Martinovo vyjádření k dokončení Vichrů zimy - Ice & Fire

upraveno 3. ledna 2016 v George R.R. Martin
imageMartinovo vyjádření k dokončení Vichrů zimy - Ice & Fire

George R.R. Martin nedávno na svém blogu bilancoval uplynulý rok 2015. V jednom z příspěvků se rozepsal i o svém pokroku při psaní šestého dílu Ságy ledu a ohně. Jeho slova vás asi nepotěší, přesto jsme se rozhodli je přeložit i … celý článek

Číst celý článek zde


«1345

Komentáře

  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Agh, tolik slov a jediné, co z toho mám, je další zklamání. Nejhorší je fakt, že se musím smířit s tím, i když jsem to dlouho nechtěl, že se v dubnu budu muset fakt odstřihnout od fejsbůku a podobných semenišť spoilerového pekla. Jediné, za co jsem rád, že má vůle vydržela a své předsevzetí, že se na seriál podívám až dočtu knihy, držím a snad i dodržím. :-?
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    To nezvládnu. Odstřihnout se od toho všeho. To neeeeeeeeeeeeeeee. :wall:
  • Chápu, že neví, kdy to dopíše, tak už nechce stanovovat žádné datum.
    Mě spíš zajímá, kdy dopíše A Dream of Spring. Aspoň to by mohl říct
  • Díky moc za překlad. Co se týče samotného obsahu, co k tomu dodat... chápu Martina, že má určité záseky a psaní mu jde těžko, přeci jen, už se po tolika stovkách stran jedná o řádně komplikovanou záležitost. Snad ani nebylo třeba omlouvat se tolika slovy, útěchu mi bohužel neposkytují. Přejme Mistrovi jasnou mysl a co nejméně stresu, je mi už celkem fuk jestli si počkám další rok nebo dva nebo pět. I když mě dřív to jeho šnečí tempo pěkně štvalo, nyní už to tak nehoří, abych pravdu řekla.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    Presne tak. Proste si clovek mezitim precte jine knizky. Jsou jich doslova miliony.
  • @Vena tak tak, Píseň už se mi pomalu ztrácí v mlze. Kdybych nechodila na icefire, neměla bych vůbec přehled. Chtěla jsem si knihy přečíst znovu, ale dostává se mi pod ruku i spousta dalších věcí, takže to pořád odkládám.
  • Úplně stejně jsem to měl, když jsem psal diplomku, takže já ho chápu. :D
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Ach jo :-(
  • upraveno 3. ledna 2016
    Chtěl bych moc poděkovat za přeložení článku.
    Bohužel jsem asi jako všichni z jeho obsahu trochu zklamaný. Temná křídla, temná slova... Martin sice píše dál, což je dobré vědět, ale jinak jsem se kromě omluvy nedozvěděl nic nového, nebo potěšujícího. Vynechám-li informaci o Martinovi synovci a jeho svatbě ;-)
  • Docela by mě sralo jako spisovatele, že ne moc dobrý seriál bude do značné míry spoilerovat věci k románu, který ještě není ani dopsaný.
  • @Kalam Mekhar Lidé, kteří GoT berou jako "ne moc dobrý seriál" jsou spíše výjimkou, většině diváků se seriál líbí. Předpokládám, že GRRM je taky spokojen, jinak by se od dění kolem seriálu nejspíš distancoval. Nevěřím, že je takový pokrytec, že by propagoval a pomáhal tvořit něco, co se mu nelíbí.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Kalam Mekhar seriál má údajně skončit jinak
  • Mě z něj klepne...
  • mě je to nějak jedno...kdo si počká ten se dočká
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @Kalam Mekhar asi tak.
  • @Tyna No já začal číst první knihu znova a ted jsem s tím sekl, neb to zatím nemá cenu :D Inak 6 serie pokud se člověk nedstřihne od světa tak nemá šanci někde na nějaký spoleir narazit či neumyslně vyslechnout třeba někdo v buse nebo ve škole aneb, když na přednášce z molekulární biologie probírají nejnovější díl seriálu :D (dvě studentky vedle mne) Spíš mám mírně strach aby zase nezačal objíždět cony a podobné akce a nebylo to opět v háji
