Tanec draků mezi řádky. Moc pěkné. Wylla a Wynafryd - bude zajímavé zjistit, kolika lidem lord Manderly věřil natolik, aby jim naznačil, co dělá. Někteří uhodli, oč jde, už při představení pořádaném při "soudu" Davose, někteří asi později... :-) K tomu to máme krásný a ještě i jednoduše a krásně popsaný sesterský vztah. Pokud jde o druhou část povídky, přiznám se, že pořád ještě váhám, jestli věřit teorii, že Wyman Manderly udělal s Freyi právě tohle. Že je zabil, o tom žádná. Ale že je použil jako přísadu do svatebních koláčů? Vždyť si přece na těch koláčích pochutnával taky. Nicméně, docela dobře to možné je a jako pomsta za zážitky jeho syna v Harrenově navíc inspirovaná Krysokuchařem to má dokonce i logiku. Každopádně zpracování téhle teorie je výborné - rychlý a přesný obrázek napsaný zkušenou rukou. Opravdu dobrá práce, Aviv 8-)
Je zima, s mäsom treba hospodáriť. :D Jinak teda taky bych za to ruku do ohně nedávala, ale přijde mi to jako reálná možnost. Děkuji za hezký komentář.
Vida, a já ani vteřinu nepochybovala o hlavní přísadě masových koláčů... Jak se asi Freyům museli sbíhat sliny při té exkurzi, čerstvé koření, když se zima blíží... s ohledem na znalost pointy mne navzdory vedru sálajícímu od kotlů mrazilo.
Velice masochistické... A sakra se mi to líbilo :twisted: Mám rád postavu Wymana Manderlyho a i Wylla mě velice zaujala.
Ačkoliv musím přiznat, že ač se považuji za člověka, který rozumí slovensky téměř bezchybně, zde jsem narazil na pár slovíček, nad kterými jsem musel chvíli přemýšlet :)
Každopádně další výborná krátká povídka, která mě zaujala a jen doufám, že jich bude víc. Sám doufám v nejbližší době také po delší pauze něčím přispěji.
Er... Myslím, že jsi chtěl říct sadistické - to je o zpusobování bolesti někomu druhému. Masochizmus o prožívání bolesti. Děkuji za slova chvály a povzbuzení k dalšímu psaní a budu vyhlížet to tvé.
Díky za připomenutí nové povídky. Tohle byla dobrá atmosférická zkratka. Wymana mám ráda a jeho plány schvaluju a ano, že ochutnal i Freye, o tom jsem nepochybovala.
Komentáře
Wylla a Wynafryd - bude zajímavé zjistit, kolika lidem lord Manderly věřil natolik, aby jim naznačil, co dělá. Někteří uhodli, oč jde, už při představení pořádaném při "soudu" Davose, někteří asi později... :-) K tomu to máme krásný a ještě i jednoduše a krásně popsaný sesterský vztah.
Pokud jde o druhou část povídky, přiznám se, že pořád ještě váhám, jestli věřit teorii, že Wyman Manderly udělal s Freyi právě tohle. Že je zabil, o tom žádná. Ale že je použil jako přísadu do svatebních koláčů? Vždyť si přece na těch koláčích pochutnával taky. Nicméně, docela dobře to možné je a jako pomsta za zážitky jeho syna v Harrenově navíc inspirovaná Krysokuchařem to má dokonce i logiku. Každopádně zpracování téhle teorie je výborné - rychlý a přesný obrázek napsaný zkušenou rukou. Opravdu dobrá práce, Aviv 8-)
Jinak teda taky bych za to ruku do ohně nedávala, ale přijde mi to jako reálná možnost. Děkuji za hezký komentář.
Ačkoliv musím přiznat, že ač se považuji za člověka, který rozumí slovensky téměř bezchybně, zde jsem narazil na pár slovíček, nad kterými jsem musel chvíli přemýšlet :)
Každopádně další výborná krátká povídka, která mě zaujala a jen doufám, že jich bude víc. Sám doufám v nejbližší době také po delší pauze něčím přispěji.
Děkuji za slova chvály a povzbuzení k dalšímu psaní a budu vyhlížet to tvé.