!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 12. června 2020 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:


zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého - potvrzeno GRRM v roce 2016.

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký - není, potvrzeno z poznámky GRRM pro editora - https://i.imgur.com/FfI1goA.jpg

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovy havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
1228229231233234243

Komentáře

  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 2. září 2017
    @Aviv Celá povstání Grejoyů mělo jenom odvést pozornost od Euronovi první výzkumné mise do hlubin Valyrie :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Jen tak na okraj a mimo ostatní spekulace. Řešili jste už, nebo jste se někdy zamýšleli nad tím, co vlastně je ta Píseň ledu a ohně, po níž je série pojmenovaná? Nějaké proroctví, určitá osoba, či snad nějaký hrdinský akt založený a spřízněnosti těchto protichůdných elementů? Zajímali by mne vaše názory.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 2. září 2017
    @Sagart Tak samozřejmě klasika Dany (oheň) a Jon (led) = Píseň ledu a ohně, Rhaegar (oheň) + Lyanna (led) = Jon. A pak samozřejmě tenhle pro celou ságu podle mne klíčový citát:
    Pátá místnost, závěrečná, ukazuje muže velmi podobného jejímu bratru Viserysovi, ale vyššího a s očima barvy spíše indigové modři, než fialové. Mluvil k ženě, která je opatrovnicí nově narozeného dítěte. Říká jí, že jméno dítěte bude Aegon a říká, „Jaké lepší jméno by král mohl dostat?“ Žena se ho zeptá, jestli by dítěti nesložil píseň. A on odpověděl, že má pro něj píseň a že „On je princ, jako bylo předpovězeno a sám je písní ledu a ohně.“ On se pak podívá na Daenerys, jako by ji viděl a potom dodal „Musí být ještě jeden. Drak má tři hlavy.“
    Tohle je podle mne důvod, proč Mladý Griff Aegon bude důležitý, i kdyby nebyl synem Rhaegara a Elie, tak na tom nezáleží, důležité je, čemu lidé budou věřit. A to je něco, co hýbe celými dějinami rodu Targaryenů a je podle mne nejkrásnější na celém příběhu. Ne pravdivost proroctví, ale činy lidí, kteří těm proroctvím věří. Takže výše uvedené je podle mne důkazem, že Aegon bude důležitý (i kdyby jen jak říká sfik vějička pro Dany, ale já si myslím, že i více) a sehraje klíčovou úlohu. Takže nakonec není důležitá odpověď na to, co je písní ledu a ohně. Důležitá otázka je čemu lidé budou věřit, že je písní ledu a ohně. A pak nezáleží na tom, kdo je čí potomek :)
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Sagart Tak samozřejmě klasika Dany (oheň) a Jon (led) = Píseň ledu a ohně, Rhaegar (oheň) + Lyanna (led) = Jon. A pak samozřejmě tenhle pro celou ságu podle mne klíčový citát:

    Pátá místnost, závěrečná, ukazuje muže velmi podobného jejímu bratru Viserysovi, ale vyššího a s očima barvy spíše indigové modři, než fialové. Mluvil k ženě, která je opatrovnicí nově narozeného dítěte. Říká jí, že jméno dítěte bude Aegon a říká, „Jaké lepší jméno by král mohl dostat?“ Žena se ho zeptá, jestli by dítěti nesložil píseň. A on odpověděl, že má pro něj píseň a že „On je princ, jako bylo předpovězeno a sám je písní ledu a ohně.“ On se pak podívá na Daenerys, jako by ji viděl a potom dodal „Musí být ještě jeden. Drak má tři hlavy.“
    Tohle je podle mne důvod, proč Mladý Griff Aegon bude důležitý, i kdyby nebyl synem Rhaegara a Elie, tak na tom nezáleží, důležité je, čemu lidé budou věřit. A to je něco, co hýbe celými dějinami rodu Targaryenů a je podle mne nejkrásnější na celém příběhu. Ne pravdivost proroctví, ale činy lidí, kteří těm proroctvím věří. Takže výše uvedené je podle mne důkazem, že Aegon bude důležitý (i kdyby jen jak říká sfik vějička pro Dany, ale já si myslím, že i více) a sehraje klíčovou úlohu. Takže nakonec není důležitá odpověď na to, co je písní ledu a ohně. Důležitá otázka je čemu lidé budou věřit, že je písní ledu a ohně. A pak nezáleží na tom, kdo je čí potomek :)
    Hezky řečeno.
  • Ja len takú maličkosť na margo pohlavia drakov - GRRM bol nedávno na nejakej akcii v St. Petersburgu a odpovedal tam aj na otázky fanúšikov. Jedna otázka sa týkala aj pohlavia drakov - ako rozlíšite samca od samice? GRRM na to odpovedal, že nie je ľahké porozumieť pohlaviu drakov, že mu ani samotné draky nerozumejú, skrátka až keď drak nakladie vajcia je považovaný za samicu.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Katrina Takže se Dany mohla snadno splést :D
  • Katrina napsal(a):

