Hra o trůny - 8. série - Ice & Fire

upraveno 29. dubna 2019 v 8. řada
imageHra o trůny - 8. série - Ice & Fire

Po roční pauze je tu poslední řada…

Číst celý článek zde


1356729

Komentáře

  • upraveno 30. dubna 2019
    @TheRightfulKing je to už na spotify? ooooohlalala. Já teda soundtrackovej playlist nemám :D ale po silvestru to najdu v top skladbách za rok 2019 :D
  • upraveno 30. dubna 2019
    Btw. tady máte logický vysvětlení vy rejpalové!

    image



    Btw. fakt někomu vadí absence Nymerie? To fakt někdo chtěl aby se tam objevila se smečkou vlků a zachránila Aryu? Tvl však by z toho byla úplně Narnie a ne Westeros.. :D
  • upraveno 30. dubna 2019
    Na internetech jsem se dočetla, že jak Mel říkala "zabila jsi hnědé oči, zelené oči i modré oči" tak tím měla Aryu pobídnout, aby na sebe vzala podobu zombíka. Bylo to tak, nebo se jen divák snažil najít vysvětlení, jak se tam nepozorovaně dostala?
  • upraveno 30. dubna 2019
    @sfik já tu epizodu rozhodně nehejtuju, jsem za ni ráda už jen proto, že moc nevěřím v dopsání ságy :) Je tam plno věcí, které si zaslouží pochvalu a jsou krásně natočené. K mým top momentům patří hmatatelné zoufalství Šedého červa, který stojí mezi svými muži ve tmě a blíží se k nim nemrtví. Sansa s Tyrionem, když se schovávají v hrobce před zombíkama. Branova poslední slova k Theonovi.
    Pak se mi ještě hodně líbil boj Jona s ledovým drakem. V jednu chvíli, když se Jon schovává za šutrem, tak se kolem něho propojuje modrý mrznoucí oheň a normální dračí oheň, parádní background pro syna draka a severské vlčice. U uzeměné Matky draků mě ještě opravdu mile překvapil výkon E. Clarke. Po tomto se kloním k názoru, že ji k těm dvěma nesympatickým hustopřísným výrazům, které musela mít nasazené po většinu času, nutil scénář a režiséři. Konečně jsem jí to žrala i s navijákem, škoda že jí to vydrží maximálně do úvodních titulků další epizody.
  • Schovávání Jona za šutrem bylo super, jak chtěl pomoct Branovi ale prostě se tam nemohl dostat. Rozhlídne se a vidí ostatní obránce v bezvýchodných situacích.
  • upraveno 30. dubna 2019
    @Dreamer Fakt jsem nemyslel tebe :)

    a ohledně Danina výrazu s příští epizodou máš pravdu, protože v traileru má projev o vyhrané velké válce a tváří se zase jak piča :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 30. dubna 2019
    @sfik
    Dopad toho chvatu je ten, že stejný přehození dýky z ruky do ruky použila, když trénovala s Brienne v minulé sezóně, byť jí Brienne nedržela za límec. Myslím že záměr s prohozením dýky směřovali tvůrci spíš tam než ke SW a nějaký Rey.. Pro mě další docela dobrý propojení s minulou sezonou. Trochu mě mrzí že s tím prevítem Arya nezkřížila čepele, jenomže to bychom pak poslouchali další hromadu šovinistických hoven že někdo jako Arya by proti NK neměl sebemenší šanci. Haters gonna hate.
    A nebo to mohli udělat tak, že by se Arya proměnila do Brana sedla si do toho křesla a až by napřáhl Noční král meč, tak ze zvedla a vrazila by mu tu kudlu do krku. To že se mrzák zvedne by bylo něco nečekaného a využil by se její faceless man trénink. Co se týče odkaz na trénink s Brienne tam tedy podobnost nevidím, protože během cvičení Arya nemá High Ground :-D V seriálu se můžou měnit beztvářníci i do živých koneckonců
  • upraveno 30. dubna 2019
    @Tyrion Lannister jakože by Brana napřed zabila a seřízla mu ksicht z obličeje?
    V seriálu se můžou měnit beztvářníci i do živých koneckonců
    Podle mě nemůžou. Aryu napřed zfetovali/otrávili. Navíc to co předvedl Jaqen´h´Nikdo je podle mě buď důsledkem tý drogy nebo nějaký perk při dosažení levelu 30
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik Opakuji v seriálu bylo ukázáno, že se můžou proměnit i do živých a ksicht není potřeba. Waif se proměnila do Jacquena a ten má ksicht v pořádku.
  • @Tyrion Lannister Vidím vidím, dej F5 ještě jsem tam dal edit
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik
    Podle mě nemůžou. Aryu napřed zfetovali/otrávili. Navíc to co předvedl Jaqen´h´Nikdo je podle mě buď důsledkem tý drogy nebo nějaký perk při dosažení levelu 30
    To je docela matoucí i na poměry seriálu... =D A myslím si, že když neřešili spoustu jiných věcí, že by zrovna tohle vadilo. Pointa je, že by tu působilu líp, než Noční král chytající Arya (pak zmrazený scénářem stejně jako jeho bratranec Darth Maul, když ho rozsekl vejpůl Obi-Wan), která ho propíchne. Tohle by prostě nečekal, protože o Branovi věděl, že je mrzák.
  • @Dreamer
    Nejela tam náhodou něco pošašit se Zlatým společenstvem? I Kinvara řekla v 6. sérii, že matku draků podporuje a pomáhají ji. Mohli Zlaté společenstvo najmout pro Dany, ale zároveň se mají chovat, jako loajální Cersei a ve nejvíc nečekaný moment ji zradit...
  • upraveno 30. dubna 2019
    @Dreamer
    Ten Aryin chvat neměl proto absolutně žádný dramatický dopad, no tak prostě zapíchla dalšího generického komiksového CGI zloducha a co jako?
    Vážně CGI zloduch :-D
  • Nikdo s tváří Ary zničil tělesnou schránku Nočního krále. Takže ještě třeba není jiným a nemrtvým konec.
  • A mimochodem, jestli v příštích epizodách se nechá některá z postav zajmout Cersei, tak si zaslouží bolestivou smrt. Nevím jak blbí by museli být aby jí zase sedli na lep :D
  • Co vlastně zbylo z armády Dany? Dothrakove už jsou asi úplně vyřízení a Šedému červu asi také nezbylo moc mužů. Na Severu toho asi taky moc nenajde.
    Ze by přijeli posili z Údolí a z Řekotočí či snad z Dorme?
  • Divocí se po smrti Nočního krále mohou vrátit po Zeď. Myslíte, že se tam vrátí. Tedy az skončí současné období zimy.
  • @Djokovic ja byt Divokym, tak spis vyuziju toho, ze je (klimaticky priznivejsi) Sever vylidneny a usadim se tam. Jenze to pak zas nastupuje politika, kolena a tak...

