Kdyby Západozemí vládl/a...

upraveno 24. dubna 2014 v Spekulace
Napadlo mě udělat topic, kde by se teorizovalo na téma: Co by se stalo, kdyby na Železném trůnu seděla tahle a tamta osoba. Začnu třeba Ramsaym Snow. Jak myslíte, že by jeho vláda vypadala? Byl by horší než Joffrey, nebo snad i Aerys II., the Mad King? Nebo by měl dobré politické názory? Názory pište do komentářů :)
145679

Komentáře

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv No právě a protivit se Tywinovi se nevyplácí, to potvrdí deset Tarbecků a Reynů z deseti.
  • Reyni byli vazalové, ne vládci.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Aerys byl taky vládce, než začal házet Tywinovi klacky pod nohy. Kdyby Jaime skončil na Zdi, Tywin by se postaral, aby všichni Starkové na té Zdi skončili s ním. Navíc Západ byl na rozdíl od zbytku země válkou nedotčen
  • AvivAviv
    upraveno 22. listopadu 2015
    Ano a Tywin trucoval na Skale až do rebélie, ktorú začali vlastne úplne iné osoby. Ešte aj počas rebélie trucoval na Skale a rozhýbal sa, až keď bol víťaz jasný.
    To taky Dorne a Frey nebo ne? Ale dobrý argument.
  • JayJay
    upraveno 23. listopadu 2015
    @Aviv: off-topic: Ten britský genius byl ovšem polák... :o) Ale možná myslíš Turinga, který dešifrování pouze zásadně urychlil...
    Každopádně Ned králem být nechtěl (ostatně měl povinnosti na severu), ale "kdyby" jo, tak
    1) Jon Arryn by byl pobočníkem
    2) Malíček by se správcem pokladny nejspíše nestal (přece jen souboj s Brandonem by byl brán osobněji) a není třeba jej zmiňovat
    3) Byl by "příliš čestný a dobrý" král, což by mu nejspíš vyneslo dýku v zádech (Varys a jeho "máš potenciál udržet říši pohromadě..."
    4) Lannisteři by byli "mimo dvůr", Jaime by dost možná dostal generální pardon, protože by přiznal svou motivaci... (ale od gardy ba letěl)
    5) Zimohrad by spravoval Benjen
    ... a je to fuk, protože až by přišli modroocí, tak by smázli Západozemí bez sebemenšího odporu.
    @Aviv: Dorne bylo v rebelii aktivní od začátku, ovšem sezvat armádu a přejít půl západozemí trochu trvá, takže to, že se objevili až na Brodu, mě příliš neudivuje
  • upraveno 23. listopadu 2015
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @svoa00 Ber to trochu s nadsázkou, myslel jsem to tak, že Nedovi by u Tywina poslání Jaimeho na Zeď neprošlo, protože v tom případě by se dědicem Tywina stal Tyrion....
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. listopadu 2015
    Ned by Jaimeho na Zeď poslal. Tywin by se bouřit mohl jak chtěl, ale byl by sám proti zbytku Západozemí. Tyrell se podrobil a byl rád, že z toho vyšel tak lacino, takže by se nejspíš přidal k novému králi, nebo zůstal neutrální. Ostatní roajalisté byli rozprášení. Nebo dejme tomu, že ne přímo rozprášení, ale důvod bojovat za Tywina by neměli.
  • Chcela by som vidieť kráľovské Stárčata.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Nevada Jsou i jiné prostředky. Ned by mohl spadnout že schodů, vypít pohár otráveného vína.. možností je spousta. Nebo by se Tywin spřáhl s Dorny a společně by povstali za Viseryse
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 23. listopadu 2015
    A dál? Tywin je pragmatik. Zákeřnou vraždou by ničeho nedosáhl. Není to ani jeho styl. On potřeboval dávat svůj vliv, hněv a názor okázale najevo.
    Koalici Tywina a Dorana bych snad i chtěla vidět. To by nejspíš skončilo válkou Západu proti Dorne. Už jen dohadování podmínek, jestli se Viserys ožení s Arianne nebo Cersei by bylo na několik let :o))
