Hra o trůny - 8. série - Ice & Fire

upraveno 29. dubna 2019 v 8. řada
imageHra o trůny - 8. série - Ice & Fire

Po roční pauze je tu poslední řada…

Číst celý článek zde


«13456729

Komentáře

  • som sám čo nejde spať a chce to čo najskôr vidieť?
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Tak 3. díl za námi, za mě docela zklamání.

    Theon, Jorah a Lyanna, Edd a Beric jsou sice mrtví, ale náš svět opustil i Noční král.
    Takže linka s Nemrtvými je nejspíš u konce, achjo
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Fujky, fujky, fujky, fujky. Byl jsem ochoten ignorovat vše špatné jen proto, aby
    mě pak na konci šíleně zklamali. Záhada kterou budují od začátku seriálu je u konce a my zas víme úplný kulový. Fuck the Arya

    Ne jako fakt mě to zklamalo. Ale jak čtu na diskuzích, nejsem jediný.
  • upraveno 29. dubna 2019
    Třetí epizoda...co k tomu říct, jsem zklamaná.
    Takže final boss je tupá alkoholička Cersei, Bílí chodci přišli a odešli, proč? To se nejspíš nedozvíme, protože zombíci zřejmě sloužili jen jako hromada masa pro velkou bitku.

    Několik doporučení pro maximální požitek ze sledování: zatemnit pořádně všechny okna, je to černější než Černovoda a v některých momentech člověk nemá šanci vidět nic i kdyby byl tříoká vrána. Vypněte mozek a rychle a pak si můžete vychutnat pár pěkných scén, občas někdo někoho podpálí, takže něco sem tam vidět je :onfire:
  • JoserJoser persona non grata
    Třetí díl je tedy solidní odpad. Krucipísek kde jsou ty časy Černovody, Tvrdodomova nebo masakrování Lannisterů. Celá epizoda k smíchu. Tady už nestačí totálně vypnout mozek, tohle už je zábavné jedině v intoxikovaném stavu.
  • upraveno 29. dubna 2019
    Já vám říkal že final boss bude Cersei. Vy jste mi to nevěřili :D

    Začátek epizody teda zbytečně natahovali. A jak píše Dreamer, přidejte si na monitoru jas. Jsem zklamanej spíš z toho jak říkali že to bude epic atp. a vlastně to je celý ošizený tou tmou. Možná si tu čtvrt hodinu navíc mohli odpustit na úkor více světel na bojišti.



    Mě teda v podstatě zklamává jen jak je to natočený a že nás trochu utáhli na vařený nudli. Jinak jsem nic víc neočekával. To že se bitva rozhodne na Zimohradu jsem tušil taky. Nejsem nadšen ale ani zásadně pohoršen z hlediska děje.

    Líbilo se mi že aspoň dotáhli Melisandřiny vize. Když jsme tehdá řešili, čí to jsou ty modré oči, nikoho NK asi nenapadnul. Arya a její trénink a to že se vrátila domů má asi nejhlubší smysl ze všech postav. A musím říct že to jsem fakt nečekal. Myslel jsem že tam je opravdu jen aby trestala a mstila rodinu. Za to palec nahoru.

    Otázky do pléna:

    - Jak je to Rhaegalem? Ten leží někde mrtvý nebo zraněný? na konci má u sebe Dany pouze zraněnýho Drogona.
    - Kdo teda umřel? Berrick, Jorah, Edd, Theon a Malá Medvědice. To je teda dost slabý!
    - Co Duch? Zvládnul to?


