Martinovo vyjádření k dokončení Vichrů zimy - Ice & Fire

upraveno 3. ledna 2016 v George R.R. Martin
imageMartinovo vyjádření k dokončení Vichrů zimy - Ice & Fire

George R.R. Martin nedávno na svém blogu bilancoval uplynulý rok 2015. V jednom z příspěvků se rozepsal i o svém pokroku při psaní šestého dílu Ságy ledu a ohně. Jeho slova vás asi nepotěší, přesto jsme se rozhodli je přeložit i … celý článek

Číst celý článek zde


135

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Achileus Thanks, GRR Martin bude nové Thanks, Obama :D
  • Já mám nápad - my si to dopíšem sami a ještě dřív než on! :D
  • @Aviv @Aviv Hmm to by nebylo vůbec na škodu
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Už to vidím, jak sedíme na poradě okolo kulatého stolu a do morku kostí se hádáme, která postava musí umřít jako další a které ne :twisted:
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Monte Karstark
    image

    Já ani nečekala, že to GRRM stihne někdy brzy dopsat, takže zklamaná nejsem. Navíc je to jeho práce a moje zábava, takže nemám mu do toho co kecat, ale fakt ráda bych Píseň někdy dočetla do poslední stránky :)
  • upraveno 6. ledna 2016
    Tak když to vezmu kolem a kolem tak mám spoustu jiných starostí, který mě znervozňujou víc... Takže je mi jedno kdy další knížka vyjde. Spíš si přeju aby to vůbec dopsal... To mě přeci jenom malinko pálí, ale jak jsem se již vyjadřoval dříve, nemám zájem mít v knihovně nedopsanou sérii, takže knihy buď daruju knihovně nebo spálím (protože noc je temná a plná hrůz).
  • @sfik Nepal je to je škoda :D já bych si je klidně vzal přinijhorším využuji jako podestýlku pro zvířata :D
  • Tyna napsal(a):

    Mě z něj klepne...

    tak ty mas spomedzi nas asi najvacsie skusenosti s vydavatelmi a citatelmi, ty by si ho predsa mala chapat ;)
  • @p1e9t9r2: No a když ten příběh "dopíšou (za Martinovy podpory)" a navíc zfilmují D'n'D, tak to je hned řevu... :o) (Jen se snažím naznačit, že ono by to na škodu být mohlo a dost pravděpodobně i bylo...)
    @sfik: Zvláštní přístup,.... tak ono tě to pálí, tak bys to řešil přiložením do ohně... věru zvláštní.
  • @Jay Zajímavá souvislost, které jsem si před tím nevšiml. Ale již od dětství se rád koukám do ohně :twisted:
  • @sfik: A kdo ne? Akorát k tomu nepotřebuji vyřvávající kulisu jako Mel :onfire: ...
  • @Jay To jsem tam dopsal jen tak pro pocit, taky bych jí k tomu nepotřeboval. V době kdy jsem zapálil první stoh, jsem ani Mel neznal :D
  • Já byla blázen do svíček. Ale kromě koukání jsem si s nima hrála i jinak. Hezky jsem si je položila na talířek a za pomoci ohně a špejlí dělala roztečené aranžmá.
  • upraveno 6. ledna 2016
    ŠKODA!! I když patřím k těm co od začátku tvrdí že z takto dostávám dva skoro stejně dobré příběhy, tak mě to mrzí. Vlastní představy při čtení knihy jsou z mého pohledu přece jen o něco víc než doplňovaní již vzniklých obrazových předloh. Ještě jednou ŠKODA, mohl přistoupit k podobné variantě jak A. C. Clarke při pokračovaní "Ramy" a přizval G. Leeho. Tam taky byly obavy jak z nemoci tak pokročilého věku. Tak holt musíme vydržet.
  • JjagoJjago Sever nezapomíná
    Za sebe mám radost - Autor jasně řekl , že Ti co zemřeli v seriálu v knize nemusí zemřít - naděje pro některé oblíbené postavy :)
  • @Aviv
    Já byla blázen do svíček. Ale kromě koukání jsem si s nima hrála i jinak. Hezky jsem si je položila na talířek a za pomoci ohně a špejlí dělala roztečené aranžmá.
    Já teda nechci být za prvoplánového úchyla, ale chvilku jsem se děsil jak moc s tím budeš pokračovat. Od té doby co jsem si omylem v 10 letech přečetl erotický rodokaps "Sestra Agnes" z klášterního prostředí neberu paškály vůbec na lehkou váhu :D
  • AvivAviv
    upraveno 7. ledna 2016
    Well, I certainly did not see this coming. :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @sfik "Omylom" :D
  • Jak už tady někdo napsal, vědět, že Robb Stark jede do Dvojčat pro smrt, by mi zkazilo prožitek, který jsem (já nevědoucí) při čtení knihy měl... A to bych nerad. Seriál tedy dokoukám někdy kolem roku 2030, kdy už snad Martin (v 82 letech) celý příběh dopíše. Ano, jsem nenapravitelný optimista!
  • Bude to asi poprvé čo budem čítať knihu keď budem poznať dej ale lepšie než čakať ďalších 6 mesiacov len preto, aby som sa dozvedel že Vichry ešte stále nie sú hotové a vyjdú na konci roka 2016.Nebol úplne spokojný s 5. Sériou, no stále ma seriál baví. Preto si 6. Sériu pozriem pred knihou. Stejne si myslím že táto séria nebude obsahovať veľkú časť Vichrov, keďže tam budú časti z troch kníh a seriál sa s knihou rozchádza.
  • To, ze ho mrzi, ze serial letos predbehne knihy je uplne zbytecny. Dalsi rok by k tomu doslo tak jako tak. Pochybuji, ze by jeste Sen dokazal dopsat do konce tohohle roku. Jinak nevite, jak dlouho zhruba trva cesky preklad a nez se knihy dostanou u nas na pulty? Pul roku, rok? :)
  • AvivAviv
    upraveno 7. ledna 2016
    Pripomína mi to vtip.

