Hodnocení 15. kola fan povídek - Ice & Fire

upraveno 17. května 2018 v Povídky
imageHodnocení 15. kola fan povídek - Ice & Fire

Autor vítězné povídky 15. kola získá knihu Střet králů, kterou věnovalo nakladatelství ARGO.   Hodnocení bude probíhat do 30. června 2018. POZOR, ZMĚNA! Můžete rozdat maximálně 15 bodů (samozřejmě je možno dát i méně). Jednotlivým povídkám lze udělit nejvíce 5 … celý článek

Číst celý článek zde


«1

Komentáře

  • No.... moc povídek se vážně nesešlo :-(
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Baron Je to škoda, no. Já bych klidně přispěl, ale časová omezení mně v tom šíleně brání. Ale je škoda, jak je toho čím dál míň. Mělo by se na tom zamakat.
  • Mno, je to slabota na to, že na psaní povídek byly zhruba čtyři měsíce. Máme tu ostatně topic o fanouškovské tvorbě. Nebo ještě lepší by bylo případně udělat vždycky nový článek, aby bylo zachované kouzlo anonymity. Jako já můžu vypotit nějakou třeba i krátkou povídku do každého kola, ale to není řešení.
  • Já si myslím, že to není o čase, ten nemáme nikdo, ale spíš o vůli. Kde je vůle, tam je cesta :-) Štvete mě, lidi. A to říkám slušně :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Hlavně ty povídky nevzdávat. Je to skvělý nápad, jen prostě někteří nestíhají :-(
  • @Michelle Hele, já jsem napsala povídku na téma, které jsem na začátku ledna sama vymyslela, což bych normálně nedělala, protože to není zrovna fér, ale kdybych to neudělala, tak si účastníci mohli rozdat medaile. A to v jednom z prvních kol tuším bylo dokonce 16 povídek.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ještě jsem to moc nepromýšlela, ale nejspíš bych pak udělala jeden článek na webu jako takový souhrnný a do něj pravidelně přidávala nové povídky formou odkazů (jako jsou teď seznamy soutěžních povídek). Na nový přírůstek bych pak vždy upozornila v diskuzi.
    Kdo bude chtít, bude u povídky uvedený jeho nick. Kdo bude chtít zůstat aspoň zpočátku v anonymitě, tak to bude stejné, jako dosud. V komentářích ke konkrétní povídce by se mohl autor sám dle uvážení odtajnit.
  • @Nevada OK, to zní jako dobrý plán B. Ale byla by to fakt škoda, ta soutěž má svoje kouzlo.
  • Já jsem rozhodně pro pokračování těch kol! :-)
  • @svoa00 Však pro tebe mám jen slova chvály :-)
    Stejně jako pro další dva autory :applause: A samozřejmě se těším na Vaše díla. Ale zase je nechci mít přečtené za jeden večer, tak si je šetřím :-D

    @Trixie Takže příště povinná účast! :-D
  • Musím přiznat, že u mě je problém hlavně v tom, že už opadlo to největší nadšení z Písně, kdy mě bavilo fantazírovat nad dějem a osudy postav a nemám většinou žádnou inspiraci pro psaní povídek :-k Sem tam mě přepadne chvilkový záchvat nápadů, ale pak, když si to znovu procházím, nepřijde mi to nijak super nebo publikovatelné :D
  • @Michelle Pokusím se, ale když bude další kolo třeba od června nebo začátkem prázdnin, tak je to ideální páč bych už měla mít volno:-) A pokud budou dobré témata-třeba jako bylo teďka s Faceless Men, bohužel mi to nevyšlo nu...ale mam v plánu dopsat :-D
  • @Dreamer Můžeš si vytvořit vlastní postavy se zápletkou, která tě bude bavit a zasadit je do prostředí Písně :-)
    Je fakt, že Martin nám v tom nadšení nijak nepomáhá... Já vůči němu už začala trpět averzí, takže jsem se rozhodla ignorovat rozběhlé knižní dějové linky. Za toho tlustého lenocha makat nehodlám :-D Ale pořád se toho dá spoustu vymyslet... Z historie třeba. Nebo si tam právě dosadit svoje postavy :-)
  • @Trixie Já to beru už jako hotovou věc :-D
  • Michelle napsal(a):

    @Dreamer Můžeš si vytvořit vlastní postavy se zápletkou, která tě bude bavit a zasadit je do prostředí Písně :-)
    Je fakt, že Martin nám v tom nadšení nijak nepomáhá... Já vůči němu už začala trpět averzí, takže jsem se rozhodla ignorovat rozběhlé knižní dějové linky. Za toho tlustého lenocha makat nehodlám :-D Ale pořád se toho dá spoustu vymyslet... Z historie třeba. Nebo si tam právě dosadit svoje postavy :-)

