Pc gaming(xbox, ps)

upraveno 5. května 2011 v Komunita
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)

CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:

Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma

Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas

Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII

Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)

Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D

A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2

Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2

A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
12467172

Komentáře

  • upraveno 24. února 2011
    Je možně stáhnout demo jinde než na steamu? Kdekoliv, je jedno jestli torrent či normální soubor.díky
  • upraveno 24. února 2011
    to pochybuju že se někdo bude brblat s demem aby šlo i bez steamu
  • upraveno 24. února 2011
    Ale jo někdo se brblal. Odkaz na torrent - alespoň mně to fachčí v pohodě, musel jsem jen vypnout stíny, a běhá mi to na max.

    PS: Zatím jsem zkoušel jen tutorial campaign, na historical battle se mrknu asi až zítra... Zatím naprostá spokojenost.
  • upraveno 24. února 2011
    Hmmm Historická bitva je skvělá.... S bitevní mapou si vyhráli co ? :-) Mlha, slunce, zpálené budovy, vodopád....
  • upraveno 24. února 2011
    Creative Assembly prostě umí. Ve svém žánru nemají jejich hry konkurenci.
  • upraveno 24. února 2011
    Jo jo ještě že jsou s UK... Co mne mile překvapilo: Běhající koně zabitých nepřátel po bitevním poli... Učinnost jízdy, Ašigari s kopím... Má to cenu rozepisovat? To demo je dokonalé
  • upraveno 24. února 2011
    Díky za tip na torrent, už se těším, ale těžko říct kdy se dočkám, i když běžně stahuju kolem 3-5 MB/s tak tenhle torrent jede tak od 10 - 200 kb/s :))) Co bych za to kdysi dal, ale teď je to trochu problém :)
  • upraveno 24. února 2011
    Holt to budeš muset nechat puštěné přes noc. :-)

    Amaroun: Běhající koně, to už bylo v Napoleonovi (možná i v Empire, ale to jsem nehrál). Jinak je opravdu příjemné, že zase funguje princip kámen-nůžky-papír (jízda proti střelcům, střelci proti pěchotě a pikernýrům, pěchota proti pikernýrům, pikenýři proti jízdě) , to je fakt.
  • upraveno 25. února 2011
    Mimochodem už jste někdo zkoušel demo Dragon Age2? Já byl skeptický a nic moc jsem od toho nečekal, ale zklamalo mě to asi ještě trochu víc než jsem čekal. O stylizaci raději mluvit nebudu, ty dialogy jsou pořádně zmršené, pořád na výběr ze tří stejných možností odpovědi - a sice "dobrá" , "vtipná" a "drsná" , připadá mi to hodně okleštěné a zjednodušené a ty dialogy podle mě úplně ztratily kouzlo. O soubojích nevím, co si mám myslet, to bude chtít asi více času.
  • upraveno 25. února 2011
    Olorin: Tak jsem dotahal to non-steam demo shoguna a koukám, že je postup čínsky :)) Snad jsem to dobře pochopil a nějak to uvedu do provozu. Předpokládám, že po rozbalení všech partů, se tím čínským "installerem" rozbalí a sloučí ty další party 7z uvnitř a poté už to bude spustitelné. No uvidíme :))
  • upraveno 25. února 2011
    Jo no, Dragon Age 2 mě taky moc neuchvátil, ale pořád si říkám, že počkám na plnou verzi...

    non-steam demo je pak už v Anj. Já vždycky všechny složky sloučím ve winraru, ta čínština, nebo co to bylo, mě taky zprvu vylekala, ale pak už to běhá jak má.

    Jinak nedávno vyšel první ingame trailer k The Elder Scrolls: Skyrim, rozhodně si nevypínejte zvuk! ;-)
    Tady je odkaz na youtube.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. února 2011
    Hmm, upravená hudba z Morrowindu. Že bych se o to začal zajímat?
  • upraveno 25. února 2011
    Jo vypadá to úžasně.... Ale nezapomenout na wow efekt na který Bethesda hodně dbá... Jestli ale takhle budou probíhat souboje s drakama , tak se moc těšim :-) Tenhle rok bude nabitý rpg - Zaklínač 2 , Risen 2 a Skyrim... super :-D
  • upraveno 25. února 2011
    Já jsem si hlavně všiml, že tam v jednom záběru, jak ten chlápek v kápi jde vesnicí a proti němu jde nějaký strážný, tak že ten "chlupatej" má podobnou zbroj imperiální legie z Morrowindu...
  • upraveno 25. února 2011
    Tak jsem právě projel tutorial kampaň Shoguna 2 a panuje naprostá spokojenost, opět další geniální dílo Creative Assemly. Co se týče Skyrimu, tak trailer velmi dobrý, skvěle upravený hlavní hudební motiv posledních elder scrolls her zůstal, což je skvělé. Jsem zvědavý jak na mě bude působit plná hra, protože ačkoliv mě Oblivion bavil, působil na mě tak nějak suše, prázdně, neživě - nevím jak bych to správně popsal. Něco tomu prostě chybělo.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 25. února 2011
    Tak mám smůlu. Sakra. Mě se ta strategická mapa seká. A to je tam jen takový malý ostrůvek. A na nejnižší detaily je to docela humus. Tak už mi zbývá jen doufat, že rozchodím Might and Magic Heroes 6. Protože jsem už tři roky nehrál nic pořádného, co by mne bavilo déle než dva dny. Herní průmysl je hold v těžký krizi. :(
  • upraveno 26. února 2011
    Ta historická bitva je skvělá, ačkoliv jsem na první pokus prohrál :) Vítězství bylo po dlouhém boji docela na dosah, ale když v závěru přišla ta zrada, a ten můj rádoby spojenec se přidal k nepříteli a na mě se vrhlo ze zálohy cca 1000 čerstvých jednotek, byla už to jen otázka cti boje do posledního muže :)) A po krátkém, ale urputném boji přišla prohra.
    Každopádně AI mi připadala solidní, mapa krásně provedená - no už aby bylo 15. března...
  • upraveno 26. února 2011
    Ta bitva byla naskriptovaná, takže AI je moc brzo soudit... Já jsem prohrál taky na poprvý, protože jsem si necenil Samurajů s Katanami .) .... S mapou jsem mega spokojený.. Jen doufám , že to bude více přístupný komunitě a modování... v tomhle enginu by se krásně vyjímali Westerosy...
  • upraveno 26. února 2011
    skusil som to stiahnut z toho torentu, ale ani to netuklo. netusite co za problem to moze byt? vyzera ze to tam je, ale nechce to tahat...
  • upraveno 26. února 2011
    Mně to taky zpočátku nešlo, ale po čase se to rozeběhlo. Neptej se mě kdy, protože jsem to stahoval přes noc a ráno to už bylo.
  • upraveno 8. března 2011
    Tak jsem zkusil demo DAO II a hned odinstaloval... Mág co při kouzlení tančí a vypadá jako Mistr Bean poté co oběví co je to ovladač na tv a hroznáaa kamera...

