Průvodce Hrou o trůny

upraveno 12. června 2011 v Seriál Hra o trůny
Pomocný průvodce pro diváky Hry o trůny, který jim pomůže se zorientovat v hlavních rodech, postavách a místech světa, kde se odehrává děj seriálu.
Místopis Hry o trůny
Západozemí a EssosČíst celý článek zde
24

Komentáře

  • upraveno 27. dubna 2011
    Co třeba Král bramborových lidí? :-D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. dubna 2011
    Jako že my jsme ten bramborový lid?
  • upraveno 27. dubna 2011
    Nad tím jsem tolik neuvažoval, ale v zásadě by to šlo. :-D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. dubna 2011
    hmm Brambory. S tím nesouhlasím. Navrhuji jinou zeleninu.
    Alek, Král cibulového lidu
  • upraveno 27. dubna 2011
    Prezident Angreštově demokratické republiky...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. dubna 2011
    Co takhle (vzhelem ke zmíněnému alkoholismu) Stromovinský sudí?
  • upraveno 28. dubna 2011
    Nechci být hnidopich, Aleku, ale na té mapce jsi hodil Železné muže na špatné ostrovy.

    Jinak velice užitečné, snad jen k Baratheonům by se mohli přidat i Myrcella a Tommen (na seriál se nedívám, takže netuším, zdali se objevili), a u Targaryenů bych spíš zmínil, že se "stejně jako draci ani Targaryenové ze svých činů nezodpovídají ani lidem ani bohům" a vynechal bych to o vícero manželkách (pokud se o tom v seriálu zatím nemluvilo, je to jen zbytečná narážka)
  • upraveno 28. dubna 2011
    No já teda nevim, ale Pyke je umístěn správně.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. dubna 2011
    Taky jsem koukal a nevykoukal chybu.
  • upraveno 28. dubna 2011
    To je vtipný jak když otočíte mapu Západozemí... převrátíte vodorovně.. Je s toho skoro mapa GB
  • upraveno 28. dubna 2011
    Amaroun: A toho sis vsiml az ted? To te netrklo treba "westeros"? Odtrzeni od "velkeho kontinentu Essosu" ?:-)
  • upraveno 28. dubna 2011
    Nechci být hnidopich, Aleku, ale na té mapce jsi hodil Železné muže na špatné ostrovy.
    Nezdá se mi...
    Baratheonům by se mohli přidat i Myrcella a Tommen
    Přidám hned, jak to bude mít smysl, nechci zatěžovat hlavy nováčků zbytečnými postavami
    "stejně jako draci ani Targaryenové ze svých činů nezodpovídají ani lidem ani bohům"
    Good idea, já jsem ten popis o manželkách převzal z microsity českého HBO o GoT, tohle zní taky fajn, to tam přidám.
  • upraveno 28. dubna 2011
    Aqwarty: netrklo no :-D --- Nikdy jsem se nad tou mapou moc zvláště nepozastavoval :-)
  • upraveno 28. dubna 2011
    No to s GB netrklo ani mě, ono vůbec tahle mapa je trochu jiná od všech co kdy předtím byly. Já jsem zvyklý na tu větší nudli (http://www.icefire.cz/mapy) a ta mi připomínala vždy spíš americký kontinent.
  • upraveno 28. dubna 2011
    Kdysi jsem se nekde docetl, ze si Martin bral inspiraci z Valky ruzi. A pak uz to vsechno padlo nejak samo do sebe: Lannister - Lancester, Stark - York, Westeros, ....

    Alek: Mne pomohlo, ze jsem prave tehdy videl zaroven i tuhle mapu :http://www.icefire.cz/data/C/2430/kralovstvi.jpg, nebo ji podobnou.
  • upraveno 28. dubna 2011
    Aleku, Železné ostrovy jsou umístěné správně, ale znak Greyjoyů je u Králova Přístaviště (Klepeto, Driftmarka nebo jak se to překládá atd.) a nikoli nad Lannistery.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 28. dubna 2011
    chrochta: Na kterou mapu to koukáš?
    Jaký klepeto? Nepleteš si to náhodou s těmi jeleními parohy Baratheonů?
  • upraveno 28. dubna 2011
    Hele, lidi, já ty mapy fakt nedělal. Je to převzatý z těch zdrojů HBO. A zdá se mi to ok...
  • upraveno 28. dubna 2011
    to chrochta: to nie je Greyjoyska Krakatica ale Targaryensky Drak. navyse je tam napisane Fire and Blood a nie We do not sew....
  • upraveno 28. dubna 2011
    cetl nekdo to historicke srovnani?
    http://geek-news.mtv.com/2011/04/15/a-historical-dissection-of-a-game-of-thrones-part-i/

    mmchd - nedavno jsem narazil (asi) na historickou predlohu Krvave svatby
  • upraveno 28. dubna 2011
    jj, četl, zajímavý to je, klidně bych si přečet i něco delšího.
  • upraveno 29. dubna 2011
    to Duny: Díky za upozornění, teď mi to došlo taky.
  • upraveno 2. května 2011
    Hodně mě potěšily ty mapy (vím, že jsou z HBO, ale díky tomuhle článku jsem na ně narazil). Ty jsou fakt povedné. Jinak bych ale asi ocenil víc info o jednotlivých postavách. I když ten účel pro seriálového fanouška to asi splňuje. Ale nerad bych, aby to vypadalo, že to haním. Jakožto typický konzument jsem rád za všechno, co kdo pro komunitu udělá :-)
  • upraveno 4. května 2011
    alek, drobnosť v úvodnom pokece. Stanis je starší brat Roberta, nie?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 4. května 2011
    sarven: Stannis je podle mě mladší bratr Roberta...
  • upraveno 4. května 2011
    Rozhodně, Robert je starší, sic o málo, ale je. Ježiš, teď jsem si představil, jak by Stannis skřípal zuby při korunovaci Roberta, kdyby byl starší :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 4. května 2011
    sarven: ze Střetu králů: "Stannis Baratheon, první svého jména, starší z bratrů krále Roberta, dříve lord Dračího kamene, druhorozený syn lorda Steffona a lady Cassany z rodu Estermontů" Takže je to mladší bratr - Robert je prvorozený syn lorda Steffona...
  • upraveno 4. května 2011
    Stannis je samozřejmě mladší, to by bylo celé absurdní jinak.
  • upraveno 4. května 2011
    Rozhodně, Robert je starší, sic o málo, ale je. Ježiš, teď jsem si představil, jak by Stannis skřípal zuby při korunovaci Roberta, kdyby byl starší :-D
    To by nebylo jen skřípání....ten člověk by se zadusil vztekem a sebelítostí tak, že by ho ani ohniví čarodějové neprobrali...
  • upraveno 4. května 2011
    fakt máte pravdu. tak ja som desať rokov žil v tom, že je starší :) chápal som jeho charakter, že ako starší uhol Robertovi, pretože on viedol povstanie a teraz bol o to zúrivejší, že renly ide proti nemu... dokonca si teraz vybavujem niečo také, že spomínal svoje držanie pevnosti ako službu bratovi, za ktorú nebol odmenený a že čaká rovnakú službu od renlyho...

    každopádne, som rád, že viem niečo nové :) nesympatie však zostali :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.