  • Já to teda řeknu znova - dá se vůbec to, co se děje v seriálu, ještě považovat za spoilery pro knihu? Já to beru tak, že cokoliv se s postavami stane v seriálu, se v sáze pravděpodobně nestane. Na úrovni seriálu si klidně můžou Daenerys dosadit na Železný trůn, ale to neznamená, že tomu budu v rámci ságy věřit.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00 Amen
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Martin sám tady píše, že se spoilery dozvíme. Že diváci budou tentokrát v obrácené situaci, kdy budou mít před čtenáři náskok. Takže ano, děj seriálu bude spoilovat knihu.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    Také ovšem píše, že ne všechno, počkal bych si na určování poměru a nepoměru prozrazených věcí do přečtení té knihy. Přece jen mistrovy názory jsou ehm.. jako počasí, velice proměnlivé :D
  • Určitě děkuju za překlad. :3
    Vy jste fakt čekali, že by to mohl stihnout dopsat? Naivky :-D :-D :-D :-D
    Mně už je to tak nějak jedno, jak to dopadne. Na seriál se rád podívám, knihu asi taky koupím, ale už rozhodně nejsem ta bláznivá fanynka, co stojí od půlnoci před obchodem.
    Taky nechápu, že ty knihy někdo čte víckrát... to už mi přijde jak kult, opakovat si pořád dokola jednu knížku. Jediný, co jsem přečetl a stále čtu víckrát je bible.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    A pro některý je bible prostě Asoiaf no.
  • @OslicekCZ tak Ice and Fire je pokračovatel Bible, že ano? Fantasy jako fantasy.
  • To je celkem smutný, ale chápu, že se tady podpory asi nedočkám, nechci vám brát "genialitu" jeho díla, taky ho mám rád, ale ne tak moc :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Nechcem byť zlý, ale kde je genialita Biblie, že čítať ju viackrát nie je "kult"? Niektoré z tých príbehov/mýtov majú nedostatky. Napríklad z niektorých výkladov Biblie (a non-canon mimo Biblie) polovica Siedmych hlavných archanjelov je akoby ten istý, lebo ich mená znamenajú podobné veci. Naopak taký zaujímavý Samael v pôvodných enošských ani nie je. Ono tá divnota visí už v jazyku, napr. Rafuel a Rafael znejú podobne aj keď znamenajú odlišné veci. Takisto pôvodnejšie znenie Adama a Evy mi príde zaujímavejšie, fantastickejšie.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Já beru asoiaf mnohem vážněji než Bibli :weirwood:
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Tyrion Lannister napsal(a):

    Také ovšem píše, že ne všechno, počkal bych si na určování poměru a nepoměru prozrazených věcí do přečtení té knihy. Přece jen mistrovy názory jsou ehm.. jako počasí, velice proměnlivé :D

    Jistě že ne všechno. Jen ty hlavní body. Mistrovy názory jsou naopak dost konzistentní.


    @OslicekCZ Já čtu knížky opakovaně celkem pravidelně. Třeba Lukjaněnkovy hlídky jsem četla 3x. Ne proto, že bych to považovala za nejlepší knihy světa, ale proto, že to prostě baví.
    btw - podpory v čem? V názoru, že je zbytečné číst knihy víckrát?
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @Nevada I ty, co se týkají vydání Vichrů Zimy? :D
  • @OslicekCZ Já to potřebuji přečíst podruhé, neb chci mít souvislosti ono já jsem ty díly četl před mnoha lety a chci mít při čtení pokračování vše ucelené
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Máš pocit, že na to opakovaně změnil názor? Nepleteš si názor a úmysl?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.