2. díl Hostiny

upraveno 6. listopadu 2010 v Spekulace

Měl bych takovou prosbu nebo návrh, chcete-li. Co kdybychom veškeré spekulace a podobné věci, které se objeví v souvislosti s dějem druhého dílu nechali až na Vánoce, resp. nějaké to období po 24.?:))) Já totiž vim, že ho (druhý díl) dostanu až pod stromek a tak bych se nerad dostal do situace, že zase nebudu číst fórum jen ze strachu, abych neviděl nějakej spoiler, což si mi stalo u prvního dílu, protože jsem ho četl až v prosinci (moje chyba;)) Co vy na to?

Komentáře

  • upraveno 14. prosince 2006

    No to je vyzva...:) ba ne, snazim se normalne, i bez tyhle vyzvy nespoilerit. Ale slibit to nemuzu...kazdopadne by byla skoda kdyby ses do prosince zas stahnul...

  • upraveno 15. prosince 2006

    Těch pár dní do Štědrého už to nějak vydržíme. Ale běda, jestli přijdeš na Boží hod a ještě nebudeš mít přečteno. To tady budou spoilery velkým písmem na hlavní stránce. :lol:

  • upraveno 15. prosince 2006

    Léto wrote:
    Těch pár dní do Štědrého už to nějak vydržíme. Ale běda, jestli přijdeš na Boží hod a ještě nebudeš mít přečteno. To tady budou spoilery velkým písmem na hlavní stránce. :lol:

    Ó díky:))))

  • upraveno 17. prosince 2006

    No ještě, že tady není někdo, kdo to dostane až k narozkám v květnu... :wink:

  • upraveno 18. prosince 2006

    heavy_head wrote:
    No ještě, že tady není někdo, kdo to dostane až k narozkám v květnu... :wink:

    Narážíš snad na něco?:))

  • upraveno 18. prosince 2006

    pozor spoiler!!!!! pozor spoiler!!!!! pozor spoiler!!!!! pozor spoiler!!!!!

    budem sa krotiť, ale aj tak, tí čo nečítali, nečítajte radšej ďalej.

    otázky pre tých čo čítali:

    "tá čo ju aj s druhmi povesili na strom" - naozaj si myslíte, že zomrela? že ju obesili? to sa mi nechce veriť. Docela sprostá smrť pre tú postavu, nie? Nespravodlivá minimálne...

    v knihe nám vzniká čosi ako templársky rád. myslíte, že preberú moc na prístavom a zavedú teokraciu?

    začalo snežiť a zdá sa, že Jamie uviazne v Řekotočí s Edmurom. Čas sa bližšie spoznať, kým budú odolávať obkľúčeniu Jinými, nie?

  • upraveno 18. prosince 2006

    POZOR SPOILER! POZOR SPOILER!

    U Martina těžko hádat, co se vlastně stalo. Ale spíše bych (tak na 75%) odhadoval, že postava visící na stromě už to nerozchodí. Bylo by to nespravedlivé, bylo by to sprosté, ale jiné postavy (např. Ned nebo Robb) taky nezemřeli zrovna spravedlivě. :roll:

    Stejně tak těžko s jistotou tvrdit, že Jaime zůstane tam, kde je. To, že hodil dopis do ohně, mohl udělat jen kvůli utajení. Nikdo neříká, že se teď ještě nerozjede a nepokusí se hrdinsky vyřešit situaci. I když bych ho v Řekotočí docela rád viděl, obávám, že jak Edmure, tak Emmon nejsou pro případné boje s Jinými moc vhodní velitelé. :?

    Prosím, prosím, prosím, ať je POV Černá ryba!

    POZOR SPOILER! POZOR SPOILER!

  • upraveno 19. prosince 2006

    rozdiel v iných smrťach napr. Robb a Ned je v tom, že ich zabili nepriatelia, ale ak Brienne odsúdila C (to čo z nej zostalo) tak to je veľmi tvrdé. A treba povedať, že tomu úplne zatiaľ neverím, pretože by vlastne celá Briene tak trochu stratila zmysel. Motala sa hore dole a zomrela. Alebo bolo jej zmyslom napraviť Jamieho? (pamätáte na jeho sen ako ho B chránila?)

    a aj Pod... no nemyslím si, uvidíme...

  • upraveno 19. prosince 2006

    Neřekl bych, že zemřela, končilo to jejím výkřikem. Ale nechme se překvapit.

  • upraveno 19. prosince 2006

    POZOR SPOILER NA HOSTINU 2!

    Nejprve jsem si myslel, že chudinka doopravdy umřela. Už je totiž načase nechat někoho umřít doopravdy, aby to nevypadalo trochu divně, jak jsou všichni považováni za mrtvé a přitom žijí. :roll:

    Pak jsem ale strčil čenich do anglické verze knížky a zjistil jsem, že nás paní/slečna překladatelka ochudila o jeden významný detail. V originále se totiž píše "She screamed a word." - takže vykřikla nějaké konkrétní slovo, o kterém asi myslela, že ji může zachránit. V překladu je jenom "Vykřikla.", proto jsem měl původně dojem, že to bylo něco jako "Aúúúgrhhhrrr...!" :)

    Ale abychom se vrátili k tomu záhadnému slovu. Co to mohlo být? Vypíšu sem nějaké zajímavé varianty, ale kdyby někoho ještě něco napadlo, tak nechať se pochlubí.