    Však já taky hodně improvizuju. Nejsem zrovna nejlepší autor na psaní tradičních fanfikcí - používání oblíbených postav, protože lidi instinktivně chtějí nové příběhy se svými favority. Napsala jsem sice pár věcí o Arye a/nebo Sanse, ale obě jsem dost posunula oproti tomu, jak jsou popsané. Někde tady na fóru je moje dušiková povídka o tom, jak Robb Stark navštíví svoje blízké, a POV Roslin z Rudé svatby. V poslední povídce je sice sice Benjen Stark, ale tady mi naštěstí Martin nechal dost prostoru na kreativitu. A tentokrát v mojí povídce postavy z Písně ani nepoužívám.
  • upraveno 17. května 2018
    Trixie napsal(a):

    @Michelle Pokusím se, ale když bude další kolo třeba od června nebo začátkem prázdnin, tak je to ideální páč bych už měla mít volno:-) A pokud budou dobré témata-třeba jako bylo teďka s Faceless Men, bohužel mi to nevyšlo nu...ale mam v plánu dopsat :-D

    Tak asasínské bratrstvo jde napasovat na spoustu dalších témat, takže jestli o nich máš nějaký nápad, tak směle do toho.

    Já bych pro další kolo doporučila nějaká hodně obecná témata, aby se co nejvíc lidí chytlo. Něco jako Královo přístaviště, Draci, Staří bohové, Proroctví nebo něco o ženách Západozemí, třeba. Bonusové téma hodné fanfikcí - posteloví otroci a Západozemské nevěstince :twisted:
  • @svoa00 Jj, tu dušičkovou si pomatuju, ta byla skvělá.
    Mně se většinou víc líbí i lépe čtou povídky, které si autor uzpůsobí sobě, než aby se snažil napodobovat Martina a vyloženě psát pokračování Písně. Ale samozřejmě si ráda přečtu cokoliv :-)
  • @Dreamer Mno, ono jde o to, že skoro všechny povídky tu na fóru myšlené dost vážně. Můžeš třeba udělat "alternate universe" příběh a postavy z Písně zasadit do jiného prostředí/světa nebo napsat něco o tom, co by se stalo, kdyby se nějaká důležitá událost odehrála jinak (jo, já vím, stejně by to muselo skončit pochmurně :))

  • @svoa00 No, přemýšlela jsem že bych třeba napsala za jakých okolností se Arya setkala s Jaqenem (ale jela bych spíše podle filmu teda :-D) Přišlo mi to takové nedořešené jak se v 6. sérii to useklo...nevím zda se v 8. sérii Jaqen vrátí či nikoliv...takže bych napsala prostě jak to třeba probíhalo nebo tak :-) Což by se dalo napasovat i na to kolo co skončilo teďkom si myslím :-) Nebo pokud bude "pokračování písně, ti co ji nedozpívali" nebo tak něco (nevím jak se to přesně nazývá) tak i takle by se to dalo :-) A teď už se jdu učit na zkoušku, ať se tomu můžu věnovat :-D

    Valar Morghulis!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Že se vám do toho pletu, ale nepřemýšleli/y jste o tom zkusit už raději něco kompletně svého, ať se pořád nemusíte točit v tom samém?
  • Michelle napsal(a):

    @svoa00 Jj, tu dušičkovou si pomatuju, ta byla skvělá.
    Mně se většinou víc líbí i lépe čtou povídky, které si autor uzpůsobí sobě, než aby se snažil napodobovat Martina a vyloženě psát pokračování Písně. Ale samozřejmě si ráda přečtu cokoliv :-)

