!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 12. června 2020 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:


zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého - potvrzeno GRRM v roce 2016.

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký - není, potvrzeno z poznámky GRRM pro editora - https://i.imgur.com/FfI1goA.jpg

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovy havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
1207208210212213243

Komentáře

  • sfik napsal(a):

    Ostatně z opačného důvodu třeba Malíček a Varys své vlastní kapitoly nemají, protože by to byl spoiler už od první knihy :D

    Tak Melisandra kapitolu měla, a prd jsme se dozvěděli...
  • SagartSagart Amo ergo sum
    Mikjan napsal(a):

    sfik napsal(a):

    Ostatně z opačného důvodu třeba Malíček a Varys své vlastní kapitoly nemají, protože by to byl spoiler už od první knihy :D

    Tak Melisandra kapitolu měla, a prd jsme se dozvěděli...
    Dozvěděli jsme se, že vidí "jen Sníh."
    Dost podstatnáinformace :D
  • upraveno 19. dubna 2016
    Ehm, to bola skôr rečnícka otázka, ale aj tak ďakujem za upresnenie :-)
    (pre Nevadu a Ayleen)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @sfik No válka mezi Lannistery a Tyrelly je na spadnutí, navíc jsou tu vrabčáci, docela slušné šance pro Aegona, který má ze všech uchazečů k trůnu asi nejblíž
  • No pokud by se lvi a ruže pustili do sebe, tak já hlasuju pro ruže, protože lvi jsou vyčerpanější předchozími boji.
  • @Aviv A hlavně bez Tywina.
  • Zdravím, pročítal jsem zdejší teorie ale nijak se nevzpomínám že bych našel zmínku o jedné věci, která má trochu vrtá hlavou a zkusím vám ji popsat. :D

    No, napadla mě jistá spojitost mezi Three-eyed Crow a Euronem, neboli "Crow's Eye". V povídkách o Dunkovi a tak se furt psalo něco ve stylu "Lord Krvevran má tisíc očí" (už si nepamatuji přesně ty formulace vět.) Ale co když může Eurona nějak "ovládat", nebo jsou třeba spojenci (to ale už hodně divoké, takže spíš to první). Protože víme, že Euron chce získat draky na dobytí Západozemí, ale co když je to jen lež pro získání podpory železných díky kterým by získal draky? Když budu brát to, že Three-eyed Crow bude chtít Bílé chodce zastavit, tak by se toto mohla zdát jako příležitost. Kdyby se to totiž opravdu povedlo a draky by Euron získal. Jednoduše by mohl poručit "nejdřív vypleníme Sever". Což by samozřejmě vzhledem k zimě a mrazu nedávalo moc smyslu, ale se sílou draků a několika fanatických železných by se tímhle způsobem pokusil vypravit proti Jiným.

    Osobně si myslím, že se to takto asi nestane, ale dle mě je to celkem zajímavá teorie a v poslední době se v této diskuzi nic moc neřeší. :D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Otázka je co udělají Vrabčáci, Dorne a jak to dopadne na Severu. Souhlasím, že s Lannistery to vypadá bledě, na druhou stranu pozice Tyrellů taky není nejlepší. Na Rovinu útočí Železní, u hranic s Dorne se houfují Doranovy oddíly, Aegon drží Bouřlivé země a Maegary je ve vězení, navíc Vrabčáci rozhodně nepatří mezi podporovatele Tyrellů.

    Pokud dojde k válce mezi Lannistery a Tyrelly taky bych více věřil Růži, ale je otázka jestli to nebude Pyrrhovo vítězství
  • Súhlasím. Ale Vrabce by sa mohli s Ružami spojiť proti nepriateľovi spoza mora (Železní aj Drak a ak sa ten spojí s Dorne, tak aj proti nim) ak by bol niekto schopný diplomat. Len sa Najvyšší vrabčiak nesmie dozvedieť, že mladučký Aegon je výchovou z robotníckej triedy.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Varys se postará, aby Vrabčák věděl co je Aegon zač, otázkou je jestli o něm už neví, navíc Vrabčák může hrát svojí vlastní hru, pokud by se mu podařilo ovládnout město......

