Jídlo a pití

upraveno 26. června 2011 v Rozličný pokec
Dneska jsem měl tu čest ochutnat svatojánské pivo. Bylo docela dobré, ale hlavně mě přivedlo na myšlenku založit topic na téma, které mají lidé společné bez rozdílu. Tedy najdou se mezi námi tací, kteří posvátnou zásadu "alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství" nectí, tak jsem se rozhodl rozšířit diskusi na téma jídlo. Pokud tady daná diskuse již je, tak prosím Aleka, aby jí smazal a zahodil jí na smetiště dějin, ale v opačném případě nechtě diskuse započne. Tématem je cokoliv, co Vás napadne. Co Vám chutná, co jste dnes vypili (snědli). Dějiny pití, vaření. A tak dále, a tak dále....

11819202123

Komentáře

  • Hmmm, domácí med je nářez... jednou na jednu akci byl přinesen lavůrek medu, ve kterém byly ještě ty voskové plástve, takže člověk musel vysát ten med a odstanit takovou tu mazlavou žvejkačku,... jako pánové a dámy, to byl skvost.
  • @Dreamer Nádhera, teraz si len zohnať vhodný vonkajší priestor, kde si nespálim záclony na balkóne. :D
  • upraveno 13. dubna 2015


    jak můžou všechno míchat těma hůlkama? :-k
  • Hildegarda napsal(a):
    Tedy jo, škoda medu a taky se asi poté dlouho myli, ale vypadá to senzačně. Opravdu báječné fotografie.
  • :D


    přiznávám, že mě nikdy nenapadlo dělat toasty na pánvičce :anxious: moje živoření na kolejích se mohlo posunout od špaget stokrát jinak, k toastům přiškvařeným na pánvičce na tisíc způsobů....
  • Já chci to samé triko.
  • upraveno 25. listopadu 2016
    Konečně indický jídlo, který mi chutnalo a nezpůsobilo mi popáleniny třetího stupně v krku :D

  • @Dreamer
    Vypadá to suprově... a navíc jsem dostal zase chuť na indii, v poslední době jsem z této kuchyně úplně nadšený.
  • upraveno 3. prosince 2016
    @Baron já z ní moc nadšená nebyla, ale tohle je výborný, k tomu ideálně ta jejich chlebová placka a cpala byh se tim nonstop :D
  • Já jsem dočista vedle z tohohle ovoce.

    image

    Jestli tohle rostlo na tom stromu poznání, tak se nedivím, že po tom ti dva chňapli. Já bych se tam ani nestihla zabydlet a už bych se musela pakovat pryč, páč bych ani neskoušela odolávat.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Osobně jsem granátové jablko nikdy nejedl, ale prý nestojí za moc.
  • AvivAviv
    upraveno 3. prosince 2016
    Tak záleží aj aké kúpiš. Ja som ich mala rada vždy, ale tie primrznuté, alebo nezrelé naozaj neurobia bohvieaký dojem. Zato tie veľké tmavé, čo sme kúpili na Ukrajine... Na tie nemožno zlého slova povedať. Akorát je s tím piplačka a zle to schází ze šatú.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    My si doma na granátovém jablku ujíždíme každý podzim.
    Já je mám velmi rád. Jen to loupání je dost otravné. :D
  • Ja to robím tak, že prekrojím šupku asi tak v polkruhu a potom sa ho snažím roztvoriť.
  • Ja ho prekrojím na polovicu a potom to ručne vyberám do misky...a najlepšie sú posypané lyžičkou trstinového cukru.
  • To som ešte neskúšala, ale dala som si ich spolu s jogurtom na palacinky. A ešte som ich jedla s čokoládou, alebo iným ovocím.
  • Odporúčam vyskúšať, šťava zmiešaná s cukrom chutí ako med :-P
  • A v Istanbulu takhle na podzim postávají na každém rohu chlapíci s dvoukolákem plných granátových jablek a lisujou z nich šťávu. Mňam!
  • @brbr v poslední době jsou to spíše dvoukoláky plné granátů =D
  • U SVATÉHO ŘÍZKU, JAK JSEM SI MOHL TOHOHLE TOPICU NEVŠIMNOUT! :D

    u vás co nakupujete granátový jablíčka, jak na to? zhruba před měsícem jsem si ho koupil u más v tescu, rozřízl ho a vyhodil do koše (vzhledem k tomu že to není úplně nejlevnější jablíčko toto nechci opakovat).
  • upraveno 5. prosince 2016
    @Everett_Young :applause:
  • @sfik Já je nakupuju zcela náhodně. Tak před měsícem jsem kupovala v Globusu za dvacku, doma jsem nechala tak deset dní odležet a bylo perfektní. Ale je to pokus omyl.
  • Nápodobně. Raz som kúpila a hneď toho dňa otvorila a už bola väčšina hnedých, inokedy vydrží aj mesiac... Inokedy ten mesiac vyslovene potrebujú, aby dozreli.
  • @sfik v prvom rade si dávaj pozor už pri nákupe - nech nie sú veľmi obité a nemajú na šupke hnedé fľaky. Okrem toho by nemali byť ani veľmi mäkké, a keď ich už máš doma, skladuj ich niekde v chlade (nie v chladničke). Ako už bolo povedané, je to pokus-omyl, ale nie je dobré držať ich doma veľmi dlho, lebo zvyknú zoschnúť.
  • Hmmm, sice bych po nákupu v takovém obchodě skončila jako bezdomovec, ale stálo by to za to :D

  • Má báječný prízvuk.
  • Dnes jsem poprvé okusila slavné Toblerone. Inu, tuhle čokoládu bych si chtěla předplatit na zvyšek života, nebo tak nějak. Len sa z nej nešikovne ulamujú/odhryzávajú kúsky.
  • @Aviv Já zase začal mazat chleba kaviárem.. je to levnější než máslo :D
  • sfik napsal(a):

    @Aviv Já zase začal mazat chleba kaviárem.. je to levnější než máslo :D

    Nějak mě to nepřekvapuje...

    image


    Ale je i tak chutný?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.