Povídka č. 3 (15. kolo) - Ice & Fire

upraveno 22. května 2018 v Povídky
imagePovídka č. 3 (15. kolo) - Ice & Fire

Byla to obchodní schůzka, takže se konala v pracovně pana Cobraina, kde vedl všechny své obchodní schůzky. Muž bez tváře si ovšem byl jistý, že služebnictvo trochu zaskočilo, že další návštěvník, kterého jejich pán hostil, má už zase jen obyčejné … celý článek

Číst celý článek zde


Komentáře

  • Atmosféra povídky je temná a hořká jak kafe, ale takové mám právě rád. Při čtení jsem si hned vzpomněl na Mršinu od Baudelaira.
    Hrozně obdivuji, jak je celý příběh prosycen úpadkem, rozkladem a špínou, ale nejen prostředím, ale i charaktery některých postav. Navíc vylíčení trýznivých osudů hlavního dua je podáno se syrovou přímostí. A musím přiznat, že oba hrdinové mi po prožitých zážitcích připomínají onen zmíněný pokroucený strom po úderu blesku. Prostě krasně temně mrazivý příběh.
    Jedinou věc kterou musím jinak této užasné povídce vytknout jsou chyby a překlepy, které mi při čtení rušily.
  • Na mě to zas tak temně nepůsobilo :-) Naopak, pořád tam byla kapka naděje, až se z ní na konci stala minimálně celá louže. V porovnání s ostatními autorčinými povídkami je to rozhodně velmi optimistický kus :-D
    Líbilo se mi, že muži bez tváře zde byli podání zase trochu jinak než v druhé povídce na toto téma. A oceňuji i to, že autorka se nebála vydat cestou milostného příběhu. Navíc velmi povedeného.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Tady chci pokračování. Rohanne odpluje do Ašaje a stane se z ní rudá kněžka. Pak se vrátí do Braavosu a s Paxterem založí tajný spolek trýznitelů. Společně pak budou znepříjemňovat život všem bankéřů, chlípným lordům, prohnaným pirátům, zkorumpovaným rytířům, prohnilým pašerákům, otrokářům a fanatickým sektářům známého světa.
  • Takže děkuju všem za přečtení a komentáře. A ano, Michelle má pravdu. Ten konec je myšlený jako nadějný... tak moc nadějný, jak jsem toho fyzicky schopná :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.