    ,,Mám to! Možno umřela stářím. Tak mladá..."
    -----
    ,,Složil sem ti báseň. Poslouchej: Ach, nebe"
    ,,Moc hezká báseň."
    ,,Jó, ale ten začátek se mi nepodařil."
    -----
    ,,Půjdete do kyjárny."
    ,,Do kyjárny?"
    ,,Ano. Zjistíte, zda si tam nějaká švadlena nekupovala kyj."
    ,,Tak jo. No, do kyjárny. Tři dny cesty... To je šest dní tam a nazpět."
    ,,Ale von neříkal abychom se vraceli."


    Všetko z jedného filmu, spomenul som si naň a musel som to sem dať, bol jednoducho úžasný :D
  • upraveno 22. února 2012
    Flanker: To jsem, myslím, neviděl. :-)
    Lord Gepeto: To taky. :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. února 2012
    Hevay: Ty si to nevidel? Hanbi sa, je to príklad filmu, kedy sa režisérovi niečo podarí... Keby boli všetky filmy také dobré a vtipné... No... Namiesto toho niekedy vychádzajú do kín abolútne kraviny.. :)
  • upraveno 22. února 2012
    RRRRrrrrRRRRR.
  • upraveno 22. února 2012
    Možná, že jo, ale nevzpomínám si. Ale tak filmových fandů je tu spousta, brzy to někdo řekne.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.