Hra o trůny 7×01 – Dračí kámen - Ice & Fire

upraveno 16. července 2017 v 7. řada
imageHra o trůny 7×01 – Dračí kámen - Ice & Fire

Jon organizuje obranu Severu, Cersei se snaží vyrovnat síly a Daenerys připlouvá domů. Scénář: David Benioff & D.B. Weiss Režie: Jeremy Podeswa A také u příležitosti nové řady připomínáme spoilerová pravidla, kterým věnujte pozornost.

Číst celý článek zde


1235

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 21. července 2017
    @červ Protože Magic, voe! A běžného amerického diváka tohle vůbec netrápí, ten přece dostal tolik vytoužený Revenge!
    image
  • @sfik Srovnávat Normandii - v 11. st. jedna z nejbohatších částí Francie a Železný ostrovy - asi nejchudší část Západozemí to není úplně přesný :D. Ale s těma drakkarama souhlasím (železní jsou jednoznačně inspirovaní vikingama), kdyby stavěli drakkary, tak by jich mohli za rok vyrobit i několik stovek (jednodušší konstrukce, míň dřeva, nemusí se stavět v docích, ale dají se postavit kdekoli na pláži nebo na louce poblíž vody)
  • @Tyrion Lannister není to to samé. Že Targaryeni ovládají draky je prostě prvek fantasy, stejně jako existence wargů a white walkerů. Na tom není co řešit. Tohle s Aryou je ale zpochybňování faktů a pravidel nastolených předchozím dějem. Jakože halo, dějová návaznosti? Když příběh popírá sám sebe, jak se v tom ma divák orientovat? Osobně upřednostňuju chytré, překvapivé a promyšlené tahy před nesmysly, jejichž hlavním cílem je potěšit hordu fanoušků a vypadat epiiiiic a badaaass.
  • Ta loď, co byla v tom díle ukázaná a všechny lodě za ní mají do Drakkaru sakra daleko :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @cerv Tak s tím nesouhlasím, to že někdo mění ksichty je bezpochyby také prvkem fantasy, to je jako kdyby si řekl, že se nemusí vysvětlovat, kdo jsou měniči jen proto, že jde o prvek fantasy. Co se týče zpochybňování faktů a pravidel za a) informace o mužích bez tváře byi v seriálu hodně okleštěné b) pátá série, kde mimochodem Arya absolvovala výcviky byla celá WTF a šestá série byť o mnoho lepší to také moc nenapravila, takže souhlasím spustu věcí v seriálu nedává smysl. O tomhle už ostatně napsala mnoho https://www.moviescreen.cz/svet-filmu/hra-o-truny-game-of-thrones-krvava-lazen-pisne-ledu-a-ohne-cast-iv/ kiddo z csfd nebo již zmíněný Preston Jacobs c) nelze se divit, že DD to teď takhle mastí, velice by mne zajímalo, kdy jim Martin zdělil tu úžasnou novinu, že knihy nebudou, to se pak nelze divit, že ta improvizace takhle vypadá, zvlášť když Martin prozradil jen jak to skončí, ale zřejmě nikoliv jak se k tomu konci dostat a proto taky vypdá tak jak vypdá, pro mne ovšem pořád nadprůměr a rozhodně lepší než dvě neexistující knihy, kterých už se evidentně nedočkáme
  • @Blackfish Toho jsem si všimnul :D jen jsem poukazoval na to že jsem si v drakarech železňáky vždycky představoval a že je nemuseli v seriálu vyobrazit v megavelkejch galeonách :)
  • upraveno 21. července 2017
    @červ Proč by Arya nemohla používat faceless skill...? já to celý pochopil tak že dovednost je jedna věc a lze se jí naučit. Musela být "nikdo" ve chvíli kdy se chtěla k Beztvářníkům připojit. Byla to jejich podmínka pro vstup do bratrstva kočičí pracky a to ona odmítla. Ale ne ve chvíli kdy zabila holčičku, to odmítla už mnohem dříve.. Arya i v Braavosu měnila obličeje a nikdy přitom nebyla členkou beztvářníků, protože nikdy nebyla "nikdo". Ve chvíli kdy měla za úkol zbavit se Jehly odmítla být nikdo a celou dobu byla Aryou, která se tam učí. Být nikdo je filozofie bratrstva ne podmínka pro ten skill
  • @Tyrion Lannister Nepochopil jsi mě. Nenapsala jsem, že měnění ksichtů není prvkem fantasy. Je. Co ale nejde schovat pod záštitu "je to prostě fantasy" je, když se vymezí pravidla pro tohle měnění ksichtů a pak se nedodržují.
