@flanker.27 Tak třeba Karel IV. se učil vládnout v Itálii a byl tam zhruba stejně populární jako Daenerys @Lady Ašara Proč Tyriona proboha strkáš do chmoutu zrovna s ní? Nehodí se k sobě, on je inteligentní, ona je s odpuštěním kráva, která by se s klidem uživila jako úřednice EU v Úřadu pro sociální inženýrství
@Achileus Tak tam vládnul jako zástupce svého otce, což samo o sobě nebylo nic neobvyklého. Nepovažoval bych to ale za "školu vládnutí" v tom smyslu, v jakém fandové Daenerys mluví o své Kalísí. To nebyl "vedlejšák" jakože tam chyby jo, aby pak v Západozemí už ne... :)
Zvláštní jak v téhle diskusi o nástupnických právech všichni ignorovali práva jedné osoby, která má na trůn ještě o něco větší nárok než Daenerys... a také daleko nadějnější pozici, co se dobití Západozemí týče.
@Borůvka A Aegon je ve stejné pozici co se nároků týče jako Daenerys. I kdyby byl pravý syn Rhaegara, tak je jenom dědic sesazené dynastie. O jeho nadějnější pozici bych ještě s prominutím pochybovala.
Navíc nezapomeňte, že Aegon je možná Blackfire, což znamená, že je potomek bastarda a bastardi neměli teoreticky právo dědit, samozřejmě praxe byla často jiná.
@svoa00 No já bych si dovolil tvrdit, že se všech uchazečů má nejnadějnější pozici právě on, má poměrně silnou armádu, drží Bouřlivé země, podporuje ho Varys, možná se k němu přidají Martellové, má ideální výchozí pozici pro útok na Královo Přístaviště. Ve srovnání s Tomennem, Stannisem a Daenerys je jeho pozice skutečně luxusní.
@Achileus No jistě, jenže jakou máme záruku, že Daenerys je skutečně dcera Aeryse? Narodila se přeci až po jeho smrti. Podívej, tady se dá vymyslet tolik teorií, že je ani nezvládneme probrat všechny. V knihách není, tuším, ani jeden důkaz, že by Aegon nebyl tím, za co se vydává.
Po smrti, před smrtí, to je pět patnáct. Narodila se královně - Aerysově manželce a sestře a o tom se pochybovat nedá. U Aegona není tak jisté, zda je Ellyin, nebo Mopatisuv, nebo čí.
Nepůsobila, Martin k tomu směřuje pozvolna celou dobu (IMHO, samozřejmě je to pořád jen teorie). I kdyby Aegon nebyl synem Rhaegara, tak potomkem Targaryenů nejspíš bude. Byť jen po matce a ještě k tomu z vedlejší linie (Blackfyre). Ohledně zbytečnosti postav bych s trpkým úsměvem poukázala na Quentyna Martella...
@Nevada Přiznám se, že se v téhle teorii příliš nevyznám, ale mám dojem, že Aegon se objevil pouze v jediné knize. Co k tomu tedy celou dobu směřovalo? (pozn.: To je otázka, ne ironie) A jestliže Blackfire = vlastě Targaryen, proč je to tedy důležité?
@Borůvka Jednou už jsem o tomhle s Nevadou diskutoval, Martin napsal docela dost povídek o Blacfyrech a Aegon byl často dost zmiňován, třeba jeho smrt, která vlastně znemožňovala přesnou identifikaci nebo Danyina vize, ale je to samozřejmě věc názoru
Komentáře
@Lady Ašara Proč Tyriona proboha strkáš do chmoutu zrovna s ní? Nehodí se k sobě, on je inteligentní, ona je s odpuštěním kráva, která by se s klidem uživila jako úřednice EU v Úřadu pro sociální inženýrství
@Dreamer Souhlas!
@svoa00 No já bych si dovolil tvrdit, že se všech uchazečů má nejnadějnější pozici právě on, má poměrně silnou armádu, drží Bouřlivé země, podporuje ho Varys, možná se k němu přidají Martellové, má ideální výchozí pozici pro útok na Královo Přístaviště. Ve srovnání s Tomennem, Stannisem a Daenerys je jeho pozice skutečně luxusní.
http://www.icefire.cz/forum/discussion/51359/spoiler-teorie-ve-svete-asoiaf-pouze-knihy/p213 (celá ta debata začala možná o stránku-dvě dřív a táhne se přes několik dalších stránek :)