    Myslím, že Tyrellové se s Vrabčákem nedohodnou, nemají mu co nabídnout, možná by jim byl ochotný pomoci s likvidací Cersei, ale kdoví jestli by se to neobrátilo proti Růžím....
  • To je tak desivá predstava, až mám chuť to vidieť.
    No akože by sa mohli tváriť "poďme spolu pomôcť ľudu Westerosu, ktorý teraz ohrozujú piráti a akýsi privandrovalec pochádzajúci z rodu, ktorý vlastne vvášmu rádu bránil v existencii". Ale to je naozaj slabá ponuka.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv No možná by Vrabčák patřil k těm lepším vládcům :D Vzhledem k tomu co v poslední sedělo a sedí na Trůnu. Osobně si myslím, že po koruně netouží, ale kdoví, o jeho záměrech nevíme vůbec nic.

    Vrabčáci klidně můžou tvrdit, že Železní jsou boží trest za hříchy Maegary :D
    Slova o jakémsi uchvatiteli asi nezaberou, zvlášť když dobyl hrad, který nikdo před ním dobýt nedokázal, Varys může při jednání s Vrabčákem použít tohle jako důkaz přízně Bohů
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Achileus Stannis Bouřlivý konec dobyl. Sice lstí, ale dobyl. Pokud jde o Vrabčáka, ten může tvrdit co chce, jakmile se dostane do diskuze bez empirických důkazů, nikdo mu nedokáže, že nemá pravdu :-D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Everett_Young No v momentě kdy zemřel Renly, tak Stannis byl legitimním pánem Bouřlivého konce, navíc to, že mu otevřeli sami bránu se za dobytí úplně považovat nedá.

    Vrabčák se klidně s Varysem dohodne, na Trůnu sedí syn bezbožné ženy a v Bouřlivém konci je chlapec vychovaný v pravé víře a v úctě k Bohům, navíc Varys může Vrabčákovi spoustu věcí naslibovat, pokud mu pomůže sejmout Lannistery a Tyrelly.
    Možná už dohodnutí jsou, ale to už bych se pouštěl na hodně tenký led :D
    Každopádně Vrabčáci budou ve hře o Trůn důležitou figurkou na šachovnici, co si vyberou? Růži, Lva, nebo Draka?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    AviaRa napsal(a):

    Zdravím, pročítal jsem zdejší teorie ale nijak se nevzpomínám že bych našel zmínku o jedné věci, která má trochu vrtá hlavou a zkusím vám ji popsat. :D

    No, napadla mě jistá spojitost mezi Three-eyed Crow a Euronem, neboli "Crow's Eye". V povídkách o Dunkovi a tak se furt psalo něco ve stylu "Lord Krvevran má tisíc očí" (už si nepamatuji přesně ty formulace vět.) Ale co když může Eurona nějak "ovládat", nebo jsou třeba spojenci (to ale už hodně divoké, takže spíš to první). Protože víme, že Euron chce získat draky na dobytí Západozemí, ale co když je to jen lež pro získání podpory železných díky kterým by získal draky? Když budu brát to, že Three-eyed Crow bude chtít Bílé chodce zastavit, tak by se toto mohla zdát jako příležitost. Kdyby se to totiž opravdu povedlo a draky by Euron získal. Jednoduše by mohl poručit "nejdřív vypleníme Sever". Což by samozřejmě vzhledem k zimě a mrazu nedávalo moc smyslu, ale se sílou draků a několika fanatických železných by se tímhle způsobem pokusil vypravit proti Jiným.

    Osobně si myslím, že se to takto asi nestane, ale dle mě je to celkem zajímavá teorie a v poslední době se v této diskuzi nic moc neřeší. :D

    Narazil jsi v knihách na něco, co by to podporovalo, nebo je to jen divoká fantazie?
  • Achileus napsal(a):

    @Everett_Young No v momentě kdy zemřel Renly, tak Stannis byl legitimním pánem Bouřlivého konce, navíc to, že mu otevřeli sami bránu se za dobytí úplně považovat nedá.

