Aša Greyjoy

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

Aša se opět projevila jako prozíravá velitelka a zdrhla dříve, než ji Euron mohl utopit jako své ostatní odpůrce. Nevěřím však, že by se svého nároku vzdala tak snadno. Co myslíte vy?

«13

Komentáře

  • upraveno 9. ledna 2007

    Vídím Týno, že Aša je tvá oblíbenkyně. Silná, odvážná, emancipovaná....že by trochu stylizace...

  • upraveno 9. ledna 2007

    :lol: Jak jsi na to přišel? Že by podle té lodě, co mi kotví před panelákem?

    Aša je má oblíbenkyně, ale povahou se mi vůbec nepodobá. To jsou tam jiní, ke kterým mám blíž.

  • upraveno 10. ledna 2007

    Aša už do děje nezasáhne. To je známo. Při zběsilém ústupu ze Starého Wyku zakopne o kbelík na palubě, spadne do vody a utopí se, protože neumí plavat. Tím se opět potvrdí Martinova naprostá nepředvídatelnost a genialita. :wink: Nemám Krakatice rád a Aša je tak trochu Theon v sukni, ale jelikož je něžného pohlaví, přeju ji takto rychlé vyřešení jejích problémů... její bratřínek to bude mít v Hrůzově nepochybně těžší. :twisted:

    Týna wrote:
    Aša je má oblíbenkyně, ale povahou se mi vůbec nepodobá. To jsou tam jiní, ke kterým mám blíž.


    Svěř se, o koho jde? 8)
  • upraveno 10. ledna 2007

    Jak si představuji Týnu.......

    Krásná jak Cersei, sladká jak Sansa, někdy vášnivá jak Ariane, samostatná jak Aša, chytrá jak Daenerys, se slabostí pro malé a pokřivené s černým melírem.....:-)

    Na tady těch maskulinních fórech bývají ženy dle mne obvykle mužatky s hlasem jak Pavaroti a sílou Gregora....ale třeba je to jen předsudek...můj předsudek:-))))

  • upraveno 10. ledna 2007

    Chmur wrote:
    Jak si představuji Týnu.......

    Krásná jak Cersei, sladká jak Sansa, někdy vášnivá jak Ariane, samostatná jak Aša, chytrá jak Daenerys, se slabostí pro malé a pokřivené s černým melírem.....:-)

    Na tady těch maskulinních fórech bývají ženy dle mne obvykle mužatky s hlasem jak Pavaroti a sílou Gregora....ale třeba je to jen předsudek...můj předsudek:-))))

    Ale ve skutečnosti jsem krásná jako Brienne, sladká jako Aša, lstivá jako Sansa, vášnivá jako septa Unella a chytrá jako Lollys :lol:

    Grr. Nevím, proč by tohle fórum mělo být maskulinní. Fantasy čtou i holky, jenom o ní asi nemají potřebu debatovat. :roll:

    Nejsem žádná Cersei, ale ani Brienne, takže si nezačínej, nebo tě svou gregorovskou pěstí rozmáznu jako mouchu :twisted:

  • upraveno 10. ledna 2007

    Rozumím...ženy mají potřebu debatovat o jiných věcech...nedávno jsem toho byl svědkem v jedné Pražské restauraci.....za tu hoďku co jsem seděl o stůl vedle jsem poznal snad všechny vrstvy jejich partnerských vztahů...ale nic ve zlým...mne ta rozdílnost v chování pohlaví fascinuje:-)

    Quote:
    Nejsem žádná Cersei, ale ani Brienne, takže si nezačínej, nebo tě svou gregorovskou pěstí rozmáznu jako mouchu

    Ty a násilí?...já čekal spíše několikastránkový psychologický rozbor...ve kterém se úkaže má nesvéprávná a děsivá osobnost....jsem zklamán:-)

  • upraveno 10. ledna 2007

    Chmur wrote:
    Rozumím...ženy mají potřebu debatovat o jiných věcech...nedávno jsem toho byl svědkem v jedné Pražské restauraci.....za tu hoďku co jsem seděl o stůl vedle jsem poznal snad všechny vrstvy jejich partnerských vztahů...ale nic ve zlým...mne ta rozdílnost v chování pohlaví fascinuje:-)

    :lol: Budeš se divit, ale i mě. Jsme holt trochu komplikovanější stvoření než vy. :wink:

  • upraveno 10. ledna 2007

    Tyna napsala:

    Quote:
    Grr. Nevím, proč by tohle fórum mělo být maskulinní. Fantasy čtou i holky, jenom o ní asi nemají potřebu debatovat.