    Ja len takú maličkosť na margo pohlavia drakov - GRRM bol nedávno na nejakej akcii v St. Petersburgu a odpovedal tam aj na otázky fanúšikov. Jedna otázka sa týkala aj pohlavia drakov - ako rozlíšite samca od samice? GRRM na to odpovedal, že nie je ľahké porozumieť pohlaviu drakov, že mu ani samotné draky nerozumejú, skrátka až keď drak nakladie vajcia je považovaný za samicu.

    Teď mám problém představit si páření.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv Feromony?
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Aviv Feromony?

    V těch nemají draci bordel?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 2. září 2017
    @Aviv Tak předpokládám, že po čichu samec pozná samici a naopak, jinak by to páření bylo opravdu problematické :D Ostatně bylo tuším zmíněno, že draci mají čich velmi dobrý
  • No ono je pravda, že u některých plazů to zkrátka poznat nejde a musí se podívat sondou do kloaky, aby se poznalo co to vlastně je.
  • @Aviv tak snáď to už majú v hlave trochu zrovnané, kým sa pustia do práce :-)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Katrina Pokus omyl =D
  • @p1e9t9r2 Byla by u draka potřeba ta sonda? Každopádně tímhle bych draka nedráždil. S pohlavím draků to bude tak, že když se to bude Martinovi hodit, Daniny draci nebo jeden z nich naklade vejce která se opět nevylíhnou..
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Možno sú draci liberálni a menia pohlavie podľa toho, ako sa cítia =D
  • Alebo sú bi a štatisticky sa občas skrátka musia trafiť. :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv Vždyť říkám pokus omyl.
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Aviv Vždyť říkám pokus omyl.

    Aha. Já myslela, že si to myslel tak, že jako skusí, zjistí, že to není opačné pohlaví, vycouvají a hledají dál, dokud nedolezou k jedinci opačného pohlaví.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Aviv Promiň já jsme překoukl to bí a teď my to došlo :D
  • AvivAviv
    upraveno 3. září 2017
    Nevadí. Celý svet je jedno veľké nedorozumenie. Napríklad Rusi povedali "Gaza nebudet." a Palestínci to pochopili po svojom. :-D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Djokovic A znovu stejná písnička, POUZE KNIHY vymaž spojlery ze seroše prosím.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    p1e9t9r2 napsal(a):

    @ Benji To je to mi knihy nikde nepotvrdili :D Aemon říkal, že dokáží měnit pohlaví. Někde se zase o dračících. Někteří draci mají neutrální jméno jiní mužské a další zase ženské ... atd ale nikdo to není řečeno natvrdo jenom doměnky

    S křížkem notně po funuse, ale přece. Martin si v tomhle bodě nechává pootevřené vrátka. Naznačuje, že to není jisté, ale možná snad...
    Daenerys nemohla tušit, jestli to opravdu budou samci. Vhagar a Meraxes neznějí jako typicky ženská jména. Do doby, než z nich Martin udělal samice, se nad tím nikdo nepozastavoval. Proč by třeba Viseryon nemohla být samička, jako byla třeba Tessarion? Caraxes je zase v některých textech označen jako samec, v dalších jako samice. (A ne, není to Martinova chyba, ale záměr.)