    Vrabčák se klidně s Varysem dohodne, na Trůnu sedí syn bezbožné ženy a v Bouřlivém konci je chlapec vychovaný v pravé víře a v úctě k Bohům, navíc Varys může Vrabčákovi spoustu věcí naslibovat, pokud mu pomůže sejmout Lannistery a Tyrelly.
    Možná už dohodnutí jsou, ale to už bych se pouštěl na hodně tenký led :D
    Každopádně Vrabčáci budou ve hře o Trůn důležitou figurkou na šachovnici, co si vyberou? Růži, Lva, nebo Draka?

    Sedmicípou hvězdu si vyberou. V jiné bych nedoufala.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 2. května 2016
    Sedmicípou hvězdu si vyberou. V jiné bych nedoufala.
    @Aviv Taky bych nedoufal, že si Tyrellové vyberou Jiné, ačkoli Ollena možná vnutí Velkému Jinému Margaery za manželku a bude to kšeft století =D (Margaery ho potom při svatební noci otráví a Tyrellové ovládnou Západozemí s armádou Jiných po svém boku - a doufání Tyrellů v Jiné se nakonec ukáže jako bezvadný plán)
  • Everett_Young napsal(a):

    Sedmicípou hvězdu si vyberou. V jiné bych nedoufala.
    @Aviv Taky bych nedoufal, že si Tyrellové vyberou Jiné, ačkoli Ollena možná vnutí Velkému Jinému Margaery za manželku a bude to kšeft století =D (Margaery ho potom při svatební noci otráví a Tyrellové ovládnou Západozemí s armádou Jiných po svém boku - a doufání Tyrellů v Jiné se nakonec ukáže jako bezvadný plán)
    Že si ty znovuzrodený Nostradamus. :D
    Ako do tejto prognózy zapadá Dany s drakmi? Za tú sa totiž Maggie asi nebude môcť vydať.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Aviv 8000 rokov rovnakej histórie... Niekde ten progres musí začať...
  • @Aviv Ale to víš, že mohla. V té době bude mít Margaery za sebou 4 manžely (Velký Jiný skončil otrávený jí samotnou) a Daenerys 2 - obě jsou nezadané a obě likvidují jednoho manžela za druhým. Jsou pro sebe jako stvořené, nejspíše spolu budou skvěle vycházet. Tím dojde ke spojení draků (pod vedením Daenerys) a Jiných (pod vedením Margaery), což bude ona slíbená Píseň ledu a Ohně. ;-)
  • Priceless... :D
    Ale to nebude rovnocenný vzťah. Dany musí ešte pred tým odpratať dvoch manželov. Prvým bude určite jeden z bratov Greyjoyových (možno obaja) a potom by ešte mohla do hrobu poslať Aegona, alebo Jona.
  • @Nevada Víceméně divoká fantazie, protože kromě určitých "vymyšlených" spojitostí, jako u vícero postav jsem přímo na něco dosvědčujícího nenarazil...
  • Mne dnes napadlo... Tá minca, ktorou si Arya zaplatila plavbu do Braavosu bola zo železa, ešte sa aj zmenila o železnej mene a chlapík od lode bol celý bez seba. Teda tieto mince sú v širokom povedomí asociované so sektou asasínov. A potom tu máme Železných, ktorí bežné platia železnú cenu, veci si kupujú často smrteľným násilím. Viem, že sa jedná o použitie chladných zbraní i že by to mohol byť v z slovenský výraz pre menu, ktorá je špecifický ich a volá sa ako oni a je to strááášne cool, lebo to nie sú žiadne gýče ako mince, ale pirátstvo. Ale aj tak je to pomerne zaujímavá zhoda. Nechcel by niekto po špekulovať nad spojitosťou Bez tvárach a Železných?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @AviaRa Aha, tak to nic.