    Tohle fórum není maskuliní pouze tvoji zásluhou, za což je třeba ti složit náležitou poklonu... My staří drsňáci, mačové, chlapi jak hrana bysme se třeba - věř či nevěř - asi nesnažili tolik pochopit Cersei (hlavně co se jí a Roberta týče). Navíc by nám tady bez tebe chyběly trefné úvahy, které nezapřou talentovanou nadějnou novinářku s náležitým náhledem do lidské psýchy a problémů sužujících společnost...

    Tak to byl ten kompliment ;-)

    No jinak Aša určitě ještě do děje promluví, šance, že by z děje odešla způsobem jaký naznačoval (tedy explicitně vylíčil :-) ) Léto je přece jenom nepravděpodobný a v jejich žilách koluje ctižádostivá krev Greyjoyů... Ta teorie s Dany je zajímavá, jako že by ji sloužila jako její lady Železných ostrovů? Jo, ostatně, jak už bylo řečeno, za Daenerys teď skutečně vedou všechny cesty...

  • upraveno 10. ledna 2007

    Eddard wrote:
    Tyna napsala:

    Quote:
    Grr. Nevím, proč by tohle fórum mělo být maskulinní. Fantasy čtou i holky, jenom o ní asi nemají potřebu debatovat.

    Tohle fórum není maskuliní pouze tvoji zásluhou, za což je třeba ti složit náležitou poklonu... My staří drsňáci, mačové, chlapi jak hrana bysme se třeba - věř či nevěř - asi nesnažili tolik pochopit Cersei (hlavně co se jí a Roberta týče). Navíc by nám tady bez tebe chyběly trefné úvahy, které nezapřou talentovanou nadějnou novinářku s náležitým náhledem do lidské psýchy a problémů sužujících společnost...

    Tak to byl ten kompliment ;-)

    No jinak Aša určitě ještě do děje promluví, šance, že by z děje odešla způsobem jaký naznačoval (tedy explicitně vylíčil :-) ) Léto je přece jenom nepravděpodobný a v jejich žilách koluje ctižádostivá krev Greyjoyů... Ta teorie s Dany je zajímavá, jako že by ji sloužila jako její lady Železných ostrovů? Jo, ostatně, jak už bylo řečeno, za Daenerys teď skutečně vedou všechny cesty...

    Tsss... Já jsem křehká dívka s jemným hlasem. Žádná "mužatka s hlasem jak Pavaroti a sílou Gregora"

    Možná časem i já trochu pochopím Roberta....

    Já bych se o to na Ašině místě asi pokusila, zvláště proto, že ostatní varianty, jak trávit život, nejsou nic moc. A Dany má Aša co nabídnout. Krom svého legiimního nároku, jsou to i její přívrženci (ti co Euron nechal naživu). Aša paní Železných ostrovů, poddaná královny Danearys s draky za zády, by králi Euronovi vytřela zrak a nějaký pofidérní růžek Vraní oko nezachrání.

  • upraveno 10. ledna 2007

    Týna wrote:
    :lol: Budeš se divit, ale i mě. Jsme holt trochu komplikovanější stvoření než vy. :wink:


    "Muži jsou takoví hluční velcí blázni. Dokonce i ti, co se rodí jednou za tisíc let." - řekla Genna Lannister-Frey.

    U žen odpadá ta hlučnost, říkám já. :twisted:

    Eddard wrote:
    No jinak Aša určitě ještě do děje promluví, šance, že by z děje odešla způsobem jaký naznačoval (tedy explicitně vylíčil :) ) Léto je přece jenom nepravděpodobný a v jejich žilách koluje ctižádostivá krev Greyjoyů... Ta teorie s Dany je zajímavá, jako že by ji sloužila jako její lady Železných ostrovů? Jo, ostatně, jak už bylo řečeno, za Daenerys teď skutečně vedou všechny cesty...


    Jestli k Daenerys dorazí všichni, co se za ní vydali, tak se dveře její audienční síně nezavřou a chudák Dany bude mít mozolnaté otlačeniny od své ebenové lavice. :wink:

    U Aši bych byl raději, kdyby bojovala na vlastní pěst, jako pirátka mezi ostrovy, milovaná a obáváná, nesmiřitelný nepřítel Vraního oka. Taktéž by si mohla ochočit krakena, nebo alespoň vodního draka (který se narodí z toho vejce, co Euron hodil do vody, to je známo). Kdyby se spojila s Daenerys, mohla by jí Dračí královna zastínit. A kromě toho - kdykoliv se daly dohromady dvě ženy, nikdy z toho nic dobrého nevzešlo. :lol:

    Týna wrote:
    Grr. Nevím, proč by tohle fórum mělo být maskulinní. Fantasy čtou i holky, jenom o ní asi nemají potřebu debatovat. :roll:


    Poklekni, sere Týno, neboť lord Léto má pro tebe vpravdě hrdinský úkol. Vnuť všem svým kamarádkám a přítelkyním Píseň, donuť je přečíst si všechny díly a pak je nažeň na toto fórum. Uspěješ-li, budeš navždy vzpomínána v písních a pověstech našich následovníků. 8)
  • upraveno 10. ledna 2007

    Quote:
    A kromě toho - kdykoliv se daly dohromady dvě ženy, nikdy z toho nic dobrého nevzešlo.

