Vládce Západozemí..jediný a pravý

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování
13»

Komentáře

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @flanker.27 Tak třeba Karel IV. se učil vládnout v Itálii a byl tam zhruba stejně populární jako Daenerys
    @Lady Ašara Proč Tyriona proboha strkáš do chmoutu zrovna s ní? Nehodí se k sobě, on je inteligentní, ona je s odpuštěním kráva, která by se s klidem uživila jako úřednice EU v Úřadu pro sociální inženýrství
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. října 2016
    @Achileus Tak tam vládnul jako zástupce svého otce, což samo o sobě nebylo nic neobvyklého. Nepovažoval bych to ale za "školu vládnutí" v tom smyslu, v jakém fandové Daenerys mluví o své Kalísí. To nebyl "vedlejšák" jakože tam chyby jo, aby pak v Západozemí už ne... :)
  • Zvláštní jak v téhle diskusi o nástupnických právech všichni ignorovali práva jedné osoby, která má na trůn ještě o něco větší nárok než Daenerys... a také daleko nadějnější pozici, co se dobití Západozemí týče.
  • @Borůvka myslíš údajného Aegona? Ten doufám nebude mít dlouhou životnost, toho ať si za klobou zase strčí GRRM :evil:
  • @Borůvka A Aegon je ve stejné pozici co se nároků týče jako Daenerys. I kdyby byl pravý syn Rhaegara, tak je jenom dědic sesazené dynastie. O jeho nadějnější pozici bych ještě s prominutím pochybovala.
  • @svoa00 To byl jen postřeh k diskusi o "právech". Jeho reálná pozice s tím nesouvisí.
    @Dreamer Souhlas!
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Navíc nezapomeňte, že Aegon je možná Blackfire, což znamená, že je potomek bastarda a bastardi neměli teoreticky právo dědit, samozřejmě praxe byla často jiná.

    @svoa00 No já bych si dovolil tvrdit, že se všech uchazečů má nejnadějnější pozici právě on, má poměrně silnou armádu, drží Bouřlivé země, podporuje ho Varys, možná se k němu přidají Martellové, má ideální výchozí pozici pro útok na Královo Přístaviště. Ve srovnání s Tomennem, Stannisem a Daenerys je jeho pozice skutečně luxusní.
  • @Achileus No jistě, jenže jakou máme záruku, že Daenerys je skutečně dcera Aeryse? Narodila se přeci až po jeho smrti. Podívej, tady se dá vymyslet tolik teorií, že je ani nezvládneme probrat všechny. V knihách není, tuším, ani jeden důkaz, že by Aegon nebyl tím, za co se vydává.
  • AvivAviv
    upraveno 15. října 2016
    Po smrti, před smrtí, to je pět patnáct. Narodila se královně - Aerysově manželce a sestře a o tom se pochybovat nedá. U Aegona není tak jisté, zda je Ellyin, nebo Mopatisuv, nebo čí.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Nepůsobila, Martin k tomu směřuje pozvolna celou dobu (IMHO, samozřejmě je to pořád jen teorie). I kdyby Aegon nebyl synem Rhaegara, tak potomkem Targaryenů nejspíš bude. Byť jen po matce a ještě k tomu z vedlejší linie (Blackfyre). Ohledně zbytečnosti postav bych s trpkým úsměvem poukázala na Quentyna Martella...
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • Kto budú ďalšie dve? D&D? :-D
  • @Nevada Přiznám se, že se v téhle teorii příliš nevyznám, ale mám dojem, že Aegon se objevil pouze v jediné knize. Co k tomu tedy celou dobu směřovalo? (pozn.: To je otázka, ne ironie) A jestliže Blackfire = vlastě Targaryen, proč je to tedy důležité?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Borůvka Jednou už jsem o tomhle s Nevadou diskutoval, Martin napsal docela dost povídek o Blacfyrech a Aegon byl často dost zmiňován, třeba jeho smrt, která vlastně znemožňovala přesnou identifikaci nebo Danyina vize, ale je to samozřejmě věc názoru
  • Dlho sa myslelo, že Aegonom bude nebohý Quentyn, takže hoci Aegon je tam krátko, koberec mal predostretý dlho.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Borůvka Jak zmiňuje Tyrion, mrkni sem
    http://www.icefire.cz/forum/discussion/51359/spoiler-teorie-ve-svete-asoiaf-pouze-knihy/p213 (celá ta debata začala možná o stránku-dvě dřív a táhne se přes několik dalších stránek :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.