Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.

Dobrá kvalita obrazu.

Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.

Efektní vizuální podívaná.

Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.

Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:

1379380382384385394

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 6. července 2020
    Jeden z mála skladatelů soundtracků (ale nejen OST), které jsem poslouchala opakovaně, a případně i bez znalosti daného filmu.







    (nebo orchestrální verze)

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    A pak taky jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, Neúplatní:



  • PaxterRedwynePaxterRedwyne Ripe for victory
    Odešel velikán. Maestro, odpočívej v pokoji.
  • Musím souhlasit s místním výběrem. Ale asi vůbec nejradši mám jeho westernové melodie.
  • JoserJoser persona non grata
    Ach Morricone, plodný hudebník, autor hudebních doprovodů k mnoha filmům, které formovaly generace. Ať odpočívá v pokoji

    XX. století


    Sacco a Vanzetti


    Dělnická třída jde do ráje


    Bitva o Alžír


    Ostrov v ohni


    Atentát v Paříži


    Kapsy plné dynamitu


    Velké ticho


    Podivné vyšetřování


  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Dnes se na ČT2 vytáhli a dávají rovnou 2 zajímavé filmy. Ve 20.00 Život a doba soudce Roye Beana a pak hned Vyšetřování skončilo, zapomeňte!
  • upraveno 6. srpna 2020
    Připadá mi pořád zvláštní, že jsem od března nebyla v kině, ale vzhledem k tomu, co se chystalo, mě to ani moc nemrzí. Na další Mulan bych stejně Disney neplatila. Ale připadám si odcizená od současného filmového mainstreamu už delší dobu - mám dost všech těch zapomenutelných ucházejících filmů, které nic neznamenají pro tvůrce a jejich kulturní impakt bude stejně nulový. Cítím spíš zlomyslné pobavení, že velká filmová studia v čele s Disney prodělávají letos kalhoty.
  • JoserJoser persona non grata
    Dá se tedy říct, že Mulan bude od září na internetu :twisted: Já jsem ovšem letos stále nejvíce zvědavý na nového Nolana a ještě víc na to, zda jeho ego uspěje v osobní misi zachránit kina

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mělo by tam být 36 filmů (resp. hororů).
    image
  • upraveno 19. srpna 2020
    1 Vřískot
    2 Rocky Horror Picture Show
    3 Osvícení
    4 Kruh
    5 To
    6 Pátek třináctého
    7 Noční můra z Elm Street
    8 Ospalá díra
    9 Val Helsing
    10 Saw
    11 Chucky
    12 Beetlejuice
    13 Mlčení jehňátek
    14 Adamsova rodina
    15 Christine
    16 Annabelle
    17 Americký vlkodlak v Londýně
    18 Blair Witch
    19 Trick´r´Treat (?) - halloweenská dýně
    20 Vymítač ďábla
    21 Malý krámek hrůz
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    22 Psycho (nebo ten seriálový prequel)
    23 Vetřelec
    24 Rituál
  • upraveno 19. srpna 2020
    Jsem zapomněla za Psycho :D

    Jinak ten zámek a vesničani jsou ve Van Helsingovi taky, ale předpokládám, že je tím spíš myšlený Frankenstein.

    25 Mumie
    26 Horor v Amityville
    27 Nenávist (Grudge)
    28 Ztracení chlapci (Lost Boys)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 20. srpna 2020
    29) 28 dní poté
    30) Krotitelé duchů
    31) Poltergeist
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • @DanielSvatoš Hmmm. Vizuálně působivé. Zajímalo by mě ale, kdy DC hraného Batmana představí taky v jiném úhlu pohledu, než je tenhle temný thrillerový realismus. Ano, i komiksy a animáky s Batmanem jsou temné, ale taky dost často připomínají, že se odehrávají v komiksovém světě. Co se týče představitele, tak mu v kostýmu je fajn, jinak nemůžu moc soudit. Je zvláštní, že takhle brzy prozradili, kdo bude záporák filmu.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @DanielSvatoš a z vampira sa sa stal netopier
  • JoserJoser persona non grata
    @svoa00 Záporáků bude hned sedm- Riddler, Penguin, Catwoman, Joker, Firefly, Mad Hatter a Two Face. Matt Reeves vlastně točí noir Batmana jak chtěl 20 let zpátky dělat Aronofsky, tedy dost civilní "bez" cgi, se stealth akcí, dvě naháněčky a pár ran pěstí, Batmobil muscle car s velkým motorem. Year One + Long Halloween + Se7en zní jako dobrá kombinace. A je to boží, soudě dle traileru.

    Za sebe ještě musím říct, že mi moc fajn přišlo promo na Gunnovu Suicide Squad


  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Z tohohle budou lidi hrozně urvaní (někteří jsou už teď). Já nikdy Nolanovi úplně na chuť nepřišla. Podle traileru mi to připadne jako mix jeho předchozích filmů navíc lehce šmrnclý Deja Vu. Jsem zvědavá, jak to dopadne bez Zimmerovy naléhavé hudby.

  • Takže Tenet...

    Eh, za mě určitě nejslabší Nolan. Jeho postavy byly vždycky hůž divácky přístupné a jeho přístup k nim dost odtažitý. Dlouho je nechává jako jedno z tajemství. Tady je to ale až absurdní. O hlavní postavě se nedozvíme skoro nic, stejně jako o jeho parťákovi. Jako by jeho hlavní motivace byla v tom pomoct gangsterské manželce, ale nakonec to ani nepůsobí, že by k ní měl nějaké velké romantické city. Ostatně postavě hlavní blondýny a jejímu osobnímu dramatu film celkově přisuzuje kdovíjakou důležitost - vzhledem k tématu filmu neoprávněně. Musím se přiznat, že ty hrátky s časem jsem nepobrala. Uznávám, že bych asi další věci pochytila na podruhé, na potřetí... Ale s Nolanovými filmy jsem nikdy neměla problém všechno chápat na první dobrou, jsem pozorný divák. Trochu pochybuju, jestli by ty v rychlosti pronesené teze chápal i profesor fyziky - a čas tu funguje tak, jak to tvůrci právě potřebují. Zkrátka celý film zavání samožerstvím. Vizuálně je film samozřejmě krásný a akce taková, jak ji Nolan umí.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada Opravdu na h*vno rok.
    :( Klobouk dolů před borcem, že byl schopný točit doslova nad hrobem. Bude chybět jako BP jsem měl hodně rád. A pro MCU další komplikace.
  • Je mi to líto, byl to sympaťák :( Ale nechal po sobě aspoň stopu, o které může většina jeho kolegů jenom snít.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • Trailer k Duně jsem už viděl (což je u mě vůbec s podivem) někde na mainstreamu s českými titulky a nějak jsem nedokázal překousnout českou verzi litanie proti strachu. Já snad napíšu bratrancovi, ať vyhrabe původní české vydání a ověří, jak to tam přesně bylo.

    Jinak jestli má představitel khala Droga hrát Duncana Idaha, tak měl býval začít s běháním už někdy v době, kdy ho odpravili v GoT..
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Nový animák od Cartoon Saloon! :-o :-)
  • Tá animácia mi chýbala.
  • PaxterRedwynePaxterRedwyne Ripe for victory
    upraveno 1. října 2020
    Legendární kazašský reportér se vrací!
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.