Nejlepší soundtracky z oblasti fantasy či středověku

upraveno 30. listopadu 2010 v Film a televize
Jakou filmovou hudbu jak z dob minulých, tak z oblasti fantasy máte nejraději? U mě pořád vede Basil Poledouris: Barbar Conan, Hans Zimmer: Král Artuš a Gladiátor.
«1

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. listopadu 2010
    Dost se mi líbil třeba Beowulf (Alan Silvestri) nebo Stardust (Ilan Eshkeri).
  • upraveno 27. listopadu 2010
    stardust byl dobrej a jeste se mi vybavil vynikající soundtrack z faunova labyrintu sice to neni fantasy ,ale taková pohádka.
  • upraveno 27. listopadu 2010
    Jój, toho bude, takže poporiadku (neradím podľa obľúbenosti):

    Piráti z Karibiku - Hans Zimmer

    Pán Prsteňov - Howard Shore

    LAIR (PS3 videohra) - John Debney, Kevin Kaska

    Ako si vycvičiť draka - John Powell

    Eragon - Patrick Doyle

    Súboj Titanov (2010) - Ramin Djawadi

    Noc úplňku (The Restless - Južná Kórea) - Shiro Sagisu

    Pillars of The Earth - Trevor Morris
  • upraveno 27. listopadu 2010
    Moje stránečka věnovaná soundtrackům Odkaz
  • upraveno 27. listopadu 2010
    montezuma3: Not Found
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 27. listopadu 2010
    Mně funguje. Jen je tam vypsáno všechno dohromady - bez ohledu na žánr.
  • upraveno 27. listopadu 2010
    Pro mě je asi nejlepší filmová hudba v Posledním mohykánu ( Trevor Jones). Posledních 15 min. filmů podkreslených hudbou je jedna z nejlepších filmových scén co byly natočeny. Statečný srdce má taky výbornou hudbu ( James Horner)

    Jinak nevím jestli se dá Faunův Labyrint nazvat pohádku ( do kina bych na něj s dětma určitě nešel), spíš bych ho nazval zvláštním fantasy říznutým válečným filmem.
  • upraveno 27. listopadu 2010
    Vybrat jeden jediný asi fakt nedokážu, a vypisovat sem všechny by bylo na dlouho. Mezi mé oblíbené autory patří třeba Hans Zimmer, Howard Shore, Trevor Jones, Basil Poledouris, Harry Gregson-Williams, Trevor Morris, Ennio Morricone...
  • upraveno 27. listopadu 2010
    Co se týče starověk/středověk/fantasy, tak co teď hodím z hlavy kromě již výše zmíněných skvělých kousků (LOTR, LAIR, King Arthur, Gladiator, Barbar Conan) bych ještě zmínil:

    Harry Gregson-Williams: Kingdom of Heaven

    Craig Armstrong and AR Rahman: Elizabeth: The Golden Age
  • upraveno 28. listopadu 2010
    Na "autentičtější" středověký feeling bych použil nějaký mix mezi Hildegard von Bingen a The Moon and the Nightspirit.



    U fantasy by asi zaleželo jestli na konkrétním prostředí, většinou vybírám mezi soundtrackem obou Conanů a Rudé Sonji, Midnight Syndicate, Nox Arcana a soundtracky z počítačových her (Morrowind, Dragon Age, Baludrs Gate, Icewind Dale, WoW, atd...)
  • upraveno 28. listopadu 2010
    Nej fantasy soundtrack... z filmů těžko vybírat, nejspíš Shrek. Oblíbených soundtracků mi na plotnách disku odpočívá spousta, ale nemám nejmenší ponětí, jak vypadá středověce fantastická hudba, a i kdybych věděl, tak poznat ji je nad schopnosti mého hudebně hluchého ucha.



    Rozhodně se mi líbí již zmíněný Gladiator, Stardust, Statečné srdce, Poslední Mohykán a How to train your dragon.



    Zbytek asi nebude znít příliš fantasy (přinejmenším ne "středověce"), nicméně působivé mi přijdou skladby z Mulan a Sword of the stranger, a v poslední době se mi v přehrávačí nejčastěji protočily soundtracky k filmu Ink, Fountain, Blood Diamonds a Sunshine. Dobře se poslouchá i hudba z MirrorMask, Ladyhawke, Vlkodava a Království prstenu (ale ten nebyl složen pro film, jsou to písničky od Blackmore's Night, Faun...).



