@Ugla Tak to je typický Blizzard - to, co člověk ví, o pár kroků dál změní, když to vyžaduje gameplay. Ty herní kampaně za lidi a nemrtvé z RoC jsou každopádně asi to nejlepší, co udělali, jak po stránce děje, tak hratelnosti. Jestli se někdy dostanou k Arthasovi, tak by byla dobrá volba nechat ho používat podobný černý humor jako Lestat z Interview s upírem ("Proboha, to je rakev!" - "No to je, tak to asi musíš být mrtvá."). Ale jak jsem říkala, těžko by to zvládli udělat stylem pro třináctileté děti, kdy se nesmí sekat ruce, natožpak oživovat mrtvoly jak v zombie hororu.
Na ČT jste možná už viděli spoty z tohohle filmu, tak tady si můžete přečíst, o co jde. Kryštof Hádek je zajímavá volba, no co no, kdo by měl toho Káju hrát, když Brodský už není. Může to být fajn, když dialogy nebudou šustit papírem.
A Milada Horáková. Před nějakou dobou jsem četla rozhovor s její dcerou a z toho, jak popisovala třeba poslední setkání s matkou (kdy Horákové její sestra naznačila, že její manžel stačil utéct), a hned mě napadlo, že by z toho mohlo být dobré drama. A vida :)
Tak ten první film už nyní ve mě vyvolává silnou skepsi, na okoukané české herce nejsem zvědavá, bude to nejspíš vypadat i vyznívat lacině. Druhý vypadá zajímavěji, Horákovou nejspíš bude hrát Chýlková, Kerekes...proboha proč, to tam potřebují někde ukázat prsa?
@Dreamer A těším se, až obligátně budou Blanka z Valois a Jan Lucemburský mluvit perfektní češtinou bez přízvuku :D Karel IV. se mimochodem po návratu do Čech musel česky znova naučit, takže technicky vzato ve skutečnosti taky nejspíš nemluvil jako profesor češtiny (zvlášť ještě při tom všem cestování). Ale to jenom tak popichuju, v češtině na přízvuky moc zvyklí pořád nejsme a představa Karla IV. s lehkým francouzským přízvukem je opravdu divná. Ale souhlasím, ČT tyhle historická témata na rozdíl od BBC moc neumí, ale pokouším se nebýt přehnaně skeptická.
@Dreamer Asi tak :D Rád bych se dočkal něčeho na toto téma, ale jak u toho vidím českou vlaječku, tak mě omývá.. Okamžitě jak jsem viděl napsáno Voříšková tak jsem si říkal, páni, to nebude scénář plný bodré mluvy, nicméně plný krutohustopřísných výjevů ze života Karlova :)
@svoa00 Když už, tak by měli měli mluvit staročesky. :) To bys musela kritizovat třeba The Last Kingdom, že ať Sasové nebo Vikingové, všichni mluví dokonalou současnou angličtinou, ač ta z doby před Vilémem Dobyvatelem se té dnešní prakticky vůbec nepodobala. Nebo War and Peace, že tam nemluví rusky (na druhou stranu si aspoň odpustili to klišé mluvit anglicky s jakože "ruským přízvukem", obvyklý to nešvar Hollywoodu :) ). A to jsou jen teď aktuální dva případy.
@flanker.27 Ono nejde ani tak o jazyk, ale o ten styl, jakým je to napsáno, o žádný archaismy taky nestojím, ale obávám se že když Karel IV bude puberťák tak mu dají kšiltovku s placatým kšiltem a uzpůsobí scénář, aby to "přiblížili té naší generaci"
@flanker.27 Já vím, však píšu, že jenom tak popichuju.
@sfik V tomhle případě ne vlaječka ale dvouocasý lev :D Ta Voříšková mě taky pobavila, už vidím, jak uhraje francouzskou princeznu s tím jejím vyhuleným chraplákem.
@sfik: Narnie je moc pohádka (podobně jako Hobit), Warcraft snad ne. @Sagart: Tomu, že dosáhnou kvality LoTRa nevěřím (ale ani nevíš, jak moc bych jim to přál). @svoa00: Tady je trochu problém - W3 je dějově zatraceně povedený a obsahuje spoustu silných příběhů (Arthas, Sylvanas, smrt Mannorotha...), ale pokud vím, tak tohle má být podle W1, kde je zajímavý maximálně Medivh, jinak příběh typu zelení zaútočili a po počátečních úspěších jsme jim nakopali není nic úplně nosného. Ale pokud si pohrají s jednotlivými "hrdiny" a nebudou sklouzávat ke stokrát ohranému zelení-zlí vs. růžoví-dobří, tak to to může být zajímavé... (Jako GoT - u postav známe motivace, ale vysloveně černých/bílých je tam pomálu...)