    Tak s tímhle bych si dovolil nesouhlasit... :P (i když je mi jasné, že jsi to nemyslel vážně)

  • upraveno 10. ledna 2007

    Léto wrote:


    U Aši bych byl raději, kdyby bojovala na vlastní pěst, jako pirátka mezi ostrovy, milovaná a obáváná, nesmiřitelný nepřítel Vraního oka. Taktéž by si mohla ochočit krakena, nebo alespoň vodního draka (který se narodí z toho vejce, co Euron hodil do vody, to je známo). Kdyby se spojila s Daenerys, mohla by jí Dračí královna zastínit. A kromě toho - kdykoliv se daly dohromady dvě ženy, nikdy z toho nic dobrého nevzešlo. :lol:

    Já jsem se jednou dala dohromady s kámoškou a ve Vídni jsme utratily na trzích cca 50Euro za jídlo. A ujišťuju tě, že to bylo moooc dobré.

    Léto wrote:


    Poklekni, sere Týno, neboť lord Léto má pro tebe vpravdě hrdinský úkol. Vnuť všem svým kamarádkám a přítelkyním Píseň, donuť je přečíst si všechny díly a pak je nažeň na toto fórum. Uspěješ-li, budeš navždy vzpomínána v písních a pověstech našich následovníků. 8)

    Na základě čeho se dovoláváš mých služeb? Protože pokud nenajdeme nějakou smlouvu zavazující mne k lenní povinnosti, tak to neudělám. Já svoji Píseň nikomu nepůjčím - vrátila by se mi v salátovém vydání :?

  • upraveno 10. ledna 2007

    Eddard wrote:
    Tak s tímhle bych si dovolil nesouhlasit... :P


    Jsem zvědav na podpůrnou argumentaci... :wink:

    Týna wrote:
    Já jsem se jednou dala dohromady s kámoškou a ve Vídni jsme utratily na trzích cca 50Euro za jídlo. A ujišťuju tě, že to bylo moooc dobré.


    A přesně takhle by to dopadlo, kdyby se daly dohromady Dany a Aša! :D

    Týna wrote:
    Na základě čeho se dovoláváš mých služeb? Protože pokud nenajdeme nějakou smlouvu zavazující mne k lenní povinnosti, tak to neudělám. Já svoji Píseň nikomu nepůjčím - vrátila by se mi v salátovém vydání


    Smlouvu o lenní povinnosti asi nenajdeme. Byl jsem ovšem přesvědčen, že jsi něco jako potulný rytíř, putující od města k městu, od hradu ke hradu, od pána k pánu... s tím, že tentokrát bys mohla posloužit lordu Létovi, za příslib ubytování a stravy. Odměnou nechť ti je pocit z dobře vykonané práce a z dodržení rytířské přísahy. Jak to říkal ser Arlan? Potulný rytíř je jediným rytířem, který se stále drží ideálu rytířství! :!:
  • upraveno 11. ledna 2007

    Quote:
    A kromě toho - kdykoliv se daly dohromady dvě ženy, nikdy z toho nic dobrého nevzešlo

    Kdy se například dali dvě ženy dohromády a vznikl z toho problém Léto? Prosím neuváděj zážitky z vlastního života:-)

    Nicméně vztah mezi dvěma ženama je jistě komplikovanější.....ony samy o sobě jsou dost komplikované...je známo.

    Koukám, že náš vlk se pasoval na lorda...a z Týny udělal potulného rytíře...tak se nestyďte a taky si přivlastněte titul, majetek, krásné ženy (feny, muže)....

