Rovina a Vláda nad ní

upraveno 27. ledna 2014 v Svět ledu a ohně
Rovina je jedna z nejúrodnějších a populačně nejsilnějších královstvích , kde od Věku Hrdinů vládli Zahradničtí Králové ale ti vymřeli při dobývání sedmi královstvích a vláda se dostala do rukou Tyrellů ,dost rodů mají větší právo vládnout Rovině a mnozí se dosuď z jejich vládou nesmířili např: Florentové , ale podle mě si na ni dělají zálusk rod Hightower a Tarly , a nebezpečí také tkví v tom že dost rodů má konexe u zlatého společenství které by si taky rádo ukrojilo svůj kus koláče.
«134

Komentáře

  • Podle mě, řečeno na rovinu, tohle případně nebývá o rodech, ale o lidech. Stejně jako Rebelie nevznikla tak, že by si Baratheonové (nebo Starkové) mysleli, že jsou silnější než Targaryeni, Zimohrad nedobyli Greyjoyové, ale Theon,... Takže otázka zní kdo konkrétně?
    Jinak manželka Mace je tuším Hightowerka, Lady Olenna je původem Redwine,... Paxterova (Redwine) manželka je Mina Tyrell (bratranec a sestřenice?), Garlan má za ženu Fossowayku - Upřímně myslím, že Tyrellové vedou VELMI rozumnou politiku, jak se zavázat poddané pomocí sňatků.
    Neříkám, že se nemůže někdo naštvaný objevit, ale z hlediska Roviny myslím, že Tyrellové mají moc, mají zdroje, mají podporu, takže jim spíše hrozí nebezpečí z venčí - jako že Mace se míchá do hry, kterou buď vyhraje, nebo zemře... a upřímně, on není bystrý hráč, tak uvidíme, co matinka.
  • Matinka a dceruška. Je jí jen šestnáct/sedumnáct, ale to není nic, když máte mentorství Královny trnu. Nejdřív samozřejmě musí ven z vazby.
  • Zaujímalo by ma čo by sa stalo ak by Tommen (dajme tomu, že by bol normálny a nie decko :D )odmietol svadbu s Margaery Tyrell :) ako by asi zareagovali Tyrrelovia?
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @DonPadre Co by měli udělat? Řekli by si smůla lidi, jeli dom a následně by podpořili Sever...
  • Ja si v prvom rade neviem predstaviť, prečo by tú peknú, milú, usmievavú, sladkú ružičkovú princezničku Tommen - ten poddajný dobrosrdečný levíček odmietol. Ale špekulácie mám rada, tak povedzme, že hej. Doma by bola strašná hádka a predstavte si toho zaťatého flegmatika Tommena ako rozochvene ale odhodlane krúti hlavou a cholerik Tywin je z tej frustrácie ako sopka pred výbuchom a sluhovia chodia okolo po špičkách a celý dvor je v napätí, pretože "čo je toto sakra za situáciu a akú collateral damage máme očakávať". Ako by reagovala Cersei? :-k
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Proč by to Tywin dělal, k udržení Tommena na trůnu Lannisteři Tyrelly potřebují aTywin, KevanKevan a Tyrion to moc dobře věděli, bez Vysoké zahrady a Roviny by jim Železný trůn nebyl nic platný, to že to ta kráva Cersei nepochopila a v podstatě tohle spojenectví pohřbila, Varys pouze zarazil poslední hřebík do rakve. Je věc druhá.
    Myslím, že ve Vichrech dojde ke střetu Lannisterů s Tyrelly, což bude konec Lvů

    P.S V případě, že by Tywin odmítl svatbu Tommena s Maegary, tak by Tyrellové těžko podpořili Sever, protože tou dobou už Mladý vlk žral hlínu
  • @Achileus: Pravdu díš. Mace by nejspíše stáhl armádu domů a nechal situaci uzrát - Bez Roviny by Přístaviště zachvátily nepokoje kvůli hladu, takže by Lannisteři museli šáhnout hluboko do kapsy, s armádou v Rovině by si krakatice asi tak netroufaly (nebo by napadli raději Lannisport), Říční krajiny by neměl kdo "srovnat"... Alternativně by oblehl Bouřný konec a setkání s Griffem by vedlo bez debat k okamžité podpoře Draků,... takže myslím, že bez té svatby by na tom byli Lannisteři o hodně hůř tak či tak.
    Ale ono se nadarmo neříká, že králové se nežení z lásky ale z povinnosti. Ono být dobrým králem neznamená jen výsady, ale i sebeobětování,... tak nějak by to Tywin jistě vysvětlil (a doplnil o mnohý příklad z historie).
  • @Aviv: Přílišné zjednodušení a hlavně nesmysl, Tommen určitě jako druhorozený nebyl vychováván s tím, že má právo stát se králem. :o) Na stranu druhou chápu, že dítě nebudeš strašit povinnostmi a tím zlým (proč asi pohádky končí -nyní- dobře? Protože jsou -nyní- pro děti), zatímco Aegon ve svém věku už je schopen chápat, že "s velkou mocí přichází velká zodpovědnost..." Proč jen se nedivím, že o tom bájí zrovna Pavouk... :o)
  • Nohy rozťahujú amatérky. Sú aj iné páky. :D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Aviv Vlastní zkušenost? :-D
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @Aviv Si toho myslím spoustu :-P
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Sagart správná intrikářka musí používat mnohem mazanější metody, jinak by jí za chvíli nikdo nebral vážně - podívej na Cersei. :twisted: Taková Olenna zvládá manipulace mnohem lépe a přitom už dávno nemá k dispozici stejné možnosti jako Cersei

    @Aviv jistě si umíš omotat lidi kolem prstu tak, že jsou ti za to ještě vděční :P otázka je, jak? :twisted:
  • @DonPadre: Ne nadarmo se říká, že -cituji- "dobrý diplomat je člověk, který tě pošle do prdele takovým způsobem, že se na ten výlet budeš těšit".
    @Aviv: Nesvalujme ovšem vinu na Cersei, on předně domnělý "tatík", který jej o kralování měl učit byl vzor na takovou facku, že by druhou chytil o stěnu... :o) A ano, Joff byl rozmazlený spratek, u kterého se shodneme, že vražda na tyranovi není zločin, a těžko hledat méně vhodného vládce (ano, Ram vede, Hora a třeba Hodor by taky nebyli žádné terno :o)), ale to není Tommen. Joffa můžeme srovnávat s Viserysem, pokud chceš rodové ekvivalenty. Tommen zatím králem ve své podstatě není a vládnou jen rádcové (které si on ani nevybírá a ani je neovlivňuje... Tommen je zatím jen loutka).
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Margaery?
  • 9 smajlíků na 4 řádky? Koho mi to jen připomíná...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Nechápu. Co je na tom ke spekulaci? Margaery se provinila maximálně tím, že využila svého "manžela", aby namíchla svou tchyni. Vzhledem k jeho věku to není umění. Žádné výrazné manipulační schopnosti zatím nepředvedla.
  • Myslím, že se do toho dojmu hodně promítá "vyspělejší" seriálová verze Margaery, kde má do něžné květinky na míle daleko. Jinak Tommen by se nechal ovlivnit asi každým, kdo by mu pořídil kotě na hraní a na dobrou noc přečetl pohádku :) je to malé dítě, ne teenager.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @DonPadre Ono tu už tuším je.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.