    • Arya - vzpomínka na dceru by mohla možná Kamenosrdce obměkčit, i když těžko říci, podle mě teď myslí hlavně na pomstu; a i kdyby, jaké informace by mohla Brienne poskytnout? Ví leda to, že Arya byla naposledy v Solnopánvích, kde ji pravděpodobně zabili a snědli :roll: Navíc to je spíše jméno než slovo...[/*:m]

    • Led - název Nedova meče, z kterého je vykut Přísežník; i když si nejsem moc jistý, zdali to Brienne ví. A i kdyby to věděla, tak těžko říct, jaký dojem by to udělalo na Catelyn. Nejspíše by ji to ještě více naštvalo. Ale zase Jaime říkal: "Budeš tedy ochraňovat dceru Neda Starka vlastní ocelí Neda Starka."[/*:m]

    • Zeď - u Starků bylo dobrým zvykem posílat odsouzence na Zeď, místo aby je popravovali. Jenže Kamenosrdce nejspíš podobným zvyklostem příliš neholduje. Navíc Brienne by na Zeď nejspíš stejně nemohla, když je to křehká ženuška... ale vidět ji bojovat po boku Jona a Ducha by nebylo vůbec špatné! :) [/*:m]

    • Meč - Kamenosrdce dala Brienne na výběr mezi oprátkou a mečem, ona si vybrala oprátku. Proč by ale na poslední chvíli nemohla změnit své rozhodnutí. Bylo by to docelo smutné vyvrcholení jejího příběhu, kdyby měla za úkol zabít Jaimeho mečem, který jí on sám daroval... :roll: [/*:m]

    • Gendry - ten sympatický hoch jistě ještě sehraje důležitou roli, tak proč ne teď? Jistě ví, že Brienne není špatná, a se svou horlivostí by s mohl vložit do popravy a nějak Krásku z Tarthu zachránit[/*:m]

    • Souboj - za časů Bleskurychlého lorda se mohl odsouzený vykoupit tím, že zvítězil v Božím soudu. Kamenosrdce tomu asi nefandí, ale zbytek bandy by si mohl vzpomenout na zlaté časy strávené s lordem Bericem. Ordál soubojem by mohl být velmi zajímavou vložkou, i když z hlediska série rozhodně ne originální :lol: [/*:m]

    • Stannis - musím se přiznat, že tahle možnost se mi líbí úplně nejvíce. Proč? Vzpomeňme si na to, co se odehrálo ve Střetu králů (kniha druhá, strana 80). Brienne tam rozmlouvá s Catelyn, zoufá si kvůli smrti Renlyho a říká jí: "A myslím, že až přijde čas, nebudeš se snažit zadržet mě. Slib mi to. Že mi nebudeš bránit v tom, abych se šla pomstít Stannisovi." A Catelyn jí na to odpovídá: "Až přijde čas, nebudu ti bránit." Nu, něco mi říká, že ten čas právě nadešel. A jestli je pomsta to jediné, co Kamenosrdci zůstalo a čemu rozumí, zrovna tohle by pochopit mohla... :wink: [/*:m]
    Krom toho je ještě možné, že vykřikla nějaké zbytečné (třeba "Jaime!") nebo naprosto bezpředmětné ("Pomeranče!") slovo. Nebo ji mohl nějakým způsobem ještě zachránit její společník septon, ačkoliv pochybuji, že by Bratrstvo poslouchalo vyznavače nějakého jiného náboženství, než je R´hllorovo.

    Každopádně budeme muset čekat ještě velmi, velmi dlouhou dobu, abychom se dozvěděli, jak to dopadlo, za předpokladu, že to nebude prozrazeno už v Tanci s draky.

    PS: Stejně by mi bylo nejvíce líto Poda... oblíbil jsem si jeho obyčejné hrdinství, věrnost a styl mluvy. :)

    [/]
  • upraveno 20. prosince 2006

    z tých verzií mi príde zmysluplná iba posledná, ale zato tá mi príde úplne trefná. Ak vykríkla čosi, čo ju zachránilo, tak to môže byť toto.

  • upraveno 20. prosince 2006

    Nechci se vtírat, ale téma "posledních" Brienniných slov se probírá i v tématu Brienne, a vyjadřují se k nim i mnohem větší kapacity 8) než zde. Pojďte všichni raději tam! (začal sis sám, Léto :twisted: :lol: )

  • upraveno 20. prosince 2006

    Jistěže, v tématu Brienne se k této otázce vyjadřuje i sám zakuklený G.R.R.Martin. Prostý lid bež vyššího icefirovského vzdělání diskutuje zde. :D

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.