    Jeste me napada - skoncila porazkou chodcu zima? Bude jeste nekdy?
  • @krystus pokud by to tak nakonec dopadlo, vůbec bych se nezlobila a výraz Cersei, až by to zjistila, bych si nechala zarámovat :-D

    Jinak dost se mi líbil i ten nápad s Aryou zamaskovanou za Brana, to by bylo mnohem lepší, než to, že Branova jediná úloha v příběhu je být chodící knihovna.
  • K Helmovu žlebu a Pelennoru měla bitva o Zimohrad opravdu hodně daleko, zejména díky po všech stránkách obecně špatné viditelnosti - tady tvůrci seriálu vyhodili zbytečně kvanta prachů za málo muziky. O "taktice" a lapsech v logice děje i jednání postav škoda slov, na to jsme přece u seriálu už léta zvyklí a nevím, co zde koho může překvapit.
    Noční král vzal tedy pořádně rychlý konec, o jeho naprosto zbytečné družině nemluvě, bohužel se tak té Lannisterovic čubce zase dostane víc prostoru než je zdrávo...
    Pozitivem je jednoznačně Theonův důstojný konec, který v průběhu děje dávno vykoupil svým utrpením i přesvědčivým morálním přerodem.
    Sansa a Tyrion - palec nahoru.
    Co mne ale dost znepokojuje je Dany. Od začátku seriálu patřím k menšině fanoušků, kteří dosud Rozbíječku okovů bezvýhradně podporovali, ale poté, co v předchozí epizodě koukala na Jona, když se jí svěřil se svým původem, jak sůva z nudlí, nějak se mi přestává líbit a jako bych za jejím půvabným čelem tušil nějaké nepěkné záměry ohledně dosud mÝlovaného synovce...
  • @Crocuta Ale tak to prosazování Cersei je tam už neuvěřitelně dlouho. Z nějakého důvodu z ní mají D a D erekci. Jakákoliv uvěřitel uvěřitelnost jejích úspěchů skončila s tím, že její zničení Baelorova septa pro ní nemělo jediný negativní dopad. Její jedinou kvalitu - lásku k dětem - promptně změnili na to, že ji baví být zlá arogantní píča, když se to scénáristům hodilo. Jako já bych už ani nebyla v šoku, kdyby Cersei byla jediná postava, které dopřejí happy end.
  • @svoa00
    svoa00 napsal(a):

    @Crocuta Ale tak to prosazování Cersei je tam už neuvěřitelně dlouho. ... Jako já bych už ani nebyla v šoku, kdyby Cersei byla jediná postava, které dopřejí happy end.

    Hm, tak to ani já ne, bohužel. O podobně hrůzném konci jako možném vyústění příběhu pánů D a D se mi zdá v nočních můrách už nejméně od 6. série.
  • cekal jsem nejake souboje s bilymi chodci, v serialu byli videt rozhodnre lepsi bitvy. bitva bastardu, hardom ci souboj Neda Starka u Tower of joy
  • @zelda04 To se vi! Individuální souboje byly vůbec vždycky na velmi slušné úrovni už od začátku - Brienne, Ohař, Hora, Noční hlídka obecně a mnozí jiní nabídli už dávno daleko lepší podívanou, než jaké jsme se dočkali teď. Ale asi jsem čekal zbytečně mnoho poté, co všechna možná média, Pevností počínaje a Evropou2 konče, slibovala podívanou jaká tu ještě nebyla. Takhle je to u mne na CSFD za 3* - nic víc, nic míň.






  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    https://www.reddit.com/r/gameofthrones/comments/bijtef/spoilers_the_night_king_supreme_leader_snoke/

    No tak nejsem jediný, kdos si toho všimnul =D Což mne přivádí k myšlence, že se u nových star wars Dan s Danielem budou cítit jako doma.
  • @Tyrion Lannister To je blbost, jako naroubovaný je to pěkně, ale o NK toho víme docela dost. Navíc mám pocit že to "nevědění" je tam lehce žádoucí, narozdíl od Snokea který byl prostě jenom k hovnu.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik Já si z toho dělám srandu samozřejmě Uznávám že o Night Kingovi jsme dostali info hlavně behehm 6. série
  • @Tyrion Lannister byť to tam nebylo řečeno, i ty motivy docela chápu. On vzniknul kouzlem dětí lesa proti lidem, jenomže to kouzlo funguje natolik dobře že to paušalizoval na "vše živé" :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 2. května 2019
    @sfik Víc, než co jsme dostali u knih a víc než co jsme dostali u Snokea :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.