    Tyrion Lannister napsal(a):

    @ Achileus Ano tuhle, i když tuhle teorii moc rád nemám, protože to oslabuje jeden z nejlepších a nejsložitěšjích vztáhů v Písni mezi Tywinem a Tyrionem (to, že Tyrion opravdu Tywinův syn tomu přece dává pořádné grády) tak ano je to možné. Nicméně, k Tyrionovi a je to zmíněo i ve videích se mohly speciální schopnosti dostat skrz jeho prababičku Rohanne Webber, kterou jsme mohli vidět v jedné z Dunkeho povídek.

    Ale fuj, z Dunkových, resp. povídek o Dunkovi.
    Rohanne? Kde ta by je vzala?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada
    Rohanne? Kde ta by je vzala?
    Dle videa ve zkratce: Je to zrzka. A náš autor zrzky miluje, s jednou se i oženil a v příběhu zrzky jako Sansa Stark nebo Danelle Lothston mají speciální schopnosti.
  • Taková dobrovolná otázka: Jaký okamžik z celé SÁGY (ne seriál ani Martinovy povídky) na vás nejvíc emočně zapůsobil?
    Na mě smrt Jona, kdybych si nepřečetl patrně asi na idnesu, že se tak stalo v seriálu a Kit Harington možná přijde o roli, zřejmě bych z toho dostal menší šok... :-)
  • Útok na Jona, Red wedding, Dany s draky a pak tam o pozici válčí Tyrion při obraně Černovody, Tyrionov boží súd, Lasičí polévka, převrat v Králově přístavišti jež dopadl špatně pro Neda a obrana Zdi... Nevím si vybrat, nevím.
  • Chci se zeptat, jaký plán má podle Vás Malíček v knihách? Podle mého není úplně vyloučená možnost, že by se střetl o Sever se Stanisem.
  • upraveno 3. října 2017
    @Bronn Jednoznačně Red Wedding.. Pamatuju si že jsem chodil po bytě s knížkou v ruce a četl jsem a vždycky jsem tu knížku někam odhodil a musel se vzpamatovat :D Myslím že byly zhruba 3 ráno :)

    Protože jsem to vážně nečekal. Tou dobou jsem si vážně myslel že Robb bude ten kterej pomstí Neda a bude vládnout šťastně až do smrti.. Resp. předpokládal jsem že Robb bude ten který vyřeší ty světský nepřátele a Jon pak Jiné
  • Já si fakticky neuměla představit realitu bez Robbova vítězného tažení. Jako "Tohle už nějak vyřeší.", "I tohle.", "Sakra, to jsou stráty, jak to vyřeší, ale oni musí!", "Bože, proč Dacey?", "Bože, nech je aspoň přežít!", "Bože, JAK TO? CO TEĎ?! NÉ!". Já knižku neodkládala, já k ní byla přikovaná a po dočtění o chladné dýce na krku Catelyn jsem musela přestat a bezradně čumět do blba. A jak povzneseně jsem se cítila u prvního věšení Freyu v prologu!
    Útok na Jona ma zredukoval do "On musí nějak přežít. Nějak musí. Nebo něco. Upadl do bezvědomí a tedy nic ještě není ztracené. Bez něj to bude ztracené. On tam nějak musí ostat..." A bylo to o to horší, že jsem neměla o něm co dál číst.
    No a Dany měla tou dobou fakt epické kapitoly a dračí líhnutí byl takový mystický triumf!
  • Zrození draků, smrt Neda, ty ostatní vraždy už byly spíš k naštvání, hlavně smrt Jona. Nejvíc mě na Rudé svatbě dostala chudák Arya, která těsně prošvihla shledání s rodinou.
  • Jo, to byla hruza taky. Byla tak blízko! A najde scénu zrady a vraždění. Běží, běží a najednou plesk po hlavě a pak už jen Nymerie našla mrtvou Cat v řece. Nemohla se své rodině ani naposled podívat do obličeje. Nikdy nezjistili, že přežila. A všechno...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.