Novinky z natáčení 7.řady GoT

Pro velký úspěch, jenž zaznamenal sfikův topic http://www.icefire.cz/forum/discussion/51812/novinky-z-nataceni-6-rady-got
jsem se rozhodl založit diskuzi o novinkách ze sedmé řady, takže si můžeme povědět, jak panuje novopečený Král Severu, jak dobře probíhá vylodění v Normandii, či jestliže už Bigcock postavil novou flotilu anebo zda Noční Král už konečně prolomí zeď. Netřeba připomínat, že diskuze je temná a plná spoilerů :D
2456789

Komentáře

  • @sfik @Benji
    Dějiště - Rudá bašta po bitvě o všechno. Dany se právě chystá uzavřít politický sňatek s Jonem/Jaimem/Robinem/libovolným význačným šlechticem, který ještě nestačil bídně zhynout, když tu náhle do místnosti vskočí růžolící Jorah se zvoláním "Rozkaz je splněn, jsem zpět!"

    Načež ho Dany v záchvatu štěstí odměňuje - postem nového velitele Zdi třeba :D
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @Tarin však to byla jasná ironie a narážka na debilitu scenáristů.... Když se potom všem mohla Cersei korunovat, ještě bude mít určitě dost stoupenců aby čelila mega invazi, protože scénář
  • @CervenKa: Kdepak, objeví se už před bitvou, bude jej nově hrát sám velký Arnold. Zahlásí I'm Jorah and I'm back. Načež si zasažen asi tisícovkou šípů proseká cestu Bílými plášti a odnese falešnou královnu s hláškou "Půjdeš se mnou, protože musíš umřít" k Tyrionovi, aby ji mohl uškrtit... :o)
    Mimochodem, kam se ztratili Lannisterští vojáci, že jich Cercei má jen 8.000 - měl jsem za to, že Tywin v první sérii velel 40.000, plus ještě sestavil nějaké další armády.A pokud vím, tak žádný větší střet ty hlavní síly neprodělaly...
  • upraveno 21. července 2016
    Jednou z nových natáčecích lokací bude Almodevar del Rio ve Španělsku.
    image
    Myslím, že sídla rodu Tyrellů se nakonec dočkáme...A dává to i smysl, po ohňostroji v KL a moc se modlím za nového Tyrella.
  • @Tarin Myslíš že se vytasí s nějakým dosud nezmíněným bratrancem, když i Tywin vyhrožoval Olenně že Lorase povolá do královské gardy a tím dynastie vymře po meči .. ?
  • SagartSagart Amo ergo sum
    sfik napsal(a):

    @Tarin Myslíš že se vytasí s nějakým dosud nezmíněným bratrancem, když i Tywin vyhrožoval Olenně že Lorase povolá do královské gardy a tím dynastie vymře po meči .. ?

    Předpokládám, že na něco takového scénáristi dávno zapomněli.
    Nicméně bylo by super, kdyby se objevil nějaký vzdálený příbuzný, dědic Zahrady, ne nutno Tyrell, který by se toužil pomstít :twisted:
  • upraveno 21. července 2016
    @Sagart Ale on někdo takový opravdu v seriálu je. Margaery ve třetí sérii se Sansou mluví o své sestřenici.

    http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Allana_Tyrell

    Je vdaná za pohledného lorda, se kterým má roztomilé dětičky a žijí v hradě u moře.

    Jestli tu zmínku v seriálu ještě nějak využijí je druhá věc.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Sagart Třeba nějaký strejda, námořník s větrem ošlehanou tváří, páskou přes oko a lodí plnou rudých kněží a dračích rohů, co? Jo a z podpalubí ještě vytáhně nějakýho Aegona Draka nebo co a že má ten kluk prej nárok na trůn. ;-)
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Monte Karstark napsal(a):

    @Sagart Třeba nějaký strejda, námořník s větrem ošlehanou tváří, páskou přes oko a lodí plnou rudých kněží a dračích rohů, co? Jo a z podpalubí ještě vytáhně nějakýho Aegona Draka nebo co a že má ten kluk prej nárok na trůn. ;-)

    A víš že to by bylo super :D =D
    Minimálně skvělá náhrada za zmršené Železné
  • @sfik Já prostě nechci aby Tyrellové vymřeli :(
  • Ted mi dochazi ze nakonec Margaery skutecne tou namalovanou ruzi zachranila zivot Olenne. Jen ne pred vrabcaky.v knihach je jeste bratr-mrzak. V serialu je podle me vymrit nechaji. Ale nastupnictvi v rovine by resit meli.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 21. července 2016
    V knihách je jich hlavně tři pr*ele, takže tam bych se o ně nebál. :-D V seriálu potřebovali začít redukovat postavy, aby mohli uvolnit ruce pro nadcházející knihu, kdy ten konec bude možná stejný, ale rozhodně mnohem jednodušší a bude mít větší spád. V knihách očekávám, že si Dany ještě nějakou dobu v Meerenu pobude :D
  • že si Dany ještě nějakou dobu v Meerenu pobude
    U všech bohů, starých i nových, jen to ne :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik Tak nakonec se pohnout musí, ale nebude to mít tak rychlý spád, GRRM píše hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóďně pomalu. :D
  • @Tyrion Lannister Já se děsím dalších kobylek v medu apod.
  • @sfik Zapoměls na meloun s vařenými vejci :D
  • Jay napsal(a):

