Pro koho pracuje Varys doopravdy a bez postranních plánů...to bych chtěla vědět :-)
Malíček právě lže často a velice šikovně a jak pak vědět kdy a komu ano a komu ne...přiložil polínko a nebo vyloučil sebe z podezření tím, že na sebe upozornil sám, čímž vysvětlil předem jakoukoliv pochybnost, kdyby si náhodou někdo vzpomněl, že dýka byla i jeho ?
Edem - první odstavec - jo to bych musela leda hádat - druhý odstavec - ten je bezpředmětný a nastrčený....ani za milion let mi to nepřijde jako motivace (ovšem autorovi možná ano....)
Jarla: Prečítaj si ešte raz, čo som napísal. Reč je o Joffreym.
Malíček síce je stratég navyšších kvalít, to mu treba uznať, ale stále bol pol kontinentu ďaleko. Pri informačných prostriedkoch typu havran, aby zariadil usmrtenie Brana potom, čo ho niekto zhodil a treba zdôrazniť, že on absolútne nemohol tušiť o koho sa jednalo, respektíve či to nebola náhoda, mi príde ako mission impossible. Najprv by o tom celom musela dôjsť správa k nemu, následne by musel poslať toho nájomného vraha s dýkou na sever. Tu dýku by musel nejakým spôsobom získať. Načo by mu dával tú dýku? Prečo predmet, ktorý je ľahko identifikovateľný a zcela unikátny? Tu si treba uvedomiť jednu základnú vec, vrah nemal byť nikdy chytený. Teda dýka ako vodítko je úplne irelevantný argument. Ak by išlo Malíčkovi o usmrtenie Brana, tak by neposlal vraha s tou dýkou, ale s nejakým obyčajným predmetom. Nikto iný ako Joffrey nepripadá logicky do úvahy. A navyše by potom dialóg v knihe medzi Jaimem a Cersei bol absolútne zbytočný.
Čím déle nad tím přemýšlím, tím mi přijde Robert jako lepší král - nejlepší jakého mohli mít. Dosadit zpět Targaryeny, kdy při každém dalším "si bohové hodí mincí jestli bude šílený sadista nebo ne"....to není moudré ani krátkodobě natož dlouhodobě. Na druhou stranu - kdo říká, že jsou moudří a prozíraví...
Promiň, pochpopila jsem to špatně - že si myslel to isté co Jaimie (ale tys mluvil o tom, co si myslel o Joffovi a já, co o svém otci)
Jenže já právě poukazuji na to, že vrah byl poslán aby byl chycen a dýka vybrána, aby BYLA IDENTIFIKOVÁNA. Pak by to smysl dávalo. Taky si všichni mysleli, že Malíček je v Údolí a on byl v Králově přístavišti...na lodi číhal na Sansu
Mám čím dál neodbytnější pocit, že jsme každý četli jinou ságu... Kde bylo napsáno, že Aerys bral komukoliv a kdy chtěl? Já si tam nic takového nepamatuju a to jsem Hru četla znovu před čtvrt rokem.
Po Aerysovi zbyly plné pokladnice, protože bral komukoliv a kdy chtěl. A dosadit je zpět znamená, že se najde další, co bude dělat totéž a zítra mu práskne v kuli a popraví mne a vezme si můj majetek. To by opatrný politik neriskoval...
A ak by v tom mal Malíček ozaj prsty, tak by bola vystopovateľná až k nemu. Čo ak by vraha chytili živého? Predsa nemohol spoliehať na to, že ho vlk roztrhá na kusy. Celé to znie ako amatérska práca, ktorá sa na Malíčka ani len trochu nechytá.
Já ji dočetla podruhé minulý týden - o tom nediskutujeme. Ale na druhou stranu psáno bylo, že přerozděloval a zabavoval majetek - to bylo zmiňováno na různých místech. Taky se mluvilo o tom, že Malíček příjmy zdesetonásobil - takže musely být spíše nižší. A Aerys si objednal a zaplatil kvanta divokého ohně - kde na to bral ? Nízké příjmy, vysoké výdaje a šílený král ?