    Já kupříkladu bych byl rád Lord Chmur pán Casterlyovy skály, manžel Ariane z Dorne, milenec všech jejích sestřenic nad osmnáct (nejsem pedofilní zlovlk, hlava ani Alek:-)))

  • upraveno 11. ledna 2007

    Skalu si nech, potazmo i ty sestrenice, ale Arianne tak snadno nedostanes!:-)

  • upraveno 11. ledna 2007

    Já chci Staré město (venkovský život mě neláká), chci být jediná vládnoucí lady Hightower a k tomu jako milence Temnohvězdu, Jamieho, nebo možná i Rudou Zmiji (když byl ještě naživu :twisted: )

  • upraveno 11. ledna 2007

    Chmur wrote:
    Kdy se například dali dvě ženy dohromády a vznikl z toho problém Léto? Prosím neuváděj zážitky z vlastního života:-)


    Viz Týna. "Já jsem se jednou dala dohromady s kámoškou a ve Vídni jsme utratily na trzích cca 50Euro za jídlo."

    Žena v obchodě je tragédie. Když jdou do obchodu dvě ženy, výdaje se nesčítají, nýbrž exponeniálně rostou. To je známo. :lol:

    Chmur wrote:
    Já kupříkladu bych byl rád Lord Chmur pán Casterlyovy skály, manžel Ariane z Dorne, milenec všech jejích sestřenic nad osmnáct (nejsem pedofilní zlovlk, hlava ani Alek:-)))


    Odpusť mi otázku poněkud osobnějšího ražení, ale... kadíš zlato? :shock:

    Týna wrote:
    Já chci Staré město (venkovský život mě neláká), chci být jediná vládnoucí lady Hightower


    Jediná dědička? Slyšel jsem, že kolem Starého města se potlouká Ramsay Bolton, co je na tom pravdy? :twisted:
  • upraveno 11. ledna 2007

    Léto napsal:

    Quote:
    Jsem zvědav na podpůrnou argumentaci... ;-)

    No, kldině se o ní podělím... Vypálím ti nějaké ty důkazy na DVD a pošlu ti to na tvou zlovlčí adresu na účet podniku :-)

    Tyna napsala:

    Quote:
    Já chci Staré město (venkovský život mě neláká), chci být jediná vládnoucí lady Hightower

    Já cu Zimohrad a Lyannu za ženu! A budu dupat tak dlouho dokud je nedostanu...

  • upraveno 11. ledna 2007

    Týna wrote:
    Já chci Staré město (venkovský život mě neláká), chci být jediná vládnoucí lady Hightower


    Léto wrote:
    Jediná dědička? Slyšel jsem, že kolem Starého města se potlouká Ramsay Bolton, co je na tom pravdy? :twisted:

    Je to kec. Nesmíš věřit Blesku. Nějaký barbarský Seveřan by u nás v civilizaci byl nenápadný jako Usáma bin Ládin s velkou taškou na letišti Heathrow.

    Co mu prošlo kdesi uprostřed tmavých hvozdů, se nedá zopakovat v centru životem kypící metropole.

    A pak, já nejsem tak snadná kořist, jako nebohá lady Hornwood :twisted:

  • upraveno 11. ledna 2007

    Eddard wrote:
    No, kldině se o ní podělím... Vypálím ti nějaké ty důkazy na DVD a pošlu ti to na tvou zlovlčí adresu na účet podniku :)


    A vlastními slovy by to nešlo? :wink:

    Eddard wrote:
    Já cu Zimohrad a Lyannu za ženu! A budu dupat tak dlouho dokud je nedostanu...


    Lyannu? :shock: Cersei a Jaime dávají dnešní mládeži zjevně špatný příklad. :!:

    Týna wrote:
    Je to kec. Nesmíš věřit Blesku.


    Proč ne? Dondarrion Print je podle mě celkem solidní vydavatelství. :wink:

    Týna wrote:
    A pak, já nejsem tak snadná kořist, jako nebohá lady Hornwood :twisted:


    Až uvidíš (a ucítíš) Smraďocha, budeš ještě hrůzovského bastarda prosit, aby tě před ním ochránil a pojal tě za ženu. :twisted:
  • upraveno 12. ledna 2007

    Quote:
    Skalu si nech, potazmo i ty sestrenice, ale Arianne tak snadno nedostanes

    Já myslel, že tvá favoritka je Arya?

    Quote:
    Odpusť mi otázku poněkud osobnějšího ražení, ale... kadíš zlato?

    Na chlup stejné jako lord Tywin

  • upraveno 12. ledna 2007

    Chmur wrote:
    Na chlup stejné jako lord Tywin


    Ještěže nejsem Pate, abych to měl zapotřebí testovat kousnutím. :shock:
  • upraveno 12. ledna 2007

    Chmur wrote:
    Já myslel, že tvá favoritka je Arya?