    @CervenKa: Kdepak, objeví se už před bitvou, bude jej nově hrát sám velký Arnold. Zahlásí I'm Jorah and I'm back. Načež si zasažen asi tisícovkou šípů proseká cestu Bílými plášti a odnese falešnou královnu s hláškou "Půjdeš se mnou, protože musíš umřít" k Tyrionovi, aby ji mohl uškrtit... :o)
    Mimochodem, kam se ztratili Lannisterští vojáci, že jich Cercei má jen 8.000 - měl jsem za to, že Tywin v první sérii velel 40.000, plus ještě sestavil nějaké další armády.A pokud vím, tak žádný větší střet ty hlavní síly neprodělaly...

    No tak hlavně za dany v seriálu stojí dorne a tyrelové, taže ta výhra je 100% pokud ji nic ve spánku nezabije
  • SagartSagart Amo ergo sum
    p1e9t9r2 napsal(a):

    Jay napsal(a):

    @CervenKa: Kdepak, objeví se už před bitvou, bude jej nově hrát sám velký Arnold. Zahlásí I'm Jorah and I'm back. Načež si zasažen asi tisícovkou šípů proseká cestu Bílými plášti a odnese falešnou královnu s hláškou "Půjdeš se mnou, protože musíš umřít" k Tyrionovi, aby ji mohl uškrtit... :o)
    Mimochodem, kam se ztratili Lannisterští vojáci, že jich Cercei má jen 8.000 - měl jsem za to, že Tywin v první sérii velel 40.000, plus ještě sestavil nějaké další armády.A pokud vím, tak žádný větší střet ty hlavní síly neprodělaly...

    No tak hlavně za dany v seriálu stojí dorne a tyrelové, taže ta výhra je 100% pokud ji nic ve spánku nezabije
    Což by spousta lidí ocenilo :twisted:
  • @Sagart No já bych upřednostnil sežrání drakem :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • Chápu že pro HBO je seriál zásadní projekt a fanoušci se dožadují informací, ale tohle video mi přišlo hodně o ničem. To už by mohli v mezičase natočit nějaké "making of", třeba jeden díl o kostýmech, další o lokacích a tak.
  • upraveno 25. července 2016
    Jen tak mne napadlo, pokud se dědí po mužské linii a že ženy jsou brány v potaz, až když není žádný mužský potomek, tak v tom případě je John Snow v seriálu současně dědicem Železného trůnu a Zimohradu, pokud se tedy nevrátí Brann nebo Benjamin.
  • @Terezička První co mě napadlo bylo že se možná dočkáme i videa Making of z Making of :D
  • @Djokovic Jakože se Bran v sedmé sérii na Sever vrátí...Jen aby v té značce od Nočního krále nebylo něco nekalého...
  • @Djokovic Nene, tak by tomu bylo, pokud by byl legitimním synem Eddarda. Pokud bereš ženy v potaz, mají nejdřív přednost Nedovy dcery, a až pak starší generace, tedy jeho bratři/sestra a jejich děti, pak případně další generace a jejich potomstvo (strejdové/tety, bratranci/sestřenice atd.). Na seriálovém Zimohradu by tedy pořadí mělo být Bran - Sansa - Arya - (Jon). Ovšem pořád není legitimní, pokud víme, takže je v závorce. Abys měl Jona v pořadníku prvního, nesměly by mít ženy vůbec možnost vládnout (což ale v seriálu asi neplatí, podle rozhovorů se Sansou), ale stejně je furt v závorce.
    Ale to jen ve zkratce, už se to řešilo mockrát a ze všech stran.
    Celkově vzato, co víš, jaké dědické zákonitosti seriál uznává. Vzhledem k vývoji v poslední epizodě je asi úplně zbytečné spekulovat o tom, kdo je právoplatným dědicem.
  • @CervenKa
    já myslel tak, že je dědicem Železného trůnu i Zimohradu do návratu Brana nebo Benjemina, pokud by dědili jen mužští potomci a ženy až poté, co není žádný mužský potencionální dědic.
  • Pokud vím, tak v Písni funguje pravidlo, jako donedávna v Británii, že první na řadě jsou mužští následníci a pokud nejsou, tak teprve ženy. Oproti kontinentální Evropě, kde byly jinak ženy z následnictví úplně vyloučeny (nebo se to muselo složitě řešit - Marie Terezie by mohla vyprávět).

