Souboj knižních a seriálových verzí postav

upraveno 19. března 2017 v Seriál Hra o trůny
Hra pro ty, které baví neúnavné debaty o postavách v Písni (a v seriálu). Pokusím se každý den (obden, každý třetí den :)) vyhlásit jednu postavu z Písně, která se už objevila i v seriálu. Každý má právo uvést po jednom (relativním) kladu a (relativním) záporu jak u knižní, tak seriálové verze. Na konci dne se pokusím vyhlásit, která z obou verzí u nás zvítězila.
12346»

Komentáře

  • Takže knižní Jaime, bratránek to seriálové verzi pohnojil. Opakujete, co už někdo před vámi napsal, děcka ;)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ten bratránek byl celý WTF.
  • upraveno 14. listopadu 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Teď jsem zjistil, že zas tak křivej neni, ale neklesej na mysli, když se mi podaří v metru strčit frňák mezi dveře, ozvu se :)
  • upraveno 14. listopadu 2012
  • Arya
    Knižní verze
    Klady: její kapitoly patří k těm nejzajímavějším (hlavně ta Západozemská část)
    Zápory: je u mě sprostý vrah a nemám ráda její povahu

    HBO
    Klady: skvělý casting a celkově chování dané postavy. Seriálovou Aryu mám raději.
    Zápory: zatím nic, ale bojím se právě toho vývoje ve vraha...
  • Nojo, každého jako první napadne k postavě to samé :-)

    Kniha:
    klady - má na svůj věk kuráž
    zápory - není hybatelem děje, a tak se pořád nechá někam vláčet a nikdy nedojde cíle

    Seriál:
    klady - lze si ji splést s chlapcem
    zápory - pořád se točila kolem Tywina, takže její setkání s Jaqenem a výběr budoucích mrtvol vyzněl divě. (ale už si nepamatuji detaily té epizody, tak možná kecám)
  • Arya Stark

    Knižní Verze:

    Klady - Nelítostná, odolná holka která si prošla snad nejhorším peklem ze všech postav a přesto jí to nezlomilo. Povahově je od začátku naprosto perfektní a je knížku od knížky lepší. Navíc dokud bude mít Jehlu tak nikdy nepřestane být Arya.
    Zápory - Mohla vybrat lepší jména...

    Seriálová verze:

    Klady: Maisie Williams - Jednoznačně nejlepší casting z celého AGOT, má obrovský herecký talent a je to asi největší objev poslední doby. Navíc je naprosto neskutečně krásná.
    Zápory: pomalejší vývoj postavy než v knize.
  • Arya

    Knížka
    klady: Je určitě odvážná, v hloubi duše hodná holka, která miluje svoji rodinu, ale nejlepší by pro ni bylo, kdyby hezky zůstala na Zimohradu, to by bylo úplně jiná postava. Má snad ráda svoji sestru.
    zápory: Na začátku rozmazelený děcko, myslí si o sobě, jak je drsná, potom moc dobrá postava a ke konci zase jenom vraždící robot.

    Seriál
    klady: Maisie je úžasná, hrozně se mi líbí její hlas.
    zápory: nic moc mě nenapadá, jen by mohla být trošku hodnější na Gendryho (já jsem vždycky tajně doufala, že se z toho vyvine nějaká lovestory).

    U mě je seriálová verze rozhodně lepší.
  • @Lady Sansa Ano, její hlas mě taky velice zaujal, je takový netypický, dobře rozeznatelný a takový, zvučný nebo jak bych to řekl.
  • vertasvertas Zima se blíží
    Knížka
    klady : Nevadí ji prostí lidé (Gendry, Mycah atd.)narozdíl od lidí jako Cersei a snaží se spojit se svoji rodinou (v 2. knížce), cvičení se Syriem Forelem, snaží se prokázat spravedlnost (Mycah, Lehtač)
    zápory : Rozhoduje o životech lidí (odříkání postav Ser Meryn, Joffrey, Cersei, Ohař), odsuzování a nenávist k ''nevinným postavám'' jako Ohař a Ilyn Payne (Oba splnili to co udělat měli i když u Ohaře to je diskutabilní), Braavos
    Seriál : Klady i zápory stejně jako u knížky, jenom v seriálu ještě nedělá voloviny v Braavosu a je víc nesympatická než v knížce
  • TomTom
    upraveno 28. srpna 2013
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Tom :applause:
  • Jo, sledujete Návrat nekromancera, ale jak bych to, nemám moc co přihodit, jelikož pouze čtu, takže kdyby někdo, kdo má přehled o knihách i seriálu, přihodil pár písmenek...
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.