House of the Dragon - nový seriál od HBO ze světa Písně ledu a ohně - Ice & Fire

upraveno 7. října 2020 v Seriál Hra o trůny
imageHouse of the Dragon - nový seriál od HBO ze světa Písně ledu a ohně - Ice & Fire

HBO včera schválilo natáčení seriálu o rodu Targaryenů a jejich vládě v Západozemí. Dnes se k tomu vyjádřil i G.R.R.M. na svém blogu. Poněkud překvapivě stanice přeskočila obvyklý postup s natáčením pilotní epizody, podle které by se rozhodli zda natáčení … celý článek

Číst celý článek zde


«13456716

Komentáře

  • Som zvedavý aký velký budu Balerion,Meraxes a Vhagar oproti Daenerysiným drakom mali by byt o dost vačší!!
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    Bude to tu vobec niekto pozerat?
  • Edem napsal(a):

    Bude to tu vobec niekto pozerat?

    Jáá určite!!!
  • Tak samozřejmě že se lidi budou koukat na vizuálně vymazlený seriál ze známého fantasy světa :D Kromě draků v seriálu určitě budou i stříbrovlasé ženy v různých fázích odhalení :twisted: Ale teď vážně... Prequelový seriál o Tanci draků by sice nebyl nemožný, ale vyžadovalo by to docela dost expozice na začátku a to je zrádné - kdo je kdo a v jakém je vztahu k ostatním. Takhle to opravdu vypadá, že na to půjdou od podlahy a začnou Aegonem Dobyvatelem. Trochu se ale divím, že se radši nerozhodli pro seriál o Robertově rebelii. A taky že HBO tak doluje Targaryeny, když ve Hře o trůny tvrdí, že jsou dědičně šílení a Západozemí by vlastně bylo líp bez nich.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    svoa00 napsal(a):

    Trochu se ale divím, že se radši nerozhodli pro seriál o Robertově rebelii.

    Martin se vyjádřil, že tohle téma, stejně jako Dunka, ke zfilmování nedá, protože to chce nejdřív "dořešit" ve svém vlastním příběhu.
  • JoserJoser persona non grata
    Tady je vše o prequelech hezky pohromadě https://gameofthrones.fandom.com/wiki/Game_of_Thrones_prequel_projects Trošičku mě mrzí, že Dlouhá noc se nakonec nebude konat a někdo někam zašantročil i projekt o zkáze Valyrie Empire of Ash, což by oboje bylo potenciálně mnohem zajímavější, než tohle bastlení.
  • Asi vsadili na jistotu a vycouvali z dalšího seriálu, kde by museli vařit z ničeho ještě víc než předtím. Tady mají předlohu, ověřené triky s draky a k tomu ještě pomoc autora, který je spokojený se scénáristou. Spíš je může napadanout začít si po zkušenostech materiál víc šetřit a místo škrtání se zařídí podle Hobita ;-)
  • Už jsem to říkala, a řeknu to znovu: Zase filmují nedokončené dílo. Z ničeho se nepoučili a spálí si na tom prsty.
  • Nevada napsal(a):

    svoa00 napsal(a):

    Trochu se ale divím, že se radši nerozhodli pro seriál o Robertově rebelii.

    Martin se vyjádřil, že tohle téma, stejně jako Dunka, ke zfilmování nedá, protože to chce nejdřív "dořešit" ve svém vlastním příběhu.
    Díky za info. No, předpokládám, že ten případný seriál o Robertově rebelii by byl stejně volná adaptace událostí, ale možná má George ještě nějaké eso v rukávu, které je důležité pro pochopení událostí.
  • Dokud jsem si nepřečetla komentáře, přišlo mi to jako dobrý nápad :-). No uvidíme. Ale targaryenská historie je moje srdcovka, takže já se minimálně na pilot podívám :-).
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jestli se budou u Targaryenů držet světlých vlasů a pověstné krásy, bude to vypadat jako teen soapka. Samý šampónek a manekýnka :D
  • Ma-li to tedy smysl? Serial Dynastie tu uz byl... na druhou stranu - rvacky Alexis a Crystal na dracich by byly epic!
  • Ja by som od toho čakal asi niečo ako The Tudors + draky. Čo neviem, či je zle alebo dobre. :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @sfik No, je to pořád HBO. Ti si nejspíš příležitost své "tradiční" produkce nenechají utéct :)

    (Ale žerty stranou. Na první díl se taky určitě podívám.)
  • Nevada napsal(a):

    Jestli se budou u Targaryenů držet světlých vlasů a pověstné krásy, bude to vypadat jako teen soapka. Samý šampónek a manekýnka :D

    Jenže tam nějak musí zakomponovat černochy, asiaty a indy. Takže to taková idylka nebude.
  • @Terezička Od toho je celý Essos - i v Ohni a krvi se objevují vedlejší postavy z Essosu, které navštíví Královo přístaviště. Ale holt chápu ty obavy, bohužel je docela dobře možné, že HBO vyrukuje s nějakým černošským západozemským lordem, což ani nebude nijak vysvětlené a všichni budou barvoslepí.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Zas bych to neviděla tak radikálně. Ten váš latentní rasismus je k smíchu.

    Války s Dorne to zčásti pořeší :) Taky Jaehaerysova správce pokladny by klidně mohl hrát černoch. Maegorova milenka Tyana by mohla být exotického vzhledu. Příležitostí pro menšiny tam bude fakt dost.
  • Achjo. Já se těšil na Dlouhou Noc jako na poslední Star Wars a oni místo toho přivedou nudné Targaryeny(tedy soudím alespon dle kapitol Dany, které mě vůbec, ale vůbec nebavily. To je jako kdyby přišel seriál o rodu Tarlyů. Bože jen to ne.)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    (Tedy soudit něco podle něčeho úplně jiného, tomu říkám znak vyspělosti.)
  • Hmm, jen teda ti draci to bude drahé na efekty :D by už měli levnější nějakou jinou část historie :D :D :D (no když nad tím uvažuji, tak asi by to zase bylo nudné)
  • Tak technologii už HBO má, čímž se předpokládám ušetří nějaké náklady. Jestli budou na úrovni Drogona, tak bych moc ráda na obrazovce viděla hlavně:

    Meleys
    image

    Vhagar
    image

    a samozřejmě ikonického Baleriona
    image

    Zajímavá a možná i roztomilá by mohla být Měsíční tanečnice, která je taková pubertální dračí holka ne větší než válečný kůň.
  • @svoa00 Ja som zvedavá, aké ohnivé divadlo predvedú na obrazovke Vhagar, Meraxes, Caraxes, Meleys, Tessarion a Vermithor. ;-)
  • No tak já se naivně těším moc :)
    Knihu Oheň a krev jsem přelouskala za týden a bavila mně - i když někdy jsem se ztrácela v množství rodů a jejich loajalitě, člověk aby si udělal mapku kdo je s kým a měnil ji v čase :) .. Jo a mapka mi tam chyběla na přední dvoustraně jak jsme zvyklí z jiných fantasy... :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Podle nejnovějších informací půjde seriál do vysílání v roce 2022. Momentálně se připravují scénáře.


    btw - dříve oznámený seriál Confederate, který pro HBO měli dělat D+D je kaput. (cháchá, překvapení...)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • @Nevada Hah! Na první pohled se mi líbí, doufám, že tak budou pokračovat. Má takovou zajímavou melancholickou tvář.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 12. prosince 2020
    Mě při prvním pohledu napadlo, že by to byl dobrý představitel Daemona. Teď budu obzvlášť zvědavá, koho pro tu roli vyberou.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    image
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.