Hra o trůny - obsazení

upraveno 5. listopadu 2012 v Seriál Hra o trůny
1161719212269

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. března 2011
    Mně zase Tmavomodrý svět připadne dost přeceňovaný jen proto, že to dělali Svěrák a Svěrák :)
    Pearl Harbor je pro mě čistá hollywoodština, prostě popcornovka.
  • upraveno 22. března 2011
  • upraveno 22. března 2011
    Tak Jerzy Hoffman děla ještě něco na starý kolena jo? To je fajn.....
    Odcházení a přeceňovaný? :D na csfd má 30 % Já teda nebudu soudit(neviďel jsem), ale podle ukázek mi to připadalo docela fajn a věřim že jako masová zábava to asi moc nebude....
  • upraveno 22. března 2011
    Myšleno nekritický přeceňování u filmových kritiků, kteří se bojí naspat něco vyloženě negativního. Bitva 1920 vypadá dobře, režisér co umí velkofilmy (Ohněm a Mečem) herci ( Linda - Sekal, Zebrowski - zaklínač ) a hodně nacionální téma, to by mělo Polákům vyjít.

  • upraveno 23. března 2011
    Podle mě Tmavomodrý svět žádnou převratnou myšlenku, u které by bylo zřejmé, že ji někdo jiný ukradl nemá. Osobně mi ten film taky připadá hodně přeceňovaný.
    Co se týká polských historických filmů - viděl jsem Ohněm a mečem a docela se mi to líbilo. Slušná výprava, dobrá hudba, fajn herci, dobrý děj...Něco, o čem si my Češi můžem nechat zdát...
    Pak jsem viděl ještě Quo vadis a to už bylo slabé, ale pořád lepší než americká verze....Aspoň tam hrají moc hezcí lidé:-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. března 2011
    Hehe, koukám, že filmová přestřelka mezi Polskem a Ruskem pokračuje. Poláci Ohněm a mečem, Rusové Taras Bulba. Poláci Katyn, Rusové 1612. Poláci 1920, Rusové Sluha jeho veličenstva. Ale dokud po sobě místo granátů metaj filmovym pásem, je to eště dobrý.

    Ohněm a mečem byla taková slušná TV produkce, Quo Vadis se mi nelíbilo (ale moc si nepotrpim na Sienkiewicze). Viděl jsem taky kousek Kiedy slonce bylo bogiem, nic moc, skoro jak současná česká TV pohádka. Z polskejch filmů se mi překvapivě líbil Pan Tadeáš (překvapivě, protože si jinak nepotrpim na veršovánky). Když už jsme u otázky, kdo v Evropě dokáže natočit historickej velkofilm, tak nejvíc se mi líbil právě Sluha jeho veličenstva.

    Ad Tmavomodrý svět. Jak nemám rád Pearl Harbor (kdybych nebyl slušně vychovaný, napsal bych, že je to sračka), tak že by nějak extra opisoval mi nepřipadá čistě proto, že ten námět sám o sobě (dva muži, jejichž přátelství narušené bojem naruší žena) už tu byl v různej obměnách hodněkrát.
  • upraveno 23. března 2011
    Hmmm vždycky jsem přemyšlel jaká s těch dvou stran je lepší... Poláci se k v historii nám taky moc dobře nechovali....

    Edit: Lepší rozuměj přijatelnější

  • upraveno 23. března 2011
    Tak poláci to je klasa na historický filmy! Kdyby měli takový prachy jako Holywood tak nemaj konkurenci.
    Naopak od flankera musím film Kiedy slonce bylo bogiem hodně vychválit. Pro mě rozhodně jeden z nej filmů!
  • upraveno 23. března 2011
    To mě ani nedošlo, že jsou ve filmový válce. Sluhu Jeho veličenstva jsem viděl od druhý půlky a co jsem viděl přišlo mě to dobrý. Jen to je pro mě neatraktivní doba, divná taktika hromadný palby v bitvách a jestli to je ten film co myslím, tak tam bojovali spíš se Švédama. Kiedy slonce bylo bogiem mám dvd pod nesmyslným distribučním názvem Staré baje vikingů a příjde mě to dobrý. Z evropských velkofilmů je ještě zajímavý severský Arn, který más tu smůlu, že do výpravnosti se Království nebeskému nemůže rovnat.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. března 2011
    Sluha jeho veličenstva je sice o boji se Švédy, ale poměrně značná část děje se odehrává napolskym území a Poláci tam vesměs vystupujou jako špioni Švédů nebo banditi (i když, pro takovej film celkem překvapivě, se ukáže, že někteří z nich pro to mají celkem důvod). BTW mě právě taktika tý doby (18. století až Napoleon) dost fascinuje, takže k tomu mám jistou náklonnost.

