Údolie Arryn

Zdravím vás :)
Veľmi sa mi páči Údolie ale nikdy som sa nikde nedozvedel aké má výhody. Majú Orlie hniezdo a Krvavú bránu ... Mesto Rackov (4. najväčšie mesto v Západozemí) ale v čom spočíva ich výhoda?
V nedobytnosti? Kto by ich chcel dobývať? Bolo mi povedané že v Údolí nič nie je. Lannister má zlato Rovina úrodu, ...
A sú rody z Údolia urodzené a známe? Sú to skvelý bojovníci? Koľko vyhrali vojen a majú nejakého legendárneho hrdinu? :)
Viem že je to veľa otázok ale som zvedavý a verím, že sa tu nájdu ľudia čo vedia viac ako ja :)
13»

Komentáře

  • SagartSagart Amo ergo sum
    @sfik Braavos - Rhodos :D :D :D :D :D
  • Slovensko a horské klany? :D ak sa na to pozrieme tak naozaj Česko by mohli byť Západné zeme :D miesto Hear me Roar by bolo "Zlaté České ručičky" :D :D
    A Slovensko sa podobá viac na Údolie alebo Sever? Neviem presne ale sme hornatý krajina a máme dosť hradov :D A naše motto by bolo "Veď sprostý Slovák spraví" :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. května 2016
    Neřekla bych, že Martin při tvorbě svého světa zacházel až tak daleko. Obecně se u Západozemí inspiroval středověkou Anglií (částečně i dalšími oblastmi dnešní Británie), Francií, Španělskem/severem Afriky a částečně Skandinávií. Svobodná města jsou mix italských městských republik a hanzovních měst. Ale že by procházel národ vedle národa, stát vedle státu, a přizpůsoboval tomu jednotlivé části Západozemí, to teda určitě ne.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • SagartSagart Amo ergo sum
  • @Gepeto V čem? Vždyť se teď nebavíme o velikosti nebo významu města, ale ve stylu překladu jeho jména do češtiny.
  • @Magister_Peditum: V tom, že London je "bezvýznamový", zatímco Gulltown, Kings Landing Pink maiden, nebo třeba Berkshire je významové...
    Nebo snad tušíš, jaký je překlad slova Londýn... Prostě lepší bylo zmíněné přirovnání k Salzburgu,... a ano, Solnohrad se občas říká...
  • Nebo třeba Linz, tomu se také občas říká "Město vánočního cukroví"..
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Magister_Peditum Môžeš mi na súčasnej angličtine ukázať význam slova London a ako toto mesto definuje? Ja ti na Gulltowne ukážem, ako v súčasnej angličtine má určitý zjavný význam, ktorý to mesto odlišuje (človeku aspoň hneď napadne, že je to prístavné mesto, respektívne mesto pri mori).
  • Keď sme pri tom Meste Rackov :D koľko má obyvateľov? Je to 4. najväčšie mesto Západozemia. Vlastne ani nevieme koľko obyvateľov majú jednotlivé kráľovstvá :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Sagart V Africe, tuším v Gambii, je město Serekunda
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Sever - Skotsko
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 24. června 2016
    @DonPadre Seriál sem netahej, ten s tím má pramálo společného!
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.