    Tak v traileru na další epizodu jsou oba draci. Radujte se z maličkostí :D
  • upraveno 29. dubna 2019
    Vizuál super, ale měla umřít nějaká hlavní postava. Doufal sem v epickou smrt Dany. Bohužel.
  • upraveno 29. dubna 2019
    @sfik Mě ještě štve, jak je to mizerně napsané. Doufám, že GRRM si pohlídá osudovost Velké války a Cersei bude jen poslední špína, kterou je třeba seškrábnout z povrchu zemského, podobně jako, když hobiti vyháněli poslední skřety z Kraje. Natočené je to doopravdy mizerně, přijde mi, že takhle ty prachy na bitvu, která měla být ještě epičtější než ta u Helmova žlebu v LOTRovi, spláchli pěkně do kanálu.
    K pozitivům bych přidala Dany s mečem v ruce po boku Joraha a Melisandřiny ohníčky.

    EDIT: Jestli to GRRM plánuje napsat takhle mizerně, ať se na to radši vykašle :-D
  • upraveno 29. dubna 2019
    @Dreamer Zrovna u mel jsem si říkal "kurva proč". Sice si pamatuje svá proroctví dobře, ale jasně říkala, že jede tuším do Volantisu pro pomoc. Takže odjela a vrátila se opět sama? Proč sakra vůbec odjížděla? :D

    Jinak RIP Theon a Jorah, ty mě vzali nejvíc z těch všech. Berrick, toho jsem s jistotou čekal že natáhne brka a malá Mormont mi byla dost ukradená. Navíc u Theona to že je "Doma" to byla silná chvíle.. Ale jeho naivní rozběh to celý rozbil :D

    Takže se nebojim napsat, že tam pro mě byly i dobré momenty. :)
  • @sfik na ten její výlet jsem úplně zapomněla, potřebovala si asi ehm provětrat hlavu? :-D
  • Och, co to ku*va bylo?
    Svět je zachráněn, hrozba Nočního krále, Jiných a Nemrtvých zažehnána. Proč tedy vůbec vzniká 8. série, tohle by přicpali do sedmé :-D

    Ehm, nakonec zemřely marginální postavy.
    Edd, Beiric, znovuobjevená Melisandra, malý Mormont, velký Mormont, navrátilec Theon. No a hlavní záporák...


    Za mě pár poznámek:
    - Duch? Máme na bitvy draků, ale velkého psa tam dáme na 2x 5 sekund?
    - Sansa vs Tyrion - bývali jste vtipnější
    - kde byl Tormund? ten by zasloužil víc prostoru než jeden pohled v bitvě
    - Dothraci se harakiri vydali kam, zjistit, že tam zombie fakt jsou?
    - nikdy nelítej na drakovi v mlze bez mlhovek

    Jinak finále bude
    asi Cleganbowl, který rozhodne Arya a tím to skončí
    .
  • Jinak někde jsem četla dobrý postřeh, Arya udělala přesně ten stejný manévr jako Rey v SW, vážně budou tihle kluci psát cokoliv, co má něco společného se Star Wars? :anxious:
  • upraveno 29. dubna 2019
    Když v kryptě začaly oživovat mrtvoly očekával "jééééé Nede co ty tu děláš" o ono nic asi měl Sean Bean dost práce.
  • Teda spíš jsem čekal že Bran těsně před koncem chytne NK za ruku a dají si nějaký "mind battle" a pak se oba rozplynou jak starý Raven ale tohle byla celkem slabota :(
  • Dreamer napsal(a):

    @sfik na ten její výlet jsem úplně zapomněla, potřebovala si asi ehm provětrat hlavu? :-D

    Možná jí napumpovali drahokam kerosinem :D
  • Khardoom napsal(a):

    Teda spíš jsem čekal že Bran těsně před koncem chytne NK za ruku a dají si nějaký "mind battle" a pak se oba rozplynou jak starý Raven ale tohle byla celkem slabota :(

    Mě už bylo jasný že to Bran přežije. Po minulém díle víme že je "paměť světa"
  • sfik napsal(a):


    Mě už bylo jasný že to Bran přežije. Po minulém díle víme že je "paměť světa"