    Z Kiedy slonce bylo bogiem jsem viděl jen kus, nějakou bitku, která mi přišla dost odfláknutá, je možný, že zbytek je lepší. Arna si budu muset sehnat, slyším na to vesměs dost pozitivní reakce.
  • upraveno 27. března 2011
    Sluha jeho veličenstva, to je ten film, jak tam je ta bitva u Poltavy? Pravda je, že mně Velká severní válka moc neříká, spíš Sedmiletá válka (mám to kousek do Kolína... :-D). Rusové i Poláci natáčejí hrozně propagandistický historický filmy. Příkladem třeba ten film 1612, ale třeba Ivan Hrozný se mi docela líbil.

    Pro milovníky tohoto období je must-see filmem jednoznačně Barry Lyndon (takový celkový náhled do té epochy).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. března 2011
    Toť on. Moje slabost pro lineární taktiku, pestré uniformy a útok na bodák došla po delší době slušného uspokojení. Barry Lyndon je perfektní film, ale co se týče čistě vojenský stránky, tak bych doporučil Waterloo. I my máme ostatně malý příspěvek do tohoto období (tedy malý v porovnání s velikostí produkce), a sice adaptaci Jiráskovy povídky Ztracenci.
  • upraveno 28. března 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. března 2011
    Z toho už jsem nějaký záběry viděl. Kdepak, každej správnej Němec má pod postelí holínky a čeká až vůdce zavolá... :)
  • upraveno 28. března 2011
    Jj, on je ten film sice dost propagandistický (co jsem slyšel a i vzhledem k datu natáčení :-)), ale ty bitevní scény má vydařený - aby ne, když ten komparz jsou skuteční vojáci. To je stejné jako u Bondarčukově Vojně a míru.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. března 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. března 2011
    Oprava, teď se dočítám, že premiéra byla 30. ledna 1945.
  • upraveno 28. března 2011
    Jestli jo, tak jich tam moc nebylo, páč jsem viděl dokument, kde bylo hezky vidět, že ty počty mužů dost významně navyšovali pomocí počítačové techniky (píšu samozřejmě o S. srdci). Jinak největší komparz byl právě u té Vojny a míru - cca 120 000 mužů!
  • upraveno 28. března 2011
    Já jsem zase četl pár zmínek v různých článcích o tom, že Statečné srdce byl možná poslední poctivý velkofilm v tom, že se počty komparzistů v bitvách výrazně nenavyšovali pomocí počítačový techniky. Ono to je docela i ve trochu filmu vidět, že davový scény bitvy vypadaj daleko opravdověji než třeba v Troje a jiných pozdějších velkofilmech. Jinak čínská armáda jako komparz mohutně pomáhala v Hrdinovi udajně jich bylo až 18 tis.
  • upraveno 28. března 2011
    V tom dokumentu například byla v bitvě u Falkirku "opravdová" jen první řada Irů a to samé i na straně Skotů. To samozřejmě neodporuje faktu, že i tak tam muselo být řádově několik stovek, možná i tisíc komparzistů, ale už to nejsou ty masy, jako v případě Vojny a míru, Waterloo nebo Kolbergu a Der Große König.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. března 2011
    Ony ostatně ty bitvy ani ve skutečnosti nijak zvlášť velký nebyly (a BTW probíhaly ve skutečnosti úplně jinak), takže tam nějaký obrovský armády nejsou zapotřebí. Ale zmínka o počítačovým dodělávání mě překvapila, vzpomínám si, že když to běželo viděl jsem dokumet z natáčení a tam o tom nebylo slovo.

    Jo, Vojna a mír, tu asi už co do komparsu nikdo nepřekoná, bohužel dneska se to dělá počítačem a prostě to není ono.
  • upraveno 29. března 2011
    To jo, třeba bitva u Stirlingského mostu (ve filmu si to rozdali na otevřené pláni). :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. dubna 2011
    Tady v obsazení úplně chybí Illy "Bez zbytečných otázek" Payne
  • upraveno 25. dubna 2011
    No v tomhle obsazení je víc chybiček, mám to na seznamu oprav...
  • upraveno 19. května 2011
  • upraveno 19. května 2011
    Koho? Se svojí postavou by mohl hrát Medděda. :-D
  • upraveno 19. května 2011
    Azoga
  • upraveno 19. května 2011
    Jo, ten mě napadl jako druhá možnost. Jako třetí jsem měl "nosiče" masky Saurona - pokud ve filmu bude vedlejší dějová linie s Gandalfovým dobrodružstvím v Dol Gulduru.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. května 2011
    S jeho jménem proč nehraje v ramaku Conana místo Momoy. :)
  • upraveno 20. května 2011
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.