    Jsem polichocená :oops: Tu dušičkovou povídku jsou opravdu napsala na jeden zátah někdy 31. října a zpětně vidím, že bych to celé pojala jinak. Roslin se mi psala dobře, protože jsem zrovna měla šílené migrény a osobní zklamání - uh, tak bolest. Moje nejoblíbenější z mých povídek je Aryino likvidování lidí, co jí ublížili, protože jsem zahořklá osoba :D
  • upraveno 17. května 2018
    @svoa00 Musím s tebou souhlasit, že čtyři povídky jsou dost málo. Cítím se trochu sklíčený, když si vzpomenu na 12-16. povídek v jednom kole a teď s jednou obsáhnu čtvrtku.
    @Trixie A samozřejmě jsem taky pro, aby se v povídkách pokračovalo. Psaní povídek byl jeden z důvodů proč jsem se sem před léty přihlásil.
    @Sagart Také doufám, že po tomto kole se trochu více vzchopíme a zamakáme na více příbězích. Byla by velká škoda kdyby povídkové soutěže skončily.
    @Dreamer Nadšení z Písně u mě také vyprchalo, ačkoli psaní povídek mi pořád baví. Pokud by vyšel další díl myslím, že by nás to zase nadchlo. Bohužel, už ve Vichry zimy moc nevěřím. Myslím že Martin spíš vydá nějakou encyklopedii plemen psů v Západozemí než další pokračování....
  • @svoa00 Pekné témy... :) Rada by som si tiež prečítala nejaký príbeh o dothrakoch alebo o niekto- rej z legiend, ktoré sa spomínajú v príbehu(Garth Zelenoruký, Joramun, Symeon Hviezdooký,Har- lon a Herndon,Gendel a Gorne, Florian a Jonquil, Durran a Elenei). Ktovie, možno sama napíšem niektorý z príbehov. :-)
  • flanker.27 napsal(a):

    Že se vám do toho pletu, ale nepřemýšleli/y jste o tom zkusit už raději něco kompletně svého, ať se pořád nemusíte točit v tom samém?

    Jako vlastní povídky z reálného světa nebo vlastní fantasy příběh z neetablovaného světa? Neblbni, člověče, to by dneska nikdo nečet :D
  • Janulka napsal(a):

    @svoa00 Pekné témy... :) Rada by som si tiež prečítala nejaký príbeh o dothrakoch alebo o niekto- rej z legiend, ktoré sa spomínajú v príbehu(Garth Zelenoruký, Joramun, Symeon Hviezdooký,Har- lon a Herndon,Gendel a Gorne, Florian a Jonquil, Durran a Elenei). Ktovie, možno sama napíšem niektorý z príbehov. :-)

    To je skvělý nápad, to by se mi taky líbilo! :-) Nebo vymyslet nějaké další legendy.
  • upraveno 17. května 2018
    svoa00 napsal(a):

    Michelle napsal(a):

    @svoa00 Jj, tu dušičkovou si pomatuju, ta byla skvělá.
    Mně se většinou víc líbí i lépe čtou povídky, které si autor uzpůsobí sobě, než aby se snažil napodobovat Martina a vyloženě psát pokračování Písně. Ale samozřejmě si ráda přečtu cokoliv :-)

    Jsem polichocená :oops: Tu dušičkovou povídku jsou opravdu napsala na jeden zátah někdy 31. října a zpětně vidím, že bych to celé pojala jinak. Roslin se mi psala dobře, protože jsem zrovna měla šílené migrény a osobní zklamání - uh, tak bolest. Moje nejoblíbenější z mých povídek je Aryino likvidování lidí, co jí ublížili, protože jsem zahořklá osoba :D
    Autor by měl dát do povídky kus sebe :-D Takže správný přístup :-)

  • @svoa00 Dušičkovou povídku bych si také ráda přečetla:-) Můžeš mě navést kde ji mám hledat?:-))
  • @Michelle @svoa00 pokud si vzpomínám, tak jsem většinou vymýšlela buď něco naprosto praštěného s postavami, které známe z aktuálního děje, nebo jsem postavy z Písně nepoužívala. Ale teď nepřichází žádný čerstvý závan inspirace, když GRRM sedí na příběhu jak žába na prameni a znovu se mi Píseň zatím číst nechce, protože jsem naštvaná, že to nemá žádný závěr :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    svoa00 napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    Že se vám do toho pletu, ale nepřemýšleli/y jste o tom zkusit už raději něco kompletně svého, ať se pořád nemusíte točit v tom samém?

    Jako vlastní povídky z reálného světa nebo vlastní fantasy příběh z neetablovaného světa? Neblbni, člověče, to by dneska nikdo nečet :D
    Takhle nějak mluví manažeři hollywoodských studií :twisted: Myslel jsem to tučně vyznačené, i když proč ne i z reálného, když by to někoho bavilo. Proč to nezkusit? Pro jednou, třeba by to nakoplo těch pár lidí, co už ztrácejí nadšení pro Píseň. Když to nebude mít úspěch, vrátit se do bezpečné náruče fanfiction jde vždycky :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Tak není samozřejmě problém, aby tady byly i povídky mimo téma Písně, nebo třeba z jiných světů- To už jsme tu měli i dřív, jestli si dobře pamatuju (ale upřímně, myslím si, že účast bude obdobně "hojná" jako teď u icefire témat). Ale na tyhle debaty kam to směřovat a jak to bude vypadat je zatím ještě čas.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.