To už vypadá na větší roli, konečně :) Když si vzpomenu, jak jsem kvůli němu šla do kina na film Vzpoura v Kautokeinu a on se tam objevil na cca 5 minut...
Artuš na Hrad! Je to sice Snatch zasazený do fantasy světa, ale poprvé mi Artuš ve filmu na motivy vyprávění o rytířích kulatého stolu byl sympatický. Rytíř Afričan a kung-fu škola v Londiniu nevyvolaly ani pozvednutí obočí, protože nebyl čas se s něčím takovým zaobírat.
@flanker.27 všimla jsem si dvou, ale ti byli větší než Ben Nevis, takže tisíc slonů by se do nich nejspíš i vešlo :-k
P.S. ještě se mi líbilo, že Artušovi parťáci nebyli jen maso na porážku a náhodní nepřátelští vojáci nebyli všichni úplně pitomí, rozhodně žádní stormtroopeři, co padají přímo do rány, když se to nějakému "Tulákovi" zrovna hodí :D
@flanker.27 to je chyba, do češtiny je to z nepochopitelných důvodů přeloženo jako Podfu(c)k....a Jason Statham v tom filmu snad skoro doopravdy hraje, možná sám sebe :-D
@Dreamer Já jsem zkrátka co do vkusu téměř vyvrhel co se týče současných filmových trendů a vkusu. Nezapadám ani mezi milovníky artu, ani milovníky "trendy kůl filmů" (Tarantino, Ritchie, Trier a podobní se zástupem oddaných fandů) ani sériových blokbástrů. Ne že by se v každé z těch kategorií nenašlo tu a tam něco, co mě zaujme, ale jsou to spíš výjimky. Skutečně oblíbení tvůrci, se kterými se shodnu obecně, ne jen tu a tam, se mi hledají poměrně dost těžko.
Já se neřadím k oddaným fanouškům snad žádného režiséra nebo herce/herečky...Leo budiž světlou výjimkou. Podle toho si filmy doopravdy nevybírám, ale k podobným kultům už nepřistupuju s despektem, Tarantino a jeho styl humoru mě nakonec dohnali a jsem za to ráda :-) Snatch je fajn pokud člověk hledá trochu jinou gangsterku plnou nekorektního a drsnějšího humoru, což mi připomíná, že se na to nejspíš musím znovu podívat.
@Nevada No, byla by to škoda, je to jeden z mých oblíbenců. Ale beru to rozhodnutí s rezervou. Daniel Day-Lewis je známý i tím, že není jednoduché ho pro film získat. Uvidíme, jestli v hereckém důchodě vydrží dýl než dva roky. A i kdyby, měli jsme a máme herce, co klidně hrají po osmdesátce a je na ně radost pohledět (herci s takovými zkušenostmi ovládají každý sval ve tváři), takže si nemyslím, že letos odehrál svoji poslední roli.
@Dreamer Nejde o to podívat se na film jen kvůli herci či režisérovi/scénáristovi, ale u těch pár výjimek se spíš budu zajímat, o čem to je. A taky vím, že když dejme tomu western bude točit Tarantino, a si to nebudu chtít vidět, zatímco když ho bude točit třeba Nolan, tak se minimálně podívám na ukázky a budu se o tom chtít dozvědět víc. Ale ani takové jméno není záruka, třeba ani Nolan ve mně nevzbudil dojem, že komiks se mi může líbit.
@flanker.27 Vždycky mne zajímalo, zda skutečně současná filmová tvorba nenabízí nic, co by se ti mohlo líbit. Případně co by musel film splňovat, aby se ti líbil? A má vůbec ještě smysl točit filmy, když budou stejně odsunuty do odpadu na CSFD? Způsobí Flanker konec Hollywoodu? A co na to Jan Tleskač?
@Sagart Co se mi líbí (včetně současné, dokonce hollywoodské produkce) není těžké zjistit na csfd. Pokud jde o zdejší debatu, považuj to jen jako neplánované rozvinutí původní odlehčené diskuse o Artušovi.
@flanker.27 Nejsem typ člověka, který má potřebu prohledávat na CSFD každý profil člověka, kterého alespoň trochu zná. Šlo mi spíše o to, zda je vůbec možné ukojit tvoji touhu po skutečně kvalitních filmech :D Ale kvůli tomu tě snad nemusím stalkovat na jiných sociálních sítích.
