Informace o Tanci s draky

upraveno 20. května 2011 v Píseň ledu a ohně
Tanec s draky je konečně kompletně hotov. Oznámení o dokončení přišlo už dříve, ale teprve teď je zeditován, zkontrolován atd. Viz GRRM blog.

Finální verze má 1510 normostran v jeho WordStar DOSovském editoru. (Po převodu do Wordu to je 1540.) Pro srovnání Bouře mečů měla 1521 takže jen o chlup tlustší.

Jednu chvíli měl Tanec až 1700 stran, ale to už by nešlo vydat, takže se odsekávalo a...

Číst celý článek zde
245

Komentáře

  • upraveno 20. května 2011
    Jestli ta postava, co se vrací, už dříve byla POV, tak vylučovací metodou to vychází na Theona a Catelyn, nebo je ještě někdo kdo zmizel a vrátil se? Catelyn by byla asi výzva, popsat její psychický pochody, ale když zase nemůže mluvit, to by se většinu svých kapitol škrtila a chroptěla. Celkově by mě ale zajímalo jak to s ní bude dál v ději a co je teď vlastně zač... "myslí" jí to, takže klasická zobmice to asi nebude.. A ještě mě teď napadlo že by to od GRRM byla dobrá matoucí taktika, když řekl že Brienne nebude mít POV, ale mohl by to, jak to s ní dopadlo prozradit z pohledu Catelyn?

    A k druhý POV z Dorne, nepsal tu někdo někdy už dřív že měl GRRM přichystanou kapitolu kapitána stráží? Nebo mě ještě napadnul Alleras z citadely. K tomu by seděl prolog z hostiny, ten totiž vyzněl nějak do neurčita, narozdíl od předešlých prologů na děj knihy vůbec neměl vliv, jen naznačoval že nějakej tvářoměnič tam cosi kuje a jestli tou dobou autor plánoval že Hostina a Tanec budou jedna kniha, tak ten děj co nastínil v prologu mohl mít pokračování z pohledu nějaký nový POV kterou neprozradil ale přesunul do Tance?
  • upraveno 20. května 2011
    Kapitán stráží už byl POV v Hostině a teď bude i v Tanci (alespoň to vyplývá z vyjádření Martina). Nové dornské POV bude Quentyn.
  • upraveno 20. května 2011
    Stará POV z Dorne Aero, nová Quentyn?
  • upraveno 20. května 2011
    Ano. Říkal, že jedna bude stará a Arianne to nebude. A nová Quentyn, je to napsané i někde tady. Myslím, že to zas taková nuda nebude, Quentyn může vysvětlit i věci z minulosti. Jsem zvědavý, jestli se objeví Temnohvězda. Soubou Areo - Temnohvězda... hmmmm :)
  • upraveno 20. května 2011
    jj, na Quentyna se hodně těším. Škoda té Arianne, ale tak snad to zachrání Areo, resp. jeho sledování Dorana.

    Udělám shrnutí, které nabízí zahraniční servery, které přece jen sledují více dění a případně mají přímé spojení na GRRM,

    • Varamyr Sixskins (prolog)

    • Daenerys Targaryen

    • Jon Snow

    • Tyrion Lannister

    • Jaime Lannister

    • Cersei Lannister

    • Arya Stark

    • Bran Stark

    • Davos Seaworth

    • Melisandre of Asshai

    • Barristan Selmy

    • Areo Hotah

    • Quentyn Martell

    • Theon Greyjoy

    • Asha Greyjoy

    • Victarion Greyjoy

    • Jedna neodhalená POV

    • Neodhalená postava z epilogu

    Vypadá to, že Melisandra je jistá, sic mě nějaký důkaz utekl. Trochu mě překvapuje, že tam není Euron... Ale docela to sedí, máme dostat 4 úplně nové POV - Melisandra, Quentyn, Barristan a jedna neznámá.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. května 2011
    No čtvrtý Železný by tam tak ještě chyběl...

    Přehled postav mi lehce kazí radost z nového dílu.
  • upraveno 20. května 2011
    Studenoruky ako 4 pov?
  • upraveno 20. května 2011
    Alebo niekto z divokych? Nehovoriac ze Iný. To by bola ina pov ;)
  • upraveno 20. května 2011
    A co Varys?
  • upraveno 20. května 2011
    Varys myslím ne, už tam v té Danyině části příběhu je POV hodně - to by se Nevadě mohlo už udělat šoufl :-)

    Já bych spíše sázel na toho Marwyna - ale zaráží mě, že tam není ten Sam.
  • upraveno 20. května 2011
    Samova linie v Hostině zabrala docela dost času, podle té jedné zveřejněné kapitoly se to navíc bude prolínat, takže tam vlastně "bude".
    Studenoruký asi ne, od toho tam bude Bran. Osobně si také myslím na Marwyna, ale nějaké překvápko by potěšilo (třeba Brynden, ale těžko říct co ten by vyprávěl).
  • upraveno 20. května 2011
    ANebo ten Howland Reed...
  • upraveno 20. května 2011
    Hm... a pokud jsem dobře pochopil, na Královo přístaviště se podíváme pouze skrz Lannisterovy dvojčata?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. května 2011
    Já doufala, že Jaime bude ještě nějaký čas "čistit" říční krajiny a honit Bryndena. Ale vzhledem k tomu, že ta mrcha blonďatá tam má mít taky kapitoly se ji nejspíš opravdu vypraví zachránit :o(
  • upraveno 20. května 2011
    V Hostině vlastně bylo, že bažináři trápí železné muže, takže tam by nějaká interakce s Reedem a Robbem vyslanými lidmi být mohla, i když bych to viděl až na později nebo v souvislosti s jeho dětmi. Ale ten Marwyn... vyrážel na konci Hostiny, takže dle nějaké časové posloupnosti by se čekala jeho účast až na konci Tance. Ale taky bysme se nějak měli dozvědět co ten Pate, takže možná kapitoly už na začátku?
    Snad už to brzo prosákne :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 20. května 2011
    Arya Stark
    Bran Stark
    A Arya bude asi jen až v druhé polovině knihy. (vzhledem k časovému prolnutí s hostinou)
    Kdo by si byl pomyslel při čtení první knihy že nám Starkové takhle prořídnou.

