Průvodce Hrou o trůny

upraveno 12. června 2011 v Seriál Hra o trůny
Pomocný průvodce pro diváky Hry o trůny, který jim pomůže se zorientovat v hlavních rodech, postavách a místech světa, kde se odehrává děj seriálu.
Místopis Hry o trůny
Západozemí a EssosČíst celý článek zde
124»

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 30. května 2011
    Prohlíd jsem si scény s radou a opravdu tam není. Vlastně jsem si to uvědomil, když se jednalo o zavraždění Daenerys. V knížce byl Barristan jedinej, kdo s Nedem souhlasil.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 30. května 2011
    Právě. Doteď na žádném zasedání nebyl. Ani nebyl zmíněn při představování členů rady.
  • upraveno 31. května 2011
    Mám jeden takový dotaz, knihu jsem nečetl takže se ve světě trůnů zatím příliš neorientuju. Jak je na tom Essos v době Zimy?? Jestli to chápu dobře, tak Západozemí se ponoří do permanentní tmy a sněhu. Stane se to samé i za Úzkým mořem?? Jak zimu zvládají Dothrackové?? dík za odpověď
  • upraveno 31. května 2011
    Nevím jak ostatní, ale já jakožto čtenář na tom s informacemi o období Zimy nejsem o moc líp. :-) Každopádně je zřejmé, že dojde k něčemu na způsob polární noci a sněhová pokrývka napadne na celém území Westerosu (možná Dorne zůstává ušetřeno, nevím) - na severu pak vznikají ohromné závěje a mrazy - Sibiř hadr. :-) A to celé může trvat od několik měsíců po několik let (v extrémních případech i desetiletí). O účincích Zimy na východním kontinentě nevím, ale asi v severních oblastech budou mít něco podobného - ale pokud vím, tak v knize o tom nejsou zmínky, takže je to taky postihnout nemusí.
  • upraveno 31. května 2011
    Tak tam prostě jen Barristan nechodil no. Stannisova docházka taky není valná :-)
  • upraveno 31. května 2011
    Ta několik let permanentní tma se mi nezdá, protože by nic nemohlo přežít. Lidi si sice udělají zásoby, ale rostliny potřebují fotosyntézu. Býložravci musí také tu zimu nějak přežít. Přestavovala bych si to tak, že třeba den bude trvat 4 hodiny, a pan nastane 20 hodin dlouhá noc.
  • upraveno 31. května 2011
    Ona celá ta Zima je tak trochu na hlavu, ani ty 4 hodiny by nestačily, vzhledem k tomu, že je všechno pod sněhem. Pokud nemají nějaké super sklady potravin (nebo nedokáží dovést dostatek potravin obchodem), tak by je hlad skolil během několika neděl. Hlavně na Severu, jižní oblasti (hlavně Dorne) asi Zimou tak zasaženy nebudou.
  • upraveno 31. května 2011
    Já si zimu představuji podobně jako tu naši akorát delší. Ano ochladí se, ale ne všude to bude stejné. Na severu skutečně mrazy a velmi nízká teplota, v Dorne podobně jako např. v Itálii či Řecku....ochladí se, zvýší se úhrn srážek, ale žádné třeskuté mrazy a závěje se nekonají...
    Vycházím z toho, že i v Písni je v létě jiné počasí na severu a na jihu..
  • upraveno 31. května 2011
    Netvořila se v Hostině už jinovatka atd ve "středním" Západozemí? ( v okolí Trojzubce...)? Dorne a jižní oblasti území Tyrellů asi zůstanou víc v pohodě, ale ta Zima nebude jen tak - když se jí všichni tak bojí. :-)
  • upraveno 31. května 2011
    Tvořila. Ale nějak si nedokážu představit, že by prakticky pouštní oblast Dorne byla nějak zasněžená.
