Martinovo vyjádření k dokončení Vichrů zimy - Ice & Fire

upraveno 3. ledna 2016 v George R.R. Martin
imageMartinovo vyjádření k dokončení Vichrů zimy - Ice & Fire

George R.R. Martin nedávno na svém blogu bilancoval uplynulý rok 2015. V jednom z příspěvků se rozepsal i o svém pokroku při psaní šestého dílu Ságy ledu a ohně. Jeho slova vás asi nepotěší, přesto jsme se rozhodli je přeložit i … celý článek

Číst celý článek zde


124

Komentáře

  • Martin me nas*al .. ale co uz s tim nadelam . stejne budu cekat ..

    ad spoilery v TV serialu ... tech se nejak nebojim, protoze serial se od puvodniho textu odklonil uz tak moc, ze at v nem bude co bude, nikdo a nikdy nebude vedet, co je "skutecna budoucnost" a co dalsi ulet scenaristu ... :-) .. tedy az do okamziku vydani knizky .. a pak bude ... opet ... aspon za me .. nejaky debilni TV serial a jeho vlastni zapletky a dej zapomenuty .. :-)
  • Já ho i chápu. Jestli obě knihy opravdu někdy dopíše budu rád, ale patřím k těm, kteří první vidí seriál a pak knihy. Jsem na konci Hostiny pro vrány...
    To OslicekCZ: Už se těším, jak se začtu zase od začátku...
  • Já jsem tady zvědav hlavně na všechny, až se rozjedou diskuze k jednotlivým dílů, někde bude co porovnávat, ale až se ofiko dhalí věž radosti, a jiné to bude vtipné počtení :D zas tady hodně starých diskuzí ožije
  • A ani k tomu nebude potřeba nekromancera jako jsem já. :D
  • @Aviv @Aviv Toho bude potřeba taky jestli to před smrtí nestihne dokončit.
  • @p1e9t9r2 Teď nevím jestli myslíš odkrytí Tower of Joy seriálem nebo knihou. Jestli máš na mysli "až to odkryje seriál" raději bych dával pozor, jaké diskuze hodláš oživovat. Jinak tě tu Nevada ukřižuje :D :D :D
  • @sfik J8 vím, že to bude v seriálové, ale vždy se někdo najde, kdo to plácne do knihy :D viděli jsme to loni a to pak jelo
  • Martin už tvorcom seriálu povedal ako skončí celá sága, takže tak či tak seriál nám VYSPOILUJE knihy.
    Tiež sa vyjadril, že možno seriál a kniha prídu k daným udalostiam inou cestou ale osudy všetkých hlavných postáv a koniec ságy sa dozvieme zo seriálu, z čoho teda nie som vôbec nadšený....
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Martin posledních pár dní na svém facebookovém profilu zveřejňuje fotky figurek rytířů, které má rozmístěné v pracovně coby inspiraci. Takže podezření, že místo psaní si někde hraje, se vlastně potvrdilo :-D

    image
    image
    image
    image
  • @Nevada Hmm, takže letos si vichry zimy si letos k vánocům zase nenadělím :D
  • A já už se těšila,že po otevření vlákna se dozvím datum vydání....jaká naivita :wall:
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Já mám pořád před očima, jak skáče nahatý na trampolíně místo psaní.. :other:
  • Mít tohle v pokoji, tak nenapíšu ani čárku :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    A nejhorší na tom je, že ty kulisy a figurky se mi libí víc jak vizuál v seriálu :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Sagart :applause:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 7. června 2017
    Takže můj předpoklad, že další knihy se nedočkáme bude nejspíš pravdivý, ale ti vojáčci jsou moc pěkní, škoda, že nemám podobné, na hraní a pro psaní fanfikcí by byli dokonalí :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Já kdysi rytíře měl, ale postupně se to poztrácelo nebo rozdalo mladším členům rodu... :-(
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 7. června 2017
    @flanker.27 Podobně můžu říct i já :( A nejvíc mne na nich bavilo shazování ze dřevce. Jé to byly časy
  • No já jsem si názorně vyzkoušel, jak se asi cítí GRRM, když jsem ted psal diplomku. Kdybych si deadline určoval sám a nebyl mi pevně dán zvenčí, tak stále nejspíš nejsem moc daleko za úvodem...
    Takže kdo ví kdy a jestli vůbec se pokračování dočkáme. Mě naštěstí vyspojlování pointy seriálem až tak netrápí.
  • @Nemesis mám stejný probém při psaní diplomky,už jsem to posunul na září :D
  • Nemesis napsal(a):

    Mě naštěstí vyspojlování pointy seriálem až tak netrápí.

    Mě teda jo na seriál jsem se přestal dívat po první sérii a od té doby mě vůbec nezajímá
  • Mistr Kápě napsal(a):

    Nemesis napsal(a):

    Mě naštěstí vyspojlování pointy seriálem až tak netrápí.

    Mě teda jo na seriál jsem se přestal dívat po první sérii a od té doby mě vůbec nezajímá
    To isté ja.
  • Ale tie figúrky sú naozaj pekné. My máme doma len takého jedného rohatého rytiera. S tým nedám dokopy ani scenériu ani dej.
  • p1e9t9r2 napsal(a):

    @Nemesis mám stejný probém při psaní diplomky,už jsem to posunul na září :D

    Až to odložíš 3x jako já tak se ozvi, žabaři :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    A nedá pokoj :)
    image
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Nevada Zajímalo by mne, do jaké míry se těmito modely nechává inspirovat při psaní knih, případně zda si netvoří nějaké scenérie, které pak popisuje. Z vlastní zkušenosti vím, že je to takto jednodušší, každopádně ovlivněn seriálem si nedokážu Píseň představit takto.
  • Terezička napsal(a):

    p1e9t9r2 napsal(a):

    @Nemesis mám stejný probém při psaní diplomky,už jsem to posunul na září :D

    Až to odložíš 3x jako já tak se ozvi, žabaři :)
    No neříkal bych to dvakrát ještě je možnost že to příjde :D (ale tlačí mne ještě druhá diplomka, kterou píšu, inak bych taky odkládal)
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @p1e9t9r2 píšeš dvě diplomky naráz? 8-O
  • @Riokai Jop studuji dva magisterské obory najednou (prezenčně a je to výzva)
  • Tak jsem si prolétla komentáře zde a budu si to muset celé přečíst znovu. Hlavní linie si pamatuji, ale takové ty špeky už ne. Seriálu se mi stále daří vyhýbat, byť mne jedna známá neustále lanaří a háčkuje (a jednu jedinou informaci, u které jsem fakt chtěla být překvapená, mi blbě prokecnul kamarád ve vinotéce), takže doufám, že pokud knihy nakonec opravdu vylezou na světlo světa, bude se konat WOW efekt. Co se čekání týče, k seriálu se opravdu přesvědčit nenechám. S léty má nedočkavost uhasla do mírných doutnajících uhlíků, takže pár let sem nebo tam už přečkám :-).
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.