  • AvivAviv
    upraveno 23. listopadu 2015
    No nevím jestli by Dornové byli ochotní jednat s Lannisteri, páč Gregor "Hora" Clegane a ani Viserysom si nie som istá, páč Jaime "Královrah" Lannister.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 23. listopadu 2015
    @Aviv Dornové by šli s každým, kdo by jim nabídl pomstu za Elii. Myslím, že Tywin by Horu klidně obětoval, pokud by mu to umožnilo pomstít se Starkům.
    @Nevada Arianne by se mohla oženit s Tyrionem :-D Quentyn by si mohl vzít Daenerys a Cersei Viseryse :-)
  • @Nevada Jeho cíl byl dcera jako královna, ale pochybuji, že by dornové po tom co se stalo synovci a neteři dorana šli s lvy, to spíš proti nim. Přitom zrovna ta dcera měla význam, kdyby ji nekuchli a přeba provdali za Robertova prvorozeného syna, klud je na obtíž to jest pochopitelné a mohli by tím zavřít pusu s Dany po odstranění viseryse
  • A komu by sa chceli inému pomstiť okrem Lannisterov?
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Baratheonům a Starkům
  • Ale tí Elii neublížili.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Vyvolali vzpouru, která jí stála život
  • @Achileus Myslím, že mají nenávist hlavně Tywin to on vydal rozkaz ohledně zabiti dětí, Nedd je zabít neplánoval a nevíme jak robert, tam bych váhal. Spíš bych počítal, že si je třeba Ned odveze na zimohrad a tam vychová stejně jako malého theona.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @p1e9t9r2 Robertova slova o dračím potěru mluví za vše
  • To sice jo, ale dá se čekat, že Ned jako král v téhle verzi, by to nedopustil. Tedy ovšem, kdyby Lannisterská parta nerozhodla o osudu Dornské princezny a dráčat dřív. Tak nebo tak, všichni kromě lvího klanu z toho vycházejí čistě.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Kdyby se stal králem Eddard a Tywin by mu přichystal takové uvítání jako Robertovi, tak by si Tywin vzápětí vykračoval po Zdi hned vedle Jaimeho.
  • Nuž, to by mohlo veľmi zaujímavo ovplyvniť dianie na tom umelom ľadovci.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
  • Jako něco by vymyslel, ale daleko víc bych se třásla z Varysa. Chce rozbiť ríšu, aby ju poskladal odznova a po svojom, s úmyslom poskladať ju lepšie. Jediná šanca ako by sa Ned vyhol Kevanovmu osudu by bola, že by bol tak schopný, že by svojím panovaním naplnil Varysove predstavy o stabilnej prosperujúcej ríši. A pokiaľ by Varys prioritne trval na dračej hlave z východu, tak je Ned stracen. On nebo Pavouk a spojenci nespojenci, bol by zázrak ak by Ned vyhral nad Varysom.
  • @Aviv Varys má zvláštní pohnutky to je pravda, ale v širším měřítku mu jde o prosperitu říše jako takové a je mu jedno, kdo bude u moci.
    @Achileus Taky proto tam Nedd byl první hned po bitvě, aby připadné děti zachránil. Ono tam byla, chyba odstranění dívek. Jak jsem psal výše kdyby dceru rheagara nechali na živu mohli ji provdat za nejstaršího syna Roberta a tím posvětit nárok na trůn na 100% a Dornové by taky nemohli vyskakovat moc.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 24. listopadu 2015
    Je ovšem otázka, jestli jde Varysovi opravdu o dobro říše, čehož chce dosáhnout dosazením "Aegona", nebo primárně o dosazení "Aegona", přičemž zamýšlené dobro pro říši je jen vedlejší bonus.


    @p1e9t9r2 Ned se píše s jedním D.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.