    Synček príde za otcom a pýta sa ho -
    "Oci, vieš, ktorý vlak najdlhšie mešká?"
    "Nie. Ktorý?"
    "Ten, čo som mal dostať na minulé Vianoce."
  • Ak by ste si chceli skratit cakanie, uz vysla aj omalovanka pre dospelych. Ja som zatial este nastastie neprepadla tejto zavislosti, ale mozno sa tu niekto tejto informacii potesi :)
    http://www.fantasyobchod.cz/hra-o-truny-omalovanky
  • @Hildegarda Jedna z činností, která mi vůbec nejde musím říci, vždycky přetahuju, pak chytnu nerva a celé to do*urvím :) :D
  • @Hildegarda Jop, tohle kámoška dostala od... ježíška :anxious: Jsou tam pěkné (a supr složité) obrázky a nepřišly mi inspirované seriálem, což je pro mě určitě plus.
    I když nechápu, proč má Cercei sovu. Leda že by ironie :D
  • JeanineJeanine Jaro se blíží!
    Já doufám, že to vůbec celé dopíše. Přeci jen už není nejmladší. Držím mu palce.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Pod "omaľovánkami pre dospelých" som si hlavne v spojitosti s Hrou predstavil čosi iné... Egh...
  • @Gepeto Jakože ti dojde tělová barva a červenou budeš mít vymalovanou už po prvním dvojlistu? :D :twisted:
  • JayJay
    upraveno 9. ledna 2016
    @sfik: Prvý dvojlist na téma "Ramsayovo potěšení" bude nápor na červenou...
    Druhý nápor na tělovou pod názvem "Malíčkovy investice"
    Třetí (nevybarvuje se) na téma "romantika krajiny netajícího sněhu s mrtvolami"
    Čtvrtý nápor na žlutou a oranžovou - "Mel - upal všechny, co ti dovolí"
    Pátý (modrá končí) - "obyvatelé říše Potopeného boha".
    Šestá (konec pískově žluté) "píseční hadi".
    a finálně (stylově) sedmá ... (záměnnost hnědé a černé) - "Kam ti ho ani Renly nestrčí"

    Jinak k tématu... no ono je celkem jedno, jestli to Martin řekl, nebo ne, rozumná otázka nebyla, jestli seriál předběhne knihy, ale KDY je předběhne... takže odpověď LP 2016 není o nic tragičtější než LP 2015 nebo LP 2018...
    A jestli toto tempo psaní Martinovi vyhovuje, je to jeho volba, myslím, že s tím, jaké má příjmy, je tak jako tak zavodář, takže kdyby chtěl, může se na své čtenáře vy... úplně. (Jako, je to skoro to poslední, co bych si přál, ale nevidím důvod proč by nemohl...)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.