    Takže teď (v seriálu) by měl Zimohrad zdědit Bran. Po něm Sansa a Arya. Následně Benjen, ale ten je jednak zombie a jednak je členem Noční hlídky, takže je z následnictví vyškrtnut. Jon je jednak nelegitimní syn a jednak členem Noční hlídky, takže ten by neměl mít nárok už vůbec, ale to lordům ze Severu zřejmě nevadilo. Každopádně se dá říct, že de facto byl uznám legitimním dědicem, takže přeskočil v následnictví na první příčku. Jeho členství v Noční hlídce taky nikdo kromě Ramsaye neřešil. Přitom o sobě tvrdit, že jsme vstal z mrtvých je poměrně netradiční argument, a to i ve světě Písně ledu a ohně. Na základě toho si myslím, že ani jeho případné "uznání" Targaryenem nebude nepřekonatelné. Stačí k tomu jeho dostatečně mocný vox populi a úspěch na bitevním poli. Důkazů netřeba.

    U Targaryenů je to tak, že teď je dědičkou jediná Daenerys. Nikdo jiný není znám. Jon o svém dědictví ani neví a i kdyby, tak je zase tam, kde byl i v případě nároků na Zimohrad. Je bastardem a členem Noční hlídky. Samozřejmě, pokud ho "legitimizují", tak rázem přeskočí Daenerys, protože je synem korunního prince, takže má větší nárok než nejmladší dcera krále. Upravená pravidla následnictví Targaryenů po Tanci s draky to říkají dost jasně.
  • upraveno 27. července 2016
    Já si říkám, že vás to s ohledem na seriál baví, diskutovat ještě legitimitu nástupnictví. Sever není elektivní monarchie a případná dědička (jak byla několikrát označená) seděla hned v té místnosti. Prostě to celé je blbost a fanfikce. A o tom, jak moc D a D v tomhle ohledu hodili ručník do ringu, svědčí korunovace Cersei (o tom, jestli se vůbec bude řešit, kdo vlastně bude její "nárok" respektovat, mám silné pochybnosti... protože UnHora jistě zdolá celé armády).
  • @svoa00 Samozřejmě, že to lze celé shrnout jako "je to blbost a fanfikce". Jenže to bychom mohli rovnou zrušit 3/4 fóra. :-)

    V případě Sansy asi věděli o tom, že ona preferuje Jona, jinak by sotva mohli její nárok zcela ignorovat.
    Cersei asi ukázala v dané situaci "největší koule" a nikdo se proti ni nedovolil povstat. Koneckonců, všichni, kdo měli nějakou moc zakročit, shořeli v septu.
    Samozřejmě obě volby odporují i tak volnému výkladu feudálních pravidel, jaké panují v Písni. Jona nikdo formálně nelegitimizoval, Robb k tomu měl nakročeno, ale na svatební hostině u Freyů mu zaskočilo. Navíc pochybuju, že by skutečně někdo mohl uznat, že zemřel a tím byl zproštěn přísahy k Hlídce.
    Cersei neměla absolutně žádný nárok na trůn. Vládnout jako šedá eminence za svého syna, OK. Honosit se titulem "královna-matka", OK. Ale být korunována královskou korunou a skutečně se ujmout vlády? To si nedovolila ani tak všemocná ženská, jako byla Cch´-si v Číně. A ta měla kontakty i vliv. Cersei nemá ani jedno. Vlastně se divím, že ji někdo kromě Qyburna a Hory poslouchá. Nejen že nemá nárok, ona je to ještě k tomu ženská! Západozemí předtím, pokud vím, nikdy žádnou vládnoucí královnu nemělo. Sice to není nemožné, ale mělo by být minimálně obtížné pro řadu konzervativců (což ve středověkém Západozemí budou prakticky všichni) takovou představu přijmout. A to i kdyby měla nějaký nárok.
    Na druhou stranu obě dvě nelogické situace lze vysvětlit prostě sílou okamžiku. Jona zvolili králem spontánně. Nebyl tam žádný Mistr, co by si do nastalého ticha významně odkašlal a řekl "Takhle to nepůjde, pánové." Když lordy dokáže zmanipulovat i malá holka, tak je asi nefér po nich chtít, aby se vyznali v zákonitostech feudálního systému... :-D Stejně tak dvořany k Rudé bašty mohli nahnat narychlo do trůnního sálu s tím, že dojde jen k nějakému proslovu, či co, a nemuseli vůbec tušit, že se tam Cersei s pár komplici nechá korunovat. Otázka je, co se stalo hned vzápětí. Seriál samozřejmě logický není, je to "blbost a fanfikce", jak říkáš, takže se nad tím autoři vůbec zamýšlet nemuseli, ale mě čas od času baví, se nad takovými kravinami zamýšlet. ;-)
  • @Magister_Peditum
    je tu však ještě jedna možnost, pokud došlo k tajné svatbě mezi Lianou a Rhaegarem, tak by opravdu měl být legitimním dědicem Železného trunu a i Severu, pokud se nevrátí Bejnemin a Brann.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.