@Sagart Děláš chybu, mé komentáře jsou podnětné, inteligentní a přímo z nich vyzařuje má vrozená skromnost. :) Pokud jde o aktuální období, tak velké naděje vkládám do Nolanova Dunkirku. Pokud vynechám Batmana, na kterého jsem předtím narážel, tak se mi od něj líbilo vesměs všechno (tedy Počátek byl trochu zklamání, ale špatný film to nebyl), obzvlášť Interstellar a The Prestige. jako dalšího současného tvůrce můžu jmenovat Bayonu. Zatím se mi od něj líbilo všechno co udělal, až na poslední A Monster Calls jsou to ovšem filmy, co natočil ještě ve Španělsku. Takže se bojím, co s ním provede právě Hollywood (tam bude ovšem velký test další Jurský park). Další by byl admirál Villeneuve, Prisoners, Siccario i Arrival stály za to (neviděl jsem jeho filmy natočené v Kanadě). Pak by to z poslední doby byly jednotlivosti jako Sully, Revenant, The VVitch, Cpt. Phillips, vlastně se mi docela líbily Warcraft a Gods of Egypt (tedy i já si najdu nějaké ty čistě komerční věci jako ty poslední dva). No a něco mimo Ameriku, sem tam narazím na dobrou britskou věc, kromě dobových seriálů se mi opravdu hodně líbilo '71 - akční drama z Belfastu (odehrávající se překvapivě v roce 1971) nebo Kajaki - o nejabsurdnější situaci, do které se dostalo pár britských vojáků v Afghánistánu. Dánsko - tam je mi blízký scénárista a režisér Tobias Lindholm - scénář k Honu, režie Únosu (téma somálští piráti jako u Phillipse, jen z úplně jiného pohledu), Války (zase Afghánistán), scénář 9. dubna (o napadení Dánska v roce 1940). No a ježto jsem oficiálně Putinův agent, tak něco z matičky Rusi. Dueljant - hodně slušný historický thriller/drama o chlápkovi s tajemnou minulostí, co za peníze podstupuje souboje místo jiných. Sportovní - Legenda 17 - o hokejistovi Valeriji Charlamovovi. Takže takhle "stručně" :)
@flanker.27 Dobrá, vypadá to, že skutečně existují i filmy, které se ti líbí, třebaže ten Warcraft mne překvapil. U něj bych si myslel, že po jeho shlédnutí budeš na CSFD prosazovat, aby zavedli i horší hodnocení, než jen odpad :) Každopádně, minimálně mám tipy na léto, takže dík.
@Sagart Warcraft je nevyrovnanej, má hodně dobrejch prvků a hodně špatnejch, celkově ale u mně ty dobré převážily. Co jsem naopak naprosto nedal, byl třeba Kong: Skull Island, tam bych klidně dal nějaké záporné hvězdičky, kdyby to šlo.
Komentáře
Když si vzpomenu, jak jsem kvůli němu šla do kina na film Vzpoura v Kautokeinu a on se tam objevil na cca 5 minut...
P.S. ještě se mi líbilo, že Artušovi parťáci nebyli jen maso na porážku a náhodní nepřátelští vojáci nebyli všichni úplně pitomí, rozhodně žádní stormtroopeři, co padají přímo do rány, když se to nějakému "Tulákovi" zrovna hodí :D
Pokud jde o aktuální období, tak velké naděje vkládám do Nolanova Dunkirku. Pokud vynechám Batmana, na kterého jsem předtím narážel, tak se mi od něj líbilo vesměs všechno (tedy Počátek byl trochu zklamání, ale špatný film to nebyl), obzvlášť Interstellar a The Prestige.
jako dalšího současného tvůrce můžu jmenovat Bayonu. Zatím se mi od něj líbilo všechno co udělal, až na poslední A Monster Calls jsou to ovšem filmy, co natočil ještě ve Španělsku. Takže se bojím, co s ním provede právě Hollywood (tam bude ovšem velký test další Jurský park).
Další by byl admirál Villeneuve, Prisoners, Siccario i Arrival stály za to (neviděl jsem jeho filmy natočené v Kanadě).
Pak by to z poslední doby byly jednotlivosti jako Sully, Revenant, The VVitch, Cpt. Phillips, vlastně se mi docela líbily Warcraft a Gods of Egypt (tedy i já si najdu nějaké ty čistě komerční věci jako ty poslední dva).
No a něco mimo Ameriku, sem tam narazím na dobrou britskou věc, kromě dobových seriálů se mi opravdu hodně líbilo '71 - akční drama z Belfastu (odehrávající se překvapivě v roce 1971) nebo Kajaki - o nejabsurdnější situaci, do které se dostalo pár britských vojáků v Afghánistánu.
Dánsko - tam je mi blízký scénárista a režisér Tobias Lindholm - scénář k Honu, režie Únosu (téma somálští piráti jako u Phillipse, jen z úplně jiného pohledu), Války (zase Afghánistán), scénář 9. dubna (o napadení Dánska v roce 1940).
No a ježto jsem oficiálně Putinův agent, tak něco z matičky Rusi. Dueljant - hodně slušný historický thriller/drama o chlápkovi s tajemnou minulostí, co za peníze podstupuje souboje místo jiných. Sportovní - Legenda 17 - o hokejistovi Valeriji Charlamovovi.
Takže takhle "stručně" :)
Každopádně, minimálně mám tipy na léto, takže dík.