Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize
12425272930394

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 19. ledna 2012
    To souhlasím. I to Království nebeské se mi líbilo víc než Statečné srdce. Ač mám Mela Gibsona docela ráda, tak ta jeho záliba v likvidování Angličanů mi moc nejede.
  • upraveno 19. ledna 2012
    To je vtip? Království nebeské nenabízí kromě fascinující výpravy vůbec nic. Ridley natočil super filmy, ale ty historické mezi ně nepatří. Kromě Gladiátora jsou to jeho nejslabší počiny (Království nebeské, Robin Hood, Dobytí ráje)
  • upraveno 19. ledna 2012
    Abych nebyl nepochopen: Statečné srdce je víc než Království nebeské a to je ještě lepší než Gladiátor. Tak. :-)
  • upraveno 19. ledna 2012
    Nevadí mi určitý posuny událostí, ale Gladiátor i Statečné se inspirovaly historií asi tak jako Shakespeare, takže jsou to především přehlídky kostýmů.
  • upraveno 19. ledna 2012
    O to přece nejde. Nejedná se o dokument, ale o dobrodružně historický film. Dle mého názoru by měly takové filmy vzbouzet emoce a přinášet radost. Oba filmy tohle celkem dobře naplňují. Stejně jako Shakespeare.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 19. ledna 2012
  • upraveno 19. ledna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 19. ledna 2012
    Já nemám gladiátora rád pro jeho naprostou nepřesnost (opravdu jen zasazené do toho období ale nemá to s ním moc společné) a navíc je hrozně univerzální tenhle příběh můžete přesunout do každý doby a stejně bude fungovat.
  • upraveno 19. ledna 2012
    Já souhlasím s Nevadou. Statečné srdce jsem přetrpěla jednou a už nikdy více, stejně jako Patriota nebo Titanic. Naopak Gladiátor se mi líbí a neříkám, že je to historicky přesný film nebo tak něco...ale ten příběh a celá "chemie" toho filmu mě dostává víc.
  • upraveno 19. ledna 2012
    Když Edward Norton, masku na tváři, vypráví své sestře Evě Green o své první vítězné bitvě a o tom, jak byl ještě mladý, krásný a zdravý, a do toho začne hrát ta hudba, tak to je vrchol toho, co se mnou může film udělat.
    Ale Statečné srdce tam má taky podobné okamžiky.
    Když nad tím tak uvažuju, tak je Kingdom Of Heaven možná na stejné úrovni jako Braveheart.
    Nepřekonatelné.
  • upraveno 19. ledna 2012
    Nejlepší historické filmy jsou stejně Osada Havranů, .... :-D
  • upraveno 19. ledna 2012
    Ohněm a mečem je skvělí historický velkofilm :-)
  • upraveno 19. ledna 2012
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 19. ledna 2012
    No a?
    Od historického filmu vážně nečekám lekci dějepisu (a jestli někdo jo, potřeboval by proplesknout). Ani od takového, který vychází ze skutečnosti.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 19. ledna 2012
    Nevada: Tak to potřebuju asi hodně hodně hodně proplesknout protože pak to končí tak jak píšou novinky (já vím že většinou plácaj blbosti ale tohle je bohužel pravda): 20% dětí v británii si myslí že Adolf Hitler byl německý fotbalový trenér a SS že je zkratka pro knižní sérii Secret Seven a to je opravdu něco když pak tohle slyšíš ve škole.
  • upraveno 19. ledna 2012
  • upraveno 19. ledna 2012
    Everett : Adolf Hitler. Jeho tým skončil druhý v druhé válce. V británii je RD asi populární :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. ledna 2012
    Proslov W.W. mi dost kazí Pavel Trávníček, kterýho neustále vidím jako vypitýho moderátora DO-RE-MI, jak zpívá "štestí je kráááásná vjéc"
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. ledna 2012
    Jo, Statený srdce je film s pár líbivě natočenejma záběrama. To je celý. Líbil se mi názor Kovaříka: jediný, co má ve filmu něco jakš takš společnýho s reálem je poprava (a já dodám toho pytláka a lapky, kterým WW byl). To Rob Roy je srdcovka :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 19. ledna 2012
  • upraveno 19. ledna 2012
    Nu každý máme holt jiný vkus. Mně se líbilo víc Statečné srdce - má silnější atmosféru, mnohem lepší choreografii soubojů a bitev, lepší kameru atd, ale mám rád i Gladiátora a Rob Roye.
    Jenom pořád nedokážu pochopit lidi, co berou shodu s "realitou" jako bernou minci k určení kvality tohoto filmového žánru. Těm bych doporučil, aby si do omrzení pouštěli Kladivo na čarodějnice (taky super film).
  • upraveno 19. ledna 2012
    Tak to nevím četl jsem článek o W.W. v živý historii a tam uvádí, že hlavní věci z jeho života tam jsou ztvárněný celkem věrně. Vzdělaní se mu dostalo od strýce a uměl latinsky a francouzky. A že mu angličané zapálili dům kde uhořela jeho žena Marion ( ve filmu měla změněný jmého aby se to nepletlo s Hoodem). Stejně jako zrada skotských baronů v bitvě u Falkirku. Samozřejmě tak jsou hodně ujetý věci ( románek s proncezou), ale brát historickou přesnost Statečnýho srdce na úroveň Gladiátora a Království Neb. je dle mě trochu mimo. Jinak Rob Roy je dobrý film, ale pro mě trochu chudý příbuzný pro mě divný doby plný paruk a divnýho oblečení s výborným závěrečnym soubojem
  • upraveno 19. ledna 2012
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 19. ledna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. ledna 2012
    derfel.: to o jeho údajný ženě pochází z nějakýho poému, nikoli z hodnověrnýho zdroje. Co se týče líčení průběhu povstání, jeho vztahu s Robertem Brucem, motivy a postoj Roberta Bruce, průběhy bitev, prakticky nic z toho nemá s realitou nic společnýho.
    Chmur: Ano, já aspoň základní respekt ke skutečnejm událostem (a skutečnejm lidem) požaduju a považuju to za velmi legitimní požadavek.
  • upraveno 19. ledna 2012
    Apocaliptica si budu muset pustit :-)
    derfel: Žívá Historie je parádní

    To by zas tak nevadilo kdyby to pocházelo s Poemu :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 19. ledna 2012
    Jo taky čtu Živou Historii je parádní.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 19. ledna 2012
    Jo taky čtu Živou Historii je parádní.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. ledna 2012
    Z toho Fibichovýho ne...
  • upraveno 19. ledna 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.