    Ale jeho dnešní vtělení do vrány jsem asi nepochopil...
  • :D :D ale co si budeme říkat, kdo by čekal, že o osudu jejich světa rozhodne zrovna arya :D to je asi jedna zmála věcí, kterou jsem fakt nečekal. Ono otázka jest nebyla žádná předloha a nějak to uzavřít museli, takže od seriálu jsem tady víc nečekal a snad se vytáhnou ve zbytku, kde jsou ještě 3 epizody do konce. Každopádně v knihách to snad lépe uzavře a vysvětlí, ačkoliv ve dvou knihách no nevím, jak to chce zvládnout (při rychlosti jeho psaní)
  • upraveno 29. dubna 2019
    No, já jsem zklamanej taky - mega epic válka proti Jiným vyřešená jednou větší bitvou a finální bitvu jako svedou proti Cersei? To je jako kdyby, já nevím,Voldemort natáhl bačkory už HP5 a další 2 díly byl největším padouchem Lucius Malfoy. :wall:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 29. dubna 2019
    HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA HAHAHAHA :twisted: :twisted:
    :twisted:

    Nikdy bych si nemyslel, že moje stupidní teorie z doby před čtyřmi lety se splní. To je dobrej vtip
    http://www.icefire.cz/forum/discussion/51359/spoiler-teorie-ve-svete-asoiaf-pouze-knihy/p200
    Seriál už nesleduji protože to je s*ačka, ale aspoň jsem se pobavil u místní diskuze

    Edit: uživatel @CervenKa je oficiálně princezna :twisted:
  • JoserJoser persona non grata
    A všechno přišlo vniveč...

  • Arya je femsíla. Něco jako Rey ve SW. Pořád tajně doufám, že Cersei všechny pověsí. Kdyby tak viseli Jon, Dany, Arya, Sansa, Tyrion, Brienne vedle sebe a Cersei by upíjela víno. No, no. Na odpuštění těch sraček, co za posledních x sérii vyprodukovali by to nebylo, ale i tak by se mi lépe usínalo. Jen se bojím, že my co četli knihy ještě před tímhle produktem, je tohle finále jediné, které dostaneme. Martinovi vůbec ale vůbec nevěřím. Bůh ví, jestli zvládne vůbec Vichry zimy.
  • @p1e9t9r2
    kdo by čekal, že o osudu jejich světa rozhodne zrovna arya to je asi jedna zmála věcí, kterou jsem fakt nečekal
    Přitom.. nám to řekli už ve čtvrté sérii že? :D
  • upraveno 29. dubna 2019
    Nadávejte si na Aryu jak chcete, ale podle mého toto museli dostat od Martina..

    Takže si stojím za tím že mě nejvíc vadí ta hodina a půl trvající tma :D :D
  • Podívejte, když dělají scénář ti dva šašci a není podle mustru GRRM tak to stojí za starou bačkoru. On jim možná něco řekl ale oni si to linkují a přitom to zprasí jak svině pytel šrotu. Rozbor bitvy Zimohradské zděs:

    http://tohleneniblog.blog.cz/1904/dojmy-got-dlouha-noc

  • Takže Tyrion měl pravdu. Všichni, kdo seděli u krbu opravdu přežili. Co je Night King proti deprimované alkoholičce, kterou budeme řešit zbývající epizody. A to jsem kvůli tomu vstával :wall:
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Tý jo, fakt mě překvapuje, že se vám to tak moc nelíbilo, mě naopak velmi.
    Bála jsem se právě té mega epic akční super bitvy a takhle "komorněji" mi to sedělo víc. Líbilo se mi, jak zobrazili to zoufalství a beznaděj při zhasínání mečů Dothraků (jako teda úplně nechápu, proč tam jeli sami) a když NK oživil mrtvoly a začalo druhé kolo a těsně před koncem, kdy už to fakt vypadalo na vprdel.
    Arya mě taky překvapila, ale ikdyž jsem konec NK čekala nějakej zásadní, tohle pro někoho obyč smáznutí mě těší (dobře syčákovi tak :P ).
    Že skoro nikdo neumřel mi neva, spíš naopak, já nechci aby někdo umřel (já chtěla od začátku knih totální happy end a nějak to zatím nevycházelo, ale chci ho furt). A už tak jsem u Theona vůbec nebrečela (běh mi nevadil, věděl, že je v háji, tak co).