    @Aviv Souvislost mezi zlodějskou a pirátskou cháskou, která se pyšní svými válečnickými schopnostmi, ale přitom umí jen přepadat, vraždit a loupit, a v podstatě každý regulérní vojenský střet projela na celé čáře a elitním cechem zabijáků, kteří své řemeslo povýšili na umění a ovládají (ve větší či menší míře) magii? Já tam žádnou spojitost nevidím, ale na případné argumenty jsem tuze zvědavá.
    (A teorii, že Euron je beztvářník taky nevěřím.)
  • upraveno 4. května 2016
    @Aviv ja osobne vidím jedinú spojitosť v tom, že si Euron s najväčšou pravdepodobnosťou najal na Balonovu vraždu Muža bez tváre. Doložiť to viem akurát proroctvom, ktoré si Arya vypočula spolu s členmi bratstva od starenky prebývajúcej na Srdci výšav (neviem ako sa to volá v českom preklade), kde hovorí, že videla muža bez tváre na rozhojdanom moste, ktorý mal na pleci vranu (odkaz na Euronovo vranie oko). Ale koniec koncov táto teória tu už je a inú spojitosť ba som v tom už nehľadala.
  • @Nevada: Souhlas.
    @Katrina: Může a nemusí být , v proroctví bych nutně nebral slovní spojení tak doslovně.
    @Aviv: Tak zásadní rozdíl je v tom, že železná cena je jen eufemismus pro "vraž mu jakoukoli zbraň do jakéhokoli místa tak, aby to už nerozchodil a vezmi si cokoli, protože mrtvole je to na nic", zatímco železná mince sloužila spíš jako Opencard - nic se s ní nezaplatilo, ale mohlo se využívat služeb DPMB (Dopravního podniku města Bravos). Nehledě na to, že za služby Beztvářných se platilo pěkne cash, pořádná pálka a nejlépe ve zlatě...
  • @Jay Dopravní podnik města Braavos. =D
  • JayJay
    upraveno 5. května 2016
    @Magister_Peditum: To "a" mi regulérně vypadlo... po dlouhé a zcela chybné úvaze, jak je to s anglickým slovem "braavo" a efektem Nomen omen... No tak je to tak, že Braavos je město a bravos je množné číslo od bravo - zabiják: hired killer/assassin, bravo , hovor. hitman → nájemný/najatý zabiják...
  • Já ti to nechtěl opravovat, pobavil mě ten název.
  • SagartSagart Amo ergo sum
    upraveno 5. května 2016
    Když jste se již tady bavili, zda Sedm statečných bohů neběhá po Západozemí, napadlo vás, že je tím může být myšlena rodina Starků
    A to:
    Eddard - Otec
    Cat - Matka
    Robb - Válečník
    Sansa - Panna
    Arya - Zřejmě Cizinec, když už se přidala do jeho fanklubu, nebo Stařena, vzhledem k tomu, že se může oháknout klidně i do podoby Stařeny
    Bran - Další možná verze Stařeny, neboť ukáže cestu svojí lampou svými vizemi, nebo Kovář v souladu s teoriemi, že právě on je Sětlonoš.
    Rickon - Kovář! To on skuje základy pro restard rodu Starků
    A co Jon? To přece není Stark. Navíc je mrtvý :other: Nicméně je možné, že je personifikací Starých bohů, případně právě on je Cizinec (v případě, že bychom vynechali Rickona, protože nemusí být pro děj vůbec důležitý).
    A pokud nepřijímáte diskriminaci všech kromě Starků, nabízím i Jiné možné řešení:
    Otec - Eddard
    Matka - Matka Draků
    Válečník - Stannis, Robb
    Panna - Sansa, Maergery :twisted:
    Stařena - Stará chůva, Ollena, Melisandra
    Kovář - Gendry
    Cizinec - Jon, Noční král, Velký Jiný, Já, Melisandra

    Pokud se to tu už v této podobě objevilo, tak se omlouvám, já se jenom snažím zde rozvést svoji oblíbenou teorii ;)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.