Ano vždycky se může stát, že vraha nechytnou - ale to už bylo riziko podnikání - prostě by se nic nestalo a co má být, přijdou další příležitosti je rozeštvat. A možná nešlo o konkrétní vraždu Brana, ale o vraždu kohokoliv za určitých kritérií a Bran byla šance, co se naskytla...to je taky možnost.... ...možná je to třeba připomenout - diskutujeme o možnostech, protože pravdu nezná nikdo z nás kromě autora a těch, co si správně tipli...
Souhlasím, že Joffrey je odpovědný za pokus zabít Brana. To, že mu narážka Tyriona na svatbě nedošla jen ukazuje jaký je to tupec a beztak ho bran a celý zimohrad vůbec nezajímal (jako by skoro zapomněl, že ho chtěl kdy zabít a jaké úsilí mu dalo ten "geniální" plán vymyslet). Teorie, že Varys chce Targaryeny znovu na trůně se mi zdá reálná. Ale až do doby, než si vzpomenu na první knihu, kde mi nepřišlo, že by si nějak lámal hlavu s tím, že Dany chce Robert zabít... těžko říct, ale že by tak předvídal chování Joraha? moc se mi to nezdá.
Ruku na srdce - kde bral Malíček jistotu, že si Sansa just vezme tu síťku, byť ji o to žádal šašek... Kde bral jistotu, že Ollena bude mít příležitost Joffovi nepozorovaně hodit jed do vína ? Že to vůbec udělá v tu svatbu, kdy si Malíček naplánoval únos Sansy ?
Komentáře
A kdo potom vyslal obchodníka s vínem zabít Daenrys? :-)
Malíček právě lže často a velice šikovně a jak pak vědět kdy a komu ano a komu ne...přiložil polínko a nebo vyloučil sebe z podezření tím, že na sebe upozornil sám, čímž vysvětlil předem jakoukoliv pochybnost, kdyby si náhodou někdo vzpomněl, že dýka byla i jeho ?
Edem - první odstavec - jo to bych musela leda hádat
- druhý odstavec - ten je bezpředmětný a nastrčený....ani za milion let mi to nepřijde jako motivace (ovšem autorovi možná ano....)
Malíček síce je stratég navyšších kvalít, to mu treba uznať, ale stále bol pol kontinentu ďaleko. Pri informačných prostriedkoch typu havran, aby zariadil usmrtenie Brana potom, čo ho niekto zhodil a treba zdôrazniť, že on absolútne nemohol tušiť o koho sa jednalo, respektíve či to nebola náhoda, mi príde ako mission impossible. Najprv by o tom celom musela dôjsť správa k nemu, následne by musel poslať toho nájomného vraha s dýkou na sever. Tu dýku by musel nejakým spôsobom získať. Načo by mu dával tú dýku? Prečo predmet, ktorý je ľahko identifikovateľný a zcela unikátny? Tu si treba uvedomiť jednu základnú vec, vrah nemal byť nikdy chytený. Teda dýka ako vodítko je úplne irelevantný argument. Ak by išlo Malíčkovi o usmrtenie Brana, tak by neposlal vraha s tou dýkou, ale s nejakým obyčajným predmetom. Nikto iný ako Joffrey nepripadá logicky do úvahy. A navyše by potom dialóg v knihe medzi Jaimem a Cersei bol absolútne zbytočný.
Jenže já právě poukazuji na to, že vrah byl poslán aby byl chycen a dýka vybrána, aby BYLA IDENTIFIKOVÁNA. Pak by to smysl dávalo.
Taky si všichni mysleli, že Malíček je v Údolí a on byl v Králově přístavišti...na lodi číhal na Sansu
Kde bylo napsáno, že Aerys bral komukoliv a kdy chtěl? Já si tam nic takového nepamatuju a to jsem Hru četla znovu před čtvrt rokem.
...možná je to třeba připomenout - diskutujeme o možnostech, protože pravdu nezná nikdo z nás kromě autora a těch, co si správně tipli...
Teorie, že Varys chce Targaryeny znovu na trůně se mi zdá reálná. Ale až do doby, než si vzpomenu na první knihu, kde mi nepřišlo, že by si nějak lámal hlavu s tím, že Dany chce Robert zabít... těžko říct, ale že by tak předvídal chování Joraha? moc se mi to nezdá.