    Fantasy nerovná se absence logiky. Pro lepší pochopení uvedu jako příklad draky. V předešlých dílech se stanovilo, že létají, chrlí oheň a poslouchají jen svého pána. V dalším díle najednou chrlí i led, umí se zneviditelňovat a můžou být ovládáni kdekým. Neztrácí to najednou logickou návaznost? Jo, ztrácí, a to je to, co mi vadí. Ze scény jsem tím pádem ani neměla radost, protože kdo by se radoval z výhry, které bylo dosaženo cheatem? :D
    Konkrétně Aryu jsem uvedla jen jako příklad. Těchto nelogičností v seriálu je plno a prostě to odkazuje na lenost tvůrců domýšlet věci a snižuje to celkovou kvalitu. Shodnem se na tom, že každý máme laťku pro kvalitní seriál jinde.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. července 2017
    @červ No jo, v které konkrétní scéně se ty pravidla pro měnění ksichtů vymezila to je právě to. :D Jinak nepochybuji o tom, že seriál samozřejmě dost podkopává sám sebe (Stannis, ser Twenty Goodman, počet Cerseiných dětí, neplodnost Dany atd a kdo se komu smál na Zimohradě) na druhou stranu není to jenom chyby DD, je to i chyba nejmenovaného autora, který měl v konečným důsledku raději u seriálu zůstat, protože stejně knihy očividně nepíše a ty chyby, které jsou v seriálu se moc neliší od chyb, které jsou dejme tomu ehm v 90% televizních seriálů a filmů
    Ale jinak uznávám jsou mnohem lepší seriály například The Shield, jediný seriál co jsem viděl, který vydržel být úžasný od začátku až do konce :twisted:
  • @sfik Arya měnila tváře už v Braavosu? To mi asi uniklo. Já si jen vzpomínám, že tam pouze měnila identity, ale nikdy ne svou tvář. Protože sám Jaquen řekl, že pro to, aby na sebe mohla brát tváře jiných, musí se nejprve vzdát té své. Stát se nikým byla i podmínka pro tenhle skill. A i kdyby náhodou ji byl udělen tenhle "dar", jaktože nebyla potrestána hned poté, co zabila Waldera ze svých důvodů a tedy "kradla" od Mnohotvářného boha, přitom napoprvé kvůli tomu oslepla?
  • @Tyrion Lannister The Shield neznám, dík za tip. Za mě to je Breaking Bad, tak si představuju top storytelling, jízda od první do poslední série :)
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. července 2017
    @červ Tady hned změnila tvář, předtím než zabíjí sera Meryna Trenta :D, jinak proč nebyla potrestána, protože GoT není Píseň ledu a ohně a během páté série se spousta věcí velmi křečovitě zjedndušilo/zhollywoodštělo, protože už nebyli další knihy a tak současná verze je prostě postavená na dost prapodivném výkladu DD knih, s tím už museli sami začít improvizovat (nečekaně) a proto je to takový paskvil v mnoha ohledech. Proto nesmíme míchat informace z knih s informacemi ze seriálu, protože krom toho, že seriál je alternativní časová linie Písně, tak také DD nepromýšejí věci na série dopředu
  • Joo to mi úplně vypadlo, že tady změnila tvář. No a byla za to taky náležitě potrestaná. Jinak myslím, že ty podmínky se stanovily právě touhle Jaquenovou hláškou: "The faces are for no one. You are still someone. And to someone, the faces are as good as poison." Neni ani třeba do toho tahat knihy, tohle řekl přímo v seriálu.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @červ Jak říkám DD nepromýšlejí věci na série dopředu a evidetně tohle je jedna z těch, která jim za tu dobu vypadla (společně s počtem Cerseiných dětí, a proroctví o neplodnosti Daenerys, které v seriálu nebylo LOL) :D
  • @Tyrion Lannister jasně, rozumím a dokonce i s něčím souhlasím, jen jsem měla potřebu mít poslední slovo :D
  • @Tyrion Lannister @červ Arya oslepla ve chvíli kdy jí chytli, Jaqen vypil jed a pak tam byl ten twist s tím jak měl asi 145 obličejů na sobě a z toho Arye hráblo a oslepla. Jelikož jí zrak vrátili nějakým "potion of eyes" :D tak jsem i předpokládal že oslepla ne na základě nějakého many-face-god-magic ale na základě jedu či nějakého šoku ze sebevraždy jaqena který nebyl jaqen.. nějaká psychosomatika či co..