    Za herní soundtracky... ze všech těch Silent Hillů, Thiefů, M.D.K.ček, Red Alertů, Blood Omenů a Soul Reaverů, co mi tu vyhrávaly, jsem se snažil vybrat ty "fantastičtěji" a epičtěji znějící:



    Chrono Cross

    Shadow of the Colossus

    Guild Wars

    Hitman (vím, hra není fantasy, ale některé skladby Jespera Kyda mi tak zní)

    Planescape Torment

    Valkyrie Profile

    Lineage II
  • upraveno 28. listopadu 2010
    Protože jsou Gaelic a Medieval Folk jedny z mích nejoblíbenějších hudebních žánrů, hodím sem kromě soundtracků také nějaké moje oblíbené skupiny:

    Faun

    Omnia

    Capercaillie

    Celtic Woman
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 28. listopadu 2010
    montezuma3 píše:
    Capercaillie

    Celtic Woman




    Tyhle dvě mě zaujaly. Mohla bych poprosit o nějaký tip na konkrétní album? Ve stylu nejlepší nebo výběrovka, pokud mají.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. listopadu 2010
    Když už je tu řeč o Celtic Woman, co se vám líbí víc:

    Velká šou CW nebo

    Dubliners?
  • upraveno 28. listopadu 2010
    vynikající epický songy mají Audiomachine, Immediate music, X-ray dog nebo Two steps from hell.



    A taky musím doporučit Loreenu McKennitt - třeba Night ride across the caucasus nebo Santiago (tuhle mám při čtení Písně obzvláště rád)
  • upraveno 28. listopadu 2010
    Ako vraví Olorin. Hlavne Two Steps From Hell sú moji obľúbenci. Taký epický náser nikde inde nenájdete. Pýtam sa sám seba, ako som na nich mohol zabudnúť... Sakra.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. listopadu 2010
    Olorin: A tohle určitě znáš.
  • upraveno 28. listopadu 2010
    Flanker.27 píše:
    Olorin: A tohle určitě znáš.


    Jasně, prostě božský hlas.



    Jinak to Santiago.



    Taky dobrý "středověký" písně má skupina Blackmore's Night - Shadow Of The Moon
  • upraveno 28. listopadu 2010
    Nevada píše:
    Mohla bych poprosit o nějaký tip na konkrétní album? Ve stylu nejlepší nebo výběrovka, pokud mají.




    Mohu nahodit odkazy na wiki, kde jsou vypsány kompletní diskografie:

    Celtic Woman - nejradeji mam asi alba New Journey a jejich první album z roku 2005

    Capercaillie - ti fungují už hodně dlouho takže je z čeho vybírat.



    Olorin píše:
    Taky dobrý "středověký" písně má skupina Blackmore's Night - Shadow Of The Moon
    Good



    Olorin píše:
    Jinak to Santiago.
    Very Good
  • upraveno 28. listopadu 2010
    K pohanskému/neopohanskému folku asi stojí za to zmínit i něco seversky orientovaného, třeba Hagalaz' Runednce: Frigga's Web , Mother Of Times a nebo z Dánska Valravn
  • upraveno 29. listopadu 2010
    Když už jsme u skupin, tak doporučuju Corvus Corax. Pokud možno naživo.
  • upraveno 30. listopadu 2010
    Ještě můžu doporučit E nomine, třeba Vater Unser, Das Omen nebo Mitternacht. Sice to je techno, ale pro fantasy se docela hodí.



    A na závěr Lesiem - Fundamentum, v Latině.
  • upraveno 26. dubna 2011
    Trevor Morris- Tudorovci!
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 26. dubna 2011
  • upraveno 26. dubna 2011
    Your Highness od Stevea Jablonskyho Tento rok nevznikol lepší OST. Geniálna hudba.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 26. dubna 2011
    Važ svá slova příteli. Rok je teprve v první třetině. Ale sondtrack je to víc než dobrý.
    A co Tenhle song? Muj třetí nejoblíbenější kousek z minulého roku.
  • upraveno 26. dubna 2011
    Montezuma: To je snáď samozrejmé, že som to myslel v zmysle "doteraz" ;) Výjde Djawadi a razom bude všetko inak :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 26. dubna 2011
    :D
  • upraveno 26. dubna 2011
    Btw, Montezuma, nepoznáš istého Martina Stručovského? Pretože na FB mu pred pár minútami istý Jan hodil do komentára práve túto skladbu ;)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 26. dubna 2011
    Montezuma3: Když i hry, tak moji milovaní Settlers
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.