    Já si to představuje asi tak, že Sever odpovídá Skandinávii (subpolární klima), oblasti kolem Řekotočí našim zeměpisným šířkám a Dorne jihu Evropy (subtropy)...I v našich oblastech může být řádná zima a když trvá několik let, může to být velmi kruté...Po pravdě myslím, že to Marin moc nedomýšlel. Protože si neumím moc představit, jak by v době obdobné středověku dokázali obyčejní lidé přežít např. desetiletou zimu...
  • upraveno 31. května 2011
    Z knih jsem získala dojem, že léto, co trvá deset let, je extrém a že nejkrutější zima může trvat tak dva roky.
    Winter is coming, a tak se časem dozvíme, jak funguje Západozemí v zimě. :-)
  • upraveno 31. května 2011
    Pochopil jsem to stejně jako Ben Nevis, těch 10 let je absolutní extrém. Vždyť Tyrion říká, že zažil nějakých 9 zim a to mu podle knihy má být nějakých 26. Proto je samozřejmě klasický paradox, že když by se měl svět maximálně připravit na dlouhou zimu, tak se to všechno rozes...
    A jak by to přežil obyčejný lid... Už nevím v jakém to bylo díle, ale snad to bylo z pohledu Brana, kde říkal, že na severu se obyčejný lid stěhuje na zimu ze svých obydlí do městečka v Zimohradě. Přepokládám, že u ostatních hradů to bude podobně.
  • upraveno 31. května 2011
    Ono je i otázkou, jak by středověká společnost (jako je ta v Písni) dokázala takové podmínky (třeba i jen roční Zimu) přežít jako celek - pochybuju, že by jim trojpolní hospodářství (nebo co tam mají) tolik vynášelo, aby si mohli vytvořit dostatečné zásoby i na tak krátkou dobu. Na druhou stranu ale můžou využít dovozu potravin po moří - alespoň teda to platí pro přímořské oblasti (ale nedivil bych se, kdyby v Zimě na severu pobřežní oblasti zamrzaly. A k délce Zimy? V současnosti (v knize) jsou možná krátké, ale staré pověsti o Zimách, trvajících celé roky, bych nebral na lehkou váhu. :-)
  • upraveno 3. června 2011
    alek / budes pridavat i osazenstvo zdi?
  • upraveno 3. června 2011
    jj, mám to v plánu
  • upraveno 11. června 2011
    V rámci své studijní prokrastinace :-) jsem se dokopal k updatu průvodce. Přibyla Dvojčata, Noční hlídky a spousta méně významných postav. Snad to bude pro tu první řadu už stačit :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 11. června 2011
    Ještě bys mohl ke Starkům doplnit Rickona, prosím. Autoři seriálu se k němu sice chovají hůř než Catelyn k Jonovi, ale přesto je jejich :)
  • upraveno 12. června 2011
    No joo, tak je tam. Uznávám, že z původního záměru mít tam jen výrazné postavy už sešlo, takže tam Rickon patří - já na něj zapomínal proto, že na HBO ho v tomhle seznamu taky nemaj, proto jsem ho neměl v obrázcích, které od nich beru.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 12. června 2011
    Díky :)
  • upraveno 13. června 2011
    Ta mapa se 4 sigily rodů je luxusní!
  • upraveno 14. června 2011
    Díky, pěkný přehled, knihy jsem nečetl a tím pro mě byl seriál jen chaos plný intrik a stále přibývajících postav.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. června 2011
    MI-380: já bych řekl, že už začaly solidně ubývat...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 14. června 2011
    Je tu v seznamu 46 postav, a na konci Hostiny už je z nich "22" (+/-) mrtvých.
  • upraveno 14. června 2011
    Uff, lepší to nepočítat :-)
  • upraveno 19. června 2011
    Nebyl Pyp podle knihy přiřazen k průzkumníkům?
  • upraveno 19. června 2011
    Podle mě ne...
  • upraveno 20. června 2011
    Nebyl Pyp podle knihy přiřazen k průzkumníkům?
    Jo, byl.
  • Díky, začínám a mám v tom trochu hokej...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.