    K té čtvrté neznámé postavě: Napadl mne Jorah Mormont, ale to už by bylo na východě hodně postav. Řekl bych že určo nebude ze Zdi nebo z Essosu. Tam už je postav dostatek. Možná by to mohl být Podrick. I když okolo něho a Brienne očekávám velké ticho. Stejně jako to bylo s Theonem. Který se také po nejistém konci a pauze znovu vrátil na scénu.
    Také bych si tipnul, že tou novou postavou bude žena. Jinak jich tam bude jen 5 z 16 POV. Co třeba Margaery ať máme úhly pohledu ze všech velkých rodů. Nebo Oša.
    Moje přání na onu neodhalenou POV: "Podrick", "Ohař", Reed by nebyl špatný, ale líbil by se mi i třeba takový Harrold Hardyng nebo jiný ser z menšího rodu na vzestupu.
    Každopádně se těším na Dany, Tyriona, Theona, Ashu, Barristana, Jaimeho, Quentyna a Brana. Mno a na tu Melisandru taky.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. května 2011
    Jorah Mormont už na východě být nemusí. Ale je fakt, že cesta zpátky do Západozemí by mu nějaký čas taky zabrala.
  • upraveno 20. května 2011
    A čo tak ako neodhalená POV Oša? O Rickonovi sa už dlhú dobu nepísalo. Respektíve kľudne aj Jorah, pokiaľ by sa vrátil na sever. Alebo by to mohol byť aj Mance, pokiaľ by sa nejakým spôsobom dostal na slobodu.
  • upraveno 20. května 2011
    Jak si vysvětlujete význam Martinových slov v té části za třemi tečkami? Zajímalo by mne jak to myslí.
    "The next largest chunk o' chapters belongs to an old POV character who has been missing for a couple of books, but now returns to us... rather the worse for wear."
    Worse for wear by mělo být ustálené slovní spojení, které se používá dost zřídka a mělo by označovat něco co je hodně zničené, rozbité, zraněné, v kritickém stavu, na drogách nebo opilé. :-D
    To by docela sedělo na Catelyn (ovšem pokud by to byla pravda, tak si budu předříkavat před spaním Georgovo jméno tak jako to dělávala s určitými osobami Arya :-D To by bylo hodně těžké k překousnutí :-D Ačkoliv jsem nevěřící tak se asi budu modlit, aby se v knihách neobjevila žádná zombie POV no a nejlépe už ani žádná zombie postava :-D )
    Ale asi to bude Theon, sice ten už je potvrzený a jak dlouho se jako POV v knihách neobjevil si nepamatuju, ale taky myslím dopadl docela špatně, takže by to taky sedělo k tomu dovětku Martina.
  • upraveno 21. května 2011
    Tak z Theona sa stala troska u Boltonovcov, aspoň tak je aj popisovaný vo zverejnenej kapitole.
  • upraveno 21. května 2011
    podľa mňa je Oša výborný tip. alebo priamo Rickon. o nich je už veľmi dlho ticho.
  • upraveno 21. května 2011
    Já bych si dala POV Tommena nebo Myrcelly... Oša by byla ale taky super, tam je taky ticho po pěšině.
  • upraveno 21. května 2011
    Já bych si přál Roose Boltona, mého favorita :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. května 2011
    Pche, lorda Pijavici jedině v případě, že jeho kapitola skončí tím, že ho jeho povedený synek zapíchne ;o)
  • upraveno 21. května 2011
    Já bych mu dal nejraději prolog, vzhledem k zavedenému pravidlu o životnosti těchto postav :-)
  • upraveno 21. května 2011
    prolog pro starýho waldera freye nebo jednoho z boltonů by byl splněnej sen:)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 21. května 2011
    Jo :)

    Ale řekněte... kdyby Ramsay pustil svému otci žilou, nebylo by to i krásně poetické? ;o)
  • upraveno 21. května 2011
    NAvzajom by si mohli
  • upraveno 21. května 2011
    Za velmi interesantní informaci považuji, že hned za "Svatou trojicí" (Tyrion, Jon, Dany), která má mít 36 kapitol ze 73, je prý v počtu kapitol vévodou právě náš oblíbený aromatik Greyjoy. Vskutku podivné! Buďto bude mít v Tanci velkou roli a bude se v rytmu hudby hodně otáčet, anebo se GRRM rozhodl vyslyšet přání všech fanoušků a (bez jedné) všech fanynek a předvést nám cosi jako zevrubnou encyklopedii bolesti.
    Theon je vůl!
  • upraveno 21. května 2011
    Ja bych hrozne rad videl POV Studenorukeho (Benjen?!) a taky Ohare.. je to hodne nedocenena postava s obrovskym potencialem, navic jeho osud je trochu neznamy...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.