    Ale teda kde je Duch by mě taky vážně zajímalo. Že by umřel a Jon nehnul brvou, to snad ne!
  • @Krisa mám to stejně. Za mě spokojenost. Od rozhovoru s Mel jsem čekala,že to rozlouskne Arya a potěšilo mě to. Přece si neprošla výcvikem jen tak.
  • Krisa napsal(a):

    Ale teda kde je Duch by mě taky vážně zajímalo. Že by umřel a Jon nehnul brvou, to snad ne!

    Já myslím, že mu ještě 2x 5 sekund dopřejí :-D A to nám ještě někde běhá Nymeria...

    Jinak já jsem hlavně zklamaný z konce NK bez vysvětlení. Dlouhá noc, která trvá roky, po které jsou Jiní po celé zemi, trvala opravdu krátce (možná pro Černý hrad a Umbery o trochu déle). Ale samozřejmě i ta bitva je taky plná nelogičností - všechny hlavní postavy neuznávají helmy a mají plot armor, draci museli udělat i nemalé collateral damage,...

    Bojím se, s čím scénář přijde vzhledem k tomu, že linky Dorne a Iron Islands jsou komplet předělané. Pro další díly čekám - příště - připomenutí všech rodů v Západozemí a sčítání škod, abychom měli přehled o tom, kdo jde s Cersei a kdo proti ní. Pátý díl série bitva armád někde na půli cesty. Šestý díl - nový král v King´s Landing a hořkosladký happyend...
  • JoserJoser persona non grata
    @naked.in.rain Jako že NK natáhne bačkory už takhle zkraje se docela hodně spekulovalo už nějakou dobu, já pitomec tomu nechtěl věřit. No měl jsem. A s čím má přijít scénář?

    V příštím díle by měl být na Cersein příkaz někdo unesen, nejčastěji se zmiňují Jon, Tyrion nebo Sansa a uvězněn v KL. Daenerys a spol by měli dostat posily, prý další rytíře z Údolí, Edmura s Říčními lordy a možná i dokonce dorazí Bouřlivý lordi. Každopádně po tomto bude zahájeno obležení KL (pátý díl) a také vyjednávání o propuštění. To ale nikam nepovede, mimo jiné Daenerys s draky jako výstrahu má zmasakrovat část KL. Arya nakonec sestaví vlastní Suicide Squad, který pronikne do kobek a zajatce (není jisté, zda jednoho nebo více) osvobodí, má při tom někdo zemřít (nekonkrétní dohady) a posléze tedy propukne finálně finální bitva, za Cersei má bojovat kromě Lannisterů i Zlaté společenstvo, v průběhu bitvy se má údajně Daenerys něco stát a Cersei se rozhodne při nepříznivém vývoji celé KL odpálit divokým ohněm, v čemž jí zastaví Jaime tak, že definitivně, následně Jaimeho zabije Hora a hned vzápětí se rozhoří Cleganebowl, přičemž Ohař nemá bojovat sám, pomoci mu má Brienne a možná i Arya. Cleganeové se mají vzájemně zabít a možná nezabijí jenom sebe (opět jenom neurčité dohady). Celé to přežít mají prý Tyrion s Bronnem a na trůn má usednout Jon. Nic není potvrzené, všechno dohady a nejrůznější spekulace, nicméně i tady na fóru ve vedlejším topicu o osmé řadě na první straně jsou fotky z natáčení scén vyjednávání, také personální obsazení jednotlivých situací se může změnit, ale dějová kostra taková, jakou jsem jí nahodil, by prý měla zůstat stejná.
    Jak jsem koupil, tak prodávám
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.