    Edit: Ale co jsem tak četl recenzi, tak demo neni moc povedený :-)
  • upraveno 8. března 2011
    Amaroun: Tak doufej, ze neni povedeny jen demo ;-)
  • upraveno 8. března 2011
    Amaroun: dej tomu šanci, demo mě hodně rozčílilo, ale zkusil jsem plnou a je to ve výsledku daleko lepší, než jak se zdá po vyzkoušení dema. Ten úvod je opravdu tragický a nechápu, že vybrali zrovna tuhle pasáž do dema, trapné dialogy, vtípek Varrica, který si přikrášlí vyprávění a hratelnost je pak trochu jiná než ve skutečnosti a spousta lidí to demo vypne v tom momentu, ještě než zjistí pravdu.
    Jistě, spousta věcí mě i v plné verzi štvala. Od bugů v questech, přes výrazně osekanou práci s výbavou společníků (jdou jim měnit jen prsteny, zbraně a opasky), divnou kameru, zjednodušené dialogy, značně omezené herní prostředí (celou hru se člověk potuluje na stejném místě, tak by si člověk řekl, že alespoň to prostředí bude dokonale propracované, ale ne, tvůrci si i přesto dovolí udělat každé sklepení či jeskyni naprosto stejné přes kopírák)

    Ale...... Hra časem nabírá spád a děj je s postupem času lepší a lepší, člověk musí dělat těžká rozhodnutí, ale tentokrát je jejich dopad zajímavější a očividnější. A celkově to dokáže člověka chytit i přesto, že se mu na té hře spousta věcí nelíbí.
  • upraveno 8. března 2011
    Zatím to recenze hodnotí vesměs na 8/10, což je docela dobrý výsledek.

    Prosím nekamenovat: Taky přemýšlím o tom, že bych ještě zkusil cracklou verzi, a na základě toho se rozhodl zda koupit, či ne...
  • upraveno 8. března 2011
    Když já nvm jestli to mám zkoušet... Ikdyž se nepovažuju za konzervativního člověka - tak ten způsob čarování, krajina, oblečení mne dost naštvalo... V tomto případě se asi doopravdy hodí upirátěná verze a pak se budu rozhodovat... ale nejspíś to dopadne tak že si radši počkám na Wichera 2 :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. března 2011
    Právě mi přišel e-mail, že je hra na cestě. Neprozřetelně jsem to objednal už dávno a dávno, před tím, než to na mě začalo dělat podezřelej dojem. Tak uvidíme.
  • upraveno 9. března 2011
    Nejlepší herní série co znám je Baldurs Gate...navíc hra má širokou fanouškovskou obec a skvělé diskusní forum na netu..Je to moje srdcovka...Zkoušel jsem hrát Icewind dale, které mají být na podobném principu a z podobného prostředí, ale kupodivu jsem se začal brzo nudit a nechal toho..Chystám se na Neverwinter night a Dragon age, i když i druhé jmenované hry počkám ještě na názory kámoše, který to není ve volných chvílích hraje...
    Ze strategií mám rád Heroes III a V a těším se na šestky...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. března 2011
    Já začal právě s Neverwintery, proto je to moje srdcová záležitost. Icewind Dale pokud vim má narozdíl od NWN a BG ten problém, že je to vlastně nepřetržitá mlátička, kde nejde o rozhovory, kvesty , takže se zmíněnejma má společnej akorát soubojovej systém AD&D. BG II mám doma ale nikdy jsem se k nim nedostal, což snad někdy napravim.
  • upraveno 9. března 2011
    Já jsem bg II zkoušel před nedávnem a už mne to nechytlo asi jsem moc zvyklej na tu lepší grafiku... V době těchto her jsem byl Gothicář a Fallouter(s RPG)... škoda. myslim že kdybych v té době zahrál takovej Planetscape torment nebo BG asi by to byla taky moje srdcovka....
  • upraveno 9. března 2011
    Hlas pro Baldurs Gate.Dragon Age(který mám zrovna rozehraný stejně jako BG) je dobrej,ale kvalit BG nedosahuje,hlavně co se příběhu a atmosféry týče.A systém DnD převedený na monitor taky není špatný,škoda,že už se dlouho neobjevil.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.