Doprovodné knihy ze světa Písně ledu a ohně - Ice & Fire

upraveno 9. října 2018 v Píseň ledu a ohně
imageDoprovodné knihy ze světa Písně ledu a ohně - Ice & Fire

Stručný přehled vydaných i plánovaných knih a povídek, které G.R.R. Martin rád nazývá fiktivními dějinami, aneb „Co píše GRRM v době, kdy čekáme na další díl Písně.“ Aktualizováno 9. 10. 2018.   Rytíř Sedmi království je souhrnné vydání povídek o potulném rytíři Duncanovi a … celý článek

Číst celý článek zde


«1

Komentáře

  • Ta kniha svět ledu a ohně vypadá zajímavě je to dělané ve spolupráci s westeros.org asi pořídím. Nemáte to někdo zajímalo by mě nějaké hodnocení
  • 99%, já sám bych přidal trochu víc informací o jednotlivých velkých západozemských rodech, ale jinak super knížka :-)
  • Z oficiálních knih mi v přehledu chybí ještě prostorový průvodce, i když má vazbu na vizuál seriálu:

    https://www.databazeknih.cz/knihy/pisen-ledu-a-ohne-hra-o-truny-prostorovy-pruvodce-zapadozemim-272360
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 9. října 2018
    Je to záměrně. Netýká se Písně, ale seriálu.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 6. dubna 2019
    Po ukázce zveřejnil Martin obsah Fire & Blood.

    image
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    170 stránek materiálu o vládě Jaehaeryse. To bude masáž :dance:
    A kde je druhá půlka obsahu? Nebo to je všechno? :anxious:
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Monte Karstark To je zatím všechno. Fire & Blood bude rozdělený do dvou částí. Tahle první bude končit regentskou vládou Aegona III.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    A ještě krátké video, kde Martin představuje jednoho ze svých oblíbených Targaryenů - Darebného prince Daemona.

    https://www.facebook.com/georgerrmartinofficial/videos/569073513505910/
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Nevada Aha, ono to bude na dvě půlky. To mi nějak uniklo.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 2. listopadu 2018
    Monte Karstark napsal(a):

    @ Nevada Aha, ono to bude na dvě půlky. To mi nějak uniklo.

    Jsem ráda, že se tady s těmi informacemi (1, 2) nepíšu zbytečně :-D

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Obálka českého vydání prvního svazku Ohně a krve.
    (Udělala jsem menší aktualizaci hlavního článku, doplněné jsou hlavně informace ohledně F&B.)

    image
  • Se mi líbí, že ta stavba v pozadí vypadá jak namalovaná na něco rudou barvou - třeba krví.
  • Sice už mám rozečtené v angličtině, ale určitě si koupím.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    XB-1 » Západozemí pod nadvládou Targaryenů (ukázka)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/ohen-a-krev-ukazka/
  • Vypadá to dobře, ale ten styl je takový učebnicový. Martin to ale tak představoval v nějakém rozhovoru. Tak uvidíme.
  • Aegon I. TargaryenAegon I. Targaryen The Lord of Dragons
    Nevím jistě, ale ta stavba v pozadí mi připadá jako Harrenhal.
  • Môže byť, tam sa aj draci riadne ukázali.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    A ne jednou :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jinak datum českého vydání Ohně a krve se o pár dní odsunulo na 13.6.
  • Ahojte.Jsem zde ode dneška nový.Jsem velký fanoušek Hra o trůny.Zatim jsem od GRRMartin ale nic nečetl,ale viděl jsem celý seriál.A teď by jsem chtěl začít číst ságu Píseň ledu a ohně.Bohuzel anglicky neumím,takže si to v originále nepřečtu a budu si to chtít číst v češtině.Ale chtěl jsem se zeptat jestli mám třeba číst rovnou první díl Hra o trůny nebo je lepší začít číst třeba nějakou ještě jinou knihu od Martina,která se dějově odehrává v zapadozemi před trůny a trůny na tu knihu pak navazují?Jak se chci vrhnout na čtení tak se v těch knihách ještě které všechny Martin vydal nevyznám a nevím která kniha se čím zabývá.A to ještě nemluvím o tom,jaký překlad si mám koupit,od jakého nakladatelství jestli Talpress nebo Argo?Děkuji moc všem za vysvětlení a doporučení.Uplne by mi moc pomohlo kdyby mi někdo z vás zkušených napsal názvy knih,které se dějem zabývají západozemím a celého tohoto světa,ale podle toho jak jde dej časově chronologicky po sobě?Od nejstarších dějin světa po píseň ledu a ohně?Děkuji vám mnohokrát.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @bacik Ahoj a vítej.

    Všechny knihy ze světa ledu a ohně najdeš vyjmenované v článku, ke kterému patří tato diskuze. Stačí nahoře rozkliknout odkaz Číst celý článek.
    Chronologický výčet je: povídky Synové draka, Darebný princ, Princezna a královna - jsou součástí povídkových sbírek, kde ostatní povídky nemají s Písní nic společného. Nebo si můžeš pár dní počkat až vyjde Oheň a krev, kde jsou všechny tři povídky zapracované v rozšířené verzi :)
    Dlouho po nich je dějově Rytíř Sedmi království.
    Svět ledu a ohně je taková kronika, která obsahuje 300 let před Hrou o trůny.

    Všechny tyto knihy jsou k Písni ledu a ohně víceméně doplňující a odehrávají se dlouho před začátkem Hry o trůny, ale já bych Ti doporučovala přečíst minimálně Rytíře Sedmi království, což je soubor tří povídek. Protože v průběhu jednotlivých knih Písně je na osoby a události v nich popisované několik odkazů a tak se budeš lépe chytat, resp. si je lépe vychutnáš.

    Co se překladu týče, tak silně doporučuji ARGO. Nehledě na to, že Talpress už seženeš jen po antikvariátech, inzerci, aukru, apod., kde za to často chtějí nesmyslně šílené peníze. Talpress překlad není moc kvalitní.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    P.S. Pokud si budeš kupovat i Rytíře Sedmi království, zvol pevnou vazbu, která už vyšla v reedici s upraveným názvoslovím k novému překladu Písně (v tiráži bude uvedeno Vydání první, revidované).
  • Děkuji mockrát Nevado ????A mohu se ještě zeptat z jakých internetových obchodů doporučujete nakupovat knihy od Martina o jeho světě?
    Já jsem si kolekci Píseň ledu a ohně našel na www.megaknihy.cz
  • Omlouvám se,ale mohly by jste mi ještě poradit kde koupit toho rytíře sedmi království vydaného Argem v roce 2019, který byl revidovaný?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @bacik Mezi internetovými obchody vychází nejlépe asi megaknihy.cz, které mají na Píseň slevu 25 % a zároveň sympatické poštovné.

    U Rytíře to jde zjistit v obchodě pohledem do tiráže vzadu v knize. Na e-shopu jedině jim zkusit napsat dotaz mailem.
  • Děkuji moc Nevadě za informace ????
  • Aegon I. TargaryenAegon I. Targaryen The Lord of Dragons
    Na Kosmasu je i ukázka z Ohně a krve. Už se toho nemůžu dočkat :-D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.