Úžasná povídka, které prostě nejde nic vytknout. Zápletka je krásně vylíčena a čte se jedním dechem. Zvláště Oswellova snová část je naprostá nádhera. Navíc musím obdivovat autora, že dokázal vytvořit naprosto reálné charaktery. Jednotlivé postavy byly vykresleny jak se svými kladnými i zápornými stránkami. Prostě skvělý příběh jak nápadem tak zpracováním, jež vás pohladí po duši. Nakonec jen zbyde litovat osudy malých hrdinů i že povídka končí.
Pěkná povídka. Jen jsem se do toho nemohl nějak dostat, a kdyz už se tak stalo, byl konec :-( Ale za to povídka sama o sobě nemůže, je dosti čtivá, a jak tu již někdo vzpomněl, charaktery působí dobře a celkově není jejich chování nijak rušivé. Myslím, že v tomhle kole bude hrozně těžké rozdat body, není tu snad žádná slabá povídka, prostě super práce. :-)
Úžasná povídka, která mně připomněla, že existují i takové obyčejné a povrchní lidské stránky jako je dětské kamarádství a touha dělat si legraci. Tato povídka k patří k nejlepším z letošní úrody, má úžasné momenty jako jablko v prasečí tlamě a vztah, nápadité názvy kapitol, děj je sice kapku předvídatelný, to ale nic nemění na tom, že je popsán famózně, každá z postav zaujme. Závěr s Tyrrely jsem tušil, přesto byl však popsán výborně. Žhavý kandidát na výherce.
Jsem rád, že si autorka vybrala toho méně známého rytíře z oné slavné trojice. Jen škoda, že ten konec je trochu předvídatelný, když víme, že je to bílý plášť. Ale jak se říká, cesta je důležitější než cíl. Jen by se to chtělo v těch dialozích vyvarovat těm, na můj vkus, příliš moderním výrazům. Například někde v první kapitole na mě vybafnul nějaký ten čert a podobně. Ale jinak je to velmi dobré počtení.
Komentáře
Zápletka je krásně vylíčena a čte se jedním dechem. Zvláště Oswellova snová část je naprostá nádhera.
Navíc musím obdivovat autora, že dokázal vytvořit naprosto reálné charaktery. Jednotlivé postavy byly vykresleny jak se svými kladnými i zápornými stránkami.
Prostě skvělý příběh jak nápadem tak zpracováním, jež vás pohladí po duši. Nakonec jen zbyde litovat osudy malých hrdinů i že povídka končí.