@sfik Potíž je, že filmových fantasy, co stojí kvalitativně vysoko, zatím filmový průmysl moc nevyprodukoval (obrýleného parchanta tam pořád nejsem schopen zařadit), takže i za mírný nadprůměr aby byl člověk vděčný. Kocába měli nechat, aby zahrál koncilu, myslím, že by se církevní otcové v hrůze rozutekli od Konstance co by jim nohy dovolily.
@flanker.27 Ano, a i když těch dobrých moc není, je každá "Válka draků" a "Zázračný kouzelníkův pomocník" propagovaná jako supr podívaná a z jakýchkoli očekávání pak zůstává jen nový podnět pro hlubokou skepsi. A jo, nemůže za to jen televize a spol., ale i moje hloupost, když si vždycky při čtení popisku představuju, jak to bude super a akorát se zas nachytám. Takže jsem taky ráda za každou, u které nemusím mlátit hlavou do stolu a třeba si i za pár dní vzpomenu, o čem to bylo.
Mě na fantasy filmech asi nejvíc štve, že tak zprasili Eragona! To mohla být tak hezká pohádka. Já vím, že příběh je tisíckrát omletej, ale stejně je fajn. Herci taky dobří - až na elfku, no a i Eragon se všema očima zavřenýma nakonec celkem šel. Výprava taky nebyla úplně marná. Fakt velká škoda :(
(Já vím, že to tu už bylo několikrát, ale mně to furt nedá.)
@Krisa Pamatuji, že jsem si tehdá dokonce koupit dvd, jak moc jsem se na to těšil. A pak u televize jen kroutil hlavou a smutně koukal :/ Mluvíš mi z duše.
Já ten fail Eragonovi celkem přeju :-D předlohu jsem zkoušela přečíst, připadalo mi, že je to celkem příšerně napsané a navíc těžce neoriginální. To si radši už konečně přečtu Pottera, než to znovu zkoušet s Eragonem, tfuj.
Komentáře
http://www.csfd.cz/film/412010-hlas-pro-rimskeho-krale/prehled/
Na ČT jste možná už viděli spoty z tohohle filmu, tak tady si můžete přečíst, o co jde. Kryštof Hádek je zajímavá volba, no co no, kdo by měl toho Káju hrát, když Brodský už není. Může to být fajn, když dialogy nebudou šustit papírem.
http://www.csfd.cz/film/411926-milada/galerie/?type=3
A Milada Horáková. Před nějakou dobou jsem četla rozhovor s její dcerou a z toho, jak popisovala třeba poslední setkání s matkou (kdy Horákové její sestra naznačila, že její manžel stačil utéct), a hned mě napadlo, že by z toho mohlo být dobré drama. A vida :)
@sfik V tomhle případě ne vlaječka ale dvouocasý lev :D Ta Voříšková mě taky pobavila, už vidím, jak uhraje francouzskou princeznu s tím jejím vyhuleným chraplákem.
@Sagart: Tomu, že dosáhnou kvality LoTRa nevěřím (ale ani nevíš, jak moc bych jim to přál).
@svoa00: Tady je trochu problém - W3 je dějově zatraceně povedený a obsahuje spoustu silných příběhů (Arthas, Sylvanas, smrt Mannorotha...), ale pokud vím, tak tohle má být podle W1, kde je zajímavý maximálně Medivh, jinak příběh typu zelení zaútočili a po počátečních úspěších jsme jim nakopali není nic úplně nosného. Ale pokud si pohrají s jednotlivými "hrdiny" a nebudou sklouzávat ke stokrát ohranému zelení-zlí vs. růžoví-dobří, tak to to může být zajímavé... (Jako GoT - u postav známe motivace, ale vysloveně černých/bílých je tam pomálu...)
Kocába měli nechat, aby zahrál koncilu, myslím, že by se církevní otcové v hrůze rozutekli od Konstance co by jim nohy dovolily.
A jo, nemůže za to jen televize a spol., ale i moje hloupost, když si vždycky při čtení popisku představuju, jak to bude super a akorát se zas nachytám. Takže jsem taky ráda za každou, u které nemusím mlátit hlavou do stolu a třeba si i za pár dní vzpomenu, o čem to bylo.
(Já vím, že to tu už bylo několikrát, ale mně to furt nedá.)