    Co se tyce pribehu a dcer lorda Starka samozrejme; co se tyce zenskosti, pritazlivosti a krasy vedla u me Danny, ale ted ji preskocila Arianne, nema tak velke sklony k panovacnosti:-) a je to jizanka, kdo by odolal?
  • upraveno 13. ledna 2007

    no, úvaha, že jsou fantasy fóra maskulinní mě celkem dost pobavila :-)

    Co se týče Aši, možná si vybere nějakou jinou cestu... otázka je jakou. Že by se nahonem vydala k Dany se i nezdá moc pravděpodobné, spíše se jejich cesty protnou ěnkdy později.

  • upraveno 13. ledna 2007

    Arenga wrote:
    no, úvaha, že jsou fantasy fóra maskulinní mě celkem dost pobavila :-)

    Co se týče Aši, možná si vybere nějakou jinou cestu... otázka je jakou. Že by se nahonem vydala k Dany se i nezdá moc pravděpodobné, spíše se jejich cesty protnou ěnkdy později.

    No nevím jak fantasy fóra všeobecně, ale tohle jednoznačně je... Prapor fanynek Martinova opusu tady hrdě nese Tyna sama...

  • upraveno 13. ledna 2007

    Eddard wrote:
    Prapor fanynek Martinova opusu tady hrdě nese Tyna sama...


    S tím tvrzením bych byl opatrnější, zřejmě tady máme druhou zástupkyni něžného pohlaví... :wink:

    Nicméně i tak si myslím, že Martinův opus asi není mezi ženami a dívkami tolik oblíbený. Když vezmeme v úvahu všechno to znásilňování, pojídání zaživa, mučení, řezání, vrtání, kousání apod., tak se ale možná ani není čemu divit. :P
  • upraveno 13. ledna 2007

    Léto wrote:
    Eddard wrote:
    Prapor fanynek Martinova opusu tady hrdě nese Tyna sama...


    S tím tvrzením bych byl opatrnější, zřejmě tady máme druhou zástupkyni něžného pohlaví... :wink:

    Nicméně i tak si myslím, že Martinův opus asi není mezi ženami a dívkami tolik oblíbený. Když vezmeme v úvahu všechno to znásilňování, pojídání zaživa, mučení, řezání, vrtání, kousání apod., tak se ale možná ani není čemu divit. :P

    No, jednak o tom nemůžou vědět, když začínají číst, a taky bych dívčiny tak nepodceňoval, milý Léto. Ony zas tak jemnocitné nebudou, řekl bych... Teda určitě ne všechny, třeba taková Tyna, která přetrpěla celý finálový večer Superstar přímo v kotli nejzapálenějších fanynek, ta něco vydrží... ;-)

    Ostatně, co vy na to, holky? Dělají vám Martinovy naturalistické pasáže nějaké zásadnější problémy?

  • upraveno 13. ledna 2007

    jj, zda se, ze uz tu mame dve zastupkyne nezneho pohlavi (nezne a Pisen ledu a ohne? - Ja vim, moc to nesedi, ale kdo vi?:-)) neslusne formou OT, privitejme Arengu!:-)

  • upraveno 13. ledna 2007

    Eddard wrote:
    No, jednak o tom nemůžou vědět, když začínají číst, a taky bych dívčiny tak nepodceňoval, milý Léto. Ony zas tak jemnocitné nebudou, řekl bych... Teda určitě ne všechny, třeba taková Tyna, která přetrpěla celý finálový večer Superstar přímo v kotli nejzapálenějších fanynek, ta něco vydrží...


    Na začátku o tom sice neví, ale může to negativně ovlivnit jejich vztah k dílu. :? Týna je samozřejmě výjimečný případ, někdo tady říkal, že má sílu sera Gregora a hlas Pavarrotiho; já bych ještě přidal Doranovu trpělivost a Aegonovu odvahu, že to tam mezi těma dívčinama vydržela. :wink:

    Alek wrote:
    jj, zda se, ze uz tu mame dve zastupkyne nezneho pohlavi (nezne a Pisen ledu a ohne? - Ja vim, moc to nesedi, ale kdo vi? :) ) neslusne formou OT, privitejme Arengu! :)


    Dvě dívky. Píseň ledu a ohně. Fajn. Teď ještě zjistit, která je led a která je oheň. :roll: Nechci, aby to vyznělo přehnaně religiózně, ale co kdybychom se na přivítanou Arengy pomodlili? Přeci jen teď církev získává velkou moc, tak by to bylo taktické. Hm? 8)
  • upraveno 13. ledna 2007

    ó jé, jsem průhkledná :-) ano, je to pravda, jsem žena

    a děkuji za přivítání

    já osobně si nevybavuji pasáž, která by mi dělala nějaké problémy

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.