Povídka č. 2 (15. kolo) - Ice & Fire

upraveno 30. května 2018 v Povídky
imagePovídka č. 2 (15. kolo) - Ice & Fire

TVÁR PRAVDY   Chlapec Slnko zapadlo za kopce a na mesto padla hlboká noc. Vládlo ticho, iba občas zaznel šplechot vĺn alebo krákanie čajky. Sedel som vo svojej komnate a čítal som si staré príbehy o hrdinoch a udalostiach, ktoré boli napísané krvou. Hoci … celý článek

Číst celý článek zde


Komentáře

  • upraveno 30. května 2018
    Vzpomínám si, že před několika koly se vyhlašovala i nejlepší slovenská povídka. A tato by byla pro mne jasným vítězem.
    Na začátku jsem se trochu obával jak se popasuji se slovenštinou, ale po pár odstavcích jsem se začetl a najednou jsem byl na konci :-) Navíc moc vydařené povídky. Příběh nejznámějšího Muže bez tváře a jeho život. Líbilo se mi, že autorka nás seznámila, jak s neznámou částí jeho života, ale provedla i situacemi které známe a na které čekáme. Zvláště úseky Tulák a Milenec byly vážně úžasné :applause: :applause: :applause:
    Asi si jí dnes až se budu vracet vlakem od rodičů přečtu ještě jednou...
  • Líbí se mi výběr hlavní postavy, ich forma i konec :-) Jaquen je poměrně oblíbená postava a určitě hodně lidí zajímá jeho příběh. Jen mohla autorka ukázat ještě trošku víc budoucnosti pro nás zvědavé :-D Jinak jsem spokojená. Velmi dobře pojaté téma Mužů bez tváře.
  • Tak konečně se nám vrací slovenština. Jinak - Jaquen (i když podotýkám, že on se tak skoro určitě nejmenuje :D) je jeden z mých oblíbenců, takže palec nahoru. Tenhle příběh je teď v některých věcech můj headcanon.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 1. července 2018
    Moje poznatky:
    Milenec - Balkón bez zábradlí je moc špatný balkón. Nebo to byl skokanský můstek z třetího patra na dvorek?
    Královrah - Čekal jsem, že se Jaqen převlékne za kaňoura a bude po lese nahánět Roberta, a on jenom přišel pozdě. :-(
    Žoldák - Jaqen má při pohledu na Aryu nemravné choutky? Vrah a úchylák je to. A i tak sklízí nadšené ovace fanynek. :-k
  • upraveno 7. července 2018
    Ďakujem za prečítanie a ohodnotenie. :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.