    Abych řekl pravdu nikdy jsem u Mužů bez tváře (ať šlo o knihy nebo seriál) nepřičítal moc samotnému bohu jako spíš dovednostem beztvářníků.. Ať už šlo o triky, tak i jedy apod. Celkově neberu Mnohotvářného boha jako jednu entitu ale jakousi množinu všech bohů smrti všech náboženství.. Proto je i ve svatyni BandW oltář Cizince, Berana z Lhazaru, Rohlík apod...
  • upraveno 21. července 2017
    image
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @undefined Pěkné :D
  • @sfik Železní měli veslice podobné drakarům. V tom je seriál mimo.
  • @červ Jasně, je to holý nesmysl a proti pravidlům, která jsou v knize vysvětlena....
  • Řešíte lodě, ale je jasný, že měli veslice a pak mohli mít pár velkých lodí a proto euron říká, že mu ukradli nejlepší lodě, což patrně nebyly právě ty veslice. A je jasné, že krom veslic měli nejspíše i pár velkých lodí, inak tuším druhá série, tam právě ty veslice byly vidět
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Dámy a pánové, strašná kráva číslo jedna potkává strašnou krávu číslo dvě, jaký to fascinující obrat událostí :twisted:
  • Tak třeba taky tak "dobře poradí" i Daenerys, jako předtím Stannisovi, a ukončí se tak tahle dějová linie. :-D
  • Magister_Peditum napsal(a):

    Tak třeba taky tak "dobře poradí" i Daenerys, jako předtím Stannisovi, a ukončí se tak tahle dějová linie. :-D

    "Upal se."
  • Hádám z toho, že Dany jakožto uvědomělý hrdinný mesiáš poletí drakem na Sever kosit wighty po boku Jona, zbytku Hlídky a BwB.
  • upraveno 23. července 2017
    @Blackfish Ta "loď" má sakra daleko k jakékoliv lodi :evil: Zvláště s tou plastovou nástavbou typu Hobit-film, monstrózním plachtovím a (očividně) kamennou ozdobou přídě.
  • Tradičně vysoce kladně hodnotím zdejší názory Tyriona a Nevady, ale jelikož už jsem nad nějakou logikou a dějovou návazností v seriálu dávno zlomil hůl, raději se stupiditou DaD snažím pokud možno nezabývat a nerozčilovat a brát televizní "Hru" takovou jaká je. Osobně jsem samozřejmě potěšen zkázou Freyské verbeže, zhnusen tou krávou Cersei a veškerými jejími činy i slovy, stejně jako evidentní fascinací tvůrců exkrementy (neúnosně dlouhou fekální scénu ve Starém městě jakoby režíroval P.P. Pasolini), a souhlasím s názorem, že kopání do Stannisovi mrtvoly (stržení praporu) už snad bylo dost. Zeď, všichni Starkové a Targaryeni a Bratrstvo v pohodě, Euron s odřenýma ušima...
  • Zapomněla jsem ještě na moment, kdy Daenerys přijde do trůnního sálu Dragonstone, a už jsem čekala, že si sedne na ten trůn (aby měli tu správnou badass scénu, kterou tu epizodu ukončí), ale najednou "Nope," a odejde jinam. Jsem si říkala, jestli tohle nemělo nějaký skrytý význam, například, že se na to Daenerys tak nějak necítí. Jasně, že by to znamenalo, že to mají DaD promyšlené, a to nehrozí, ale stejně, že by takovou kýčovitou scénu zahodili...
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @Beleg

    Dračí kámen. Totální kravina. Takovou pevnost by přeci NIKDO nenechal bez posádky, když už by ji neobsadil Stannis, udělal by to po jeho odchodu kdokoliv jiný. Dany se tam procházela, jako by šla na obhlídku chalupy po babičce, žádná bezpečnostní opatření, nemohli přeci vědět, kdo tam je, i kdyby to třeba byli jen nějací pobudové. Nechápu, proč tam nemohla být aspoň slabá posádka, která by se Dany vzdala. Mohli z toho vytěžit další efektní scénu a bylo by to věrohodné.
    To je dobrý, znásilňování Stannise bylo dost takovou hrůzu jak se zbytky jeho armády vzdávají Daenerys, prosím jen to ne :evil:
    Ale ale, náhodou tohle by byla peckovní scéna! Dany by získala další bojovníky a aktuální info ze Západozemí a bylo by to mnohem realičtější než to, že nějaký hrad by zůstal nikým neobydlený. To že by se k ní připojili by jen potvrdilo, co si další myslí o jejím nároku na trůn. Jinak stržení Stanisovy vlajky je v pořádku, tak to má být, nevidím důvod proč by ji tam měla jako nechávat, má svoji vlajku, tak stará musela jít prostě pryč! :king:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.